Mladíci měli letos v dubnu v jedné z kroměřížských restaurací během potyčky okrást o obálku se sedmadvaceti tisíci korun třicetiletého Martina Bartoně. Původně žalovaný skutek se však nepodařilo kvůli odlišným výpovědím svědků prokázat.

Zřejmě nejpřesnější popis dubnové události soudu poskytl čtyřiadvacetiletý Jan Meszároš, který byl v restauraci s matkou.
„Poškozeného Bartoně jsem po příchodu viděl u výherních automatů, chvíli jsem tam s ním dokonce stál,“ vzpomínal Jan Meszároš.
Zároveň upozornil, že Bartoň vhazoval do strojů peníze, které vytahoval z obálky.

Jeden z obviněných, mladík z Kroměříže, poputuje ovšem i tak na rok do vězení

„Jsem přesvědčený, že jich do toho vrazil opravdu dost. Chvílemi sice i vyhrával, ale všechno zase vložil znovu do hry,“ podotkl včera svědek Meszároš.

Bartošovu celonoční zábavu potvrdila také Meszárošova matka Zuzana, která do podniku dorazila během incidentu.
„Ten mohl trvat asi deset minut. Když pak bylo po všem, pan Bartoň se vrátil zpět k automatu zkontrolovat, jestli mezitím nikdo nehrál. Měl v něm totiž vhozené peníze, které si pak nechal od servírky vyplatit,“ vysvětlila svědkyně.

Všichni vyslýchaní však potvrdili, že k incidentu, při němž padlo minimálně několik facek, skutečně došlo.
Státní zástupce Robert Hanuš proto navrhl překvalifikovat trestnou činnost z loupeže na výtržnictví.

„Bylo by naivní trvat na původním znění obžaloby. Mám však za to, že bylo dokázáno právě napadení ze strany Václava Kamence, kterého se dopustil před více než pěti lidmi. David Dohnal pak působil jako zeď této činnosti, protože držel dveře, aby se do události nemohl nikdo vmísit,“ uvedl včera v závěrečné řeči Hanuš.

Jako trest navrhl pro obžalovaného Kamence nepodmíněný trest při horní hranici zákonné sazby, která je v tomto případě dvouletá.
„U Dohnala podle mého názoru postačí dvouletý podmíněný trest odnětí svobody ve výši osm měsíců,“ doplnil Hanuš.
S jeho návrhem se nakonec ztotožnil také tříčlenný senát v čele s Karlem Rašínem.

„Soud má za to, že u Davida Dohnala ještě skutečně postačí podmíněný trest, u Václava Kamence tomu tak ale není. Vzhledem k tomu, že má sklony k násilné činnosti a byl již nepodmíněně odsouzen za poměrně drsné chování, není jiný trest možný,“ odůvodnil rozhodnutí Rašín.
Kamenec tak půjde na rok do věznice s ostrahou, Dohnalovi kroměřížský senát přisoudil osmiměsíční trest odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika