Tříčlenný senát ho totiž uznal vinným ze slovního i fyzického napadání čtyřiadvacetileté družky. Obě strany se vzdaly práva na odvolání, a rozsudek tak nabyl právní moci.

Michálek podle soudu družce od června 2004 do března 2006 v Hulíně ve společné domácnosti nadával, urážel ji, vyvolával hádky a žárlivé scény.
Kromě toho nešťastné ženě dokonce vyhrožoval zabitím, kontroloval záznamy v jejím telefonu, fackoval ji, tahal za vlasy, házel ji na zem a ohrožoval nožem.

Devětatřicetiletý Milan Michálek měl ženu škrtit a vyhrožovat jí zabitím

Celá věc je navíc o to horší, že obžalovaný se měl podobně chovat i v přítomnosti pětileté dcery. Žena se prý v důsledku jeho agresivity bála mluvit s jinými lidmi, z obavy z napadení nemohla spát ani nechodila domů. Několikrát prý raději přespala mimo bydliště.
Loni 23. června kolem šesté hodiny ranní obžalovaný svou družku údajně škrtil a opět jí vyhrožoval zabitím.

Když před ním utekla, muž podle soudu začal na dvorku manipulovat se vzduchovou puškou, upravenou na malorážku, k jejímuž držení neměl příslušné oprávnění. Přivolaná policejní hlídka tehdy Michálkovi v krvi naměřila přes dvě a půl promile alkoholu.

Obhajoba žádala zprošťující rozsudek, státní zástupkyně Jana Kranzová navrhovala podmíněný trest na 2,5 roku s delší zkušební dobou. Michálek nakonec verdikt soudu přijal. „Mrzí mě, že k tomu došlo,“ uvedl ve svém závěrečném slově.

Za trestné činy týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a nedovoleného ozbrojování mu ovšem hrozilo až osmileté vězení.

Podle předsedy senátu Petra Maráka vzal nakonec soud při ukládání trestu v úvahu, že obžalovaný pečuje o malou dceru, i fakt, že rok a půl po rozchodu s družkou se mezi nimi nic špatného neděje.

„Nebýt červnového incidentu, asi by se normálně rozešli. Doufám, že pan Michálek si je vědom toho, že to s tou malorážkou přehnal,“ poznamenal soudce.

Podle něj se případy domácího násilí objevují u kroměřížského soudu stále častěji. Jedním z nejotřesnějších případů poslední doby byla kauza sedmapadesátileté Štěpánky Smejkalové z Bystřice pod Hostýnem, která podle kroměřížského soudu týrala svého rakovinou trpícího manžela.
O případu informoval také Kroměřížský deník, tříčlenný senát ženu v květnu poslal na tři roky do věznice s ostrahou. Rozsudek ale zatím není pravomocný, protože obžalovaná se odvolala.