„Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda asi přes padesát tisíc korun, kterou policisté na místě vyčíslili, se týkala pouze nákladní soupravy a poškození karoserie jednoho zvozidel,“ informovala kroměřížská policistka Blanka Králová.

Podle nepotvrzených informací řidič tahače zČeské Třebové dostal smyk zřejmě kvůli tomu, že neodhadl situaci na vytížené komunikaci a jízdu nepřizpůsobil svým nevelkým zkušenostem.

„Nehoda byla komplikovaná, protože souprava zůstala zaklíněná napříč silnici. Příčiny nehody se stále vyšetřují,“ vyjádřila se pouze Králová.

Policisté, kteří odklonili dopravu na trase Hulín– Holešov kolem poledne, museli na pomoc přivolat asistenční firmu sjeřábem zabývající se vyprošťováním vozidel.

„Nejprve jsme se rozhodli přeložit osobní vozidla, které byly na přepravníku. Pomocí hydraulické ruky jsme automobily postupně sundali, tím jsme snížili riziko převrácení tahače a jeho přívěsu při následných vyprošťovacích pracích,“ popsal Petr Šianský zkroměřížské společnosti Auto 3000, která spolicisty a hasiči při podobných případech smluvně spolupracuje.

Po vyproštění nákladní soupravy zpole pak specialisté ojeté automobily zItálie naložili zpět na tahač. „Zprůjezdnění komunikace předpokládáme okolo devatenácté hodiny,“ uvedl včera odpoledne Šianský.