V místech, kde končí kruhová křižovatka, totiž nedal devětašedesátiletý řidič přednost jednašedesátileté ženě, která šla přes přechod, a srazil ji svým autem na zem.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Květoslavy Malenovské jel šofér příliš rychle, takže nestihl zareagovat a včas zastavit, aby mohla seniorka bezpečně přejít přes silnici.

Seniorka v Kroměříži utrpěla zranění, bude se s nimi léčit tři měsíce

„Ve chvíli, kdy vjel řidič na zebru, totiž zrovna zleva přicházela zpoza stojících aut,“ vysvětlila Malenovská.
Nešťastnici tak přímo na přechodu srazil, čímž jí způsobil několik zranění. „Naše posádka ji následně převezla k ošetření do chirurgické ambulance v kroměřížské nemocnici,“ přiblížil mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Chodkyně při kolizi utrpěla zejména pohmoždění hrudníku. „To si vyžádá nejméně tři měsíce léčení,“ doplnila policejní mluvčí Malenovská s tím, že jinak nejsou nehody v této lokalitě obvyklé.

To je však podle zasvěcených spíše s podivem. „Mladí chodívají ze školy přímo přes kruhový objezd, protože je zavřený protější chodník kvůli stavbě polyfunkčního domu,“ nastínil starosta Kroměříže Miloš Malý.

Zároveň dodal, že do blížících se svátků bude vše při starém. „Podle dohody se staviteli bude chodník opraven a otevřen ještě před Vánocemi,“ uzavřel Malý.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika