Jako členka jejího vedení v ní má na starosti oblast vědy, výzkumu a inovací. Právě Izrael dnes mnoha českým firmám slouží jako vzor. Je to země, která začala svoji ekonomickou transformaci stejně jako Česko v 90. letech. Jenže Izraelci vsadili na inovace a dnes je to stát s celosvětově největším počtem start-upů na hlavu. Na rozdíl od Česka se navíc Izraelci nebojí přiznávat, že jim velká část malých podnikatelských inkubátorů zanikne.

Marketingový poradce Milan Formánek
VIDEO: Dobrá marketingová strategie? Nepodléhejte jen tomu, co je právě cool

„Nikdo to tam nebere jako chybu. Když se třeba podívám, jak jsou v Česku a obecně v Evropě vypisované grantové výzvy pro výzkum, tak jsou psány takzvaně na jistotu,“ říká Štucbartová. Izraelci se podle ní nebojí dělat chyby a poučit se z nich, proto jdou technologicky rychle dopředu. A dbají i na zmíněnou diverzitu, včetně té věkové či vzdělanostní.

„V Česku se moc nedbá na to, aby v nějakém týmu byli zastoupeni lidé s různým vzděláním. Tedy nejenom technickým, ale i humanitním. I takový počítačový vývojář potřebuje někdy odborníka na etiku, a opačně,“ dodává Štucbartová.

Linda Štucbartová
Linda Štucbartová, HR konzultantka, koučka a někdejší diplomatkaLinda Štucbartová, HR konzultantka, koučka a někdejší diplomatkaZdroj: se svolením Lindy Štucbartové
- Je členkou Výkonné rady Česko-izraelské smíšené komory, kde vede sekci Věda, výzkum a inovace.

- Současně se věnuje rozvoji vlastního start-upu Diversio, který propojuje komerční a akademickou sféru.

- Ve své praxi pracovala více než s tisícovkou leaderů z regionu CEE v rámci dlouhodobých transformačních programů.

- Působí v Radě pro komercionalizaci Univerzity Karlovy a je hodnotitelkou Technologické agentury.

- Její vášní je psaní, napsala více než 300 rozhovorů s předními osobnostmi pro časopis Czech and Slovak Leaders Magazine.