VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA KLÍMOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zahrádkáři v Holešově vystavovali drobné zvířectvo

Holešov – Králíky, slepice či například holuby mohli o víkendu obdivovat zájemci v Holešově.

Orienťák v Bunči slavil šedesátiny

Bunč – Téměř čtyři stovky sportovců v pestrobarevných dresech bylo možné v sobotu 9. října dopoledne potkat v okolí Bunče. Právě tam se totiž konal tradiční podzimní závod, který pořádal Klub orientačního běhu směr Kroměříž.

Závody v muškaření. Účastníci vylovili na 1300 ryb

Jetřabice /FOTOGALERIE/ - Desítky pstruhů a štik skončily v sobotu v sítích rybářů, kteří zavítali na přehradu do Jestřabic. Vodní plocha totiž už potřetí hostila závod nazvaný První jarní maraton v muškaření, který je zařazen do série prvoligových soutěží v České republice.

Jarmark ovládl náměstí v Holešově

Holešov /FOTOGALERIE/ - Tradiční řemeslné výrobky zaplnily v sobotu dopoledne holešovské náměstí Edvarda Beneše. Centrum města totiž hostilo velký velikonoční jarmark, který přilákal stovky lidí.

Majitelé domku přišli o ukrytých sto tisíc

Holešovsko - O opravdu málokdy vídanou finanční částku připravil neznámý zloděj majitele rodinného domku z Holešovska.

Modeláři vystavovali lodě i terénní auta

Střílky - Více než třem desítkám zmenšenin letadel, lodí a aut patřil v uplynulém týdnu sál stříleckého Svazarmu.

Šoféra havarovaného vozu hledal služební pes

Holešovsko - K vážné dopravní nehodě nedaleko Holešova vyjížděly v sobotu nad ránem složky integrovaného záchranného systému. Krátce po čtvrté hodině totiž mezi obcí Tučapy a Prusinovice havaroval řidič osobního auta, které zůstalo převrácené na střeše.

Řidič narazil do stromu po sto metrech jízdy

Kroměřížsko - U dvou dopravních nehod pomáhali v noci na úterý profesionální hasiči z Kroměřížska. Nejprve vyrazila kroměřížská jednotka do nedalekých Kvasic, kde se na náměstí Antoše Dohnala vážně zranil řidič osobního auta.

Zloděj na sebe zavolal policii

Dřínov - Už podruhé v rozsahu dvou týdnů se stala terčem zlodějů dřínovská prodejna Jednoty. Zatímco po pachateli vloupání z minulého týdne policisté stále pátrají, ten druhý se jim přihlásil ještě z místa činu sám.

Nejlepší české jídlo? Smažený sýr, říká mladá Francouzska

Holešov - Už téměř tři měsíce pobývá v České republice díky projektu Evropské unie třiadvacetiletá Sonia Ozanne z francouzského Bordeaux. Absolventka turismu zavítala na několik týdnů také do Holešova, kde jako dobrovolnice pomáhá ve volnočasovém centru TyMy Všetuly.

Střelnice opět patří mladým talentům

Kroměříž - Třinácti chlapcům a dvěma dívkám z celé České republiky patří od včerejšího rána areál střelnice v Kroměříži Kotojedech. Už podruhé se tam děti do osmnácti let učí zacházet se zbraní a zjišťují, které disciplíně, by se mohly do budoucna věnovat na závodní úrovni.

Mladík sedl za volant zdrogovaný, neměl ani řidičák

Kroměřížsko - Ze tří trestných činů se bude muset zodpovídat devatenáctiletý mladík z Holešova. Toho v neděli večer načapala na silnici ve Zdislavicích policejní hlídka za volantem i přes to, že nemá řidičák.

Policisté vyrazili za romskými dětmi na tábor

Rajnochovice - Více než třicítka natěšených romských dětí přivítala včera dopoledne skupinky policistů z Kroměřížska. Ti se vydali do rekreačního střediska Ondráš u Rajnochovic, kde ostravské občanské sdružení Vzájemné soužití pořádá tábor pro školáky ze sociálně vyloučených lokalit.

Památkáři brzdí opravu holešovského zámku

Holešov - Práce na opravách holešovského zámku brzdí památkáři. Podle vedení města jsou požadavky pracovníků Národního památkového ústavu v Kroměříži při restaurování neúměrné a navíc jeho obnovu prodražují.

Dělnici dokončují odvlhčení kostela

Holešov - Odvlhčení kostela svaté Anny v Holešově se blíží k závěru. Dělníkům už zbývá jen položit dlažbu, která zakončí současnou etapu oprav římskokatolické památky.

Strážníci budou montovat bezpečnostní řetízky

Kroměříž - Nový projekt s názvem Bezpečná domácnost připravují kroměřížští strážníci. Už za několik týdnů bude pod jejich dohledem specializovaná firma zdarma vybraným skupinám obyvatel montovat mechanické zábranné prostředky, které především starší lidi ochrání před návštěvou zlodějů.

Zloději odnesli věci za půl milionu

Kroměřížsko - Sérii vloupání vyšetřují od víkendu policisté z Kroměřížska. Neznámí pachatelé si vytipovali několik objektů v regionu, z nichž odnesli věci za celkem půl milionu korun.

Motorkáři bourají na Kroměřížsku více

Kroměřížsko - Šest těžkých a pět lehkých zranění evidují v souvislosti s nehodami motorkářů policisté z Kroměřížska. Počet kolizí se sice v celkovém počtu oproti loňsku zvýšil, oběti na životech však prozatím naštěstí nejsou.

Čeští střelci přivezli z mistrovstí Evropy zlato, tři byli z Kroměřížska

Kroměříž, Katowice - Nervozita a zodpovědnost, kterou vystřídala radost: s takovými pocity se v neděli večer vrátili po čtyřech dnech bojů z polských Katowic čeští reprezentanti v lovecké střelbě. Mezi nimi byli také tři zástupci z Kroměřížska, kterým se společnými silami podařilo získat zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili.

Oheň se šířil k zástavbě domů

Vrbka - Hned čtyři jednotky hasičů vyrážely v pondělí odpoledne 11. srpna k požáru stohu v obci Vrbka. Profesionální záchranáři z Kroměříže a dobrovolníci z Lubné, Kvasic a Tlumačova rychlým zásahem zabránili neštěstí.

OBRAZY VRACÍ HOSTY NA POČÁTEK

MOTIVY Z BIBLE. Netradiční výstavu s názvem na počátku… hostí až do neděle holešovská Galerie na tamním náměstí Edvarda Beneše. U příležitosti Týdne židovské kultury, který se ve městě konal na začátku srpna, své obrazy do Holešova přivezla izraelská autorka Shai Ginott.

CHLAPEC UTRPĚL TĚŽKÁ ZRANĚNÍ

KLUZKÁ VOZOVKA. Přibližně dva měsíce se bude ztěžkého zranění léčit účastník sobotní doravní nehody uBezměrova. Poté, kdy vozidlo se tříčlennou posádkou dostalo smyk, se mimo silnici několikrát převrátilo přes střechu, což bylo osudné právě pro chlapce na místě spolujezdce. Další dva cestující byli zraněni lehce, škoda se však vyšplhala na více než padesát tisíc korun.

Stopař řidičku okradl o peněženku i doklady

Kroměřížsko - Cizího člověka už zřejmě nikdy do svého vozidla nevezme žena z Holešovska. Když se totiž pro podobnou věc rozhodla v minulém týdnu, přišla o věci za několik tisíc korun.

Střelci přivezli z mistrovství Evropy zlato

Kroměříž, Katowice - Nervozita a zodpovědnost, kterou vystřídala radost: s takovými pocity se v neděli večer vrátili po čtyřech dnech bojů z polských Katowic čeští reprezentanti v lovecké střelbě. Mezi nimi byli také tři zástupci z Kroměřížska, kterým se společnými silami podařilo získat zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili.

RANČ OVLÁDLA NOČNÍ SHOW

VZRUŠUJÍCÍ VEČER. Netradiční zážitek si odvezli návštěvníci, kteří vsobotu večer zavítali na Ranč vKostelanech. Těsně po setmění tam totiž vypukla tradiční Noční koňská show, při které se představily desítky profesionálních jezdců, umělců ikaskadérů. Celou atmosféru dokreslily pyrotechnické a ohňové efekty.

Důchodci stále víc doplácejí na důvěřivost

Kroměřížsko - Stále více případů okradených seniorů evidují policisté z Kroměřížska. Zloději totiž často zneužívají důvěřivosti starých lidí, ke kterým často zvoní na dveře bytů s prosbou o pomoc.

Den múz přispěje na záchranu Cimburku

Koryčany - Milovníci dobré zábavy i historických památek se sešli v sobotu 9. srpna na hradě Cimburk u Koryčan. V jeho prostorách se už poosmé konal Den múz, jehož výtěžek dobrovolníci využijí k dalším oparavám stavby.

Žena přišla o peněženku i stravenky

Kroměříž - Chvilkové nepozornosti pětatřicetileté ženy využil v úterý odpoledne 5. srpna v prostorách kroměřížské tržnice neznámý pachatel.

GALERIE: Do Pravčic přijel rekordní počet hasiček

Pravčice - [FOTOGALERIE, VIDEO] Souhra, rychlost i přesnost se cenily při sobotních závodech sborů dobrovolných hasičů v Pravčicích 9. srpna. Právě tam se totiž konalo letošní dvanácté kolo Extraligy České republiky v požárním sportu.

Čmelák: modeláři už se v Holešově asi nesejdou

Holešov - [FOTOGALERIE] Lehce nostalgická nálada ovládla o víkendu holešovské letiště. V jeho prostorách se už pojedenácté konala přehlídka Čmelák model show, která však byla pravděpodobně poslední.

Hasiči museli vyjet k hořící matraci

Kroměříž - Požár rodinného domu zaměstnal v noci na neděli 10. srpna profesionální a dobrovolné hasiče z Kroměříže. V tamní ulici Rostislavova nedaleko obchodního domu Kaufland totiž vzplála v posteli matrace.

Auta havarovala jen krátce po sobě

Kroměřížsko - Ke dvěma nehodám museli jen krátce po sobě vyrážet v sobotu ráno 9. srpna hasiči z Kroměříže. První kolize se stala za obcí Jarohněvice, kde skončila v poli řidička osobního auta Škoda Favorit.

Mladík naboural na parkovišti tři auta

Kvasice - Čtyři nabouraná auta má na svědomí devatenáctiletý chlapec, který se vydal v úterý večer na projížďku Kvasicemi. V tříramenné křižovatce, na níž přijížděl z vedlejší silnice, totiž nezvládl řízení, dostal smyk a vyjel mimo vozovku na betonové parkoviště.

V Bistru loupila čtyřiatřicetiletá žena

Zdounky/- Pouhý jeden den trvalo policistům, než vypátrali pachatele pondělního vloupání do restaurace Bistro ve Zdounkách. Po ohledání místa činu a zajištění stop se jim podařilo zjistit, že se jedná o čtyřiatřice­tiletou ženu z Morkovic.

Někdy jsme jako archeologové, říkají vyšetřovatelé hasičů

Kroměříž - Práce hasičů nesouvisí pouze s pomocí u dopravních nehod nebo hašením požárů. Důležitou roli hrají také vyšetřovatelé, kteří hledají příčiny, proč vlastně oheň vzplál.

Otec dluží na děti devadesát tisíc

Kroměřížsko - Na několik nepoctivých otců si v těchto dnech posvítili policisté z Kroměřížska. Čtyři muže totiž vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Pokud budou uznáni vinnými, mohou strávit i několik měsíců za mřížemi.

Prusinovští nebudou muset chodit po silnici

Prusinovice - Na novém chhodníku začali v tomto týdnu pracovat dělníci v Prusinovicích. V tamní Přerovské ulici tak konečně nebudou muset lidé korzovat po stále rušnějí silnici.

Kroměřížský soud se bude zabývat stalkingem

Kroměříž - Případ takzvaného stalkingu, který má na svědomí padesátiletý muž z Kroměříže, se nyní dostane před soud. Tamní okresní státní zastupitelství totiž podalo minulý pátek obžalobu, podle níž se měl pachatel dopustit hned čtyř trestných činů. Pokud bude uznán vinným, může strávit až osm let ve vězení.

Mladík utekl z nemocnice i s kapačkou

Kroměříž - Netradiční výjezd zažili v pondělí odpoledne kroměřížští strážníci. Z tamní nemocnice totiž dostali hlášení, že z chirurgické ambulance utekl mladík, kterého bylo potřeba ošetřit po kolizi s autem.

Kroměřížský soud se bude zabývat stalkingem

Kroměříž - Případ takzvaného stalkingu, který má na svědomí padesátiletý muž z Kroměříže, se nyní dostane před soud. Tamní okresní státní zastupitelství totiž podalo minulý pátek obžalobu, podle níž se měl pachatel dopustit hned čtyř trestných činů. Pokud bude uznán vinným, může strávit až osm let ve vězení.

AKTUALIZOVÁNO: Maso z řeky putovalo do kafilerie

Kroměříž - Tři sta padesáti kilogramy masa, které plavaly v sobotu večer v řece Moravě v Kroměříži, se už policisté zabývat nebudou. Viník se totiž nedopustil trestného činu, hrozí mu tak maximálně pokuta.

PŘIPRAVUJEME: Maso z řeky putovalo do kafilerie

Kroměříž - Tři sta padesáti kilogramy masa, které plavaly v sobotu večer v řece Moravě v Kroměříži, se už policisté zabývat nebudou. Viník se totiž nedopustil trestného činu, hrozí mu tak maximálně pokuta.

O víkendu zmizela čtyři kola

Kroměřížsko - Čtyři krádeže jízdních kol vyšetřují od uplynulého víkendu policisté z Kroměřížska. Neznámí pachatelé způsobili jejich majitelům škody za tisíce korun.

Křižovatku zpřehlední rondel

Kroměříž - Mnohem přehlednější se stane křižovatka v kroměřížské místní části Kotojedy směrem z města. Zanedlouho tady totiž vyroste kruhový objezd za několik desítek milionů korun.

Z auta zmizelo zabudované rádio i navigace

Kroměříž - Pouhých devadesát minut stačilo neznámému zloději k tomu, aby vyloupil auto zaparkované v kroměřížské ulici Štěchovice. Přesně takovou dobu totiž nechal dvaapadesátiletý majitel zaparkovaný svůj vůz naproti tamním domům.

Lupič se dostal do domu oknem

Holešovsko - Otevřené okno u rodinného domu usnadnilo ve čtvrtek práci neznámému zloději v jedné z obcí u Holešova. Snadno se tak dostal k cennostem za několik desítek tisíc korun.

Řidička se s autem zastavila až ve dvoře usedlosti

Morkovice - Velké štěstí měla řidička osobního auta Opel Astra Caravan, s nímž projížděla ve čtvrtek před polednem silnicí mezi Morkovicemi a Uhřicemi. V místní části obce Větřák totiž nezvládla průjezd zatáčkou a vyjela mimo silnici.

Student dívku neznásilnil

Kroměříž - Student vysoké školy Filip Martinů z Chropyně mladou medičku v prostoru kroměřížské diskoteky Slady před dvěma lety neznásilnil, významně však omezil její osobní svobodu.

Bystřice investuje peníze do škol, dočkají se i hasiči

Bystřice pod Hostýnem - Několika rekonstrukcemi prošly v uplynulých měsících základní školy a mateřinky v Bystřici pod Hostýnem. Desítky tisíc korun tamní radnice investovala například do výměny oken, stupaček nebo sociálních zařízení.

Student omezil dívčinu svobodu

Kroměříž - Student vysoké školy Filip Martinů z Chropyně mladou medičku v prostoru kroměřížské diskoteky Slady před dvěma lety neznásilnil, významně však omezil její osobní svobodu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT