Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA KLÁRA URBÁŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Domácí cukroví vítězí nad kupovaným

Kroměřížsko – /ANKETA/ Do Vánoc zbývá poslední měsíc, a tak je podle některých pekařek nejvyšší čas začít s přípravou domácích cukrovinek. I když většina cukrářů i domácích kuchařek mluví o snaze šetřit, představit si slavnostní dny bez sladkých kousků umí málokdo. Snižuje se tedy kvantita připravovaného cukroví, ale dbá se více na kvalitu.

Krajinář Josef Mačák vystavuje ve sklípku

Kroměříž - Výstavu obrazů Josefa Mačáka nazvanou Moje druhá mohou zájemci zlédnout v restauraci radniční Sklípek v Kovářské ulici v Kroměříži. Až do ledna příštího roku budou k vidění jeho díla, na kterých jsou zobrazeny převážně krajiny z regionu.

Zhlédli film a diskutovali s pamětníkem o historii

Hulín – Žáci devátých ročníků Základní školy v Hulíně se v úterý v rámci projektového dne věnovali tématice poválečného období českých dějin. Tento celostátní projekt nazvaný Příběhy bezpráví je organizovaný společností Člověk v tísni a prostřednictvím filmových projekcí a následných debat s pamětníky chce mládeži přiblížit nedávnou minulost.

Nejlepší taneční páry republiky se utkaly v Kroměříži

Kroměříž – Nejlepší taneční páry z celé České republiky se včera předvedly v Domě kultury v Kroměříži. Město hostilo už osmý ročník Kroměřížského tanečního festivalu
v la­tinskoamerických a standardních tancích.

Do polí na myslivecký hon v Třeběticích vyrazilo téměř sedmdesát nadšenců

Třebětice – Letošní první hon v Třeběticích provázelo krásné počasí. Místní členové mysliveckého spolku i jejich hosté si tak tradiční poslední leč dobře užili.

Turisté v Ratajích obdivují výmalbu v kostele, lidé si chválí školku

Rataje – /ROZHOVOR/ Antonín Říkovský je starostou obce Rataje už úctyhodných třiadvacet let. V dalším díle seriálu Deníku přináší svůj pohled na práci s lidmi nebo na to, co obec nejvíc trápí.

AKTUALIZOVÁNO

Adventní inspirace na Chvalčově 
návštěvníky nadchla

Chvalčov – Vůně svařeného vína, skořice a pečených jablek nemohla uniknout návštěvníkům víkendové akce na Chvalčově nazvané Adventní inspirace. Hned u vstupu do tamního kulturního domu se tvořila fronta: lidé tam totiž obdivovali tematické aranžmá s perníkovým betlémem, adventním věncem a šálkem čaje.

Radnice připravila metodický den pro kroměřížské taxikáře

Kroměříž – Metodický den s názvem TAXIBESIP pro provozovatele taxislužby pořádají příští čtvrtek v Kroměříži.

Herny do centra nepatří, míní lidé

Holešov – Proč má Holešov vypadat jako Las Vegas? Takovou otázku si nyní kladou obyvatelé města, uspokojivé odpovědi se ale asi hned tak nedočkají. Holešov totiž nemá žádnou vyhlášku, která by regulovala umístění heren v centru města. Jsou ale i tací, kteří v takovém podnikání nevidí nic zlého.

V Knihovně Kroměřížska vyráběli krabičky a svícínky

Kroměříž – Vyzkoušet si speciální technikou zvanou decoupage nazdobit krabičku nebo svícen mohli včera návštěvníci Tvořivé dílny v Knihovně Kroměřížska. „Decoupage je zdobení předmětů pomocí potištěné vrchní vrstvy ubrousků.

V Přílepích opravují narychlo silnici. Uzavírka potrvá do pátku

Přílepy - Jet v těchto dnech autech z Holešova do Zlína se pro řidiče snadno může stát téměř noční můrou. Na hlavním tahu přes Martinice se totiž stále pracuje na obnově silnice, tento týden tam mimo jiné bagrují odvodňovací kanály, takže se po cestě pohybuje těžka technika a vznikají nárazově kolony

Etika na školách? Prosazuje se zvolna

Kroměřížsko – Už téměř čtyři roky je etická výchova zařazena do rámcového vzdělávacího programu základního školství: přesto její vyučování stále není na školách v regionu zcela běžné.

Rodičům v Kroměříži má od ledna pomoci soukromá školka

Kroměříž – Mateřské školky v Kroměříži mají plno. Letos tam do denní péče nastoupila více než tisícovka dětí, odmítnuto jich muselo být téměř na tři desítky. Pomoci by mohla první soukromá školka, která otevře v lednu v budově na Malém Valu, kde dříve sídlila školka křesťanská.

Město brzdí prodej budovy podnikatelské školy

Kroměříž – Už opakovaně řeší kroměřížští zastupitelé žádost tamní Střední podnikatelské a vyšší odborné školy o zrušení předkupního práva města na budovu v Tovačovského ulici.

Holešovskou průmyslovou zónu napojí na vysoké napětí

Holešov - Nové vedení vysokého napětí brzy povede z Hulína do Holešova . Od srpna tam začala společnost E.ON pracovat, v areálu Strategické průmyslové zóny (SPZ) se pak finišuje se stavbou trafostanice.

Baňky tvořila malířka na přání zákazníků

Vánoční ozdoby na přání návštěvníků zdobila ve čtvrtek odpoledne v Galerii podloubí Muzea Kroměřížska malířka Bronislava Pavelková ze Slezské tvorby Opava. Zájemci si mohli také zakoupit baňky a jiné vánoční ozdoby.

Na Barbořině nasbírali přes sto kilo odpadu

Kroměříž – Dobrovolnou akci zaměřenou na sběr odpadků v lokalitě Barbořina pořádalo uplynulou neděli tamní Občanské sdružení Barbořice. A s úspěchem: podařilo se jim totiž z místa odklidit sedmapadesát kilogramů směsného odpadu, jednatřicet kilo skla a k tomu i bezmála dvacet kilo starého železa.

Jak se peče chleba, který je Perlou Zlínska

Třebětice – Je půl jedenácté večer: většina lidí se touto dobou odebírá do svých ložnic a chystají se spát. Právě naopak tomu ale je v pekárně. V té majitele Františka Králíka z Třebětic se to každou noc, a to už dvaadvacet let, rozvoní čerstvě upečeným chlebem.

OBRAZEM: Výzkumný ústav prezentuje svou práci v knihovně

Kroměříž - S výsledky své práce seznamuje v těchto dnech veřejnost Zemědělský výzkumný ústav v Kroměříži. Výstavu nazvanou Výsledky zemědělského výzkumu mohou zdarma shlédnout návštěvníci Knihovny Kroměřížska.

V Kroměříži ochutnali litevský dezert

Kroměříž - Od pondělí do pátku se v Kroměříži konaly Litevské dny: sladkou tečkou za nimi byla včerejší ukázka a ochutnávka tradičního nepečeného litevského dezertu Tinginys ze směsi čokolády, kondenzovaného mléka a drcených piškotů.

V Holešově plánují další rondel. Měl 
by stát u gymnázia

Holešov – Nepřehledné a nebezpečné křižovatky se také v Holešově rozhodli řešit kruhovými objezdy. Už letos na jaře změnili na rondel křižovatku na Přerovské ulici.

Obchvat už je kompletní. Z Dobrotic do Holešova pojedete rovně

Holešov - Minulý týden byl konečně otevřen poslední chybějící sjezd jihovýchodního obchvatu Holešov. „Sjezd na ulici Partyzánskou už je v plném provozu, dokončovací práce ale budou trvat až do jara," informoval holešovský starosta Pavel Svoboda. Po více než roce se tak vrátil provoz na cestu okolo holešovského zámku.

Straníci z regionu vidí 
v příští koalici dva problémy

Kroměřížsko – Dva týdny po volbách politici konečně začínají vyjednávat o koaliční vládě. I straníci z kroměřížského regionu se přitom podobně jako jejich kolegové z vedení zainteresovaných stran při hodnocení šancí trojkoalice ČSSD-ANO-KDU ČSL shodují na dvou hlavních úskalích: daňová politika a církevní restituce.

Vánoční strom pro Kroměříž vybrali v Obadalově ulici

Kroměříž – Tradiční vánoční strom, který v době adventu a svátků zdobí Velké náměstí v Kroměříži, bude letos pocházet z Barbořiny.

Školáci cvičí na airtracku. Podívejte se

Kroměříž - Už od pondělka se v tělocvičně Střední pedagogické školy (SPgŠ) v Kroměříži střída jedna třída za druhou. Děti z mateřských, základních i středních škol v regionu si tam totiž chodí zacvičit na takzvaném airtracku, tedy jakési akrobatické nafukovací dráze.

Smlouvu majiteli parkovacího domu Kroměříž neprodlouží

Kroměříž – Několik měsíců dopředu plánované a napjatě očekávané hlasování kroměřížského zastupitelstva o poskytování příspěvku na parkovací služby u Domu kultury v Kroměříži skončilo přinejmenším pro některé překvapením. 

Radek Vondráček: Priorita? Projekt Rekonstrukce státu

Kroměříž – /ROZHOVOR/ Kroměřížský právník Radek Vondráček vstupoval do předčasných říjnových voleb jako krajský lídr kandidátky hnutí ANO 2011, a nově tak bude zastupovat zájmy miliardáře Andreje Babiše jako poslanec.

Na zatím nevyužitou zónu v Holešově cílí další firmy

Holešov – Jedna z největších průmyslových zón v republice v Holešově se stále potýká s nezájmem investorů. Doposud je obsazena jen minimálně: sídlí v ní dvě společnosti a na záměrech pracují další tři instituce. Zatím poslední novinkou je záměr hulínské společnosti NWT, která v Holešově uvažuje nad výstavbou obřích skleníků.

Lidé z Lutopecen se dočkají sanace skládky

Kroměříž – Na největší investiční akci příštího roku se chystá kroměřížská radnice. Jedná se o rekultivaci bývalé skládky u Lutopecen. „Je to stará ekologická zátěž, na kterou se nám konečně podařilo najít vhodný dotační titul," vysvětlila starostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Také v Kroměříži už lidé ochutnali první letošní víno

Kroměříž - Jedenáctého jedenáctý přesně v jedenáct jedenáct hodin: ve stylový okamžik včera na Hanáckém náměstí v Kroměříži slavnostně otevřeli první letošní víno. Přípitek pronesla starostka města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení