VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NIKOL DIVIAKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Studiu Kamarád předali výtěžek postiženému Matýskovi

Kroměříž – Také kroměřížské Studio Kamarád se rozhodlo pomoci sedmiletému Matýskovi, který se narodil předčasně a je od narození postižený. V minulých dnech tak jeho mamince ve studiu předali finanční dar.

Výročí připomnělo na Domě kultury v Kroměříži tradiční Fotobraní

Kroměříž – Vestibul kroměřížského Domu kultury hostil v minulých dnech tradiční autorskou výstavu nazvanou Fotobraní. V rámci každoroční členské expozice tentokrát své práce představili například Vladimír Bortl, Jan Bureš, Jakub Halama, Miroslav Pláňava nebo Petra Šmerdová. Součástí výstavy byla i autorská kolekce fotografií Marie Korbelové.

Bez přijímaček? Hm, to není výhoda

Kroměříž - /ROZHOVOR/ Gymnázium v Kroměříži se v minulých letech potýkalo s problémy ohledně bývalé ředitelky, která byla nakonec ze své funkce odvolána. Její místo zaujal před rokem Josef Havela, který předtím dělal ředitele na základní škole v Chropyni. Jaký pro něj byl první rok v nové fuknci nebo jaké na gymnázium přinesl změny? Na to i řadu dalších otázek opověděl v rozhovoru pro Kroměřížský deník.

Téměř třetina dětí se o své staré rodiče nepostará

Kroměřížsko, Zlínský kraj – Pětina obyvatel České republiky: tolik tvoří podle odhadu odborníků v současné době senioři starší pětašedesáti let. Během patnácti let to dokonce bude už každý čtvrtý člověk v zemi a mnozí věří, že se o ně ve stáří postarají jejich děti.

Slupky cibule? Na pranostiky už dnes lidé moc nedají

Kroměřížsko – Jaká bude letos zima? To si netroufají odhadovat ani meteorologové. Kolem počasí se však traduje celá řada pranostik, kterými se řídili naši předci: a mnozí lidé si je připomenou i dnes.

Změnu majitele návštěvníci Kroměříže nepocítí, ujistilo znovu arcibiskupství

Kroměříž – Situace ohledně vydání zámku v Kroměříži olomouckému arcibiskupství zatím stále zůstává nejasná. Zdržení vydání už dříve odůvodnil mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka nedávným dokončením rozsáhlé rekonstrukce Květné zahrady, která byla financována z evropských zdrojů. A prověřování všech souvislostí a vztahů, které z toho vyplývají, je důvodem zdržení v restitučním procesu.

Balkon i s prvky 
si z Holešova odvezli. Hotovo 
mají mít na jaře

Holešov – Holešovský zámek bude mít nový vstupní portál s balkonem. Město se rozhodlo pro renovaci v souvislosti s opravou zámku. Náklady dosáhnou podle starosty Rudolfa Seiferta tří milionů korun, z toho dva miliony získalo město z Ministerstva kultury. Zbytek doplatí ze svého rozpočtu.

V Šelešovicích otevřeli další úsek opravené silnice

Šelešovice, Olšina – Dvouapůlkilometrový úsek nově opravené cesty slavnostně otevřeli v Šelešovicích. Práce na silnici II/432 v úseku mezí obcí a sousední Olšinou stály třicet milionů, část uhradily evropské dotace.

Ve 3. ZŠ v Holešově pořádali podzimní dílničky. Podívejte se

Holešov – Podzimní dílničky pro předškoláky připravili tento týden na třetí holešovské základní škole. „Paní učitelky si pro děti ve čtyřech třídách přichystaly výrobky s podzimní tématikou. Vyrobit si tady děti mohly panáčka z brambor, větrník, papírového draka nebo svítilnu," vyjmenoval ředitel 3. ZŠ Ivo Junášek.

Muzeum v Kroměříži připravilo čokoládové dílny

Kroměříž – V rámci slavnostního zahájení nové výstavy Čokoládové pokušení a Reklama a děti připravilo Muzeum Kroměřížska tvořivou dílnu. Koná se už tuto sobotu 24. října od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin a hlavním tématem bude nejpopulárnější sladkost na světě – tedy čokoláda.

V Kroměříži se chystá další Snow film fest

Kroměříž – Příchod zimy už tradičně předznamenává přehlídka Snow film fest. Od 19. října do 3. prosince se ve více než dvě stě českých a slovenských městech budou promítat filmy o extrémním lyžování, skialpinismu, zimních expedicích a dalších radovánkách.

Pozor na končící platnost občanek

Kroměřížsko – Deset let už letos uplynulo od poslední hromadné výměny občanských průkazů: platnost těchto dokladů proto končí více lidem, než bývá obvyklé. Také majitelé větších průkazů v zelené barvě z Kroměřížska tak mají nejvyšší čas na kontrolu, zda se jich výměna také netýká. A pokud ano, potřebovat na ni budou zhruba měsíc.

V Kroměříži představují Lucembursko

Kroměříž – Akci nazvanou Lucemburské dny zahájili v pondělí slavnostně v Domě kultury v Kroměříži. Úvod zpestřily lucemburské lidové písně v podání žáků kroměřížské Základní umělecké školy, k vidění pak byla také výstava fotografií.

3. ZŠ v Holešově se dočkala, zkolaudovali tam nové zateplení

Holešov – V holešovské třetí základní škole se konečně dočkali dlouho očekávaného zateplení a rekonstrukce budovy. Děti tak po letních prázdninách zasedly do lavic sice s týdenním zpožděním, zato se však dočkaly o poznání příjemnějšího prostředí.

Zničte konkurenci, radil v Lechoticích prezident majiteli řeznictví

Lechotice – V pátek dopoledne zamířila prezidentská kolona nejprve do Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku. Návštěva nebyla určena pro veřejnost, ale místní lidé i tak využili příležitosti spatřit příjezd prezidenta a postávali kolem silnice.

V Dobroticích měli opět tradiční podzimní klání elitní ostřelovači

Dobrotice – Na čtvrtý ročník podzimní soutěže jednotlivců se do Dobrotic u Holešova sjelo v uplynulých dnech porovnat své dovednosti zhruba třicet elitních odstřelovačů: dorazili tak střelci ze zásahových jednotek, letišť, armády, ale i civilní účastníci.

V Bystřici bude koncertovat třinecká kapela Lake Malawi

Bystřice pod Hostýnem – Česká úspěšná kapela Lake Malawi, která koncertuje nejen u nás, ale i třeba ve Velké Británii, vystoupí v sobotu v devatenáct hodin ve sportovní hale Společenského domu Sušil v Bystřici pod Hostýnem. Na své si tedy přijdou především příznivci nezávislého rocku a popu.

V Holešově vítaly prezidenta trenýrky

Holešov – Také na holešovské náměstí dorazily na setkání s prezidentem v pátek po poledni stovky lidí. „Jsem ve Zlínském kraji už potřetí a doufám, že ještě jedno kolečko stihnu. Nemám rád politiky, kteří přijedou na návštěvu, ale nesetkají se s občany, třeba proto, že se jich bojí nebo na ně nemají čas. Proto jsem tady," zahájil setkání s občany Miloš Zeman.

Soutěžilo přes sto dvacet draků

Kroměříž – Oblíbená drakiáda se o víkendu konala na kroměřížském letišti letos pojedenácté. Společně s Aeroklubem ji uspořádalo Mateřské centrum Klubíčko. Na obloze se tak v sobotu odpoledne proháněli draci všech barev, tvarů a velikostí. Ti nejlepší, kteří si dali práci a draka si doma vlastnoručně vyrobili, byli také po zásluze oceněni.

Octavia na LPG začala po zastavení hořet

Chvalčov – Technická závada zavinila sobotní požár motoru automobilu Škoda Octavia poblíž Chvalčova. Řidič po zastavení u krajnice zaregistroval kouř vycházející z motorového prostoru.

AKTUALIZOVÁNO

V Rajnochovické lesní železnici uspořádali podzimní poježdění

Rajnochovice – Vedení Rajnochovické lesní železnice pozvalo o víkendu na další podzimní poježdění spojené 
s křestem nového kalendáře Krásky 2016.  

Nemocnice zve zájemce na den otevřených dveří fyzioterapie

Kroměříž – Rehabilitační oddělení Kroměřížské nemocnice připravuje na středeční odpoledne den otevřených dveří. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout a přímo osahat novinky ve fyzioterapii i v přístrojovém a materiálním vybavení.

Lidé na Kroměřížsku stále topí třeba odpadky

Kroměřížsko – Blíží se topná sezona a některé obce opět potrápí lidé, kteří si přitápí vším, co jim přijde pod ruku, a obtěžují tím ostatní. Ve snaze ušetřit totiž mnohdy do svých kotlů hážou plasty, hadry, gumy a různé odpadky, prostě všechno, co hoří.

Florii Podzim v Kroměříži vládne i letos výstava bonsají

Kroměříž – Prodejní výstava Floria Podzim tradičně spojená se zajímavými expozicemi začala ve čtvrtek v Kroměříži. Pravou asijskou atmosféru zažijí návštěvníci sedmého ročníku díky kráse bonsají, které opět potěší nejen milovníky těchto proslulých japonských šlechtěných dřevin.

Na přejezdu u Zborovic přibudou světla, řidiče mezitím čeká uzavírka

Zborovice – Mezi Nětčicemi a Zborovicemi opravují železniční přejezd. „Jedná se o výstavbu přejezdového světelného zařízení," vysvětlila mluvčí kroměřížské radnice Jaroslava Sílešová. Až do 16. října bude kvůli tomu silnice v tomto místě zcela uzavřena. Objížďka vede přes Zdounky, kudy také pojedou linkové autobusy.

Na táborech hygiena rozdala tři pokuty

Kroměřížsko – Celkem dvaadvacet kontrol provedli během letošních prázdnin na Kroměřížsku hygienici na dětských táborech a podobných akcích. Výsledky? Obdobné jako loni: zdaleka ne všechno bylo v pořádku a následkem toho se několika provozovatelům nevyhnuly ani finanční postihy.

V knihovně rozprodali lidem vyřazené knihy

Kroměříž - Knihovna Kroměřížska uspořádala v úterý další z tradičních burz vyřazených knih. Na prodej byly tituly všech žánrů za symbolickou cenu deset korun, které se knihovna například kvůli horšímu stavu rozhodla vyřadit.

Fotky na stromech přiblíží výrobu kávy

Kroměříž – Výstavu o kávě umístěnou do padesáti parků v celé republice se při příležitosti Světového dne důstojné práce, který připadá právě na dnešek, rozhodla uspořádat organizace NaZemi. Jedním z míst je i kroměřížská Podzámecká zahrada, kde je výstava s názvem Plné ruce práce k vidění na stromech aleje podél Dlouhého rybníka.

Na holešovském zámku mapují na výstavě deset let výzkumů a oprav této památky

Holešov – Zámek znovu vzkříšení: tak se jmenuje nově otevřená výstava v Holešově, která mapuje deset let oprav a výsledky práce historiků, kteří se výzkumu tamní památky věnovali.

Omezení prodeje sladkostí? Školy z regionu mají většinou vyřešeno

Kroměřížsko – Vyhláška k omezení nevhodných potravin ve školních automatech nebo bufetech měla čekat ředitele škol už s příchodem nového školního roku. Zatím však stále chybí a tak se pořád neví, které potraviny budou mít školáci zakázany.

V kroměřížské Obvodové ulici rozšíří stezku pro cyklisty a chodce

Kroměříž – Rozšíření nové cyklistické trasy o další část stezky pro cyklisty a chodce se už brzy dočkají lidé v Kroměříži na Obvodové ulici.

Na silnici z Pravčic do Němčic čeká řidiče uzavírka. Kvůli R49

Pravčice – Uzavírka čeká nyní na řidiče mezi Pravčicemi a Němčicemi. Důvodem je výstavba rychlostní silnice R49 nja úseku Hulín-Fryšták. „Trasa objížďky je vedena ve směru Třebětice, Holešov a Rymice ," informovala mluvčí kroměřížské radnice Jaroslava Sílešová.

Výstava připomíná dopady války

Kroměříž - Podobně jako jinde si také v Muzeu Kroměřížska připomínají sedmdesáté výročí konce druhé světové války a její dopad na životy obyvatel Kroměříže a okolí.

Uprchlíci na Kroměřížsko? Zatím je kolem nich stále nejasno

Kroměřížsko – Zhruba patnáct set uprchlíků se Česká republika zavázala dobrovolně přijmout během následujících dvou let. A část z nich bude podle všeho umístěna i na Kroměřížsku. Zatím jsou známa dvě konkrétní místa a to Kroměříž a Bystřice pod Hostýnem. Kdy by však k umístění běženců mělo dojít, zatím není vůbec jasné.

Dětský svět nabídl první ochutnávku. Podívejte se

Kroměříž – Do finiše už se pomalu bliží výstavba areálu nazvaného Dětský svět, která bude součástí kroměřížského výstaviště Floria v bývalých Rybalkových kasárnách v Kroměříži. Venkovní hřiště si tak už mohly děti vyzkoušet o uplynulém víkendu v rámci Svatováclavských pivních slavností: opět přístupné ale bude až při podzimní výstavě v první polovině října a definitivně pak až na jaře.

Tržby koupališť? Definitivně rekordní

Kroměřížsko – Léto je pryč a provozovatelé koupališť na Kroměřížsku už mají spočítáno, kolik radosti jim udělalo výjimečně horké letošní počasí. Návštěvnost někteří hodnotí jako nejlepší za posledních osm let a teď pomalu rozmýšlejí, kam vydělané peníze do příští sezony investují. Zásadních změn se ale koupaliště v regionu nejspíš nedočkají.

Na Svatováclavské slavnosti 
v Kroměříži dorazily tisíce lidí

Kroměříž – V rámci Dnů českého piva se na kroměřížském výstavišti Floria už podruhé konal dvoudenní festival hudby, piva a adrenalinu pod názvem Svatováclavské pivní slavnosti. Na oslavu českého patrona čekalo na návštěvníky čtyřicet piv z produkce šesti pivovarů na celkem 145 pivních pípách.

Lávku pro pěší uzavřeli kvůli zatěžkávacímu testu

Kroměříž - Z nezvyklého důvodu byla ve čtvrtek dočasně uzavřena lávka pro pěší přes řeku Moravu v Kroměříži, pro cestu ze školy, práce nebo na autobusové a vlakové nádraží tak museli lidé zvolit cestu jinudy .

Města hostila program ke Dni bez aut. Podívejte se

Kroměřížsko – Zábavný sportovní program s tématikou dopravy bezpečnosti a aktivního pohybu čekal včera zájemce na Velkém náměstí v Kroměříži v rámci akce s názvem Den bez aut.

V Bystřici otevřeli očekávanou expozici ohýbaného nábytku

Bystřice pod Hostýnem – Ve východním křídle zámku v Bystřici pod Hostýnem slavnostně otevřeli novou expozici. Doposud nevyužívané prostory po opravách obsadil historický ohýbaný nábytek.

Lesy na Kroměřížsku opět sužuje přemnožený kůrovec

Kroměřížsko – Je to podobné jako v ostatních regionech Česka: také na Kroměřížsku se v posledních týdnech kůrovec opět pustil do ničení lesů. Škody, které způsobuje, jsou ovšem až dvakrát vyšší než v loňském roce, k přemnožení škůdce totiž přispělo letošní sucho a horko.

Na zámku v Chropyni vystavují díla Švabinského žáka

Chropyně – Výstava významného českého malíře, grafika a žáka Maxe Švabinského je v těchto dnech stále ještě k vidění na zámku v Chropyni.

Výstava fotografií ukazuje život v azylovém domě

Kroměříž – Amatérský kroměřížský fotograf Miroslav Pláňava přestavuje svou výstavu v kroměřížském Domě kultury: pod názvem Nikde není jako doma zobrazuje život v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi Kroměříž.

Dramatická sucha úrodu neohrozila, ujišťují zemědělci

Kroměřížsko – Nejlépe z celého Zlínského kraje se letos na Kroměřížsku vedlo zemědělcům. Úrodu už mají sklizenou a i přes dramatická sucha si ji tentokrát pochvalují. Doslova zázračný výnos měl prý letos oproti loňsku například ječmen, který přesahuje sedm tun na hektar.

Řidička jela s prasklou pneumatikou na dálnici, auto začalo hořet

Hulín – V neděli krátce po páté hodině ráno zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru osobního auta u nájezdu na dálnici poblíž Hulína. Na Audi Q7 praskla řidičce pneumatika. I přesto však pokračovala v jízdě. Auto začalo po chvíli hořet. Nikdo nebyl zraněn. Škoda na autě a silničním značení byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Hořící pařez v Koryčanech prověřil fyzičku hasičů

Koryčany – Hořící pařez nedaleko Kazatelny u Koryčan hasily v sobotu krátce před polednem tři hasičská auta. Při požáru nevznikla žádná škoda

Dvě auta skončila v lesíku u Chropyně

Chropyně – V sobotu dopoledne zasahovali profesionální hasiči z Kroměříže u dopravní nehody dvou osobních aut v lesíku nedaleko Chropyně. Jedno dítě bylo lehce zraněno.

V Bystřici pořádají v neděli Pohádkový les

Bystřice pod Hostýnem – Na Pohádkový les se mohou už tuto neděli těšit děti nejen z Bystřice pod Hostýnem. Akce má začátek mezi půl třetí a třetí hodinou u tamního rybníka v Zahájeném.

V Kyselovicích číhá uzavírka: opravují kanalizaci

Kyselovice - Kvůli rekonstrukci kanalizace je od minulého týdne uzavřena silnice v Kyselovicích ve směru na Žalkovice. „Pro osobní automobily vede objízdná trasa přes Vlkoš, Říkovice, Břest, Skaštice, Kroměříž a Chropyni," informovala kroměřížská mluvčí Jaroslava Sílešová.

Hortus Magicus. Tak se Libosad přenese 
do barokní minulosti

Kroměříž – Druhému ročníku slavnosti Hortus Magicus s podtitulem Festival barokní kultury bude v kroměřížské Květné zahradě patřit první zářijový víkend.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT