VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Poslanci kauzu s vodou nevyřeší. Nemají prý jak

Kubík vody stojí ve Zlíně 86,71 koruny. V některých dalších částech republiky za něj lidé zaplatí i přes stovku, jinde za to mají naopak kubíky dva. Je tedy 87 korun přijatelná částka, nebo je to moc? Obyvatelé to vidí jednoznačně: podle nich je voda v regionu nepřiměřeně drahá. Označují ji dokonce za problém číslo jedna.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse

Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Volby 2017: Víte komu dáte svůj hlas?

ANKETA/ Kdo by vyhrál volby ve Zlínském kraji, kdyby se konaly o několik týdnů dřív? Dostala by se do Sněmovny ODS nebo Starostové? Graf znázorňuje výsledky posledního průzkumu, který pro Deník zhotovila společnost SANEP.

Elektronické vstupenky do zoo se ujaly. Nově je tam i bankomat

FOTOGALERIE / O elektronické vstupenky je mezi návštěvníky zlínské zoo velký zájem. Jen za pět červencových dnů si tímto způsobem koupili téměř 600 vstupenek, informovala Romana Bujáčková z oddělení marketingu.

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

Andy Warhol měl zálibu v osobnostech, říká kurátor

Sto třicet exponátů krále pop artu, grafika, malíře, filmového a reklamního tvůrce Andy Warhola otevře veřejnosti Zámek Holešov v reprezentativním Velkém sále už dnes.

Tip na jarní procházku: za šafránem do Lačnova

Šafrán bělokvětý se vyskytuje na osmi místech v zemi. Nejvýznamější lokalitu máme v regionu – okolí Lačnova na Valašsku.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

Kroměřížsko: tři nehody za jedno odpoledne

Kroměřížsko – Sněhovou nadílku pocítili už včera řidiči na Kroměřížsku. Bouralo se u sjezdu z dálnice, nedaleko Plešovce i Kotojed.

Zlínský vědec zkoumá, za jak dlouho se rozloží obal

Zlín – Odhozené plastové sáčky se povalují všude. Sedmatřicetiletý vědec Marek Koutný z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zkoumá, za jak dlouho se rozloží. Samozřejmě ty, které jsou takzvaně biodegradabilní. Spolupracuje s týmy, které speciální materiály vymýšlí, i s firmami, jež z nich obaly vyrábí. Právě těm poskytuje zpětnou vazbu.

Za zábory náměstí vydělají milion. Zlín ale ne

Zlínský kraj – I přes milion korun za rok si vydělají některá města v kraji na pronájmu nebo záboru veřejných prostor. Vybírají podle vyhlášky poplatky za náměstí, tržiště, chodníky i parky. Kasírují komerční akce, prodej zboží, provoz restauračních zahrádek nebo místa pro trvalé parkování.Města většinou vybírají poplatky od uživatelů za každý započatý metr čtvereční denně. Sazby se přitom různí.

Na venkov poputuje 30 milionů

Zlínský kraj – Obcím do dvou tisíc obyvatel, které zpracovávají územní plán nebo se chystají opravit například školu, pomůže finančně i Zlínský kraj. Musejí si ale do 11. února nebo 31. března zažádat o dotaci. Přednost budou mít „akutní“ akce. Na podporu venkova půjde letos celkově 30 milionů korun.

Vedení kraje bilancuje, jaký byl rok 2010

Zlínský kraj – Konec roku 2010 je za dveřmi. Vedení Zlínského kraje bilancuje, co se během něj podařilo. Nahlíží do oblasti dopravy, zdravotnictví, sociálních věcí, školství i kultury. Radní zhodnotili svou práci na tiskové konferenci.

Otevřít brány mají příští rok další tři kostely

Zlínský kraj – Sedmdesát šest tisíc lidí využilo letos příležitosti prohlédnout si některou církevní památku ve Zlínském kraji s průvodcem. Do projektu Otevřené brány, které to umožňují, bylo zapojeno osmnáct kostelů a bazilik v regionu.Příští rok mají být tímto způsobem zpřístupněné další tři – v Luhačovicích, Kroměříži a Rožnově pod Radhoštěm.

Škrtat se bude na všem. I na mzdách

Zlínský kraj – Příští rok půjde méně peněz na školství, kulturu i sociální služby. Zlínský kraj sestavil návrh rozpočtu na rok 2011 a šetří ve všech oblastech. Úspory se dotknou i platů. Zaměstnanci musejí počítat s jejich desetiprocentním snížením. Krajský úřad totiž jenom na nich ušetří zhruba 18 milionů korun. Konečná verze rozpočtu má projít rukama zastupitelů 15. prosince.

Řidiče v zimě varují cedule

Zlínský kraj – Na dvou úsecích v kraji mohou jezdit řidiči do jara pouze v případě, mají-li zimní výbavu. Tedy hlavně zimní pneumatiky na hnacích nápravách se vzorkem hlubokým nejméně šest milimetrů.

Studenti si dělají legraci z kampaně ČSSD

Zlín – Politici jsou před volbami řadě lidí pro smích. Zlínští především vysokoškolákům. Stop populismu dali název spotu, který zábavnou formou pojednává o tom, jak chystala svou předvolební kampaň ČSSD.

Zlínský kraj slavil, osobnosti odhalily soukromí

Zlín – Zlínský kraj slavil desetileté výročí. Uherské Hradiště, Vsetín, Kroměříž a krajské město Zlín nevyjímaje. Hlavní program se odehrával v Baťově mrakodrapu, kde si návštěvníci mohli vzít na paškál hejtmana Stanislava Mišáka známé tváře regionu ze světa sportu a kultury.

Ve Zlíně otevřeli nové kulturní centrum

Zlín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Své nové dílo představuje veřejnosti architektka Eva Jiřičná, zlínská rodačka světového formátu. Po sedmi letech se prvně otevřelo Kongresové centrum ve Zlíně.

Kardinál Miloslav Vlk: ze Strání do Vatikánu

Zlínský kraj – Vzácnou návštěvu hostí tento víkend Zlínský kraj. Do Strání na Uherskohradišťsku zavítá bývalý primus český, pražský kardinál Miloslav Vlk. Přijede na oficiální pozvání farnosti a obce a zahájí oslavy 100. výročí posvěcení chrámu Povýšení svatého Kříže.

Velehrad 2013: výstava i konference

Zlínský kraj – Na oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 2013, na které má přijet i papež, se chystá Zlínský kraj i Arcibiskupství olomoucké už nyní. Pomáhá jim v tom i Senát České republiky. Připravuje se velká konference a také výstava mapující pouť věrozvěstů.

Hoza je terčem kritiky i jako kandidát do Senátu

Zlínský kraj – Stálým terčem kritiky je bývalý rektor zlínské univerzity Ignác Hoza, jehož odvolal akademický senát z funkce bezmála před půl rokem.

Zlínský kraj ocenil majitele šenku i sušírny

Zlínský kraj – Za záchranu památek ocenil Zlínský kraj majitele starých usedlostí v regionu. Pamětní desku a šek na padesát tisíc korun si odnesla rodina Orságova, která v posledních deseti letech zrekonstruovala památkově chráněný raťkovský šenk v Karolínce na Valašsku.

Premiér navštívil stavbu I/49 ze Zlína do Otrokovic

Zlín /FOTOGALERIE/ – Sto milionů korun zajistil premiér Petr Nečas pro rozšíření tahu I/49 ze Zlína do Otrokovic pro letošní rok. O další půl miliardy bude usilovat v příštím roce.

Farář vraždu neoznámí. Mlčení je nad zákon

Zlínský kraj – Pokud se člověk dozví, že jeho soused krade v práci nebo týrá svou manželku, musí to podle trestního zákona oznámit na policii. Jinak se dopouští trestného činu také.

Stavba I/49 bude pokračovat

Zlín, Otrokovice – Rozšiřování hlavního tahu I/49 mezi Zlínem a Otrokovicemi zastaveno nebude. V pondělí 23. srpna se na tom dohodl premiér Petr Nečas s ministrem dopravy Vítem Bártou.

Za dva roky by měla být síť cyklotras hotová

Zlínský kraj – Kompletní síť cyklostezek a cyklotras má mít Zlínský kraj dokončenou nejpozději za dva roky. Většina z nich je kolařům k dispozici již nyní.

Noční bouře vyvracela stromy a zvedla hladiny

Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Silná bouřka, která se přehnala z pátku na sobotu Zlínským krajem, se postarala o práci profesionálním i dobrovolným hasičům. Kvůli vyvráceným stromům, jež blokovaly dopravy, měli osm výjezdů.

Bylo 35 stupňů. Moraváci tančili v Senátu

Zlínský kraj, Praha /FOTOGALERIE/ – Kde jinde v ČR se má prezentovat Zlínský kraj než právě v hlavním městě, kde je nejvíce turistů. A aby se propagaci dodalo větší důležitosti, tak rovnou v Senátu.

Životy zachraňují vrtulníky

Zlínsko – Když jde o život, bojují záchranáři o vteřiny. Každá další minuta bez odborné pomoci může totiž znamenat smrt nebo doživotní následky. Šetrnější než převoz sanitkou je transport vrtulníkem. Na heliportu u Baťovy nemocnice přistává průměrně šestkrát do měsíce.

Padlé stromy blokovaly dopravu

Zlínský kraj – Bouřky a silný vítr ze soboty na neděli si vyžádal ve Zlínském kraji pády stromů i ucpanou kanalizaci. Profesionální i dobrovolní hasiči si tak museli poradit s uvolněním zablokované dopravy nebo ochranou domku před zaplavením.

Letět stosedmdesát a připadat si jako slimák

Zlínský kraj /VIDEO, FOTOGALERIE, LETECKÉ SNÍMKY REGIONU/ – „Někdy vás vezmu do letadla, pokud budete chtít,“ navrhl mi před dvěma lety žlutavský starosta Stanislav Kolář. „Co by ne?“ zauvažovala jsem. „Nikdy jsem neletěla, bude to vzrůšo.“ A bylo. Jeho slib se totiž stal minulý týden skutečností.

Pozor na spoje, je jich méně

Zlínský kraj – Jana Pokorníková ze Zlína chtěla jet před několika dny kolem poledne k rodině do Březůvek. Když stála na zastávce, zjistila, že bude muset na spoj hodinu a půl počkat. Autobus s pravidelným odjezdem 12.05 totiž nejel. Stejně tak ve 13.00.

Brigády jen nárazově, a hlavně na Zlínsku

Zlínský kraj – Dlouhodobější brigády na léto už nyní studenti ve Zlínském kraji neseženou. Buď jsou několik měsíců obsazené, nebo dávají firmy přednost dětem zaměstnanců. Lze si však přivydělat nárazově. Stačí hlídat webové portály pracovních agentur a být připraven vzít brigádu ze dne na den.

Opis Bible pokračuje. Mši slouží Vlk s Dukou

Velehrad – První muž katolické církve v České republice Dominik Duka se poprvé představí v nové funkci na Moravě. Stane se tak u příležitosti Dnů lidé dobré vůle, které se konají 4. – 5. července na Velehradě. Hlavním celebrantem pouťové bohoslužby má být pražský kardinál Miloslav Vlk.

Petr Nečas chce koalici pravice

Zlín – Byl sice ve volbách poražen, přesto se může cítit jako vítěz. ODS má totiž velkou šanci usednout ve vládě a jako druhá nejúspěšnější strana obsadit v koalici post premiéra. Právě tím by se mohl stát Petr Nečas z Rožnova pod Radhoštěm.

Práci by zajistili podporou podnikání

Zlínský kraj – Zaměstnanost mají v rukou především podnikatelé. Proto by jim měl stát vycházet vstříc, shodují se vesměs oslovení krajští volební lídři politických stran kandidujících do Sněmovny.

Duel Deníku: Škromach vs. Nečas

Zlínský kraj - Deník požádal krajské lídry ODS a ČSSD, aby svému sokovi poslali pět libovolných otázek. Přečtěte si, co politiky navzájem zajímalo.

Pro rodiny miniškolky, půjčky i levné byty

Zlínský kraj – Politici chtějí motivovat mladé lidi k manželství a tím zvýšit porodnost ve státě. Podporují zřizování miniškolek, výstavbu startovacích bytů či novomanželské půjčky.

Prezident podepsal odvolání rektora Ignáce Hozy

Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ – Scénu jak z amerického filmu zažili v úterý členové Akademického senátu zlínské univerzity i veřejnost, která na zasedání zavítala.

Politici k dopravě: Dokončeme D1, R49 a R55

Zlínský kraj – Zlínskému kraji chybí dobudovat síť rychlostních komunikací. Stávající jsou přetížené a dostupnost do Prahy či na Slovensko je absencí hlavních tahů složitější.

Turistům v kraji chybí služby a vadí zákazy

Zlínský kraj – Jak přilákat více turistů do regionu? Postavme hotely, opravme památky a nabídněme návštěvníkům například speciální programy pro rodiny s dětmi.

Hyzdí obce, mají však šanci na obnovu

Zlínský kraj – Hyzdit obce v regionu už by neměly některé staré zchátralé areály. Deset z nich totiž čeká obnova a tudíž i šance na využití.

Baťův kanál zahájil sezonu, plavby začaly

Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Voda na Baťově kanále je odemčená. Postaraly se o to v neděli 2. května v Napajedlích a Spytihněvi tamní starostky Irena Brabcová a Marie Vojtíková a zlínský poslanec Tomáš Úlehla. Na výletní lodi už se tak svezli první zájemci. Ostatní mohou této možnosti využít až do 28. října, kdy sezona na Baťově kanále končí.

První máj, to byl častý oheň v přírodě

Zlínský kraj – Krajští hasiči se nezastavili ani na Svátek práce. Prvního máje měli desítku výjezdů. Týkaly se požárů v přírodě, technických zásahů i dopravních nehod.

Snowboardistka Pančochová draží olympijskou výbavu

Zlínský kraj – Snowboardistka Šárka Pančochová z Uherského Brodu draží od 1. do 10. května svou olympijskou výbavu. Zájemci si mohou přes portál Aukro.cz vybrat z jedenácti kousků, mezi nimiž nebudou chybět zimní bundy, teplákovka, trička, mikina, taška i závodní dres s číslem.

Sportovkyně kraje: Dianová z Valach

Zlínský kraj – Novým titulem se pyšní od úterý 27. dubna jednadvacetiletá Natálie Dianová z Rožnova pod Radhoštěm.

Odškodnění žádá rekordní počet lidí

Zlínský kraj – Jen několik jedinců žádalo v minulých letech od radnic v kraji odškodnění za úraz, který si přivodili na neuklizeném chodníku. Letošní zimu však jejich počet několikanásobně vzrostl.

Města se žvýkaček nezbaví

Zlínský kraj – Že patří žvýkačka do koše, to ani v dnešní době řada lidí neví. Jinak by jimi totiž nebyly ve městech oblepené chodníky.

V anketě uspěli spisovatel, podnikatel a primář KNTB

Zlínský kraj – Spisovatel Josef Holcman, podnikatel Jiří Rosenfeld a primář Tomáš Janečka. Tato sestava obsadila první trojku ankety Osobnost roku 2009 Zlínského kraje. Ceny v pondělí 12. dubna převzali v prostorách holešovského zámku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT