VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Andy Warhol měl zálibu v osobnostech, říká kurátor

Sto třicet exponátů krále pop artu, grafika, malíře, filmového a reklamního tvůrce Andy Warhola otevře veřejnosti Zámek Holešov v reprezentativním Velkém sále už dnes.

Kroměřížsko: tři nehody za jedno odpoledne

Kroměřížsko – Sněhovou nadílku pocítili už včera řidiči na Kroměřížsku. Bouralo se u sjezdu z dálnice, nedaleko Plešovce i Kotojed.

Holešovská zóna si monitoruje počet možných zaměstnanců

Holešov – Do nově vznikající průmyslové zóny v Holešově by mohlo za prací dojíždět hromadnými prostředky do hodinového intervalu bezmála 480 tisíc osob. Společnost Industry Servis Zlínského kraje si společně se svým zřizovatelem nechala vypracovat studii dopravní obslužnosti, která kapacitu lidí monitoruje.

Stanislav Devátý: Byla to šílená doba

Zlínský kraj /ROZHOVOR, ANKETA/ – Aktivní člen samizdatu, mluvčí Charty 77, několikrát vězněný a později pracovník Občanského fóra ve Zlíně.

Turisté by už neměli tápat, jak se snadno dostat k hradu

Zlín – Hledat s obtížemi cestu k malenovickému hradu ve Zlíně, to by mělo být již nadobro minulostí. Na to, jak se dostat k památce, mají upozorňovat další nové směrovky. Umístěny budou přímo na území města.

Lidé se bojí požárů komínů. Narychlo shánějí kominíka

Podle hasičů zhoršuje stav komínů také to, že lidé topí vším, co jim přijde pod ruku

Záchytku asi přesunou z Kroměříže do Zlína

Zlínský kraj - Záchytná protialkoholní stanice se pravděpodobně přesune z Kroměříže do Zlína. Kroměřížská nemocnice ji totiž už pět let provozuje v provizorních podmínkách.

Zahraniční školáci poznávají Zlínský kraj

Zlín - Zlínský kraj navštívili školáci z Německa, Polska, Slovenska a Turecka. Jsou hosty zlínské Základní školy Křiby, která si je pozvala v rámci programu Comenius. Ten má učit děti mimo jiné náboženství a toleranci k jiným kulturám.

Čeština je zajímavá...až na ty pády

Zlín - Sami lákají ostatní ke studiu cizích jazyků a přitom dobře ví, že začátky nejsou žádný med. Cizinci z různých koutů světa, kteří žijí několik let nebo jen měsíců na Zlínsku, přišli dělat osvětu výuce řečí v rámci Evropského dne jazyků do sportovní haly Euronics.

Opilý převrátil čtyřkolku a zabil dítě

Valašské Klobouky - Převrácená čtyřkolka, dva zranění muži a mrtvé osmileté dítě, takový je zatím výsledek nehody, která se stala v sobotu před 19. hodinou ve Valašských Kloboukách – Mirošově. Řidič měl v krvi 1,66 promile alkoholu.

Dentista se ocitne v rozpacích

Zlín - Příležitost pobavit se, ale také se podílet na ději divadelního představení, budou mít už v sobotu večer všichni návštěvníci zlínské Malé scény.

Úspory se dotknou úředníků i politiků

Zlínský kraj - Nejenom čeští zákonodárci, ale i krajský úřad ve Zlíně uvažuje o tom, že sáhne v rámci úspor od Nového roku na mzdy úředníků i volených zástupců. Zlínská a kroměřížská radnice už osobní ohodnocení některých zaměstnanců snížila.

Region Zlínsko přispěje 55 tisíc na kulturu

Zlínsko - Pětapadesáti tisíci podpoří osm kulturních akcí konaných v regionu svazek obcí Region Zlínsko. Finanční injekci získá například Malá scéna Zlín na představení Spalovač mrtvol, obec Držková na Hubertovu jízdu nebo Římskokatolická farnost Štípa na koncert Kouzlo varhan.

Koně budou hrát o víkendu v kraji hlavní roli

Zlínský kraj - Milovníci koní si přijdou nadcházející víkend 19. až 20. září ve Zlínském kraji na své. Na čtyřech různých místech v regionu je čeká western, Hubertova jízda, otevření nové stezky i chovatelské dny.

Podzimní trhy ve Zlíně: Nejvíce jde na odbyt burčák

Zlín - Téměř šedesát stánkařů nabízí své výrobky od 16. do 18.září na tradičním Podzimním jarmarku v centru Zlína. Řada z nich už patří mezi stálice.

Zlín čekají do Vánoc změny v dopravě

Zlín - Sladění semaforů pro zelenou vlnu, světelný přechod na Podhoří i možný průjezd vozidel z Lorencovy ulice na Hlubokou. Tato nová dopravní opatření, která mají zajistit plynulost a bezpečnost chodců i motoristů, plánuje zlínský magistrát stihnout ještě do Vánoc. Zaplatí za ně bezmála dva miliony korun.

Na univerzitě učí komunističtí kádři

Zlín - Říkalo se jim „Rozhodnutím Strany Doktor“. Vysokoškolský titul RSDr. získali na jedné z vybraných škol pro budoucí komunistické elity. A někteří z nich nyní učí vysokoškoláky na zlínské Univerzitě Tomáše Bati.

Myslivci uvažují, že na střelnici omezí provoz

Zlín - Nikdy nemáme klid. Skoro dennodenně nás obtěžuje nepříjemný hluk z blízké střelnice, stěžují si obyvatelé zlínské části Vršava. Cvičiště totiž využívají kromě místního Okresního mysliveckého spolku (OMS) i strážníci a policisté. Půl roku také dokonce vsetínští, kteří momentálně nemají kde trénovat. Vedení OMS Deníku přislíbilo, že se pokusí provoz střelnice omezit.

Zlín: Nemanželských dětí přibývá

Zlínsko - Počet dětí narozených mimo manželství na Zlínsku vesměs roste. Tento trend už zaznamenaly konkrétně zlínská i otrokovická radnice. Například ve Valašských Kloboukách ale zásadní změnu nepozorují.

O poslanecká křesla zabojuje v kraji 17 stran

Zlínský kraj - Celkem sedmnáct politických stran a uskupení bude ve Zlínském kraji usilovat 9. – 10. října při volbách do Poslanecké sněmovny České republiky o hlasy místních voličů. Kromě stálic jako ČSSD, ODS, KDU-ČSL, KSČM či Strany Zelených by rádi získali křesla v parlamentu i zástupci TOP 09, Strany svobodných občanů nebo Moravanů.

Hledá se kulturní osobnost Zlínského kraje

Zlínský kraj - Do konce srpna mohou občané Zlínského kraje posílat své tipy na kulturní osobnost regionu. Ocenění Pro Amicis Musae, latinsky přátelům můz, může získat za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu plnoletý člověk, který se v kraji narodil, trvale v něm žije nebo na jeho území působil.

UTB zřídí tým záchranářů. Bude pomáhat u katastrof

Zlín, Uherské Hradiště - Záchranářskou brigádu, která bude pomáhat v době přírodních či jiných katastrof, plánuje zřídit nová Fakulta logistiky a krizového řízení (FLKŘ) zlínské univerzity. Podle pověřeného děkana uherskohradišťského pracoviště Vladimíra Mrkvičky se do ní může přihlásit kterýkoliv student či pedagog UTB.

Dražby Svitu zamrzly u soudu v Brně

Zlín - Dvacet nemovitostí patřících bývalému podniku Svit ve Zlíně, které se koncem května podařilo vydražit, zřejmě tak brzy své majitele mít nebude.

Studenti napadli zadání státnic, část se anuluje

Zlín - Zlínská univerzita musí opět řešit problémy na Fakultě multimediálních komunikací. Někteří vysokoškoláci jsou totiž nespokojeni s průběhem letošních státních závěrečných zkoušek na této fakultě.

Zlín: Úlehla se znovu ožení, nevěstou je Seničová

Zlínsko - Své „ano“ si 8.srpna řeknou bývalý primátor Zlína, současný radní a poslanec ČR Tomáš Úlehla se sólistkou Národní opery vPraze Pavlínou Seničovou. Vzít se chtějí na Luhačovicku.

Ve zlínské zoo přibudou zvířata. Ale z petek a skla

Zlín - Zlínská Zoo Lešná se společně sdětmi rozloučí sprázdninami ekologicky. Na 28.srpna chystá expozici Pohádkového ekozvěřince. Ten mají vyrobit právě zájemci zřad školáků.

Vystavují kočárky našich babiček

Zlín - Netradiční výstava je kvidění ve 23.budově svitovského areálu ve Zlíně. Vkavárně vpřízemí je vystaveno třináct starožitných kočárků.

V Bělově se začne brzy těžit

Bělov - Tříleté snahy se mají do čtrnácti dnů proměnit ve skutečnost. V bělovském pískovcovém lomu, více než šedesát let nevyužitém, se má totiž konečně začít těžit. Terén je připraven, speciální stroje také. V brzké době tam nechá společnost Pískovec Bělov zbudovat montované dílny a očekává příjezd specialisty, který sochařům pomůže namontovat vrtací zařízení.

Gorila Judita slavila 45 let

Zlín - Pětačtyřicáté narozeniny oslavila 28. června 2009 gorilí samice Judita ze zlínské zoo. Patří tak k nejstarším svého druhu ve světě, v přepočtu na lidský věk se totiž dožívá devadesáti.

Promítat venku bude v létě osm obcí v regionu

Zlínsko - Letní kina na Zlínsku rozhodně nejsou přežitkem. Podívat se na film pod širým nebem budou letos moci obyvatelé regionu v celkem osmi obcích – ve Slavičíně, Újezdu u Valašských Klobouk, Vlachovicích, Napajedlích, Slušovicích, Provodově, Všemině a zřejmě i Držkové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT