VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARCELA KOŘÍNKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé bez domova? Adresu mají na radnicích

Kroměřížsko - Neplacení nájemného nebo dalších poplatků může být důvodem k soudnímu vystěhování z bytu bez náhrady ubytování.

V Hulíně chtějí ušetřit za energii

Hulín - Poptávka po solárních a fotovoltaických elektrárnách, která se poslední dobou stále zvyšuje, se nevyhnula ani Hulínu, kde jich připravují hned několik.

Nejvzácnější knihy skončí v rukou restaurátora

Kroměříž - Knihovna kroměřížského zámku patří díky množství literárních děl, která vní jsou, knejvětšímu historickému fondu vČeské republice.

Děti si zasoutěžily v atletických disciplínách

Chropyně - Žáci a studenti ve školách už mají v těchto dnech ze školy jenom radost.

V muzeu si můžou hrát děti i dospělí

Kroměříž - Pracovníci Muzea Kroměřížska připravili velkou výstavu historických a současných hraček i s hernami pro děti.

Na festival přijedou rockové legendy

Slavkov pod Hostýnem - No Autority, Second Hand – Kabát Revival, Z-Nadoraz a Nightwish Revival jsou kapely, které se postarají o zahájení třetího ročníku festivalu nazvaného Rock pod Hostýnem.

V Ratajích si připomenou založení Sokola

Rataje - Tělovýchovná jednota Sokol Rataje se společně s obecním zastupitelstvem a hasiči postarají o program letošních hodů. Spolu s ostatními obyvateli obce si na nich připomenou sté výročí založení tamní organizace Sokol.

Skleník nabízí uměleckou litinu

Kroměříž - Slitinovými exponáty, znichž některé pocházejí zpočátku 19.století, se můžou lidé vtěchto dnech seznámit vprostorách skleníku vKvětné zahradě vKroměříži. Exponáty, mezi nimiž lze vidět například staré lucerny, kamna nebo sochy, poskytlo muzeum zBlanska. Výstava nazvaná Umělecký odlitek varchitektuře bude pro veřejnost zpřístupněna denně až do 6.července

Zvýšené daně z nemovitosti se lidé zatím bát nemusí

Kroměřížsko - Budou muset lidé vlastnící dům, byt nebo pole sáhnout hlouběji do peněženek kvůli zvýšené dani z nemovitosti? Starostové měst a obcí mají teď totiž pravomoc upravenými vyhláškami daně navýšit.

Festival zahájí Dětská opera z Olomouce

Kroměříž - Členové Klubu UNESCO v Kroměříži připravili ve spolupráci s Art Collegiem 2002, Městem Kroměříž a tamním Arcidiecézním muzeem tradiční hudební festival Hudba v zahradách a zámku.

Břest: situace kolem průmyslové zóny se neuklidnila

Břest - Ohrožení přírodních zdrojů, nenávratné zničení velmi kvalitní zemědělské půdy a zhoršení životního prostředí v obci. Tyto argumenty obsahovala petice s protestem proti záměru vybudovat v Břestě – Zápotočí průmyslovou zónu, kterou podepsaly více než dvě stovky tamních obyvatel.

Na jeviště jdu vždy s trémou, říká mladý herec

Hulín - Role Hamleta, krále Leara nebo Francka v Maryši možná jednou čekají na třináctiletého Radima Šimíka z Hulína. Už před pár lety se rozhodl, že z něj bude herec a za svým snem cílevědomě kráčí.

GALERIE: Na plavce v Chropyni čeká nové koupaliště

Chropyně - Vodní hřib, lavice, lezecká stěna a další atrakce přivedly v pátek desítky lidí do nově zrekonstruovaného koupaliště v Chropyni.

Radnice poskytují adresu bydliště lidem bez domova

Kroměřížsko - Neplacení nájemného nebo dalších poplatků může být důvodem k soudnímu vystěhování z bytu bez náhrady ubytování.

Krádeže na hřbitovech? Běžná věc

Kroměřížsko - Je to hyenismus. Neúcta k mrtvým a vlastně i k jejich pozůstalým. Takové názory se ozývají z úst lidí, kteří mají zkušenost s tím, že jim někdo z hrobu něco ukradl nebo jej poničil.

Ivan Hoffman besedoval v knihovně

Kroměříž - Držitel novinářské ceny Ferdinanda Peroutky, publicista a redaktor, který v současné době píše komentáře do Deníku Ivan Hoffman, přijel ve středu do Kroměříže.

Do Žalkovic se sjedou historická auta

Žalkovice - Členové Oldtimer Clubu ze Žalkovic připravili ve spolupráci s tamním fotbalovým oddílem Sokol u příležitosti oslav padesátého výročí založení klubu sraz automobilových a moto veteránů.

Forfest představí současné umění

Kroměříž - Členové Umělecké iniciativy uspořádali už devatenáctý ročník festivalu nazvaného Forfest Czech Republic 2008, který začne v sobotu v Kroměříži.

Po pádu z koně je třeba hned sednout do sedla, tvrdí jezdkyně

Kroměříž, Vyškov -Ivana Držálková z Vyškova patří k lidem, kteří podlehli koním a práci s nimi zasvětili svůj život.

Na konferenci přijede i ombudsman

Kroměříž - Jak umožnit lidem jednodušší orientaci v místní samosprávě a snaha o zlepšení veřejné samosprávy je cílem dvoudenní mezinárodní konference, která začne ve čtvrtek v Kroměříži v prostorách Justiční akademie.

Hulín: vyšetřování zastupitelů má dohru

Hulín - Podezření ze spáchání trestného činu se nepotvrdilo a věc byla odložena. Tak zní verdikt vyšetřování kauzy ohledně nevýhodné koupě Pily v rajnochovicích hulínskými zastupiteli.

Filatelisté představí novou známku

Kroměříž - Portrét kroměřížského rodáka Ferdinanda Stoličky bude od středy k vidění na nově vydané poštovní známce. Jejím autorem je akademický malíř a grafik Vladimír Novák. O rytecký přepis se postaral Miloš Ondráček.

Sportovní areál čeká na své uživatele

Hulín - Závody dětských atletických družstev ze Zlína a Uherského Hradiště a přátelské utkání mezi malými fotbalisty z Hulína zahájily včera provoz v tamním nově otevřeném sportovním areálu.

Těšnovice: o motokrosu rozhodnou obyvatelé

Kroměříž, Těšnovice - Hluk a prach, který doléhá na místní část Kroměříže Těšnovice z nedalekého motokrosového areálu, ztrpčuje části tamních obyvatel život.

Boj o sošku Hulínského Oskara finišuje

Hulín - O sošky Hulínského Oskara bojují v těchto dnech soutěžící z Hulína a okolí v prostorách Kulturního klubu a Základní umělecké školy (ZUŠ) v Hulíně.

Kostelany oblehli policisté na koních

Kostelany - Prostředí Ranče v Kostelanech využili organizátoři desátého ročníku Mezinárodního mistrovství Policie České republiky v jízdě na koni k uspořádání letošních závodů.

Závodníci vzali Hostýn útokem

Bystřice pod Hostýnem - Zdatní běžci dorazili v sobotu na náměstí v Bystřici pod Hostýnem, aby změřili své síly v pátém ročníku běhu na Svatý Hostýn.

Jarmárek nabídl stovky výrobků

Kroměříž - Součástí akce Den tance, která se konala v sobotu 14. června na Velkém náměstí v Kroměříži, byl i jarmárek.

Hulín: Rockový festival zpestřila ohňová show

Hulín - Dementors, Crashdown, Krajíc chleba, VSPH, Neboco, Karburátor, Koberec Band, Barricade a My Funeral. Tato hudební seskupení vystoupila v sobotu 14. června na Hulínském Open Festu 2008.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT