VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ PAŘENICA

Lukáš Pařenica / Kroměřížský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé mohou otestovat, jak dobře znají Hulín

Městskou hru s názvem Jak dobře znáš Hulín? připravila na letošní léto tamní radnice. Cílem je, aby zájemce zábavnou formou dovedla na místa, kterými lidé denně procházejí, ale třeba o nich ani nevědí. Hrací karta je k dostání v městském informačním centru v rámci jeho otvírací doby a to až do konce letních prázdnin.

Starosta se pře s hnutím ANO. A padlo už i trestní oznámení

Na podzim to budou teprve čtyři roky, co se Jaroslav Němec stal starostou Kroměříže v barvách hnutí ANO: voličům, kteří jej vynesli do křesla, to ale nyní musí připadat jako prehistorie. Realita je totiž taková, že šéf radnice se s kroměřížskou organizací ANO letos rozešel – a to ne právě v dobrém. Nejnověji dokonce v této souvislosti padlo trestní oznámení.

Kroměříž zakázala alkohol u obchodů a kouření u škol

Zákaz konzumace alkoholu kolem obchodů, kde se alkoholické nápoje prodávají a zákaz kouření v okolí škol a dětských hřišť: kroměřížští zastupitelé novou vyhláškou zpřísňují pravidla pro život ve městě.

Požár v Holešově: z hořícího domu zachránila žena psa

Požár rodinného domu v Holešově musely ve čtvrtek před polednem krotit hned tři jednotky hasičů: nedošlo při něm ale naštěstí k žádnému zranění a nejdramatičtější událostí byla záchrana psa.

Nový resuscitátor může v Kroměříži pomoci těm nejmenším miminkům

Nový resuscitační přístroj, který pomáhá zachraňovat životy nejmenších a nejzranitelnějších dětí bezprostředně po porodu, předali tento týden Kroměřížské nemocnici zástupci nadačního fondu Děti na dlani.

Vandal poničil jednomu z fanoušků na Holešovské regatě lak auta

Škodu za dvacet tisíc způsobil někdo sedmačtyřicetiletému muži z Valašského Meziříčí: ten v sobotu před polednem zaparkoval Dacii Sandero u fotbalového hřiště v Holešově a vyrazil do areálu zámku na festival Holešovská regata.

Řidič nedal u Zdounek přednost, zranění pak utrpěly i dvě děti

Plné ruce práce mají tento týden dopravní policisté na Kroměřížsku: několik nehod včetně jedné tragické řešili už o víkendu a do terénu museli i v pondělí odpoledne.

Holešov získal doma letošní republikový titul v lakrosu

Lakrosistům Holešova se o víkendu podařilo na domácí půdě vybojovat titul mistrů republiky. Na stadionu na Střelnici se představilo celkem 11 nejlepších týmů, z české i pražské ligy se kvalifikovalo sedm mužských a čtyři ženské týmy.

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski

Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

V Bystřici představí novou známku s motivy ohýbaných židlí

Slavnostní uvedení nové poštovní známky s motivy ohýbaného nábytku připravili na sobotu 23. června v Bystřici pod Hostýnem.

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná

Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Po loňském úspěchu se do Holešova vrátí Kinematograf bratří Čadíků

Do Holešova v srpnu opět zavítá Kinematograf bratří Čadíků, projekt, který loni sklidil od obyvatel města řadu pozitivních ohlasů.

Policie hledá svědky nehody na přechodu v Kroměříži

Svědky úterní dopravní nehody, při níž byl v Kroměříži lehce zraněn chodec, hledají tamní dopravní policisté. „K nehodě došlo v úterý v 9.30 hodin na přechodu pro chodce v Šafaříkově ulici. Šlo o střet osobního auta Peugeot 207 s třiadvacetiletým chodcem a ten při srážce utrpěl lehké zranění,“ popsala kroměřížská policejní Simona Kyšnerová.

Dvě kola za odpoledne. Zloděj udeřil na různých místech Kroměříže

Dvojici podobných oznámení, která se týkala krádeží jízdních kol, přijali v pondělí policisté z kroměřížského oddělení. „K oběma krádežím došlo odpoledne na různých místech v Kroměříži,“ poznamenala tamní policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Lidé z Kroměříže mohou využít slevové pasy pro seniory i celé rodiny

Obyvatelé Kroměříže mohou při svých letních cestách a dovolených ušetřit díky zapojení do projektů Senior Pasů nebo Rodinných pasů.

Motorkář nezvládl u Střílek zatáčku, skončil se zraněním v příkopu

Dopravní nehodu nedaleko Střílek museli v neděli krátce po osmé hodině večer řešit kroměřížští dopravní policisté.

V Hulíně srazilo auto školačku, policie hledá svědky

Pátrání po svědcích dopravní nehody vyhlásila v pondělí kroměřížská dopravní policie. K havárii došlo uplynulý pátek 15. června ve 14.40 hodin na přechodu pro chodce u křižovatky ulic Záhlinická a Československé armády v Hulíně: osobní auto Peugeot 308 tam mělo srazit devítiletou holčičku.

Lidovci se v Kroměříži opět spojí do koalice s dvojicí hnutí

Podzimní komunální volby se blíží a v Kroměříži pokračují přípravy politických stran a hnutí. Naposledy oznámili společnou koalici lidovci, kteří spojí opět síly s uskupením ZVUK 12 a nezávislými kandidáti: podpisy spolupráci stvrdili tento týden.

Opravy chodníků mají letos Kroměříž přijít na 40 milionů

Opravy chodníků, komunikací a mostů za celkem zhruba 40 milionů korun naplánovala letos kroměřížská radnice. Největší bude oprava povrchů ve Vodní ulici, dojde ale i na řadu dalších míst.

Na kroměřížské Velké náměstí se v létě opět vrátí relaxační zóna

Loni se líbila, letos se tedy relaxační zóna na Velké náměstí v Kroměříži vrátí. Radnice ji otevře příští středu 20. června v 15 hodin a zároveň slavnostně odhalí 3D malbu s motivem kroměřížského podzemí, která se na náměstí vrátí po dvou letech.

Mladí zloději si si ze skládky na Holešovsku udělali benzínku

Podezření z trestného činu krádež ve formě spolupachatelství mají od tohoto týdne na krku dva mladí muži ve věku jednadvacet let: holešovští policisté je totiž viní z toho, že kradli motorovou naftu z pracovních strojů.

V Kroměříži ocenili nejlepší sportovce a trenéry minulého roku

Nejúspěšnější sportovce a trenéry za rok 2017 ocenili ve čtvrtek v Kroměříži. Nejúspěšnějšími mladými sportovci jsou Radek Zavadil z oddílu Moravského rybářského svazu, Klára Smetánková z Vodáckého klubu Kroměříž a Igor Laštůvka z oddílu karate Goju ryu TJ Slavia Kroměříž.

Cykloběh za ČR bez drog navštívil Kroměříž. PODÍVEJTE SE

Účastníci akce s názvem Cykloběh za ČR bez drog navštívili v úterý Kroměříž: lidé tak mohli díky tomu na Velkém náměstí například shlédnout protidrogové vzdělávací videoklipy nebo získat informace o protidrogové vzdělávací prevenci, účastníky pak na radnici přivítal místostarosta města Marek Šindler.

Plány VaK? Stavět chce třeba v Hlinsku nebo Prusinovicích

Přes 266 milionů korun získala v posledních letech na obnovu vodárenské infrastruktury na dotacích společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK).

Olympiádu mateřských škol v Holešově zahájil samotný bůh Zeus

Tradiční olympiáda mateřských škol se v úterý konala na hřišti 3 ZŠ v Holešově. "Úvodní ceremoniál v antickém stylu zahájil samotný Zeus se svou družinou, následovalo vztyčení vlajky a slib rozhodčích a sportovců, po němž nastalo pravé olympijské klání,“ řekla Olga Pešková z pořádajícího centra TyMy.

Povolenky ke vjezdu na Svatý Hostýn bude nové vydávat automat

Radnice v Bystřici pod Hostýnem hlásí změnu v přidělování povolenek k jednorázovému výjezdu na známé poutní místo Svatý Hostýn: od druhé poloviny května už nevydává tamní městská policie, ale automat umístěný na záchytném parkovišti vedle hřbitova, u hlavní příjezdové silnice z Bystřice na Hostýn.

Práce je dost. Kroměřížsko je ale i tak nejhorší v kraji

Lidí bez práce je v zásadě méně než volných pracovních míst a míra nezaměstnanosti se v celé zemi včetně našeho regionu drží na rekordně nízké úrovni. A špatná zpráva? V rámci Zlínského kraje je na tom stále nejhůře Kroměřížsko: jako jediné totiž vykázalo v květnu vyšší podíl nezaměstnaných, než je republikový průměr, konkrétně 3,1 procenta.

Z hospody u hřiště v Holešově ukradl zloděj slunečník od pivovaru

Poněkud kuriózní krádež řeší od minulého pátku holešovští policisté: neznámý zloděj totiž v noci ze čtvrtka ukradl ze zahrádky restauračního zařízení v areálu fotbalového hřiště v Holešově slunečník s logem pivovaru.

Opilý řidič letěl v Bystřici s felicií přes střechu, pak radši utekl pryč

Řízení Škody Felicia nezvládl v neděli dvě a půl hodiny po půlnoci nejspíš vinou vlastní opilosti třicetiletý muž.

Síťka na tyči. Holešov bude hostit republikový šampionát v lakrosu

Republikový šampionát v pro někoho možná exotickém, nicméně u nás už poměrně zakořeněném sportu bude koncem června hostit areál Střelnice v Holešově. Lakrosové mistrovství republiky se tam uskuteční za necelé dva týdny, o víkendu 23. až 24. června.

Zámeckou pětku si v parku zaběhli malí i velcí závodníci

V zámecké zahradě v Holešově se uplynulý pátek opět sešli milovníci rekreačního běhu: konala se tam Zámecká pětka, sportovní odpoledne, jehož závody byly rozděleny do několika kategorií dle věku a vzdálenosti.

Vybarvený běh v Kroměříži přilákal téměř 2 tisíce lidí

Na 1900 lidí se v sobotu v Kroměříži zúčastnilo třetího ročníku Vybarveného běhu.

„Drásal“ už se blíží. A slavný závod shání i dobrovolníky

Nenajdete snad v regionu oblíbenější a tradičnější závod na horských kolech. Prestižní Bikemaraton Drásal České spořitelny letos slaví v Holešově letos 25. výročí a koná se tentokrát jako dvoudenní víkendová akce.

Výstaviště Floria v Kroměříži rozezní v neděli lidovky v podání hvězd

Slavnosti lidové hudby pořádá tuto neděli 10. června kroměřížské výstaviště Floria. Lidé si tam mohou poslechnout a zazpívat písničky v podání Evy a Vaška, Mistříňanky, Staropražských heligonkářů, Jožky Šmukaře s cimbálovou kapelou, Patroly Šlapeto a Nadi Urbánkové.

Sprejer pomaloval v Kroměříži auto matce, i tak z toho měl nepříjemnosti

Nezletilého sprejera, který pomaloval auto zaparkované v kroměřížské Spáčilově ulici, zadrželi tamní strážníci. na chlapce je upozornil jeden z místních obyvatel.

Pozor u Těšánek, dopravu tam řídí kvůli opravě silnice semafor

S dopravním omezením musejí v těchto dnech počítat řidiči ve zdounecké místní části Těšánky. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) tam totiž opravuje přes 900 metrů dlouhý úsek včetně jednoho z mostů.

Netradiční výstava ukáže židovské památky v Holešově, jak je vidí děti

Obrázky od dětí, které na čtvrtky papírů zachytily svůj pohled na městské židovské památky, vystavují od tohoto týdne arkády zámku v Holešově. Expozice vznikla při příležitosti 18. ročníku Festivalu židovské kultury a zapojily se do ní tamní základní školy i holešovská ZUŠ.

V bystřické části Rychlov se bouralo, jedno auto skončilo na střeše

K dopravní nehodě museli v úterý dopoledne vyrážet hasiči, policisté a záchranáři v Bystřici pod Hostýnem. V tamní části Rychlov se srazila dvě auta, jedno z nich skončilo na střeše. Profesionální hasiči vyjeli k nehodě s jedním cisternovým vozidlem, po příjezdu provedli průzkum místa události.

Strážníci v Kroměříži pomohli bezvládné ženě, jeden přelezl přes balkon

Starší ženě, která kvůli zdravotním potížím zůstala bezvládně ležet ve vlastním bytě, pomohli v minulých dnech kroměřížští strážníci. Zavolala je pracovnice úklidové firmy, která se na ženu nemohla dozvonit.

Kroměřížská ZŠ Komenského získala ocenění za eTwinning

Ocenění za aktivity zlepšující jazykové dovednosti svých žáků, konkrétně angličtiny, si připsala kroměřížská základní škola na Komenského náměstí.

Policie hledá svědky nehody v Kroměříži. Oba aktéři prý jeli na zelenou

Svědky dopravní nehody, k níž došlo uplynulou  sobotu 2. června v 9.40 dopoledne, hledají kroměřížští policisté: srážka dvou aut se stala na křižovatce ulic Kotojedská, Obvodová a Moravská.

Drama v Hulíně. Muže zachránili z hořícího auta

Scénu jako z akčního filmu zažili v pondělí dopoledne na vlastní oči v Hulíně. Při drsné dopravní nehodě tam mladý řidič narazil v osobním autě do betonového pilíře železničního viaduktu: a měl obrovské štěstí, že jej v bezvědomí z hořícího vozu duchapřítomně vyprostil náhodný kolemjdoucí.

Den dětí se slavil na Pionýrské louce i v Podzámce. Podívejte se

Den dětí města Kroměříže se v sobotu konal na tamní Pionýrské louce. Akci zahájilo taneční vystoupení děvčat z kroužku D-music a v areálu se představilo i několik dalších sportovních družstev. Program na pódiu uváděli Michaela Dolinová společně s Milanem Duchkem, děti však dávaly přednost spíš jednotlivým atrakcím, třeba skákacím hradům.

Strážníci chytili v Trávníku řidiče, který "letěl" obcí stovkou

Řidiče, který se řítil kroměřížskou místní částí Trávník rychlostí 104 kilometrů za hodinu, přistihli v minulých dnech tamní strážníci. Povolená je tam přitom samozřejmě jen padesátka, muž navíc u sebe neměl řidičský průkaz.

Řidič nezvládl u Koryčan zatáčku, poničil boží muka a sošku Krista

K dopravní nehodě museli v neděli krátce po jedné hodině odpoledne vyrážet kroměřížští policisté mezi Koryčany a Jestřabice. Průjezd pravotočivou zatáčkou tam totiž nezvládl sedmačtyřicetiletý řidič Volkswagenu Passat.

Rodina ohlásila zmizení muže z Tlumačova, hledá jej policie

O spolupráci při pátrání po pětasedmdesátiletém Josefu Kovaříkovi z Tlumačova žádá zlínská a kroměřížská policie. „Muže od úterý 29. května hledají rodinní příslušníci, kteří se s ohledem na jeho zdravotní stav bojí o jeho život,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že pohřešování rodina oznámila ve čtvrtek. Muž nevlastní mobilní telefon.

Akce pro děti hostí v Kroměříži Pionýrská louka, Podzámka i vodárna

Den dětí města Kroměříže se tuto sobotu 2. června koná na Pionýrské louce u Podzámecké zahrady. „Věřím, že vyjde počasí a že si jej společně užijeme,“ poznamenal kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

Léto je tady, koupaliště otvírají. Na Bajdě už tento pátek

Kdo se celý květen těšil na nadcházející plaveckou sezonu, může konečně jásat: horké a slunečné počasí posledních dní totiž urychlilo otevření některých koupališť v kroměřížském regionu, a například oblíbená Bajda u zámku v Kroměříži zahájí letošní sezonu už tento pátek.

Osmičková výročí připomněla škola U Sýpek v Kroměříži happeningem

Letošní „osmičková“ výročí si v minulých dnech připomněla výtvarným happeningem Základní škola ZŠ U Sýpek v Kroměříži. „Na deseti stanovištích ve vyzdobeném parku před školou tak mohli návštěvníci plnit různé úkoly a také se dozvěděli zajímavé informace z historie našeho národa,“ vysvětlila ředitelka školy Eva Šílová.

Neznámá žena okradla v Kroměříži seniorku. Nepoznáte ji?

Neznámá žena okradla ve středu jednasedmdesátiletou seniorku z Kroměříže. „Oslovila ji na chodníku s tím, že jí nese přeplatek za energie. Bez pozvání ji pak následovala do domu, u sebe měla pouze dvoutisícovou bankovku a tisíc korun chtěla vrátit,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT