VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ PAŘENICA

Lukáš Pařenica / Kroměřížský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Kroměříži dopadli sprejera. Ruce měl ještě modré od barvy

Vandala, který postříkal barvami několik popelnic v Páleníčkově ulici v Kroměříži, dopadli v minulých dnech tamní strážníci. Dvaadvacetiletého mladíka prozradily mimo jiné ruce modré od barvy a sprej, který měl ještě u sebe

V Holešově stěhovali sochu TGM. Podívejte se

Shodou okolností právě v roce, kdy republika slaví stoleté výročí, se socha jejího zakladatele v Holešově dočká stěhování. Pomník prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v ulici nesoucí právě jeho jméno totiž musí ustoupit přestavbě nedaleké křižovatky na kruhový objezd.

Policie hledá ženu ze Sokolovska, může být i na Kroměřížsku

O pomoc při pátrání po čtyřiapadesátileté ženě ze Sokolovska žádají tamní policisté: a výzva se týká také obyvatel Kroměřížska, právě k tomuto regionu má totiž žena podle dostupných informací vztah a může se tedy vyskytovat i tady.

Na krádež kol u hřbitova v Kroměříži stačilo zloději dvacet minut

Škody za plných jednadvacet tisíc korun lituje od neděle manželský pár z Kroměříže. U tamního hřbitova totiž dvojici neznámý zloděj připravil o jízdní kola.

PODÍVEJTE SE: V Bystřici mají nové Rákosníčkovo hřiště

Zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště je od konce minulého týdne v provozu v Bystřici pod Hostýnem. Otevřeli jej v neděli 20. května a slavnostního zahájení se zúčastnily stovky lidí, hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun tak prošlo i zatěžkávací zkouškou, protože děti nové houpačky a prolézačky hned vyzkoušely.

Kabelkový veletrh v Kroměříži vynesl Naději téměř devět tisíc

Kabelky kam se podíváš: a každá prodaná pomohla dobré věci. V Kroměříži se uplynulou sobotu konal čtvrtý ročník Kabelkového veletrhu, který pořádala otrokovická pobočka Naděje jako součást módní přehlídky TOP MÓDA, kterou organizuje agentura Fatima.

Kroměříž chystá plán, jak dostat auta z centra města

Dostat auta z přeplněného centra města: právě takový úkol si do budoucna dala radnice v Kroměříži. Připravuje proto takzvaný plán udržitelné městské mobility, který by měl analyzovat stávající situaci a navrhnout řešení problémů, které ve městě vznikají při přesunu lidí dojíždějících za prací a do škol i turistů.

Labutí celebrita Zpěvanka z Chropyně letos opět hnízdí

Už loni vzbudila nedaleko Chropyně na Kroměřížsku rozruch, byla totiž českým unikátem: a letos dělá ornitologům radost znovu. Labuť zpěvná pojmenovaná Zpěvanka totiž opět zahnízdila.

Kabelkový veletrh v Kroměříži přispěje na chráněné bydlení pro Naději

Již 3. ročník oblíbené akce pořádá tuto sobotu 19. května od 13 do 16 hodin v prostorách Arcibiskupského zámku v Kroměříži pod heslem „Pomoc, co se nosí“ otrokovická pobočka Naděje ve spolupráci s agenturou Fatima a to zároveň s módní přehlídkou TOP MÓDA 2018. Mediálním partnerem je Deník, výtěžek poputuje na chráněné bydlení klientů Naděje.

Policie hledá sprejera, poničil v Kroměříži fasády i lavičku

Zatímco v Hulíně se v poslední době utajený pouliční umělec snaží o originální díla navazující na jména jednotlivých ulic, sprejer, který minulý týden řádil v Kroměříži, tak nápaditý rozhodně nebyl. Maloval totiž výhradně oranžovou barvou a servítky si nebral ani co do míst: pomaloval totiž fasády několika budov, sloup nebo i lavičku.

Do Podzámecké zahrady zdarma? Kroměříž plánuje spolupráci s církví a NPÚ

Memorandum o spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým a Národním památkovým ústavem (NPÚ) schválili minulý týden zastupitelé v Kroměříži. A jednání bude nejspíš zajímat všechny obyvatele města. Cílem je totiž vymezení základních principů budoucí spolupráce.

Zahrádkáře z regionu horké jaro těší, Povodí Moravy ale děsí sucho

Neobvyklé teplo na počátku jara dělá starosti vodohospodářům zato zahrádkáře z Kroměřížska potěšilo. A vzhledem k tomu, že sezonu jim nepřekazili ani pověstní zmrzlí muži Pankrác, Servác a Bonifác, mohla by být úroda víc než dobrá. „Příroda se po té tuhé zimě velmi rychle obnovila, což je pro nás samozřejmě pozitivní,“ okomentoval Jiří Pecháček z holešovské pobočky Českého svazu zahrádkářů.

Kde je Giovanni? Kroměříž má mobilní hru pro turisty

Novou geolokační hru s názvem Kde je Giovanni? připravila na letošní sezonu kroměřížská radnice. Pomocí stejnojmenné mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety hra provede hráče zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech historického centra města a zároveň je seznámí s významnou etapou kroměřížské historie.

Drsné nehody na Kroměřížsku: vyžádaly si už i první lidský život

Konec zimy a začátek jara se na Kroměřížsku obešel bez tragické nehody, od minulého víkendu ale policisté evidují na silnicích regionu první vyhaslý život. Přišel o něj dvaadvacetiletý řidič z Prostějovska, který boural v sobotu krátce před půlnocí v Postoupkách.

Archiv v Kroměříži otevře výstavu k výročí republiky

Vivat Republika! Výstižný název nese výstava ke 100. výročí založení Československa, kterou tento týden zahájí v prostorách Státního okresního archivu v Kroměříži. Slavnostní vernisáž se koná už tuto středu 16. května od 17 hodin v budově tamní pobočky Moravského zemského archivu ve Velehradské ulici a zpestří ji vystoupení pěveckého sboru Moravan Kroměříž.

Majitel domu v Bystřici načapal zloděje, ten si i tak stihl odnést devět stovek

Nepříjemnou zkušenost si minulý čtvrtek připsal sedmašedesátiletý muž z Bystřice pod Hostýnem: zatímco totiž pracoval na zahradě, do rodinného domu mu vnikl zloděj.

V Prasklicích otevřeli nový domov pro seniory, nabídne devětadvacet míst

Jeho patronkou je půvabná Tereza Vlčková, držitelka titulu Česká Miss Supranational 2017, otevřeli jej ve čtvrtek a ujít si slavnost nenechal třeba krajský hejtman Jiří Čunek.

Den ošetřovatelství nabídl v Kroměříži lidem vyšetření zdarma

Na tři stovky zájemců si ve čtvrtek v prostorách Domu kultury v Kroměříži přišli užít Mezinárodní den ošetřovatelství, který tam tradičně pořádá Střední zdravotnická škola.

Floria Jaro hlásí návštěvnost 70 tisíc lidí. Lákaly kytice pro osobnosti

Rozdělení na dvě části organizátorům letošní výstavy Floria Jaro na kroměřížském výstavišti vyšlo: návštěvnost se totiž v celkovém součtu vyšplhala na 70 tisíc lidí.

Rekordní vlajka? V Holešově ji tvořilo na dva tisíce balonků. Podívejte se

FOTOGALERIE/ - Stoleté výročí republiky si ve čtvrtek v Holešově připomněli stylově a zároveň rekordem: děti z tamních mateřských i základních škol totiž za vydatné pomoci veřejnosti vytvořily největší českou vlajku z nafukovacích balonků, rozměry činily 19, 5 x 13 m.

Viník sobotní nehody u Kostelan byl opilý, nadýchal přes dvě promile

Podrobnosti k nehodě, k níž došlo v sobotu o půl sedmé večer mezi obcí Kostelany a tamní místní částí Lhotka, zveřejnili policisté.

Chlapce porazilo v Kroměříži auto, hledají se svědci nehody

Stala se už minulé pondělí 30. dubna, podrobnosti ale policisté zveřejnili až nyní: hledají totiž svědky nehody, při níž auto v Kroměříži poranilo třináctiletého školáka.

Tablo dětí z MŠ Kyselovice už tuto středu 9. 5. v Kroměřížském deníku

Ve středu 9. května vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představují děti z regionu: tentokrát u nás najdete tablo Mateřské školy v Kyselovicích - nezapomeňte si proto ve středu koupit Kroměřížský deník!

V Kroměříži hořel panelák, oheň hasiči včas zkrotili

Hodně drsné probuzení zažili v pondělí obyvatelé jednoho z panelových domů na sídlišti Oskol v Kroměříži: od ohně v plastovém kontejneru tam totiž brzy ráno vzplál roh domu a hrozil přerůst v požár celého paneláku. Jen díky velmi rychlému zásahu profesionálních hasičů se plameny nedostaly do vnitřních prostor a bytů.

U Kostelan se srazilo auto s dodávkou: pět zraněných skončilo v nemocnici

K čelní srážce dvou aut museli v sobotu večer vyrážet policisté, hasiči a zdravotníci na silnici mezi Kostelany a tamní místní částí Lhotka: po havárii osobního auta a dodávky skončilo v nemocnici hned pět lidí.

Na nádraží v Osíčku zase řádil sprejer, není to zdaleka poprvé

Leží stranou obce a taková poloha vandaly láká: vlakové nádraží v Osíčku bývá často terčem sprejerů, zatím poslední případ řeší policie od úterního rána.

Bagrák v Kroměříži hostí poprvé festival dračích lodí, zahájily ho školy

Malý Kroměřížský drak: takový název nese klání dračích lodí, které se letos vůbec poprvé koná na vodní ploše Bagrák v Kroměříži. První ročník festivalu se koná pod záštitou starosty města Kroměříže Jaroslava Němce a začal pátečními závody škol: první kategorii tvořili žáci šestých a sedmých tříd, druhou žáci osmých a devátých tříd.

Majiteli někdo v Holešově poničil lak auta, škoda dělá dvacet tisíc

Nepříjemnou zkušenost si ve čtvrtek připsal pětačtyřicetiletý muž z Holešova: neznámý vandal mu totiž dost nevybíravě poničil jeho auto.

Kroměříž vystavuje návrhy na nový územní plán města

Radnice v Kroměříži pokročila s řešením nového územního plánu, který městu už řadu let citelně schází. Nejnověji ve středu vystavila ve foyer budovy městského úřadu na Velkém náměstí návrhy účastníků soutěže vypsané právě za tímto účelem.

Připomínka války. V Kroměříži položili věnce na náměstí Míru

Památku rumunských vojáků, kteří před 73 lety zemřeli při osvobozování města, uctili ve středu v Kroměříži.

Třetí ročník akce Kroměříž bez hranic nabídne i koncert Gipsy.cz

Třetí ročník celodenní akce Kroměříž bez hranic chystají na tento čtvrtek 3. května pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Cílem je představit žákům základních i středních škol téma menšin, které spoluvytvářejí kulturní a společenský ráz života v Česku.

V holešovském TyMy vybírali nejlepší školní časopisy ze Zlínského kraje

Už podruhé se uplynulý týden v holešovském středisku volného času TyMy konala soutěž školních časopisů. Druhý ročník pořádalo Informační centrum mládeže a vítězové krajského kola postoupili do kola celostátního: v porotě hodnotil počiny jednotlivých zařízení i šéfredaktor Kroměřížského deníku Lukáš Pařenica.

Babiš slíbil, že při odsouzení by odstoupil, tvrdí Radek Vondráček

V roli předsedy Poslanecké sněmovny už déle než rok potkává přední zahraniční politiky a vstupuje do vyjednávání o nové vládě, v neděli kroměřížský politik Radek Vondráček vzbudil pozornost výrokem o předsedovi svého domovského hnutí ANO.

Pietní akty v Kroměříži opět připomenou májová výročí

Květnová výročí spojená s osvobozením si i letos připomenou v Kroměříži. „Události jsou příležitostí k setkání pamětníků i příslušníků mladších generací, k vzpomínkám i k připomenutí důležitosti boje za svobodu a spravedlnost,“ řekl starosta města Jaroslav Němec.

Za květinami o víkendu vyražte na jarní Florii do Kroměříže

Dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, nabízí letošní výstava Floria Jaro. Její první část začala na výstavišti v Kroměříži v pátek a potrvá do úterka, každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na netradiční květinové pojetí v podání předních českých floristek.

Strážníci v Kroměříži řešili notorického potížistu a chválili poctivé nálezce

Jeden vážný a jeden milý případ řešili v minulých dnech strážníci Městské policie v Kroměříži. Jejich hlídka nejprve vyjížděla na pomoc dvaatřicetileté ženě, kterou na zastávce MHD v Albertově ulici obtěžoval neznámý muž.

Výstava představí obrazy grafičky Markéty Evjákové

Zajímavou výstavu nabídne v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2018 od příští středy 2. 5. Knihovna Kroměřížska. Představí totiž prací zrakově postižené grafičky Markéty Evjákové, v doprovodném programu pak vystoupí žáci kroměřížské ZUŠ v Kroměříži.

Jarní výstava Floria v Kroměříži připomene slavné ženy české historie

Už loni rozdělili pořadatelé výstavu Floria jaro na dvě části a ohlasy byly pozitivní, letos jí tedy opět stanovili dva termíny. Každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, první část začne na výstavišti v Kroměříži už tento pátek 27. dubna.

Havárie na Barbořině? Lidé museli být sedm hodin bez vody

Přibližně sedm hodin trvala oprava rozsáhlé havárie na hlavním přivaděči pitné vody, ke které došlo v úterý na kroměřížském sídlišti Barbořina. Pro tamní obyvatele to znamenalo jedno odpoledne a podvečer bez obvyklého přísunu vody, pro společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK) pak samozřejmě poměrně náročný zásah a opravu litinového potrubí.

Nepozorná řidička srazila invalidu na tříkolce

Vážnou dopravní nehodu, která měla navíc nepříjemnou dohru pro invalidního důchodce, řeší od středečního odpoledne policisté v Kroměříži. Na svědomí ji měla nepozorná řidička, která přehlédla muže na invalidní tříkolce, ten po střetu skončil v nemocnici.

Oprava Vodní ulice v Kroměříži míří do další fáze

Denně tudy projdou tisíce lidí, nyní se ale musejí smířit s omezením: radnice v Kroměříži opravuje Vodní ulici v centru města, ve středu 25. dubna skončila první fáze prací, kterou měla na starost společnost Vodovody a kanalizace. Město mezitím také vybralo firmu, která se postará o opravu povrchu a to včetně části, na kterou dojde až napřesrok.

Na průtah zdouneckou částí Těšánky se vrátí silničáři, obec přidá chodník

Na silniční průtah zdouneckou místní části Těšánky se letos opět vrátí dělníci. Vedení Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) potvrdilo, že tam má v plánu opravit přes 900 metrů dlouhý úsek včetně jednoho z mostů.

V Kroměříži dopadli muže, který onanoval před ženami

Choulostivý a potenciálně i dost nebezpečný případ vyřešili kroměřížští kriminalisté: v úterý totiž zadrželi exhibicionistu, který se v tamní Podzámecké zahradě ukájel před ženami.

Podvodnice okradly seniorku z Kroměříže o deset tisíc korun

Další případ podvodného vylákání peněz zveřejnili ve středu kroměřížští policisté: pětadevadesátiletá žena z Kroměříže při něm přišla o deset tisíc korun.

Kroměřížský bavič Kazma napálil Mareše, na sítích to ale od lidí schytal

Možná je to cílená propagační akce dvou českých celebrit, v každém případě se kroměřížský internetový šoumen Kamil Bartošek známý jako Kazma postaral opět na sociálních sítích o rozruch. Měl totiž nafingovat smyšlenou dopravní nehodu, aby překazil sázku známého moderátora Leoše Mareše a donutil ho přesednout na okamžik do jiného auta.

První nabíjecí stanici pro kola a mobily mají v Holešově u zámku

Nabíjecí stanice pro mobilní telefony, elektrokola a také elektromobily se rozhodla postupně osazovat na různá místa ve městě holešovská radnice: a první dobíjecí zařízení pro kola a mobily spustila v minulých dnech v průchodu do tamního zámku.

Zůstáváme ostražití, říká vedení Kroměříže o krajské koncepci nemocnic

Opatrná spokojenost: asi tak by se dal charakterizovat postoj kroměřížské radnice poté, co tento týden zlínské hejtmanství zmírnilo ohlášené změny ve zdravotní péči.

Tablo dětí z MŠ Břest už tuto středu 25. 4. v Kroměřížském deníku

Ve středu 25. dubna vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představují děti z regionu: tentokrát u nás najdete tablo Mateřské školy v Břestu - nezapomeňte si proto ve středu koupit Kroměřížský deník!

Z auta zmizela majiteli přes oběd taška i notebook

Mrzutou zkušenost si v pátek připsal jednatřicetiletý muž, který po poledni zaparkoval firemní Opel Astra před restaurací v bystřické místní části Hlinsko pod Hostýnem.

Dala si pivo, pak v Kroměříži řidičku přemohl mikrospánek

Poničené dopravní značení a nabourané víko kanalizační šachty: to je výsledek nehody,jejíž hlavní aktérkou byla v sobotu v Kroměříži třiapadesátiletá řidička.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT