VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA KLUSÁKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rajnochovice dokončily modernizaci rozhlasu, čekalo se ale na připojení

S novým rozhlasem fungují už od začátku dubna v Rajnochovicích. Obecní hlášení díky tomu uslyší i v místech, kde dříve rozhlas nebyl.

Do obnovené památky plánují ve Všetulích umístit původní zvon s novým srdcem

Vybojovali si potřebná povolení a jejich dílo utěšeně pokračuje: nadšenci z holešovské místní části Všetuly finišují se stavbou staronové zvonice. Dokončit ji chtějí do června, kdy plánují návrat další tradice – starého Hanáckého práva.

Kolem kulturního domu plánují v Podhradní Lhotě novou klidovou zónu

Upravit prostranství kolem tamního kulturního domu se rozhodli v Podhradní Lhotě. Začít by s tím chtěli už na jaře.

Další zářez hulínského sprejera: tentokrát tři mladí kuřáci

ANKETA/ - Zatím anonymní hulínský sprejer, který se v posledních měsících stará o zkrášlování města pomocí poměrně sofistikovaných graffiti, o sobě dal vědět čtvrtým výtvorem.

Spartan race. V Holešově děti zdolávaly lana a brodily potok

FOTOGALERIE / Sportovní atmosféru vdechl v neděli do holešovské zámecké zahradě veřejný trénink s názvem Spartan kids: kolem tamní hájenky se tak prohánělo přes čtyřicet malých „sparťanů“, které nezaskočila chůze po laně, brodění potokem ani test paměti.

FOTOGALERIE: V Kroměříži soutěžili mladí mistři cukráři

O Moravský pohár se na kroměřížské Střední škole hotelové utkali mladí cukráři. Tématem byla Svatba v přírodě a soutěžící vyráběli dorty, dezerty a dekorační výrobky z jedlých materiálů.

Řezbářské sympozium vdechlo přílepskému zámku nový život

Řezbářským sympoziem ožil o víkendu zámek i park v Přílepech na Kroměřížsku. Nově vzniklý spolek Přílepy – náš domov tak chtěl poukázat na fakt, že po letech chátrání se zámek začne využívat. Zlatým hřebem programu bylo vyhlášení veřejné sbírky, která má pomoci nákladný projekt obnovy financovat.

Lyžařská sezona na Kroměřížsku? Někde úspěch, jinde katastrofa

Lyžařská sezona je definitivně minulostí, lyžařské areály napříč Kroměřížskem mohou hodnotit. A dojmy se dramaticky liší: zatímco jedni jsou spokojeni, druzí prý tak špatnou zimu roky nezažili. Jedním ze středisek, kde se sezona příliš nepovedla, je Rusava.

Ve Zborovicích otevřou nový komunitní dům pro seniory

Má francouzská okna, prostorná terasa, knihovna, venkovní krb i okrasné a zeleninové zahrádky. Řeč ovšem není o rodinném domě, ale o novém Komunitním domě pro seniory, který budou brzy uvádět do provozu ve Zborovicích.

Velikonoce v Kvasicích? Nechyběly pentle, barevná vajíčka, ani slivovice

V duchu mnoha letitých velikonočních tradic se neslo také na Kroměřížsku první dubnové pondělí. Výjimkou nebyly ani Kvasice, kde velikonoční dění sledoval Deník: o barevné pentle, malovaná vajíčka, sladkosti a alkohol tam nebyla nouze.

Při domácím uzení ve Zdounkách vzplála udírna

Příprava masa na uzení se první dubnovou neděli nevyplatila muži ze Zdounek. K ohlášenému požáru rodinného domu tam dopoledne vyrážely čtyři hasičská zásahová auta.

V muzeu v Záhlinicích nechyběla kuřátka nebo třeba jidáše

Velikonoční hanácký dvorek si pro děti z okolních měst a obcí připravilo záhlinické Muzeum Františka Skopalíka.

Centrum Holešova čekají změny: nový terminál i stěhování sochy

Hned několik zásadních změn a rekonstrukcí čeká letos centrum Holešova. V jedné lokalitě totiž dojde k propojení autobusového nádraží s vlakovým, k přestavbě křižovatky na kruhový objezd a tím souvisejícímu přesunutí sochy Masaryka, a také k rozsáhlé opravě tamního gymnázia.

Další netradiční grafitti v Hulíně: sprejer tentokrát ztvárnil Havlíčka

K dvojici slavných osobností, které nedávno formou netradičního graffiti zvěčnil neznámý umělec v Hulíně, přibyla třetí: tentokrát Karel Havlíček Borovský.

Podmáčené domy v Koryčanech čeká demolice. Nejspíš už do měsíce

Dva domy v Koryčanech, které po vodovodní havárii dramatickým způsobem podmáčela voda, čeká už brzy demolice. Podle vedení tamní radnice je ale stále možné, že na jejich místě vzniknou nové.

Výstava myslivosti v Kroměříži slibuje i slavného rybáře

Pátý ročník výstavy Myslivost a příroda zahájili v pátek na kroměřížském výstavišti Floria. Návštěvníci si tam mohou ověřit své znalosti ze světa zvířat, vyfotit se s dravcem, vyzkoušet střelbu z luku nebo venkovní laserovou střelbu na letící terče.

O Květné rozhodne soud v Kroměříži. Církvi navzdory

Táhnoucí se kauza sporu církve a státu o kroměřížskou Květnou zahradu pokračuje: a čáru přes rozpočet udělal církvi nedávno soud, který zamítl její žádost o to, aby věc posuzovali jinde, než právě v Kroměříži.

I v Kroměříži stávkovali studenti. Hesla žádala: stop lhostejnosti!

HLASUJTE V ANKETĚ / Mezi téměř třemi stovkami škol, které se zapojily do čtvrteční stávky studentů s názvem Vyjdi ven!, se našly i ty kroměřížské. Síly spojily zejména studenti Arcibiskupského gymnázia a Gymnázia Kroměříž, kterých se na nádvoří prvního z nich sešly v poledne desítky.

V Holešově restaurují zámeckou kovárnu

Do rekonstrukce Zámecké kovárny se v rámci příprav na novou sezonu nedávno pustilo Městské kulturní středisko Holešov (MKS).

Chvalčov plánuje dokončit opravy kulturního domu

Druhou a poslední etapu oprav kulturního domu plánují letos ve Chvalčově. Poté, co předloni obec dokončila první etapu, která se týkala především přední části budovy – předsálí, kuchyněk, foyer, nebo šaten – hodlají letos opravit také hlavní sál.

Slaný nebo sladký? Ve Zdounkách soutěžili o nejlepšího beránka

První ročník Koštu velikonočních beránků pořádali v neděli ve Zdounkách. Nejlepší z celkem čtrnácti výtvorů vybírala porota i návštěvníci, vzhledem k úspěchu akce pořadatelé už teď počítají s dalším ročníkem.

V Holešově našli nečekaný poklad: meč ve sbírkách muzea je unikátem

Poměrně kuriózní, ale zároveň unikátní objev se nedávno podařil holešovským historikům. Zjistili totiž, že meč, který byl od 50. let vystaven jako řadový v expozicích tamního muzea, není ve skutečnosti jen tak ledajaký.

Dívkou roku 2018 se v Holešově stala Kristýna Němčeková

Svou Dívku roku zná od první březnové soboty holešovské TyMy centrum. Do tradiční soutěže se letos přihlásilo sedm slečen ve věku třináct až patnáct let, a možnost podílet se na hodnocení i letos dostal také Deník jako mediální partner akce.

Mrazy? Poleví o víkendu. Teplárny ani VaK na počasí nezbohatnou

Teplárny, azylové domy, nemocnice… Výjimečně mrazivé počasí posledního únorového týdne se ani v kroměřížském regionu neobešlo úplně bez komplikací. Vesměs ale jak lidé, tak firmy a instituce boj se studeným koncem února zvládají: a ulevit by se všem mělo už prvním březnovém víkendu, kdy se přece jen citelně oteplí.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Církevní v Kroměříži

Další díl seriálu Deníku Naši Prvňáci

S autem vjel obžalovaný pod vlak, jeho matka přišla o život. Dostal podmínku

Okolnosti tragické dopravní nehody, při níž vjel řidič v Bystřici pod Hostýnem pod vlak a po střetu přišla o život jeho vlastní jeho matka, projednával poslední únorové pondělí Okresní soud v Kroměříži. Muž nakonec vyvázl s podmínkou a zákazem řízení.

Kudy jezdí neukáznění řidiči? Policie hledá kritická místa i na Kroměříži

Pokuty za rychlou jízdu policisté rozdávají takřka jako na běžícím páse, přesto však existují místa, kde se řidiči nebojí šlápnout na plyn. Pomoct policistům zmapovat kritická místa může až do konce února každý.

Nový rondel v Bystřici pod Hostýnem? Po chvíli provozu první díra

Provoz na novém kruhovém objezdu v Bystřici pod Hostýnem byl zahájen v říjnu, už na začátku roku se však objevil výtluk v povrchu vozovky. Čtvrt roku po zprovoznění je rondel i opravený.

Ve kroměřížské Staré Masně se představí LadyPraga s místními hudebníky

Popovo-jazzová formace LadyPraga vystoupí poslední únorový pátek ve 20:30 hodin v kroměřížském klubu Stará Masna. A nebudou tam sami: přizvali si totiž místní hudebníky, které spojuje projekt s názvem Blues d'Effect.

Jarní prázdniny s TyMy na Trojáku: nechyběl Yetti ani zimní olympiáda

Jarní prázdniny trávily děti napříč regionem různě: na příměstských táborech, u babičky nebo s rodiči na sjezdovkách. Část z nich však s holešovským volnočasovým střediskem TyMy vyrazila na zimní pobyt na trojáckou sjezdovku. Kromě lyžování si pro ně lektoři z TyMy připravili nabitý doprovodný program: vévodil mu Yetti a olympijské hry.

Kroměřížský zámek i Podzámeckou zahradu čekají stamilionové opravy

Staronový majitel kroměřížského zámku a přilehlé Podzámecké zahrady, kterým je od loňského roku Arcibiskupství olomoucké, nezahálí. Už letos totiž hodlá zahájit stamilionový projekt rekonstrukce obou nově nabytých objektů.

Na křižovatce u Ludslavic řidička nepřizpůsobila rychlost, skončila na střeše

Šestatřicetiletá řidička v úterý v šest hodin ráno nezvládla průjezd tříramennou křižovatkou v Ludslavicích.

Kroměřížská charita dostala pět nových aut, požehnal jim děkan

Pět nových osobních aut v pátek 16. února slavnostně převzali pracovníci kroměřížské Charity. Ty zásadně přispějí především k fungování pečovatelské služby, požehnal jim k tomu kroměřížský děkan.

Sprejerovi z Bystřice pod Hostýnem hrozí až rok ve vězení

Podezřelý z trestného činu poškození cizí věci je podle bystřických policistů z osmnáctiletý mladík.

Zápisy do škol v Kroměříži zkomplikuje uzavřená lávka. Docházku už ne

Budoucí prvňáčci půjdou letos na Kroměřížsku k zápisu 10. a 11. dubna. Komplikovat jej bude zřejmě ještě uzavřená lávka přes řeku Moravu, s novým školním rokem by však měl být most znovu průchozí.

Řidič v Holešově srazil přecházející ženu. Vyvázla těžce zraněná

K vážné dopravní nehodě, při které řidič srazil přecházející ženu, došlo v pondělí 19. února ráno v holešovské Masarykově ulici.

V Kroměříži letos opraví jednoho z Nepomuckých

Do opravy jedné z několika soch sv. Jana Nepomuckého, které se v Kroměříži nachází, se letos rozhodla investovat tamní radnice. Jedná se o barokní sochu z roku 1730 zdobící travnatou plochu přímo před vstupem do Květné zahrady.

Osmý ročník turnaje v Člověče, nezlob se zaznamenal rekordní účast

Veselí z osmého ročníku turnaje v Člověče, nezlob se se v sobotu 17. února rozléhalo Kulturním domem Loukov. Soutěž v oblíbené stolní hře si letos nenechal ujít rekordní počet hráčů: u třiadvaceti stolů jich sedělo přes osm desítek.

Nakažených divočáků přibylo, Kroměřížsku se mor naštěstí vyhýbá

Hrozba jménem africký mor prasat nedá už půl roku spát snad všem chovatelům ve Zlínském kraji. Přestože Státní veterinární správa (SVS) provedla příslušná opatření, nepodařilo se zabránit šíření nákazy mimo Zlínsko. Chovatelé z Kroměřížska však mohou být relativně klidní: mezi dvěma tisíci odlovených prasat nebylo žádné nakažené.

Ježíškova vnoučata nadělovala také na Kroměřížsku. Mimo jiné i skútr

Ježíškova vnoučata, unikátní projekt, který se v plné síle rozběhl letos na podzim, zprostředkoval hezčí Vánoce nebo vstup do nového roku také seniorům z Kroměřížska. Zatímco některým stačila ke štěstí rychlovarná konvice, k jedné z klientek kroměřížské Charity doputoval dokonce i vysněný elektrický skútr.

V Bystřici pod Hostýnem se utkali truhláři. Vítězství zůstalo domácím

Regionální kolo celostátní soutěže učňů oboru truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj uspořádala v úterý Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Za okradení spícího muže v baru hrozí pachateli až dvouleté vězení

Neštítil se obrat podnapilého spícího muže. Tomuto obvinění čelí jednatřicetiletý muž ze Zlínska, a je tak podezřelý z trestného činu krádeže.

S holešovským TyMy centrem si děti zkusily, jak se žije nevidomým

Skrze projekt Hry ve tmě se holešovské TyMy centrum pokusilo přiblížit dětem ze základních i mateřských škol život bez zraku. Do toho se pustilo v rámci výukového programu O životě se zdravotním postižením.

Hasiči varují před zrádným ledem a radí, jak zasáhnout při jeho proboření

Záchraně lidí, pod kterými se na rybníku prolomil led, se v posledních dnech věnovali krajští hasiči. Naštěstí se však jednalo jen o každoroční cvičení.

Řidič s Felicií skončil u Martinic v příkopě, policisté hledají svědka

Jednatřicetiletý řidič osobního auta Škoda Felicia havaroval v neděli před čtvrtou hodinou odpoledne u Martinic.

I na Kroměřížsku řádily masopustní masky

Tradice je tradice a o uplynulém víkendu tak i v řadě obcí, ale i měst kroměřížského regionu vyrazily do ulic masopustní průvody. Část naší fotogalerie pochází ze Střílek, akce připomínající tradici fašanku se ale konaly i jinde – mimo jiné také na kroměřížském Hanáckém náměstí, kam v sobotu přišly stovky lidí.

Vítězný kvasický ořešák? Unikát, říká slavný britský lovec stromů

Zámecký park v Kvasicích první únorové pondělí navzdory chladnému počasí oživila zajímavá návštěva: k tamní chloubě, přes dvě století starému ořešáku černému, totiž přišly desítky lidí spolu se zástupci obce, aby se setkali s britským lovcem stromů Robem McBridem.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ ze Zámoraví v Kroměříži

Seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem.

Z neziskovek se mohou stát odpadkové koše supermarketů

ROZHOVOR/ - Konečně to někoho napadlo! Nějak takhle vnímá většina lidí novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která vešla v platnost se začátkem roku. Nařizuje obchodním řetězcům darovat neprodejné potraviny neziskovým organizacím, cílem je především zamezit plýtvání s potravinami, bonusem pro řetězce by pak měly být nižší náklady spojené s likvidací odpadů i nulová DPH u darovaných potravin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT