VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ROHANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cyklistům, kteří se proplétají mezi chodci, hrozí pokuta. Málokdo se jí bojí

Hulín - Cyklisté v Hulíně jezdí nejraději po chodnících. Potvrzuje to starosta města, policisté a především sami obyvatelé. Samozřejmě se obvykle zlobí a cítí ohroženi.

V Hulíně někdo popsal osm domů, policie žádá o pomoc svědky

Hulín – Hned osm objektů „vylepšil“ svými malůvkami zatím neznámý sprejer v Hulíně. Místní policisté se tak nyní zabývají v poslední době už druhým podobným případem. Ten poslední se stal v noci na sobotu. Někdo takto poničil fasády hned osmi budov.

S hodnotou 3,72 promile zamířila žena na záchytku

Kroměříž – Hodnotu bezmála čtyři promile nadýchala v neděli v devět hodin večer sedmačtyřicetiletá žena. To, že se válí na zemi u jedné restaurace v kroměřížských Štěchovicích, strážníkům ohlásil všímavý kolemjdoucí.

Přestupky řidičů zjišťovali policisté v regionu i z vrtulníku

Kroměřížsko – Policisté v pátek odpoledne dohlíželi na řidiče v kroměřížském regionu i za pomoci vrtulníku. „Zaměřili se na hlavní silniční tahy, a to především na úseky, kde často dochází k porušování předpisů či nehodám,“ řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Lidé v supermarketech kradli jako straky, nejvíc v Albertu

Kroměříž – Hned k pěti krádežím v supermarketech vyjížděli v sobotu odpoledne kroměřížští strážníci.

Policie kontrolovala bezpečí chat

Rajnochovice – Chatové oblasti v katastru Rajnochovic kontrolovali v sobotu policisté i se psovodem.

Původní autoři akce spojené s Holešovem chtějí založit další, se stejným názvem

Holešov - Holešovská výzva má znovu skutečně patřit k Holešovu. Přesněji ovšem tedy zbrusu nová iniciativa, která vznikla v úterý. S původními hesly prý chce záměru docílit vlastní cestou. 

Chtěl koupit výhodně auto. Místo toho přišel o padesát tisíc korun

Kroměříž – Místo výhodné koupi přišel o padesát tisíc osmadvacetiletý muž z Kroměřížska. Koncem února si na internetovém portálu vyhlédl inzerát, který nabízel prodej auta. Zaujal ho Citroen Berlingo v hodnotě sto tisíc.

Moravě zvýší břehy, zabrání velké vodě

Kroměříž - Podél řeky Moravy v Kroměříži padlo v minulých dnech několik vzrostlých stromů. Nešlo však jen o nemocné a poškozené dřeviny. Stromy nechali pokácet vodohospodáři z Povodí Moravy kvůli úpravě břehů. Navyšují je, aby bylo město více chráněno před velkou vodou.

Čtrnáctileté dívky policisté načapali s pivem od kamaráda

Hulín – Městské parky, dětská hřiště a místa, kde se schází mládež, v předešlých dnech kontrolovali hulínští státní policisté. Narazili na dvojici mladých dívek, které si dopřávaly pivo.

Holešovští policisté řeší nechutný případ: muž snědl sousedovi jeho psa

Holešovsko – Zděšení a především ohromná zloba: takové pocity zažívá v těchto dnech osmačtyřicetiletý muž z Holešovska.

Partička popíjela tam, kde to městská vyhláška zakazuje

Kroměříž – Slunce láká mladé do ulic a ti se tam občas neobejdou bez alkoholu. Potvrzují to i aktuální statistiky kroměřížské městské policie.

Ve Zlobicích hořela kuchyně v novostavbě

Zlobice – Několik jednotek hasičů ve čtvrtek odpoledne zasahovalo u požáru novostavby rodinného domu ve Zlobicích. Plameny poničili především kuchyni a její vybavení.

Strážníci hledají neplatiče útraty

Kroměříž – Po muži, který nezaplatil útratu v jedné z kroměřížských restaurací, nyní pátrají policisté.

Namol opilého syna prý otec zbil a poté vysadil na Hvězdě

Kroměříž – „Můj otec mě zbil, zavezl mě sem a vyhodil z auta“. Tak v pondělí vysvětloval třiadvacetiletý muž ze Vsetínska, jak se ocitl u brány areálu Hvězda v Kotojedech. Na to, že u ní leží, upozornila kroměřížské strážníky tamní obyvatelka.

Podvodník nabízel levnější energii nebo nový měřák. Polepšil si o 9 tisíc

Morkovicko – Neuvěřitelně vynalézavý byl dvacetiletý mladík z Morkovicka.

Zloděj železa prý kradl kvůli tomu, aby mohl jít do vězení

Postoupky – Chci jít do krimu dřív, než se uchlastám. Tak vysvětlil krádež železa muž, který společně s kamarády kradl železo v Postoupkách na Kroměřížsku. Na trestnou činnost upozornil všímavý obyvatel obce.

Opilý muž se dobýval za dítětem kopáním do dveří

Kroměříž – Docela nepříjemný večer má za sebou jedna z obyvatelek Kroměříže. Do jejího bytu se dobýval její bývalý podnapilý přítel. A i když se vstupu domáhal pod ušlechtilým záměrem navštívit svého syna, jeho chování mu nakonec rozmluvili až kroměřížští strážníci.

Protesty proti vládě mají sice kořeny na Kroměřížsku, původci jsou ale mimo hru

Holešov – Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi. S tímto heslem bojuje za zastavení církevních restitucí, uzákonění běžně použitelného referenda, zastavení reforem nebo odvolání podpisu na smlouvě ACTA takzvaná Holešovská výzva.

Zloděj se v cizí chatě napil, najedl a neváhal si i zatopit

Rajnochovice – Příjemné chvíle nejspíš někdo zažil v chatové oblasti v Rajnochovicích. Najedl se, napil a ohřál, v cizí chatě takto hospodařil během posledních čtrnácti dní.

Policisté vraceli opilé děti domů rodičům

Holešov, Morkovicko – Na restaurace a především mladistvé, kteří popíjejí alkohol, se v pátek večer zaměřili morkovičtí policisté, holešovští strážníci a jejich státní kolegové.

Tři řidiči bourali, když si přihnuli před jízdou

Kroměřížsko – Hned ke třem dopravním nehodám došlo o víkendu v kroměřížském regionu. A všechny mělo jedno společné: alkohol.

Na Hostýnsku chtějí cesty solit. Inertní posyp není vždy dostačující

Bystřicko - Pohádková pravda o tom, že sůl je nad zlato, platí i z hlediska udržování cest na Kroměřížsku. Právě po soli jako posypovém materiálu totiž volají v Hostýnských vrších policisté i provozovatelé tamních ski areálů. Používat ji ale silničáři nemohou.

Zámek zaplnily svatební šaty

Holešov – /FOTOGALERIE/ V sedmém nebi byly především ženy v sobotu v holešovském zámku. Konal se zde veletrh svatebních a společenských šatů. Přítomným dámám se zde mohly splnit holčičí sny: ocitly se v záplavě nádherných šatů, závojů, luxusních lodiček a doplňků. A nejen to.

Ve Skašticích koštovali nejlepší pálenky

Skaštice – /FOTOGALERIE/ Chuť, harmonie, vůně, čistota. Obstát v těchto kritériích a především zalichotit chuťovým buňkám pěti porotců musela pálenka, která měla být nejlepší, i ve Skašticích. Už potřetí se tam v sobotu konal Josefovský košt.

Jarmark v Bystřici lákal na uzeniny i černou sůl

Bystřice pod Hostýnem – Společenský dům Sušil v Bystřici pod Hostýnem byl v sobotu dopoledne plný lidí. Takový zájem byl o netradiční zboží, které nabídl farmářský trh.

Hulín převzal problematický most. Lidem teď vadí provoz

Hulín - Už zhruba měsíc uplynul od doby, kdy Hulín vyřešil tahanice Pravčic s Ředitelstvím silnic a dálnic a převzal dlouho diskutovaný a nikým nechtěný dálniční most. Ten už je otevřen, jezdí se na něm a mohlo by se zdát, že problém je vyřešen.

Třicáté narozeniny strávil muž na záchytce

Kroměříž – Na záchytce oslavil své třicáté narozeniny muž z Kroměříže. V minulých dnech to totiž přehnal s alkoholem. „Kolem jedenácté hodiny večerní napadl šestačtyřiceti­letého muže, kterému při ataku poškodil bundu.

Z domku v Holešově zmizely okapy

Holešov – Až dva roky vězení zatím neznámému pachateli, který strhal z novostavby v Holešově měděné svody včetně kolen a objímek.

Policisté kontrolovali nejen připoutání pásů

Kroměřížsko - Především na to, zda jsou řidiči a cestující připoutáni, byla zaměřena celorepubliková dopravně-bezpečnostní akce, která proběhla v posledních dnech i v regionu.

Jan Sviták bude psát knihu. Nepřetržitě, ve dne v noci

Holešov – Nebude spát, odpočívat, nebude dělat nic jiného, než psát svou knihu. Spisovatel stráví tvorbou několik dní, jeho práci mohou lidé sledovat na internetu

Kluziště se v holešovském Americkém parku stavět nebude. Alespoň zatím

Holešov - Zastupitelé v Holešově rozhodli, že kluziště v Americkém parku zatím není prioritou. Na tomto rozhodnutí se nedávno usneslo tamní zastupitelstvo. Pro místní občanské sdružení však problém vyřešen není, proto chystá na konec měsíce veřejnou besedu pro obyvatele.

Ze hřbitova odnesl těžké desky

Morkovicko – Žádný troškař nejspíš není zloděj, po kterém nyní pátrají policisté v Morkovicích. Kradl na hřbitově v Troubkách, ale nespokojil se s drobnostmi. Podařilo se mu odnést mramorové desky z hrobů. Krádež oznámil čtyřiapadesáti­letý muž.

Zloděj bral železo i dámské horské kolo

Kroměřížsko – Zloděje železa a dámského horského kola dopadli v minulých dnech kroměřížští policisté. Nyní je podezřelý z trestného činu krádež.

Rymice zvítězily v Recyklohraní. Nasbírali 2537 kilo elektrošrotu

Rymice – Velkou podzimní soutěž ve sběru vyřazených elektrozařízení s názvem Recyklohraní, kterou vyhlásil Zlínský kraj, vyhrála rymická základní a mateřská škola.

Část dálnice je uzavřená kvůli testování mýtných bran

Kroměřížsko – Na dálnici D1 bude ve čtvrtek od půl jedné odpoledne probíhá testování mýtných bran. Z toho důvodu bude uzavřen 244. až 258. kilometr dálnice.

V Hulíně se ztratila octavia

Hulín – Ztratila se další škodovka. Zatím neznámý pachatel si tentokrát v Hulíně vyhlédl Škodu Octavii. Auto si odvezl v úterý mezi devátou a čtrnáctou hodinou.

Poté, co na opilost upozornil kličkováním, chtěl cyklista ujet

Kroměříž – Kličkování na silnici v úterý večer prozradilo opilost u devětapadesá­tiletého cyklisty.

Na požár upozornily jiskry. Pak se oheň rozšířil na celé auto

Kroměříž – Jiskry, které se objevily za vozem, upozornily ve středu před druhou hodinou ráno ve Vážanech řidiče Citroenu Xsary, že něco není s jeho autem v pořádku.

Seismické měření prý vodě nevadí, strach není na místě

Zdounecko, Koryčansko - Obavy o nezávadnost vody trápí v těchto dnech obyvatele Zdounecka a Koryčanska. Jsou spojeny s průzkumem, který tam speciální vibrační metodou provádějí obří stroje.

V Bystřici hořel dřevník. Vznítil se od horkého popela

Bystřice pod Hostýnem – Nedbalost majitelky zřejmě zavinila požár dřevníku v Bystřici pod Hostýnem. Ten se vznítil v úterý před pátou hodinou odpoledne.

Lupič poškodil auto, aby si odnesl vrtačku za dvě stě korun

Kroměříž – Víc než dvacetitisícovou škodu způsobil o víkendu neznámý pachatel na autě, do kterého se vloupal. Vnikl do něj kvůli vrtačce a paradoxem je, že její hodnota byla pouhých dvě stě korun. V porovnání se škodou, která vznikla rozbitím oken auta, je zanedbatelná.

Mladík rozbil boční okno auta. Měl prý vztek na celý svět

Kroměříž - Svůj vztek v sobotu o půl jedné v noci nezvládl devatenáctiletý mladík. Proto rozbil boční okno zaparkovaného auta v ulici Křižná v Kroměříži.

Experti: Děti jsou stále agresivnější. Potvrzují to i policejní statistiky

Kroměřížsko – Agresivita u dětí stoupá. Shodují se na tom psychologové a potvrzují to statistiky kroměřížské policie. Počet skutků spáchaných nezletilými a mladistvými totiž loni ve srovnání s rokem 2010 narostl.

Nenapravilo ho vězení ani podmínka, muž krade dál

Kroměřížsko – Pobyt ve vězení ani podmínka nenapravily třiatřicetiletého zloděje z Kroměřížska.

Poničil fasády za 50 tisíc korun

Hulín – Poničit fasádu a natropit tak škodu za desítky tisíc korun se podařilo vandalovi v Hulíně. Tamní policisté teď pátrají po někom, kdo „vyzdobil“ nápisy různá místa ve městě.

Policisté mají popis mužů, kteří přepadli spořitelnu v Chropyni

Chropyně – Po dvou pachatelích, kteří minulý pátek přepadli spořitelnu v Chropyni a odnesli si hotovost, stále pátrají policisté.

Cestovatel vyprávěl o Norsku: o kávových řekách a keřích na střeše

Chvalnov – Lísky – O kávově zbarvené vodě, bobrech nebo keřích rostoucích na střeše. O tom všem velice poutavě vyprávěl v sobotu obyvatelům Chvalnova Pavel Šálek, když popisoval své cesty po třech národních parcích středního Norska. Lidé se s cestovatelem vydali do tří oblastí: Femundsmarky, Dovrefjellu – Sunndalsfjelly a Hardangerviddy.

V Kroměříži vlála chvíli tibetská vlajka

Kroměříž – Nesouhlas s anexí Tibetu a především podporu lidských práv v sobotu dalo najevo několik lidí na kroměřížském Velkém náměstí.

Podhostýnský pohár hostil v Bystřici stovky mažoretek

Bystřice pod Hostýnem – Více než sedm set elegantních mažoretek a dvanáctihodinový maratón: takto by se dal shrnout druhý ročník Podhostýnského poháru, který se konal v sobotu v bystřickém společenském domě Sušil. Akci pořádal taneční soubor Stars a to se vší parádou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT