Investor měl k dispozici garsonku ve starém cihlovém domě v Praze. Obrátil se proto na architektku Zuzanu Řepíkovou ze studia DesignPro s plánem ze spíše miniaturního prostoru o velikosti necelých 20 metrů čtverečních doslova vymačkat maximum.

Jistou výhodou bylo, že byt má vysoký strop. Tedy bylo možné spaní umístit do patra, čímž se podařilo ušetřit zhruba dva metry čtvereční. V tak malém prostoru je to opravdu nemalá plocha.

„Obytný prostor se tím zvětšil a v konstrukci schodiště a spacího patra nabídl i další prostory,“ uvedla architektka Zuzana Řepíková, která se svým počinem uspěla i v prestižní soutěži Interiér roku.


Nahrává se anketa ...

Malá, ale šikovná kuchyňka

Do prostoru vedle schodiště pak umístila kuchyňku. Sice malou, ale plně vybavenou. „K dispozici jsou všechny žádané spotřebiče jako je lednice s mrazákem, varná deska, trouba, mikrovlnka, odsavač par a dokonce i myčka,“ doplnila Řepíková.

close Pro kuchyňku byla zvolena modrá barva. info Zdroj: se svolením soutěže Interiér roku a Ondřeje Krynka zoom_in Pro kuchyňku byla zvolena modrá barva.

Malý prostor bylo potřeba rozveselit barvami. Velmi zajímavě tak dominuje modrá kuchyňka, která je ve skvělé kombinací textury dřeva na nábytku i podlaze a s béžovými tóny na stěnách.

Vše je doladěno černými doplňky v industriálním stylu a rovněž svítidly s možností vytvoření rozličných příjemných večerních nálad. Ty si lze vychutnat z pohovky či u kulatého stolu pod velkým špaletovým oknem.

V koupelně je veselo

Jako velmi praktické se pak zřejmě ukáže, že od sebe zůstal oddělen prostor WC a koupelny. „V ní jsme zvolili terazzo obklad s barevnými segmenty a nechali zde odkrýt cihlovou klenbu,“ popsala Zuzana Řepíková.

close Facebook Deník Styl je tu pro každého. info Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová zoom_in Facebook Deník Styl je tu pro každého.