VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportcentrum v Holešově včetně bazénu už nově provozuje radnice

Dlouho dopředu vášnivě diskutovaná změna provozovatele holešovského Sportcentra se stala minulý týden realitou. Město sportoviště zahrnující také krytý bazén definitivně převzalo, zavřelo jej pouze na první květnový týden a uplynulou sobotu bylo opět otevřeno. Dořešit musí radnice pouze otazníky nad stávajícími permanentkami.

9.5.2017
SDÍLEJ:

Sportovní centrum. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jarmila Kuncová

Někteří obyvatelé Holešova se k tomu, že by mělo být novým provozovatelem město, konkrétně tedy jeho společnost Tepelné hospodářství, stavěli poměrně nedůvěřivě.

„Napsáno bylo dost. Každý, kdo má rozum, cítí, o co šlo. Prostě cílená likvidace provozovatele vedená jistým novým hnutím. Nový provozovatel je zástěrka. Vše povede k tomu, aby celá akce skončila dle plánu. Za rok dva uvidíte, kdo bude tento objekt provozovat a jak, že ANO,“ nebral si na sociálních sítích servítky třeba uživatel se jménem Vladimír Zicháček.

Vedení města se ale hájí, že realita je jiná. Soukromý provozovatel měl s městem smlouvu určitou na dvacet let, která vypršela už vloni. Radnice ji na jeden rok prodloužila kvůli vyřízení všech náležitostí, jde jí prý ale především o nutnou revitalizaci sportoviště.

„Je nutné, aby byl areál vhodný pro jednadvacáté století,“ míní holešovský starosta Rudolf Seifert. Pro soukromníka by prý bylo problémové areál kvůli opravám zavírat, třeba kvůli propouštění zaměstnanců.

Podobné starosti musí radnice jako nový provozovatel sportcentra řešit samozřejmě také, jako východisko však vidí vyplácení odstupného, na které by prý soukromý podnikatel neměl prostředky. Právě dosavadního provozovatele holešovského centra redakce Deníku také kontaktovala, k celé věci se však nechtěl vyjadřovat.

Nákladná ale bude rozhodně samotná rekonstrukce: jen její první etapa si totiž vyžádá víc než třicet milionů korun, kterými navíc práce na areálu zdaleka neskončí.

„Zmiňovaných třicet milionů korun byl odhad na základní opravy – rekonstrukce uchycení vany a ochozů v bazénu, nová vzduchotechnika, zateplení, oprava šaten a sauny. Ale protože se jedná objekt vybudovaný na konci 80. let v akci Z, budou potřeba i další opravy,“ upozornil starosta města Rudolf Seifert.

Celkové náklady zatím podle něj přesně vyčíslit ani nelze.

„Zřejmě bude třeba opravit krovy a střechu, změnit některé dispozice (vestibul), rozšířit posilovny a saunu a podobně. To ale vše ukáže až konečná projektová dokumentace,“ dodal starosta.

Letos se však větších oprav sportoviště ještě nedočká, město počítá pouze s nutnými drobnějšími úpravami v době letních prázdnin, kdy je areál obvykle mimo provoz.

Podle zastupitelů se nenaplní ani obavy obyvatel, že nový provozovatel sportcentrum definitivně uzavře.

„Udržet sportcentrum a krytý bazén v provozu je logická věc, protože zatím nejsou připraveny podklady pro opravu. Ostatně udržení provozu bylo deklarováno i při zahájení jednání o převodu na městkou organizaci. Obyvateli regionu je celoročně velmi využíváno a přispívá ke sportovnímu a relaxačnímu vyžití všech generací,“ ujišťuje Rudolf Seifert.

Bát se prý návštěvníci nemusí ani o peníze nabité na elektronických permanentkách. Dva týdny bude sice sportoviště fungovat jen bez nich, už od 20. května bude ale možné zůstatky plně využít. Návštěvníkům navíc na pokladně bezplatně vymění stávající kartu za novou.

Jiné změny zatím město v plánu nemá.

„V nejbližší době k žádným zásadnějším nedojde a to ani ve vztahu k otevíracím dobám areálu i k cenám za vstupy. Provoz bude nový provozovatel vyhodnocovat. Zatím se nepodařilo dát do pronájmu restauraci, chybí zájemce, ale v areálu budou instalovány automaty na základní občerstvení,“ uzavřel holešovský starosta.

Autor: Kristýna Klusáková

9.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Holešov nevyužil přesilovku a zlobil se: Sudí si penaltu vymyslel

Funkcionalistickou vilu si Josef Maťa přistavěl k původnímu domku jeho rodičů. Zvolil strategickou polohu s průčelím do klidné Slavkovské ulice,  která je ale stále blízko centra.
3

Vila Josefa Mati je ukázkou čistého funkcionalismu

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez

Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

Holešovští žáci ocenili své oblíbené učitele

V rámci třináctého ročníku akce Srdce na dlani, kterou každoročně pořádá holešovské středisko TyMy, převzali v pondělí 23. května ocenění přímo z rukou svých žáků nejoblíbenější učitelé tamních základních škol.

Na Den dětí zve poslední květnovou neděli také holešovské SVČ TyMy

Holešov - Na oslavu Dne dětí zve holešovské volnočasové středisko TyMy. Program začíná v neděli 28. května o půl třetí odpoledne přímo v areálu zámecké zahrady, kde si návštěvníci mohou projít pohádkovou stezku. Chybět nebudou hudební i taneční vystoupení kroužků centra, k dispozici budou kolotoče a odvážlivci si vyzkouší i lukostřelbu.

Na kroměřížské Octárně začal už sedmý ročník Food festivalu

V plném proudu je už od pátku v Kroměříži akce nazvaná Moravia Qualivo Food Festival. Sedmý ročník se koná v areálu tamního hotelu Octárna a potrvá až do neděle. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies