I přes silný vítr padl na Rohálovské padesátce traťový rekord, Jobánek obhájil vítězství

Na sedm set dvacet závodníků a závodnic čekala trasa vedoucí přes Pacetluky, Karlovice, Líšná, Dobrotice, Holešov a Tučapy po lesních cestách i silnicích, s celkovým převýšením devět set padesát metrů.

Vítězem závodu se nakonec s časem 1:42:07 stal loňský vítěz Jan Jobánek z Merida Biking Team. S odstupem téměř čtyř minut dorazili současně do cíle Jiří Hradil z Force KCK Team a Václav Strnad z Inkospor Team. Mezi ženami zvítězila Pavla Nováková z Trek – Ar Brno s časem 2:06:23.

Počasí letos přálo

„Letošní ročník se vydařil rozhodně lépe, než ten loňský. Počasí nám více přálo, loni se závodníci museli brodit blátem," vzpomněl Martin Koplík, hlavní organizátor akce a současně závodník. I díky příznivému počasí se podle něj letos přihlásilo takové množství jezdců.

A jak hodnotí závod z pohledu jezdce? „Trasa byla extrémně rychlá. Velmi příjemná byla ale přítomnost diváků podél trati. Hlavně u brodu v Líšné a ke konci závodu u rusavského brodu v Holešově," pochvaloval si Koplík.

Trať byla lepší. Sušší a tvrdší

Lepší sjízdnost si pochvaloval i Roman Mlčák, závodník týmu Raab Computer. „Oproti loňsku byla trať sušší, lepší a tvrdší. Nevýhodou bylo strašné horko a silný protivítr," poznamenal Mlčák.

Kritické byly ale prý stoupáky do Pacetluk a do Hlinska pod Hostýnem. A jestli pojede příští rok znova? „Když natrénuju minimálně sto padesát kilometrů, tak vyjedu znova," dodal se smíchem Mlčák.

První Rohálovská padesátka se jela v roce 2010. Z té letošní plánují organizátoři vytvořit video. Takové, které představí cyklozávod jako příběh. Posloužit k tomu mají záběry z letadla, od médií i dalších filmařů, kteří si nenechali soutěž ujít.

Jan Jobánek, absolutní vítěz závodu: Letos bylo méně bláta

Nezklamal a obhájil loňské prvenství. Jan Jobánek z Merida Biking Team ujel o víkendu trať za 1:42:07.

Jak se vám jelo?

Dobrý to bylo. Rozhodně lepší, jak loni, letos bylo méně bláta.

Jak jste se srovnal s extrémním počasím?

Vítr se dal, ale to vedro bylo nepříjemné. Doteď byla zima, tak to byl celkem šok.

Která část trati pro vás byla nejobtížnější?

Asi stoupání na konci. Loni jsem to nevyjel, ale letos jsem se vyhecoval.

Jaké jsou vaše cyklistické plány na nejbližší dobu?

Příští týden pojedu v Lipníku nad Bečvou Šela Maraton a potom také Světový pohár na Vysočině. Pravidelně jezdím i Drásala
v Holešově, takže se pravděpodobně zúčastním i letos.