VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kroměřížští senioři změřili síly s vrstevníky z Nitry a Ružomberk

Síly hned v několika sportovních disciplínách poměřili první zářijový týden s kolegy z partnerských měst Nitry a Ružomberku senioři z Kroměříže. Na hřišti Základní školy Slovan se sešlo zhruba 160 závodníků, které čekaly tradiční i méně obvyklé disciplíny.

9.9.2017
SDÍLEJ:

Síly hned v několika sportovních disciplínách poměřili první zářijový týden s kolegy z partnerských měst Nitry a Ružomberku senioři z Kroměříže. Na hřišti Základní školy Slovan se sešlo zhruba 160 závodníků, které čekaly tradiční i méně obvyklé disciplínyFoto: MÚ KROMĚŘÍŽ

„Pojali jsme to jako zábavně sportovní akci. Senioři si trošku protáhnou kostru, dělají pohyby, které jsou člověku vlastní: chodí, běhají, házejí. A navíc se u toho zasmějí,“ vysvětlila za pořadatele Jitka Dvořáková.

Účastníci letošního setkání se postupně utkali ve střelbě na florbalovou branku, hodu na koš, přenášení břemene, šipkách, hodu míčkem na cíl a ve srážení plechovek.

„Sportovní výkony jsou přiměřené věku,“ poznamenal s úsměvem vedoucí seniorů z Nitry Anton Chudík. Právě slovenskou Nitru pojí s Kroměříží dlouholeté vztahy.

„Rádi se potkáváme a měříme síly s našimi vrstevníky. Někteří senioři se navštěvují i mimo tyto akce soukromě,“ dodal Anton Chudík.
Podle kroměřížského místostarosty Pavla Motyčky je důležité i to, že se do organizace sportovních her seniorů zapojili i mladí lidé ze Základní školy Slovan.

„Mám z toho radost. Snažíme se o mezigenerační solidaritu, což tato akce určitě naplňuje. Co se partnerských měst týče, razíme myšlenku, že tato partnerství jsou o setkávání běžných občanů, nejen oficiálních delegací. Účastníci si to užívají, což je pro nás největší odměna,“ dodal místostarosta, který nad akcí převzal záštitu.

Jak připomněl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek, sportovní hry seniorů se v Kroměříži několikrát konaly už dříve, a to i za účasti seniorů z dalších partnerských měst Kroměříže: Chateaudunu z Francie a města Ramnicu Valcea z Rumunska. Senioři ze Slovenska se jich letos účastnili podruhé za sebou.

„Partnerství s některými městy trvá už několik desetiletí a přerostlo v mnoha případech v osobní přátelství,“ připomněla Jitka Dvořáková. Senioři z Kroměříže se na oplátku účastní sportovních her v Nitře, které se letos konaly v červnu.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Lukáš Pařenica

9.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První dva svatebčané využili v minulých dnech sedačku, která byla nedávno instalována na schodišti hlavní budovy kroměřížské radnice na Velkém náměstí. Pro svatby možná poněkud netradiční zařízení má usnadnit život méně pohyblivým návštěvníkům slavnostní

Schodišťová sedačka na radnici funguje, „svezl“ se na ní první pár svatebčanů

Zámek v Holešově.

Zámek v Holešově hostí v sobotu hudební festival

Zloděj jezdil na Kroměřížsko krást kola z Prostějova

Krádeže hned několika kol na Kroměřížsku má podle policie na svědomí osmapadesátiletý muž z Prostějova. Začátkem září měl jeden bicykl ukrást u Domu kultury v Kroměříži, nepomohlo ani to, že jej majitelka měla zamčený.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý

Soutěž O nejchutnější marmeládu bystřického regionu už počtvrté vyhlásilo středisko volného času Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Momentálně mají už šest soutěžních vzorků a další jim mohou zájemci nosit až do středy 27.října. Vítěze vyberou sami návštěvníci Farmářského a řemeslného jarmarku, který se koná první říjnovou sobotu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení