VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holešov o víkendu ožil zábavou i slavnostními ceremoniály

Jednu ze svých nejdůležitějších akcí v druhém květnovém víkendu zorganizovala holešovská radnice. Dny města Holešova začaly už v pátek 12. května, na který si město představilo přátelské vystoupení českých a chorvatských mažoretek, a také koncert.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Nejbohatší program si mohli návštěvníci holešovských Dnů města užít v sobotu 13. května, kdy město zorganizovalo jarmark, mezinárodní přehlídku mažoretek a večer pak došlo i na oceňování osobností města.Foto: MěÚ Holešov

Konec celé akce se ale odehraje v podstatně mírnějším duchu, a to mší svatou v tamním kostele.

Své eso z rukávu vytáhlo město hned v pátek , kdy se na podium postavila původem zlínská zpěvačka Dasha doprovázená smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Volby umělkyně radnice následně vůbec nemusela litovat. „Sázka na Dashu a smyčcové kvarteto se ukázalo jako skvělá volba a plný zámecký sál nakonec umělcům děkoval vestoje,“ vyjádřila se mluvčí Holešova Jana Rohanová.

Nejnabitější program však návštěvníkům naskytla sobota. Ti se už od osmi hodin ráno mohli vydat na náměstí, kde se konal jarmark. Nákupy regionálních specialit doplňoval také kulturní program. „Zahrála kapela Srdíčko a po ní diváky přilákala podívaná v režii Sboru uniformovaných ostrostřelců z Kroměříže. Muži v překrásných uniformách předvedli umění ostrostřelců, seznámili přítomné s historií sboru a zvyky původních ostrostřelců, vypálili salvy a předvedli také palbu z děla, která si vysloužila zvláště velkou pozornost, a to nejen kvůli hluku a oblaku prachu,“ usmála se Jana Rohanová.

Ve dvě hodiny odpoledne se návštěvníci přemístili do sportovní haly 1. ZŠ Holešov, kde se konala avizovaná mezinárodní přehlídka mažoretek, které se kromě samotných souborů od nás, ze Slovenska i z Chorvatska zúčastnili také představitelé holešovských partnerských měst: celé Dny města se totiž nesly v duchu tohoto přátelství.

Ani o fanoušky neměly vystupující slečny nouzi, podpořit své dcery totiž přišlo mnoho rodičů, někteří si kvůli tomu dokonce zajeli. „Mám tu dceru mažoretku, takže se mi tu moc líbí. Je tu opravdu skvělá atmosféra,“ chválila si akci Markéta Březíková z Kostelce u Zlína.

Také organizaci prý město zvládlo na výbornou. „Je to krásné, jelikož tu mám ale malého syna, vydrželi jsme jen asi deset skladeb. Ale mají to určitě pěkně udělané, pěkné prostředí a dobré zázemí,“ zhodnotila další maminka Helena Změlíková.

Sobotní program pak ukončilo slavnostní oceňování holešovských osobností. Těmi se letos stali Blahoslav Novák, Vlasta Čablová, Ignác Foukal, Daniel Kolář, Nikola Příleská, David Kratochvíla, a také fotbalový klub ELKO Holešov a Holešovští dařbujáři.

Rozdávala se také mimořádná ocenění, která město udělilo rovnou dvě: významnému historikovi a archiváři Josefu Svátkovi a Jarmile Pokorné, která stála u zrodu občanského sdružení Castellum Holešov.

Závěrem letošních Dnů města Holešova bude nedělní mše svatá, která bude od půl desáté ráno sloužena v tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Autor: Kristýna Klusáková

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velitel 2. armádního sboru se sídlem v Olomouci a šéf ozbrojených složek v krizovém štábu Ústřední povodňové komise Petr Voznica.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

Interaktivní výstava na téma dinosauři ve zlínském Zlatém jablku.
20

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus

Město o prázdninách zaměstná až sto dvacet mladých brigádníků

Možnost prázdninové brigády nabídla mladým holešovská radnice také letos.

Fotbalový Hulín jede pro postup s posilou Motalem

Hned ze tří krajských derby si dnes mohou vybrat návštěvu fotbalového utkání fanoušci ve zlínském regionu! Nabízí je 1. kolo českého poháru pod názvem Mol Cup.

Na Bajdě v Kroměříži stráží městští policisté

Na pořádek v areálu kroměřížského koupaliště Bajda přes léto dohlížejí strážníci městské policie, popřípadě asistenti prevence kriminality.

Bludiště v kukuřici jako letní atrakce? Jedno má i Kroměříž

Jedno bludiště už v Kroměříži stojí řadu generací, to z živého plotu v Květné zahradě: letos se ale u nás staly trendem i jiné labyrinty, vybudované v kukuřičných polích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení