VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holešov o víkendu ožil zábavou i slavnostními ceremoniály

Jednu ze svých nejdůležitějších akcí v druhém květnovém víkendu zorganizovala holešovská radnice. Dny města Holešova začaly už v pátek 12. května, na který si město představilo přátelské vystoupení českých a chorvatských mažoretek, a také koncert.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Nejbohatší program si mohli návštěvníci holešovských Dnů města užít v sobotu 13. května, kdy město zorganizovalo jarmark, mezinárodní přehlídku mažoretek a večer pak došlo i na oceňování osobností města.Foto: MěÚ Holešov

Konec celé akce se ale odehraje v podstatně mírnějším duchu, a to mší svatou v tamním kostele.

Své eso z rukávu vytáhlo město hned v pátek , kdy se na podium postavila původem zlínská zpěvačka Dasha doprovázená smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Volby umělkyně radnice následně vůbec nemusela litovat. „Sázka na Dashu a smyčcové kvarteto se ukázalo jako skvělá volba a plný zámecký sál nakonec umělcům děkoval vestoje,“ vyjádřila se mluvčí Holešova Jana Rohanová.

Nejnabitější program však návštěvníkům naskytla sobota. Ti se už od osmi hodin ráno mohli vydat na náměstí, kde se konal jarmark. Nákupy regionálních specialit doplňoval také kulturní program. „Zahrála kapela Srdíčko a po ní diváky přilákala podívaná v režii Sboru uniformovaných ostrostřelců z Kroměříže. Muži v překrásných uniformách předvedli umění ostrostřelců, seznámili přítomné s historií sboru a zvyky původních ostrostřelců, vypálili salvy a předvedli také palbu z děla, která si vysloužila zvláště velkou pozornost, a to nejen kvůli hluku a oblaku prachu,“ usmála se Jana Rohanová.

Ve dvě hodiny odpoledne se návštěvníci přemístili do sportovní haly 1. ZŠ Holešov, kde se konala avizovaná mezinárodní přehlídka mažoretek, které se kromě samotných souborů od nás, ze Slovenska i z Chorvatska zúčastnili také představitelé holešovských partnerských měst: celé Dny města se totiž nesly v duchu tohoto přátelství.

Ani o fanoušky neměly vystupující slečny nouzi, podpořit své dcery totiž přišlo mnoho rodičů, někteří si kvůli tomu dokonce zajeli. „Mám tu dceru mažoretku, takže se mi tu moc líbí. Je tu opravdu skvělá atmosféra,“ chválila si akci Markéta Březíková z Kostelce u Zlína.

Také organizaci prý město zvládlo na výbornou. „Je to krásné, jelikož tu mám ale malého syna, vydrželi jsme jen asi deset skladeb. Ale mají to určitě pěkně udělané, pěkné prostředí a dobré zázemí,“ zhodnotila další maminka Helena Změlíková.

Sobotní program pak ukončilo slavnostní oceňování holešovských osobností. Těmi se letos stali Blahoslav Novák, Vlasta Čablová, Ignác Foukal, Daniel Kolář, Nikola Příleská, David Kratochvíla, a také fotbalový klub ELKO Holešov a Holešovští dařbujáři.

Rozdávala se také mimořádná ocenění, která město udělilo rovnou dvě: významnému historikovi a archiváři Josefu Svátkovi a Jarmile Pokorné, která stála u zrodu občanského sdružení Castellum Holešov.

Závěrem letošních Dnů města Holešova bude nedělní mše svatá, která bude od půl desáté ráno sloužena v tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Autor: Kristýna Klusáková

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První dva svatebčané využili v minulých dnech sedačku, která byla nedávno instalována na schodišti hlavní budovy kroměřížské radnice na Velkém náměstí. Pro svatby možná poněkud netradiční zařízení má usnadnit život méně pohyblivým návštěvníkům slavnostní

Schodišťová sedačka na radnici funguje, „svezl“ se na ní první pár svatebčanů

Zámek v Holešově.

Zámek v Holešově hostí v sobotu hudební festival

Zloděj jezdil na Kroměřížsko krást kola z Prostějova

Krádeže hned několika kol na Kroměřížsku má podle policie na svědomí osmapadesátiletý muž z Prostějova. Začátkem září měl jeden bicykl ukrást u Domu kultury v Kroměříži, nepomohlo ani to, že jej majitelka měla zamčený.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý

Soutěž O nejchutnější marmeládu bystřického regionu už počtvrté vyhlásilo středisko volného času Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Momentálně mají už šest soutěžních vzorků a další jim mohou zájemci nosit až do středy 27.října. Vítěze vyberou sami návštěvníci Farmářského a řemeslného jarmarku, který se koná první říjnovou sobotu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení