VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holešov o víkendu ožil zábavou i slavnostními ceremoniály

Jednu ze svých nejdůležitějších akcí v druhém květnovém víkendu zorganizovala holešovská radnice. Dny města Holešova začaly už v pátek 12. května, na který si město představilo přátelské vystoupení českých a chorvatských mažoretek, a také koncert.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Nejbohatší program si mohli návštěvníci holešovských Dnů města užít v sobotu 13. května, kdy město zorganizovalo jarmark, mezinárodní přehlídku mažoretek a večer pak došlo i na oceňování osobností města.Foto: MěÚ Holešov

Konec celé akce se ale odehraje v podstatně mírnějším duchu, a to mší svatou v tamním kostele.

Své eso z rukávu vytáhlo město hned v pátek , kdy se na podium postavila původem zlínská zpěvačka Dasha doprovázená smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Volby umělkyně radnice následně vůbec nemusela litovat. „Sázka na Dashu a smyčcové kvarteto se ukázalo jako skvělá volba a plný zámecký sál nakonec umělcům děkoval vestoje,“ vyjádřila se mluvčí Holešova Jana Rohanová.

Nejnabitější program však návštěvníkům naskytla sobota. Ti se už od osmi hodin ráno mohli vydat na náměstí, kde se konal jarmark. Nákupy regionálních specialit doplňoval také kulturní program. „Zahrála kapela Srdíčko a po ní diváky přilákala podívaná v režii Sboru uniformovaných ostrostřelců z Kroměříže. Muži v překrásných uniformách předvedli umění ostrostřelců, seznámili přítomné s historií sboru a zvyky původních ostrostřelců, vypálili salvy a předvedli také palbu z děla, která si vysloužila zvláště velkou pozornost, a to nejen kvůli hluku a oblaku prachu,“ usmála se Jana Rohanová.

Ve dvě hodiny odpoledne se návštěvníci přemístili do sportovní haly 1. ZŠ Holešov, kde se konala avizovaná mezinárodní přehlídka mažoretek, které se kromě samotných souborů od nás, ze Slovenska i z Chorvatska zúčastnili také představitelé holešovských partnerských měst: celé Dny města se totiž nesly v duchu tohoto přátelství.

Ani o fanoušky neměly vystupující slečny nouzi, podpořit své dcery totiž přišlo mnoho rodičů, někteří si kvůli tomu dokonce zajeli. „Mám tu dceru mažoretku, takže se mi tu moc líbí. Je tu opravdu skvělá atmosféra,“ chválila si akci Markéta Březíková z Kostelce u Zlína.

Také organizaci prý město zvládlo na výbornou. „Je to krásné, jelikož tu mám ale malého syna, vydrželi jsme jen asi deset skladeb. Ale mají to určitě pěkně udělané, pěkné prostředí a dobré zázemí,“ zhodnotila další maminka Helena Změlíková.

Sobotní program pak ukončilo slavnostní oceňování holešovských osobností. Těmi se letos stali Blahoslav Novák, Vlasta Čablová, Ignác Foukal, Daniel Kolář, Nikola Příleská, David Kratochvíla, a také fotbalový klub ELKO Holešov a Holešovští dařbujáři.

Rozdávala se také mimořádná ocenění, která město udělilo rovnou dvě: významnému historikovi a archiváři Josefu Svátkovi a Jarmile Pokorné, která stála u zrodu občanského sdružení Castellum Holešov.

Závěrem letošních Dnů města Holešova bude nedělní mše svatá, která bude od půl desáté ráno sloužena v tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Autor: Kristýna Klusáková

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Holešov nevyužil přesilovku a zlobil se: Sudí si penaltu vymyslel

Funkcionalistickou vilu si Josef Maťa přistavěl k původnímu domku jeho rodičů. Zvolil strategickou polohu s průčelím do klidné Slavkovské ulice,  která je ale stále blízko centra.
3

Vila Josefa Mati je ukázkou čistého funkcionalismu

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez

Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

Holešovští žáci ocenili své oblíbené učitele

V rámci třináctého ročníku akce Srdce na dlani, kterou každoročně pořádá holešovské středisko TyMy, převzali v pondělí 23. května ocenění přímo z rukou svých žáků nejoblíbenější učitelé tamních základních škol.

Na Den dětí zve poslední květnovou neděli také holešovské SVČ TyMy

Holešov - Na oslavu Dne dětí zve holešovské volnočasové středisko TyMy. Program začíná v neděli 28. května o půl třetí odpoledne přímo v areálu zámecké zahrady, kde si návštěvníci mohou projít pohádkovou stezku. Chybět nebudou hudební i taneční vystoupení kroužků centra, k dispozici budou kolotoče a odvážlivci si vyzkouší i lukostřelbu.

Na kroměřížské Octárně začal už sedmý ročník Food festivalu

V plném proudu je už od pátku v Kroměříži akce nazvaná Moravia Qualivo Food Festival. Sedmý ročník se koná v areálu tamního hotelu Octárna a potrvá až do neděle. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies