VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní omezení u Martinic začalo

Martinice, Zahnašovice - Dlouho očekávaná stavba okružní křižovatky u Martinic začala. Doprava mezi Holešovem a Fryštákem, respektive Zlínem tak doznala změn, na které si musí zvyknout nejen řidiči. Omezení se týká hlavně lidí, kteří bydlí v Martinicích, Zahnašovicích, ale i Přílepích.

5.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

„Samozřejmě, že je to nepříjemné, a komplikuje to běžný život. Ale na druhou stranu nás těší, že stavba nebude trvat dlouho a na podzim už budeme jezdit po nové cyklostezce do Holešova,“ těší se starosta Martinic Oldřich Stískal.

Právě tato obec je nyní odříznuta od Holešova úplně. Přesto, že ho lidé mají doslova na dohled, musí jezdit do práce přes Zahnašovice, tím se jim cesta prodlouží ze tří kilometrů na rovných deset.

„Jízdné v autobusech však zůstalo stejné,“dodal Stískal.

Základní škola v obci má jen první stupeň. Od páté třídy děti dojíždí do některé z holešovských škol. I ty se, i když jen na pár týdnů, musely nové situaci přizpůsobit.

„Samozřejmě to chápeme. Zatím se nestalo, že by děti přijely na vyučování pozdě. Ale pokud by na objízdné trase byly nějaké dopravní komplikace, mohlo by se stát, že začátek školy nestihnou. To jistě budeme tolerovat,“ ujistila zástupkyně ředitelky 2. základní školy v Holešově Iva Foukalová.

Největší nápor dopravy zažívají v Zahnašovicích.

„Problém je hlavně v tom, že nemáme možnost udělat přechod pro chodce v nejfrekvento­vanějším místě. Zato jsou teď v obci častěji vidět policejní hlídky a situaci řeší i nové dopravní značení. Kromě toho nám hodně pomáhá radar, který jsme zhruba před rokem instalovali na příjezdu od Holešova,“ shrnul současný stav starosta Zahnašovic Stanislav Molek.

Stavbu financuje Zlínský kraj. Náklady jdou téměř k šedesáti milionům korun.

„V rozpočtu každé investiční akce jsou i peníze na zajištění bezpečnosti na objízdné trase a následně na její opravy,“ ujistil mluvčí kraje Patrik Kamas.

Okružní křižovatka bude mít pět výjezdů. Hned po dokončení se však bude jezdit jen po třech. Dvě znovu spojí Holešov a Martinice, třetí pak povede do právě vznikající Strategické průmyslové zóny. Další dva na své využití ještě počkají. Jeden na rychlostní komunikaci R49 a druhý na obchvat Holešova.

Petra Procházková

5.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zdeněk Coufal
AKTUALIZOVÁNO
3

Nejvhodnějším dárcem srdce bývá cyklista nebo bruslař po úrazu hlavy bez přilby

Na rynku? Folklorní festival se letos koná v Bystřici na zámku

Přední moravské a zahraniční soubory roztančí o nadcházejícím víkendu Bystřici pod Hostýnem: letos ale tentokrát ne náměstí, ale nádvoří zámku a přilehlý park. Jedenáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku začíná tento pátek 30. června.

Poznávej se! Výstava láká na hříčky děti i dospělé

Hravou výstavu s názvem Poznávej se, vypůjčenou z muzea vědy a techniky IQ parku Liberec, v červnu otevřelo Muzeum Kroměřížska. Za osmdesátikorunové vstupné si na ní malí i velcí návštěvníci doslova vyhrají s asi šedesáti interaktivními exponáty, dotýkání je tedy výjimečně nutné.

AKTUALIZOVÁNO

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies