VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

18.8.2017

Krajské dožínky zahájil jarmark, v sobotu dojde i na tradiční průvod

Na Velkém náměstí v Kroměříži začaly v pátek tradičním jarmarkem krajské dožínky. Jejich hlavní program se ale váže k sobotě.

18.8.2017

Ve ztrátách a nálezech skončil v Kroměříži had i taška s čerstvým masem

Zhruba tři stovky věcí skončí každoročně ve ztrátách a nálezech na kroměřížské radnici. Že lidé na městskou policii často přinesou nosí klíče, peněženky nebo mobilní telefony, asi tolik nepřekvapí, občas ale dojde i na opravdové kuriozity. Třeba tašku s čerstvě nakoupeným masem nebo živá zvířata, mezi nimiž nechyběl had nebo králík v kleci.

17.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsal Ivan Fišar ze Zlína

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

17.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsala Kateřina Pivoňková ze Zlína

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

17.8.2017

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

16.8.2017

Bez vody. Také Kroměříž už zakázala kvůli suchu její odběr

Nejsou to vedra z poloviny července, jenže jedna potíž s počasím v kroměřížském regionu pokračuje. Je sucho. A situace už začíná být skutečně vážná, takže mnohé radnice už zakazují lidem odebírat vodu z řek a potoků. Naposledy k málokdy vídanému opatření sáhl tento týden vodoprávní úřad kroměřížské radnice.

16.8.2017

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

16.8.2017

Stavbaři začnou opravovat chodník v kroměřížské Vrobelově ulici

Ve středu začnou práce na opravě chodníku v kroměřížské Vrobelově ulici. „Pracovat se bude po obou stranách ulice na úseku od křížení s ulicí Páleníčkova po ulici Moravská. Měnit se bude dlažba a opraveny budou i vstupy k bytovým domům,“ upřesnil místostarosta města Marek Šindler. Zakázku získala společnost Kroměřížské technické služby, náklady činí zhruba 1,9 milionu korun bez DPH.

15.8.2017

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Žaloba na stát! Církev se bude soudit o Květnou zahradu

Vrácením Arcibiskupského zámku a přilehlé Podzámecké zahrady v Kroměříži nic nekončí. Církev není spokojena s tím, že jí stát v rámci restitučních nároků nepřiřkl také zahradu Květnou a hodlá jej proto žalovat.

15.8.2017

Lékaři nemuseli řešit otravy, houby nerostou

Lékaři ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje, tedy v Krajské nemocnici T. Bati, v Uherskohradišťské, Kroměřížské a Vsetínské nemocnici, nemuseli zatím v letos řešit žádné případy otravy jedovatými houbami. Problémy způsobila pouze nedostatečná tepelná úprava hub.

15.8.2017

Velké stěhování knih stihli rychleji. Knihovna Kroměřížska se opět otevírá

Dvacet let starý povrch z přírodního linolea zvaný marmoleum je pryč: v Knihovně Kroměřížska dokončili opravu podlahy v oddělení pro dospělé čtenáře a dělníci místo starého povrchu položili nový.

14.8.2017

Rusavskou padesátku doplní i večerní zábava na koupališti

Milovníci horských kol mohou zpozornět: letos už počtrnácté se totiž o nadcházejícím víkendu sejdou profesionální jezdci i amatérští nadšenci při tradičním závodu horských kol Rusavská padesátka.

14.8.2017

Radnice v Kroměříži po tři dny nebude moci vydávat občanky či pasy

Práce na zateplení budovy uzavřou tento týden na tři dny část odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice.

11.8.2017

Slavnosti piva Kamínka už jsou v plném proudu, nabízí čtyřicet druhů

FOTOGALERIE / Areál zalitý ostrým srpnovým sluníčkem na Kamínce u Roštína hostí od pátku už dvaadvacátý ročník Pivních slavností: akce slibuje spoustu dobrého piva, kvalitních kapel a hlavně zábavy. A už první hodiny programu to všechno potvrdily.

11.8.2017

Morkovicemi prý prolétl kulový blesk, připomínal výbuch raketoplánu

Byla sice relativně krátká, ale o to intenzivnější. Noční bouřka, která se v noci na pátek prohnala Morkovicemi, stihla natropit značné škody, poškozeno je zhruba patnáct domů. A podle starosty města Pavla Horáka na tom nejspíš neměl podíl jen silný vítr, ale také jev vídaný opravdu málokdy: kulový blesk.

11.8.2017

Sucho v regionu se stupňuje. Lidem dochází voda ve studních

Tropické teploty letos sužují Česko a výjimkou není ani Kroměřížsko. Vody ve studních je málo, v Holešově už zakázali její čerpání z vodních toků. Obce i zahrádkáři se navíc shodují, že sucho je každým rokem horší.

11.8.2017

V regionu v noci řádily bouřky, nejvíc škod je v Morkovicích

FOTOGALERIE / Celou řadu výjezdů si v noci na pátek v souvislosti s bouřkami připsali profesionální a dobrovolných hasičů v celém Zlínském kraji: vůbec nejvíc jich přitom bylo na Kroměřížsku.

11.8.2017

Příměstské tábory v Holešově nabídly in-line brusle i letní jazykový kemp

FOTOGALERIE / Letošní turnus příměstského tábora Born to skate se tento týden konal v holešovském TyMy centru.

10.8.2017

Festival vojenských dechovek zpestří i stočlenný finský orchestr

Řadu zahraniční orchestrů včetně těch z Německa či Finska bude letos hostit Kroměříž při 23. ročníku mezinárodního festivalu vojenských hudeb, který se letos koná o prvním zářijovém víkendu.

9.8.2017

Příjmy zákonodárců v kraji? Od desítek tisíc po miliardy

FOTOGALERIE / Desítky, ale i statisíce korun za členství v různých zastupitelstvích, radách a představenstvech. Dále pak dary v hodnotě milionů a příjmy, které šplhají do miliardových výšek. 

9.8.2017

Zámkem v Kroměříži nově provází virtuální biskup Karel

FOTOGALERIE / REPORTÁŽ / Prohlídku s opravdu vzácným průvodcem si mohou rámci prázdninových programů na Arcibiskupském zámku v Kroměříži vyzkoušet jeho návštěvníci.

9.8.2017

Zámecký park v Kvasicích ožije o víkendu tradiční poutí

Tradiční pouť se o druhém srpnovém víkendu koná v Kvasicích.

9.8.2017

Historické vlaky o víkendu svezou zájemce na hody i do muzea

Už tradičně se o druhém srpnovém víkendu vydají na hanáckou lokálku z Kojetína do Tovačova zvláštní historické vlaky.

8.8.2017

Nejsušší oblasti ve Zlínském kraji sucho neřeší

Okrajové části Kroměřížska a Slovácka jsou letos nejsuššími místy ve Zlínském kraji ve srovnání s průměrem za posledních téměř 50 let.

8.8.2017

Zdounecké arkády: festival na zámku slibuje řadu kapel

Hudební festival nazvaný Zdounecké arkády mohou mohou o příštím víkendu navštívit nejen milovníci hudby přímo na tamním zámku.

8.8.2017

Kroměříž pořídí schodišťovou sedačku do budovy radnice, později pak i výtah

Schodišťovou sedačku, která usnadní starším lidem přístup do obřadní síně ve druhém patře budovy na Velkém náměstí, pořídí kroměřížská radnice.

8.8.2017

Na hodech v Záhlinicích nebude chybět průvod i program pro děti

FOTOGALERIE / Tradiční hody budou příští neděli 13. srpna slavit v hulínské místní části Záhlinice: a připraven samozřejmě bude zajímavý program.

8.8.2017

Sbírka má pomoci vyhořelé rodině z Morkovic

Veřejnou sbírku na finanční pomoc rodině Juřenových, postižených požárem rodinného domu, vyhlašuje radnice v Morkovicích.

7.8.2017

Sbírka při Kinematografu vynesla v Holešově přes 24 tisíc korun

Od úterka do pátku mohli minulý týden lidé v Holešově navštívit známý projekt nazvaný Kinematograf bratří Čadíků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení