VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

včera 09:45

Obří skluzavka v Kroměříži: zábava, ale i dopravní omezení

Do blížících se prázdnin letos mohou děti i dospělí v Kroměříži doslova vklouznout. Už v poslední červnový pátek jim to totiž umožní obří nafukovací skluzavka dlouhá na 240 metrů, která vyroste v tamní ulici Obvodová.

27.6.2017

Africký mor prasat se může šířit rychle a dramaticky, říká odborník

Jen pár metrů od zlínské nemocnice, za kterou jsou pole a les, podlehla dvě divoká prasata africkému moru. Jde o historicky první výskyt tohoto vysoce nakažlivého onemocnění prasat v České republice.

27.6.2017

Relax zóna zpestřuje v Kroměříži léto turistům i místním, doplní ji řada akcí

Přesně v první letní den ji otevřeli, poslední červnové pondělí tak měla za sebou první týden provozu: a nová relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži se zatím zdá být jako dobrý nápad tamní radnice. Tvoří ji posezení s téměř padesáti místy, stánkem s občerstvením, stolky a umělým trávníkem, k dispozici bude obyvatelům i návštěvníkům města až do konce prázdnin a nabídne i sportovní a kulturní doprovodný program.

AKTUALIZOVÁNO
27.6.2017

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

27.6.2017

Radnice v Holešově plánuje letos opravu už třetího dětského hřiště

Už třetí dětské hřiště plánuje letos nechat opravit radnice v Holešově. Po plochách v ulicích Tyršova a Slovenská tak bude tentokrát následovat hřiště v ulici U Letiště.

27.6.2017

10 věcí, které byste vědět, než vyrazíte na pouť na Velehrad

Velehrad se připravuje na nápor tisíců lidí. Oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje nabídnou i letos návštěvníkům dva dny nabité doprovodnými akcemi. Lidé se mohou těšit na koncerty, soutěže či vystoupení, největší účast se však očekává na tradiční bohoslužbě. „Jsou to asi největší oslavy při příležitosti státního svátku v Česku," připomněl tajemník akce Josef Kořenek. Všechny aktivity mohou lidé navštívit zdarma.

27.6.2017

Radnice v Kroměříži nabere pět lidí kvůli úklidu veřejných prostranství

Pět lidí na úklid veřejných prostranství přijme v příštích dnech kroměřížská radnice. Město totiž využije nabídky Úřadu práce ČR a zaměstná je na takzvanou veřejnou službu. „Počítáme s těmito zaměstnanci především na úklid okolí městských budov," potvrdil kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

26.6.2017

Jak si vybírají školy? Fyzička, talent či pohovor

Je to jen pár dní, co střední školy vypustily do světa letošní absolventy: a zároveň už samozřejmě mají také kompletní seznamy studentů, kteří k nim od září nastoupí. Pro jejich výběr má každá trochu jiné metody.

25.6.2017

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2017

Den města vnesl mezi obyvatele Koryčan kulturu i soutěžního ducha

Letošní Den města Koryčany připadl na poslední červnovou sobotu. Celodenní program začal komentovanými prohlídkami nově otevřené expozice ohýbaného nábytku v koryčanském zámku, o další dění se pak postaraly především tamní děti. A to jak hudebním vystoupením, tak třeba výstavou prací.

25.6.2017

Thonetova vila je stále spojena s ohýbaným nábytkem

V dnešním díle pravidelného seriálu o zajímavých domech regionu představuje Deník vilu Thonet v Bystřici pod Hostýnem.Tu nechali v roce 1873 postavit synové významného německého továrníka Michaela Thoneta, který do Bystřice svou výrobu rozšířil v roce 1861 a zapsal se tam podobně jako Tomáš Baťa ve Zlíně. Vily ani povýšení Bystřice na město se však nedočkal, jelikož zemřel v roce 1871.

24.6.2017

Před naším. Ke konci roku vystoupily u bystřické ZUŠ dvě stovky dětí

Netradiční závěrečnou besídku si letos připravila Základní umělecká škola v Bystřici pod Hostýnem: v rámci akce nazvané Před naším tak ve čtvrtek žáci předvedli lidem svůj um venku, jen několik metrů od dveří školy. Na besídce asi dvě stě dětí divákům představilo jednotlivé obory.

24.6.2017

Příspěvek čtenáře: Čáp se procházel u Moravy v Kroměříži

V úterý 20. 6. jsem dopoledne vyhlédl z okna, neboť bydlím u řeky Moravy, a naskytl se mi pohled, který se jen tak často nevidí. Na břehu řeky se procházel čáp.

23.6.2017

Bouřky na Kroměřížsku udeřily až nad ránem

Silné bouřky, před kterými po několika tropických dnech varovali meteorologové, se v noci ze čtvrtka na pátek nevyhnuly ani Zlínskému kraji a Kroměřížsku.

23.6.2017

Vedra střídaly noční silné bouřky, pak se má znovu oteplit

Zatím nejrozpálenější den letošního léta střídá vlna bouřek: horké počasí také na Kroměřížsku ve čtvrtek vrcholilo, rtuť v teploměrech se totiž šplhala až k šestatřiceti stupňům Celsia.

22.6.2017

Konec školy zpestřilo dětem v Přílepích přistání vrtulníku

Netradiční podívanou si pro tamní děti připravilo vedení obce v Přílepích: naplánovalo totiž ukázku opravdového vrtulníku, a to rovnou v parku přílepského zámku.

AKTUALIZOVÁNO
22.6.2017

V Šumicích instalovali „plovoucí" dešťové vpusti

Moderní způsob usazení kanalizačních vpustí vyzkoušeli nedávno v Šumicích. Samonivelační poklopy, zvané také „plovoucí", přinášejí totiž zásadní výhodu. Oproti klasickému řešení nemají tendenci se propadat. Přejíždění se tak obejde bez nárazů do podvozků automobilů a je bezpečnější pro cyklisty.

22.6.2017

Radnice v Kroměříži loni ušetřila přes 60 milionů

Přebytek ve výši 24,4 milionu korun: to je výsledek loňského hospodaření kroměřížské radnice.

22.6.2017

Tropické dny před námi jen ojediněle zmírní bouřka

Minimálně sedm tropických a vesměs suchých dní, zabouří jen občas. Takové počasí nás v kraji čeká v nadcházejících dnech. Kdo se těšil, že několikadenní tropy vystřídá třeba kýžené menší ochlazení, musí si nechat zajít chuť: teploty atakující tropickou třicítku potrvají.

22.6.2017

Audit Deníku: Žluté vlaky už do Starého Města zajíždět nebudou

RegioJet, Leo Express, Arriva plus České dráhy. Cestování po železnici nabízejí ve Zlínském kraji tři soukromé společnosti a jedna státní. Kvalita přepravy se podle osobností, které odpovídaly v auditu Deníku, jednoznačně zlepšila.

21.6.2017

Kroměříž má novou atrakci. Promítání na stěnu radnice spustí jízda na bicyklu

Zajímavé zpestření letní sezony připravila turistům i obyvatelům města kroměřížská radnice: na tamním Velkém náměstí se totiž naproti radnici objevily dva k zemi připevněné bicykly.

21.6.2017

Vychutnejte si léto s Deníkem ve čtvrtečním vydání tištěného Deníku

Nezapomeňte si ve čtvrtek skočit pro noviny. Součástí čtvrtečního tištěného vydání bude speciální příloha Vychutnejte si léto s Deníkem.

21.6.2017

Horké počasí plní ambulance nemocnic napříč Zlínským krajem

Vysoké teploty začaly plnit interní ambulance v nemocnicích Zlínského kraje. Zatím nejde o žádná velká čísla, horka se na počtu pacientů projeví až po několika dnech veder za sebou.

21.6.2017

Dovolená se psem? Dá se sehnat i v kroměřížském regionu

Vyrazit na letní dovolenou v regionu se psem? Kdo má zájem, musí pečlivě hledat. Zatímco v některých penzionech to totiž není problém, jinde je pobyt se zvířetem naopak naprosté tabu.

20.6.2017

Hlasování začalo. Podpořte v anketě Strom roku ořešák z Kvasic

Strom roku 2017: tak se jmenuje anketa, v níž lidé hlasováním rozhodnou o stromu s nejzajímavějším příběhem a podporou veřejnosti.

19.6.2017

Soutěžte o vstupenky s DENÍKEM na Divokého Billa

ROZHOVOR / SOUTĚŽ / Zapojte se s námi do soutěže o 6 vstupenek na kapelu Divokej Bill v Uherském Hradišti!

19.6.2017

Prvňáčci z Holešova mají za sebou letošní pasování na čtenáře

Prvňáčky z holešovské 3. základní školy městské knihovnice ve středu 14. června pasovaly do stavu čtenářského.

19.6.2017

Likvidace krušpánků pokračuje. Zabydlely se v nich nenasytné housenky

Jen ohlodané roští zbylo po stále zeleném plotu Milana Chladila z Otrokovic.

19.6.2017

Se školou do Anglie? Rodiče dětí z Kroměřížska netají strach

Přestože Česku se zatím naštěstí teroristické útoky vyhýbají, jejich psychologický dopad je také u nás znát. Poslední útoky ve Velké Británii tak například znepokojily rodiče dětí, které v těchto dnech vyrážejí na každoroční výlety: mnohé školy z Kroměřížska totiž pořádají kurzy, stáže nebo zájezdy do zahraničí.

19.6.2017

Radnice v Kroměříži nechá skácet dvě desítky stromů, napadla je houba

Zhruba dvě desítky stromů, které jsou napadené houbami, musí nechat pokácet radnice v Kroměříži. „Při kontrole se zjistilo, že tyto stromy jsou nebezpečné. Pokud bychom je nechali stát, hrozilo by v krajním případě i jejich zřícení," upozornil místostarosta města Marek Šindler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies