VYBERTE SI REGION

Moje Kroměřížsko

dnes 07:29

Dopravu ve Zlínském kraji ztěžují silný vítr a sněhové jazyky

Zlín - Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno komplikuje silný vítr, kvůli němuž se místy na silnicích ve vyšších polohách tvoří sněhové jazyky. Řidiči by proto měli jet velmi opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Vozovky ve Zlínském kraji jsou většinou holé, jen některé cesty nižších tříd na Vsetínsku pokrývá ujetý sníh.

dnes 06:18

Výtěžky z Tříkrálové sbírky letos i na Kroměřížsku lámají rekordy

Kroměřížsko – Uže je skoro sečteno. Pracovníci charit ve Zlínském kraji v těchto dnech otevírají poslední pokladničky Tříkrálových sbírek a sčítají jejich obsah. „Potvrdilo se, že jsme národ hravý a veselý. V pokladničkách se totiž ukrývaly slovenské, ruské a rumunské mince, či neplatné české padesátníky. Nechyběly ani žetony do nákupních vozíků. Ty jsme využít nemohli," usmála se Pavla Romaňáková z Charity Zlín.

dnes 06:06

OBRAZEM: Zimní krása Květné zahrady láká. Potřebuje ale hodně péče

Kroměříž – Většina lidí má její prostory spojeny spíše s létem, Květná zahrada v Kroměříži ale láká také k zimním procházkám – a má i nyní své nepopiratelné kouzlo. Zároveň ovšem také potřebuje opatrovat, a například v případě obou historických skleníků možná ještě více, než v létě.

dnes 05:00

Mrazy se vrátily. V noci naměříme místy až –18 °C

Zlínský kraj – Mrznout bude minimálně do konce týdne. Na většině území Moravy se mohou až do dnešního večera tvořit od středních poloh sněhové jazyky. Zapříčíní je i vítr, který má večer slábnout.

včera 19:38

Půjčil si, přestože měl dluhy. Policie ho viní z podvodu

Kroměříž – Podezření z podvodu sdělili v minulých dnech kroměřížští kriminalisté osmapadesátiletému muži. „Podezřelý měl finanční problémy a nebyl schopen splácet své dosavadní statisícové závazky, přesto uzavřel s další finanční společností smlouvu o půjčce ve výši deset tisíc korun," poznamenala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

včera 14:49

Kraj navrhuje ministerstvu na ocenění dvojici pedagogů z Kroměřížska

Zlínský kraj – Medaili ministerstva školství by letos mohla získat dvojice dlouholetých pedagogů z Kroměřížska. Rada Zlínského kraje totiž vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení tohoto ocenění Petru Hajnému, který působí jako ředitel Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži, a Emilii Šimordové, ředitelce Základní umělecké školy Hulín.

včera 11:20

Sveze levněji, ale jen seniory

Kroměříž - Sloužit má pouze lidem nad 70 let, stojí 15 korun za kilometr a objednávat se musí den předem. Radnice v Kroměříži rozjíždí v těchto dnech službu nazvanou Senior taxi. Cílem je zvýšení mobility nejstarších obyvatel města a součástí navíc bude i asistence při nastupování a vystupování z auta.

včera 07:28

Malých myslivců je poskrovnu. Umí ale vyrobit krmítko nebo střílet ze vzduchovky

Region – Mysliveckých spolků, které by se věnovaly dětem a mládeži, je ve Zlínském kraji poskrovnu. Přesto se stále najdou nadšenci, kteří to nevzdávají. „Máme rádi přírodu a snažíme se, aby ji měly rády i děti a pečovaly o ni v dospělosti," říká myslivec Stanislav Migdál z Lutoniny.

včera 06:42

Kroměřížská radnice chystá po úspěchu další aukce energií

Kroměříž – Také letos se lidé z Kroměříže mohou prostřednictvím tamní radnice zapojit do společných nákupů energií, nově navíc pravidelně takřka každé dva týdny. Kvůli kladné odezvě totiž město vypsalo i několik mimořádných termínů.

16.1.2017

Svoz odpadu? Nejvíc v regionu za něj ročně zaplatí lidé v Holešově

Kroměřížsko – I několik stokorun může činit rozdíl mezi tím, kolik lidé ročně zaplatí radnici či obecnímu úřadu na svoz odpadků. Například v Holešově tak může jednoho obyvatele přijít tato služba až na sedm set korun, což je z měst v regionu nejvíc: například výrazně větší Kroměříž žádá po lidech ročně pětistovku.

15.1.2017

Hasiči z Kroměříže jeli pro "mrtvou" volavku, nakonec ji stihli zachránit

Kroměříž – Nezvyklou záchrannou akci si připsali kroměřížští hasiči. V pátek dopoledne totiž vyrazili k události, která byla původně nahlášena jako nález uhynutého zvířete: k vlastnímu překvapení ale na místě zjistili, že příslušník ptačí říše ještě žije.

15.1.2017

Bez dědiců. 400 tisíc korun po zemřelé ženě z Kroměříže získal stát

Kroměříž – Téměř čtyři sta tisíc korun z vkladních knížek po zemřelé ženě z Kroměříže připadlo v minulých dnech státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kroměříži tak odvedl do státního rozpočtu hotovost, která připadla úřadu jako takzvaná odúmrť na základě rozhodnutí Okresního soudu v Kroměříži.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2017

Kam vyrazit za sněhem? Lyžařské areály lákají

Region - Zima jak má být a na horách to žije. Ať už jste majitelé snowboardů, lyží, běžek, sáněk či bobů, určitě vyrazíte ve svém volnu za aktivním sportem. Připravili jsme pro vás v sobotním regionálním Deníku velký přehled zimních středisek, včetně cen vleků, délky a upravenosti běžeckých tras, ubytování, půjčovny sportovního nářadí, provozní doby na svahu nebo restaurace, bufetu. 

13.1.2017

V Holešově zrestaurovali 150 let starý kovářský měch

Holešov – Památka, která stojí za vidění: plných sto padesát let starý kovářský měch z holešovského Malého muzea kovářství se v minulých měsících dočkal zrestaurování. Zajímavá historicko-technická památka patří podle Dany Podhajské z Městského kulturního střediska (MKS) k původnímu vybavení kovárny a datuje se do druhé poloviny 19. století.  

13.1.2017

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

13.1.2017

Mrazy polevily. Azylový dům v Kroměříži má plno bez ohledu na počasí

Kroměřížsko – Konečně. Silné mrazy, které v posledních dnech sevřely i Kroměřížsko, ve čtvrtek polevily. A podle dostupných informací si tentokrát v regionu studené počasí nevyžádalo ani žádný případ podchlazení či omrzlin, natož lidský život. V jednom případě ovšem visel na vlásku: v pondělí jej ženě z kroměřížské části Bílany zachránili tamní policisté.

12.1.2017

Na sjezdovkách ideál, běžkaři to ale mají s podmínkami složitější

Kroměřížsko, Zlínský kraj – Čerstvý sníh vylepšil v noci na čtvrtek podmínky pro lyžování ve Zlínském kraji. Na sjezdovkách jsou díky tomu leckde až dva metry sněhu, k technickému totiž přibyl i přírodní. Také na Kroměřížsku tak nyní na horách panují výborné podmínky, o něco slabší je to s milovníky běžeckého lyžování: ti ale mohou využít několik desítek kilometrů upravených stop na Valašsku.

12.1.2017

Holešov opraví krytý bazén, v létě tak bude nejspíš zavřený

Holešov – Rekonstrukci krytého bazénu plánují na letošní rok v Holešově. Celkové náklady radnice odhadla na 25 až 30 milionů korun, v letošním rozpočtu uvolnila bezmála šest milionů.

12.1.2017

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

11.1.2017

Kroměřížského místostarostu Radka Vondráčka zvolili místopředsedou Sněmovny

Praha, Kroměříž – Očekávané se stalo skutečností: kroměřížský místostarosta Radek Vondráček byl ve středu v barvách hnutí ANO zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny. Jak Deník informoval už dříve, Radek Vondráček se kvůli své nové funkci v brzké době slíbil vzdát svého postu na kroměřížské radnici. V parlamentu nahradil ve funkci svou stranickou kolegyni Jaroslavu Jermanovou, která se na podzim stala středočeskou hejtmankou.  

10.1.2017

U zámku v Holešově otevřeli nové kluziště

Holešov – Ledová plocha o rozměrech 15×30 metrů je od neděle k dispozici dětem, žákům škol, případně družin, dospělým i sportovcům a hokejistům v Holešově.

10.1.2017

Žena z Bílan zmizela v mrazu, život jí zachránili policisté

Kroměříž – Drama se šťastným koncem zažila v pondělí večer rodina z kroměřížské místní části Bílany: v silných mrazech totiž museli policisté a záchranáři pátrat po pětašedesátileté ženě, která odešla z domu. Pátrací akce byla naštěstí úspěšná, ztracenou příbuznou totiž zahlédl jeden z místních a prochladlou ji nakonec objevili policisté.

10.1.2017

Záchranka bude mít 13 nových sanitek. I speciální vůz pro obézní

Zlínský kraj - Třináct sanitek za pětačtyřicet milionů korun nakoupí pro záchranku Zlínský kraj. Osm vozů bude nově sloužit ve Zlíně, z toho tři na výjezdové základně na Peroutkově nábřeží, další dvě v ul. L. Váchy. Další dvě vozidla půjdou do Uherského Hradiště a po jednom pak do Kroměříže a Bystřice pod Hostýnem.

10.1.2017

V kraji je o 1500 lidí bez práce víc. Čísla navýšily sezonní profese

Zlínský kraj - Nezaměstnaných ve Zlínském kraji v prosinci přibylo, bez práce bylo na konci měsíce 19 848 lidí. Je to o 1426 více než na konci listopadu. Podíl nezaměstnaných se tak v kraji zvýšil z listopadových 4,5 procenta na prosincových 4,9 procenta. Nárůst nezaměstnanosti se podle krajské pobočky úřadu práce Miriam Majdyšové dal čekat. „Do evidence úřadu práce přišli zejména lidé, kteří ukončili pracovní poměry v sezonních profesích," zmínila Majdyšová.

9.1.2017

Řidič ze sobotní nehody ve Střížovicích měl podle policie přes tři promile

Střížovice – Muž, který uplynulou sobotu po poledni naboural ve Střížovicích do sloupu elektrického vedení, byl podle zprávy, kterou včera vydala policie, silně opilý: nadýchal totiž policejní hlídce po havárii přes tři promile alkoholu.

9.1.2017

Silnice jsou holé a sjízdné s opatrností

Zlín – Většina komunikací na Zlínsku je sjízdná, řidiči ale musejí být opatrní. „Místy pokrývá silnice zledovatělý sníh, a to v lesních úsecích, kde mohou být i vyježděné koleje," upozornil za Správu a údržbu silnic Jaroslav Marek. Řidičům doporučuje během jízdy zvýšenou pozornost. 

AKTUALIZUJEME
9.1.2017

Nejen mráz, ale také smog trápí Zlínský kraj

Zlínský kraj - Meteorologové již vyhlásili smogovou situaci zejména na Vsetínsku a ve Zlíně. Odborníci doporučují snížit fyzickou námahu, krátce větrat a nejezdit autem, protože právě automobily situaci zhoršují. Podle ČTK překročil alespoň na polovině stanic dvanáctihodinový průměr koncentrací hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin není předpokládán jeho pokles. Podrobnosti připravujeme.

8.1.2017

Školáci ze ZŠ Slovan v Kroměříži pořádají sbírku na pomoc zvířatům

Kroměříž – Chvályhodnou iniciativu obvykle vlastní spíše dospělým projevili školáci z kroměřížské ZŠ Slovan v Kroměříži: na sociální síti Facebook totiž založili sbírku na pomoc opuštěným zvířatům, především psům z tamního útulku Čápka.

8.1.2017

Tři králové nevynechali letos v Kroměříži ani radnici

Kroměřížsko – My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám… Známou koledu si i letos lidé o uplynulém víkendu vyposlechli v rámci tříkrálové sbírky, která je organizovaná Českou katolickou charitou a v ní sdruženými lokálními charitami. Jejím hlavním účelem je pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí.

6.1.2017

Děti z mateřinky v Kyselovicích si užily návštěvu Tří králů. Podívejte se

Kyselovice – Příjemné setkání si v pátek při příležitosti svátku Tří králů užily děti z mateřské školy v Kyselovicích: povyprávět příběh tří králů, kteří se přišli do Betléma poklonit Ježíškovi a přinesli mu vzácné dary, jim totiž přišli zástupci kroměřížského Centra pro rodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies