Druhou pozici v Holešově obsadil se ztrátou čtyř minut a devatenácti sekund obhájce loňského prvenství fryštacký Radoslav Šíbl z klubu 4Ever Cyklobulis Bystřice pod Hostýnem. Bronzovou příčku vybojoval Jiří Klement (Dressme. cz, 1:39:21).

,,Letošního Holešovmana jsem absolvoval bez krize a v dobrém rytmu. Vydařilo se mi už úvodní plavání. Zaplaval jsem desátý nejrychlejší čas, což byla dobrá výchozí pozice do zbytku závodu. Na kole, kde byly na trati v Hostýnských vrších dva větší kopce, jsem pak mého největšího soupeře Šíbla překonal o čtyři minuty a dvacet sekund. První příčku jsem poté druhým nejrychlejším časem v běhu bez problémů v cíli uhájil," pochvaloval si triatlonovou pohodu Pavel Žák. Ten však prvenství v Holešově příliš neoslavoval.

,,Po závodě jsem byl docela unavený. Navíc ladím formu na páteční podnik Valachy Man veVelkých Karlovicích. A když se budu cítit dobře, tak bych si chtěl ještě v sobotu zazávodit v Hostýnské padesátce," prozradil svůj další program Žák.

Z regionálních borců bral ještě René Slánský (Cyklomartínek Valašské Klobouky, 1:41:31) páté místo, Roman Odstrčilík ze Sokola Třebětice skončil šestý (1:43:44) a Petr Veselský (Aspot Hulín, 1:43:52) sedmý.

V ženách byla nejlepší Martina Novotná z TÜV SÜD Rusava Bike Teamu, jež brala prvenství za čas 1:49:43. Druhá do cíle doběhla zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team, 1:50:59), třetí místo získala Silvie Pavlíčková z hulínského Aspotu (2:00:23).

,,Možná rozhodující a uklidňující náskok jsem si vytvořila díky dobrému výkonu už v plavecké části. Ovšem i na kole jsem byla o několik sekund rychlejší, než Kotopulu. Na moji největší soupeřku jsem tak ztrácela pouze v běhu," konstatovala při vyhlašování výsledků spokojená Martina Novotná.

V Holešově uspořádali také závod štafet. Ten v konkurenci 18 kolektivů vyhrál v čase 1:28:49 Bike Triatlon Morkovice (Chvátal, Petříček, Navrátil). Stříbrnou příčku obsadil tým Na Pohodu (Hošťálková, Václavek, Pospíšilík, 1:35:44), třetí skončili reprezentanti domácího OD Morava (Menšík, Krčma, Podzemný, 1:41:03).

V dramatickém závodu o přeborníka Holešova zvítězil Jaroslav Chytílek (1:46:59), před Martinem Koplíkem (1:48:11) a Michalem Dědičem (1:49:10). V ženách byla nejlepší Holešovačkou Petra Dohnalová (2:38:39).