,,V okolí a v areálu střelnice Bedlina si v závodech ve sprintech se skupinovým startem v kategoriích žactva, dorostu a dospělých zazávodilo 469 biatlonistů. V závodech ve sprintech se štafetovou střelbou se představilo 464 vyznavačů letního biatlonu. V Bystřici pod Hostýnem se tak v obou závodech postavilo na start celkem 933 sportovců,“ potěšilo hlavního organizátora Vojtěcha Zicháčka.

V biatlonovém areálu Bedlina se soutěžilo v kategoriích od žáků až po veterány. V nich se bojovalo o 44 sad medailí. Ty si rozdělili zástupci 31 klubů.

,,Dvanáct medailí vybojovali reprezentanti Starého Města pod Landštějnem a Střelky Brno. Jedenáct medailí si odvezla Břidličná, deset cenných kovů KB Krkonoše, devět medailí získala Jilemnice a osm SK Rover,“ prozradil Zicháček.

Ten také představil nejúspěšnější biatlonisty ve 2. kole letního Českého poháru.

,,Oba závody jich dokázalo vyhrát celkem devět. V žácích to byli Martin Voves z Klecan, František Jelínek z KB Trefa a Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše. Mezi žákyněmi ve svých kategoriích dominovaly Adéla Švihálková z SK Rover a Daniela Tomášková z KB Krkonoše. Mezi ženami dala o sobě nejvíc vědět Markéta Minichová z Břidličné. V mužích vybojovali dvakrát zlatou příčku Jiří Franz z Říčan, prostějovský Roman Večeřa a Ondřej Blaha z SK Rover,“ vypočetl nejúspěšnější biatlonisty v Bystřici pod Hostýnem Vojtěch Zicháček.

Silvie Pavlíčková na Moraviamanu 2019
Silvii Pavlíčkovou v Moraviamanu trápil zánět šlach. S pátým místem je spokojená