Chropyně ovládla závod v sestavě Petr Kučera, Vladimír Kučera, Petr Procházka, Jan Procházka, Libor Pánek a Tomáš Navrátil. Druhé místo v čase 8:23:15 obsadil Kerberos (Jan Oppolzer, Martin Kott, Michal Šimeček, Roman Malivánek), bronzovou příčku vybojoval za čas 8:33.17 otrokovický Kesbuk Team (Filip Václavík, Patrik Bartík, Tomáš Nádeníček, Petr Kučera, Jaroslav Vicher).

,,Plavecké úseky absolvovali Pánek s Petrem Kučerou. Po první části závodu jsme na štafetové čelo ztráceli zhruba jedenáct minut a pohybovali jsme se na konci první desítky," zavzpomínal na úvod jeden z členů štafety Tomáš Navrátil, který v barvách chropyňského Cyklosportu zaskakoval v pozici náhradníka.

Jeho tým však měl silnou cyklistiku.

,,Na kole podal vynikající výkon Jan Procházka. Tomu zdatně sekundoval Vladimír Kučera. Oba nás rychle posunovali dopředu a kolem 90 kilometru už jsme byli ve vedení s devítiminutovým náskokem před druhou v pořadí štafetou Kerberosu," upozornil Navrátil.
Ten se pak podílel v běžecké části na triumfu Hanáků.

,,Maraton jsme si rozložili do čtyř částí. Já jsem běžel dvakrát 12,5 kilometru a Petr Kučera dvakrát 7,5 kilometru. V tomto složení jsme náskok na první příčce na konci závodu ještě zvýšili. Jenom škoda, že se nám v cíli těsně nepodařilo pokořit hranici osmi hodin," mírně zalitoval Tomáš Navrátil.