Bystřici nastartoval Mikulenčák

Jičín – Házenkáři Bystřice zvítězili ve 3. kole I. ligy na palubovce rezervy Jičína. Hostům pomohl výrazně až do svého zranění výborným výkonem brankář Mikulenčák.

15.10.2010

Marek Vacula (s míčem) pomohl svému týmu ke druhé letošní výhře.Foto: DENÍK/Libor Kopčíl

HBC RONAL JIČÍN B – TJ BYSTŘICE P. H. 31:37 (11:16)

Bystřičtí házenkáři prohráli v úvodním kole nového ročníku s juniorkou Karviné, tentokrát v souboji s další rezervou extraligového klubu neponechali nic náhodě. Už v prvním poločase si vybudovali slibný pětigólový náskok.

„Tento zápas nám vyšel po všech stránkách. Nastartoval to Mikulenčák, který měl velmi dobrou úspěšnost zásahů. Do 20. minuty to bylo vysoko nad šedesát procent, což se nám nestává tak často. Byla pak smůla, že se zranil. V 15. minutě jsme se šňůrou pěti gólů dostali do vedení,“ řekl trenér Bystřice Bohumil Kolář.

Do šaten odcházeli hosté s vedením 16:11. Ve druhém poločase si dávali bystřičtí hráči pozor, aby nadějný náskok neztratili jako před rokem. Už ve čtvrté minutě přidala Bystřice další čtyři branky a vedla už rozdílem devíti gólů.

„Závěr utkání se už dohrávali v klidu. Měli jsme dostatečný náskok, o který jsme už nemohli přijít. Rád bych vyzvedl výkon spojek. Vacula, Dobeš, Tiller a Hradil měli úspěšnost střelby nad sedmdesát procent. Zlepšili jsme se také v obraně a to nám pomohlo k cennému vítězství,“ doplnil Kolář.

Bystřice p. H.: Mikulenčák, Cagášek – Vacula 8, Hradil 7, R. Tiller 5, Dobeš 5, Šlachta 4, Žůrek 4, Zbranek 4, Juránek, Petrovčín, D. Vaclach, J. Vaclach, Petružela. Trenér: B. Kolář.

Autor: Libor Kopčil