VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KROMĚŘÍŽ

Současná Kroměříž obsahuje plochu 5 560 hektarů. Z toho město samotné je vystavěno na 1 770 hektarech, ostatní plochu tvoří jeho předměstské části, dřívější okolní zemědělské vsi Vážany, Kotojedy, Bílany, Těšnovice, Trávník, Miňůvky, Postoupky, Hradisko, Drahlov a Zlámanka. Výrazný podíl připadá městské zeleni, která dává Kroměříži spolu s historickou i novodobou zástavbou ráz vyváženého životního prostředí, účelově a esteticky kvalitního. Ve městě a jeho okrajových částech žije bezmála 30 tisíc obyvatel.

Podvody s dávkami? Úřady práce přitvrzují...

Úřad práce (ÚP) přitvrzuje. Na podvodníky se sociálními dávkami se v loňském roce zaměřil v téměř sto tisících šetření, z toho pětašedesát tisíc jich provedl přímo v místě, tedy v domácnosti. Důraznější dohled je ostatně jedinou cestou v boji proti podvodníkům i podle obyvatel Kroměřížska.

Čokoládovna Willyho Wonky na chvíli vyrostla v Bystřici pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem – Čokoládovna Willyho Wonky vyrostla v předsálí Kina Sušil v Bystřici pod Hostýnem. Na následné promítání filmu Karlík a továrna na čokoládu se tam v neděli 19. března přišli naladit rodiče s dětmi.

Z garáže v Kroměříži ukradl někdo elektrokolo a pneumatiky

Kroměříž - Dost nemilé překvapení čekalo v úterý odpoledne na majitele jedné z řadových garáží v okrajové části Kroměříže.

Zima? Drahá na údržbu, byly ale už i horší

Kroměřížsko – Po letech pořádná zimní sezona sice potěšila lyžarské areály, o to víc starostí ale logicky nadělala pracovníkům technických služeb měst v kroměřížském regionu. Také menším obcím se letošní zima prodražila.

V Kroměříži se loni rodilo nejvíc Elišek, pak Terezek a Honzíků

Kroměříž – Po dvou letech nárůstu hlásí kroměřížská radnice za loňský rok úbytek obyvatel. Ve městě a jeho místních částech bylo podle evidence obyvatel oddělení správních agend k 31. prosinci 2016 evidováno 29 102 lidí, z toho 13 790 mužů a 15 312 žen.

Dopravní hřiště v Kroměříži otevřelo po zimě. Letos o měsíc dřív

Kroměříž - Dopravní hřiště v Kroměříži, které bylo přes zimu tradičně uzavřeno, je od středy opět v provozu: je to o plný měsíc dřív, než bývalo zvykem.

Košt v Koryčanech letos vyhrála pálenka ze špendlíků

Koryčany – Už devátý ročník koštu ovocných pálenek uspořádal uplynulou sobotu v kulturním domě v Koryčanech tamní Spolek Koryčanský kalíšek. I přes nepříznivou loňskou úrodu mohli návštěvníci ochutnat plných 634 vzorků pálenek, které dodalo 361 vystavovatelů z 95 obcí Čech, Moravy a Slovenska.

S žádostí o dotace v Kostelanech dvakrát neuspěli. Nové chodníky si tam zaplatí

Kostelany - Na dlouho plánovanou opravu chodníků se připravují v Kostelanech. Začít by měla letos v červnu a hotovo má být nejdéle za čtvrt roku. V minulosti projekt brzdily zejména peníze.

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil

Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: V masopustním průvodu ve Zdounkách kosou skřípala i smrtka

Zdounky – „Přišel váš čas," neslo se v sobotu z úst smrtky, která procházela obcí Zdounky. Vážnost svých slov dokazovala zlověstným skřípáním nabroušené kosy o zem. Naštěstí byla jen součástí masopustního průvodu, ve kterém nechyběl třeba ani tradiční medvěd, kominík, vodník, řezník či třeba výběrčí daní.

SOUTĚŽ: V Chropyni vystoupí Michal Nesvadba, získejte lístky!

Chropyně – Děti z Chropyně a okolí potěší už tuto sobotu od 15 hodin vystoupení Michala Nesvadby s jeho zábavným programem. Koná se v sále Domu kultury v Chropyni a hrát a vyprávět si jeho návštěvníci budou o lidském těle – od hlavy až k patě a naopak.

Policie hledá svědky vloupání do prodejny s elektronikou, zloději šli přes střechu

Kroměříž - Vloupání, ke kterému došlo v noci na středu v kroměřížské ulici U Rejdiště, řeší tamní kriminalisté.

V Kroměříži pomáhal s úklidem, kdo mohl. Sněhu ale bylo moc

Kroměřížsko – Je to už jedenáct let, kdy se Kroměřížsko naposledy dočkalo takové vrstvy sněhu, jako v uplynulém týdnu. V roce 2006 ho napadlo dokonce tolik, že ho musela z centra Kroměříže odvážet těžká technika do areálu bývalých vojenských kasáren. S tím se současná situace srovnat nedá, starosti ale radnici sněžení nadělalo.

V Hošticích zvelebí historickou márnici, která slouží hrobníkům

Hoštice - Opravit márnici na hřbitově chtějí v Hošticích. Podle starosty Miroslava Herodka už sice neslouží svému původnímu účelu, ale funguje jako sklad a zázemí pro hrobníky a pohřebníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies