VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KROMĚŘÍŽ

Současná Kroměříž obsahuje plochu 5 560 hektarů. Z toho město samotné je vystavěno na 1 770 hektarech, ostatní plochu tvoří jeho předměstské části, dřívější okolní zemědělské vsi Vážany, Kotojedy, Bílany, Těšnovice, Trávník, Miňůvky, Postoupky, Hradisko, Drahlov a Zlámanka. Výrazný podíl připadá městské zeleni, která dává Kroměříži spolu s historickou i novodobou zástavbou ráz vyváženého životního prostředí, účelově a esteticky kvalitního. Ve městě a jeho okrajových částech žije bezmála 30 tisíc obyvatel.

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil

Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: V masopustním průvodu ve Zdounkách kosou skřípala i smrtka

Zdounky – „Přišel váš čas," neslo se v sobotu z úst smrtky, která procházela obcí Zdounky. Vážnost svých slov dokazovala zlověstným skřípáním nabroušené kosy o zem. Naštěstí byla jen součástí masopustního průvodu, ve kterém nechyběl třeba ani tradiční medvěd, kominík, vodník, řezník či třeba výběrčí daní.

SOUTĚŽ: V Chropyni vystoupí Michal Nesvadba, získejte lístky!

Chropyně – Děti z Chropyně a okolí potěší už tuto sobotu od 15 hodin vystoupení Michala Nesvadby s jeho zábavným programem. Koná se v sále Domu kultury v Chropyni a hrát a vyprávět si jeho návštěvníci budou o lidském těle – od hlavy až k patě a naopak.

Policie hledá svědky vloupání do prodejny s elektronikou, zloději šli přes střechu

Kroměříž - Vloupání, ke kterému došlo v noci na středu v kroměřížské ulici U Rejdiště, řeší tamní kriminalisté.

V Kroměříži pomáhal s úklidem, kdo mohl. Sněhu ale bylo moc

Kroměřížsko – Je to už jedenáct let, kdy se Kroměřížsko naposledy dočkalo takové vrstvy sněhu, jako v uplynulém týdnu. V roce 2006 ho napadlo dokonce tolik, že ho musela z centra Kroměříže odvážet těžká technika do areálu bývalých vojenských kasáren. S tím se současná situace srovnat nedá, starosti ale radnici sněžení nadělalo.

V Hošticích zvelebí historickou márnici, která slouží hrobníkům

Hoštice - Opravit márnici na hřbitově chtějí v Hošticích. Podle starosty Miroslava Herodka už sice neslouží svému původnímu účelu, ale funguje jako sklad a zázemí pro hrobníky a pohřebníky.

Oprava sokolovny ve Zborovicích přijde na miliony

Zborovice - Až na pět milionů korun může přijít oprava sokolovny ve Zborovicích.

Audi vyjelo u Rajnochovic ze silnice nad koryto potoka

Rajnochovice – Poměrně náročný zásah si v sobotu připsali profesionální hasiči u Rajnochovic. Po čtvrt na osm večer tam totiž museli řešit nehodu osobního Audi.

Hulín představil, jak plánuje v budoucnu opravit sokolovnu

Hulín – Není to ještě definitivní, ale lidé z Hulína už znají pravděpodobnou podobu oprav tamní sokolovny. Tento týden totiž radnice přímo v jejích prostorách uspořádala veřejnou prezentaci architektonické studie, kterou přijel prezentovat zástupce autorského ateliéru Studio 97A Zlín. Stejná firma už pro město projektovala Dům s pečovatelskou službou.

U Břestu skončila fabia na střeše, zraněnému řidiči letěl na pomoc vrtulník

Břest – Dramatické chvíle zažili v neděli po poledni řidiči a následně také policisté a záchranáři na frekventované silnici mezi Hulínem a Břestem. Po nehodě tam totiž skončilo na střeše osobní auto, k jeho zraněnému řidiči pak musel vyrazit vrtulník. Provoz na komunikaci musel být po dobu zásahu zdravotníků a hasičů přerušen.

Turistická sezona v Kroměříži bude letos zaměřená na pohyb

Kroměříž – Kroměříž nezastavíš. Takový podtitul ponese letošní turistická sezona v Kroměříži. Nabídne například relaxační zónu na Velkém náměstí, oblíbený Vybarvený běh či pravidelné pohybové aktivity jako například tanec, aerobik či zumbu.

Muž z Kroměříže zkolaboval, do jeho bytu se museli dostat hasiči

Kroměříž – Při otevření jednoho z bytů v ulici Kollárova v Kroměříži pomáhali v úterý před obědem profesionální hasiči. Před jedenáctou hodinou se jim totiž ozval muž, že v bytě bydlí jeho kamarád, kterému chodí nakupovat. Ten ale nereaguje na zvonek ani nebere telefon.

Dvacáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Centrum pro rodinu v Kroměříži ocenilo vítěze soutěže pro malé výtvarníky

Kroměříž – Vernisáž výtvarné soutěže dětských prací s tématem Vánoce v naší rodině se v úterý konala v Centru pro rodinu v Kroměříži. V předvánočním období měly totiž děti možnost nakreslit či namalovat, jak se jejich rodina připravuje na svátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies