VYBERTE SI REGION

Mikroregion: KROMĚŘÍŽ

Současná Kroměříž obsahuje plochu 5 560 hektarů. Z toho město samotné je vystavěno na 1 770 hektarech, ostatní plochu tvoří jeho předměstské části, dřívější okolní zemědělské vsi Vážany, Kotojedy, Bílany, Těšnovice, Trávník, Miňůvky, Postoupky, Hradisko, Drahlov a Zlámanka. Výrazný podíl připadá městské zeleni, která dává Kroměříži spolu s historickou i novodobou zástavbou ráz vyváženého životního prostředí, účelově a esteticky kvalitního. Ve městě a jeho okrajových částech žije bezmála 30 tisíc obyvatel.

Dvacáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Centrum pro rodinu v Kroměříži ocenilo vítěze soutěže pro malé výtvarníky

Kroměříž – Vernisáž výtvarné soutěže dětských prací s tématem Vánoce v naší rodině se v úterý konala v Centru pro rodinu v Kroměříži. V předvánočním období měly totiž děti možnost nakreslit či namalovat, jak se jejich rodina připravuje na svátky.

Kroměříž chce letos vyřešit letitý problém se zřícenou střechou podia

Kroměříž – Vyřešit letitý problém se zřícenou střechou pódia na náměstí chce letos radnice v Kroměříži. Po dvouletém úsilí už má stavební povolení na nové zastřešení a chce opět jednat o příspěvku se zhotovitelem toho původního. Ve hře je i varianta, že se stavět nebude a město pořídí podium nové.

Místostarosta Vondráček v případě zvolení ve Sněmovně opustí funkci na radnici

Kroměříž – Místostarosta Kroměříže Radek Vondráček po svém případném zvolení do vedení Poslanecké sněmovny zřejmě opustí svou funkci na radnici. Definitivně se prý rozhodne po lednové schůzi Sněmovny. V křesle místopředsedy dolní komory by měl nahradit Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla skončit po zvolení středočeskou hejtmankou.

Radnice v Kroměříži plánuje napřesrok přidat řidičům nová parkovací místa

Kroměříž – Výstavbu nových parkovacích míst připravuje kroměřížská radnice. Město totiž kupuje pozemky kolem bytového domu Děvín na sídlišti Zachar, kde by mělo vzniknout 50 až 60 nových stání. Dalších asi 190 míst má pak přibýt v parkovacím domě u budovy bývalé okresní vojenské správy.

Silvestr v regionu byl klidný. Na záchytce skončilo pět lidí

Kroměřížsko – Jen drobné požáry a dopravní nehody řešili o letošní silvestrovské noci hasiči v regionu. „Nijak to nevybočovalo z denního průměru," podotkl jejich krajský mluvčí Libor Netopil. Od půlnoci do nedělního rána vyjížděli záchranáři v celém Zlínském kraji k sedmi událostem, v sobotu jich bylo 17. „Sobota i silvestrovská noc se obešla bez mimořádných událostí a složitých zásahů. Nedošlo k žádné tragické události. Silvestr tak byl podobně klidný jako loni," dodal mluvčí.

I do obchodů na Kroměřížsku vtrhly tradiční povánoční slevy

Kroměřížsko – Povánoční výprodeje, to je i letos velké téma pro řadu lidí z Kroměřížska. Slevy v řádech desítek procent hlásí mnohé obchody v regionu. Patří mezi ně například ty v kroměřížském obchodním centru Rybalka.

Kroměřížská nemocnice přijala sponzorský dar, zvýšení platů nařídil stát

Kroměříž – Nové vybavení v hodnotě více než dvacet tisíc korun získalo od holešovské společnosti ELKO Lighting dětské oddělení Kroměřížské nemocnice. „Dary opět využijí zejména ve specializované ambulanci, kudy ročně projdou stovky dětských pacientů," podotkla mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

KRÁTCE: Před Silvestrem se lidé opět mohou vydat na Brdo

Roštín – Na kole, sáňkách či běžkách nebo pěšky: tradiční setkání se před Silvestrem koná pod rozhlednou Brdo i letos už tento pátek 30. prosince. „Vyráží se z Kamínky až pod rozhlednu a pak zase zpátky. Sraz je v osm hodin," zvou organizátoři. (zed)

AKTUALIZUJEME

Při štědrovečerní mši lidé ve Zdounkách zaplnili téměř celý kostel

Zdounky – Zpěv mladé dívčí kapely 4sisters se nesl při štědrovečerní mši svaté kostelem Nejsvětější Trojice ve Zdounkách, kterou sloužil tamní kněz Radomír Němeček. Bohoslužba začínala už ve dvaadvacet hodin, lidé kostel zaplnili téměř do posledního místečka.

Muž z Šelešovic se v noci přiotrávil kouřem ze spáleného jídla

Šelešovice – Nezvykle, protože u požáru, který nakonec ani požárem nebyl, zasahovali v pátek ráno profesionální hasiči v rodinném domě v Šelešovicích. Zprávu o o tom, že uvnitř zřejmě hoří, přijali v před půl šestou ráno, na místo proto vyjela jednotka profesionálů z Kroměříže a místní dobrovolní hasiči.

Kam na Kroměřížsku přes svátky? Lákají koncerty, mše, ale i výšlapy

Kroměřížsko – Vánoční koncerty, tradiční štěpánské výšlapy a samozřejmě půlnoční mše: i letos nabídnou Vánoce a svátky Božího hodu na Kroměřížsku řadu zajímavých akcí.

Postrach Kroměříže obtěžoval na ulici děti i dospělé, skončil ve vazbě

Kroměříž – Ve vazební věznici skončil třiatřicetiletý muž z Kroměříže: na krku má totiž obvinění z vyhrožování, výtržnictví a hanobení národa, rasy, či etnické nebo jiné skupiny osob.

Podvody na internetu: nedorazil mobil ani objednané pneumatiky

Kroměříž – Hned dvěma případy internetového podvodu se zabývají kroměřížští policisté. Začátkem prosince si nejprve si šestadvacetiletý muž vyhlédl na webu prodejce s elektronikou mobilní telefon za víc než sedm tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies