VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KROMĚŘÍŽ

Současná Kroměříž obsahuje plochu 5 560 hektarů. Z toho město samotné je vystavěno na 1 770 hektarech, ostatní plochu tvoří jeho předměstské části, dřívější okolní zemědělské vsi Vážany, Kotojedy, Bílany, Těšnovice, Trávník, Miňůvky, Postoupky, Hradisko, Drahlov a Zlámanka. Výrazný podíl připadá městské zeleni, která dává Kroměříži spolu s historickou i novodobou zástavbou ráz vyváženého životního prostředí, účelově a esteticky kvalitního. Ve městě a jeho okrajových částech žije bezmála 30 tisíc obyvatel.

Plány církve se zámkem v Kroměříži? Opravy za desítky milionů

Minulý pátek se na kroměřížském zámku přepisovala historie, klíče od něj totiž po skoro sedmdesáti letech převzal původní majitel, Arcibiskupství olomouctví.

Proces restitucí je u konce: klíče k zámku putovaly z ruky do ruky

Přesně tři sta devadesát tři let v sobotu uběhne od narození olomouckého biskupa Karla II. z Lichtenštejna – Kastelkornu. Ten obnovil kroměřížský zámek a nechal postavit tamní Květnou zahradu.

Kroměříž má konečně s KTS smlouvu o provozování městské dopravy

Dlouho projednávanou smlouvu o veřejných službách v přepravě osob uzavřelo koncem března vedení kroměřížské radnice s tamními technickými službami (KTS). Dosud byla totiž Kroměříž jednou z mála měst, které dopravu takto ošetřenou nemají, tento krok navíc mimo jiné vedení města opravňuje k čerpání státních dotací.

Učitelů je stále málo. A není to prý jen penězi

Právě dnes mají čeští a moravští učitelé v kalendáři svůj den: na 28. března je určen kvůli výročí narození Jana Amose Komenského. Nejedna škola v regionu si ale stěžuje na jejich nedostatek, především pak chybějí ti s kvalifikací pro první stupeň. Ředitelé, kteří takový problém řeší, se přitom shodují, že ještě víc než nízké mzdy absolventy odrazuje psychická náročnost profese.

Prvňáčci si v Holešově užili program tamní knihovny plný her

Holešov – Zábavně vzdělávací program s názvem Pro prvňáčka je to hračka si tento týden pro žáky prvních tříd z Holešova a okolí připravila tamní městská knihovna. Děti si v jeho rámci ověřily své znalosti a soutěžily o ceny. Celkem se jich v knihovně sešlo hned sedmadvacet, takže utvořily devět soutěžních týmů, ti nejšikovnější si pak domů odnesli třeba encyklopedii.

Podvody s dávkami? Úřady práce přitvrzují...

Úřad práce (ÚP) přitvrzuje. Na podvodníky se sociálními dávkami se v loňském roce zaměřil v téměř sto tisících šetření, z toho pětašedesát tisíc jich provedl přímo v místě, tedy v domácnosti. Důraznější dohled je ostatně jedinou cestou v boji proti podvodníkům i podle obyvatel Kroměřížska.

Čokoládovna Willyho Wonky na chvíli vyrostla v Bystřici pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem – Čokoládovna Willyho Wonky vyrostla v předsálí Kina Sušil v Bystřici pod Hostýnem. Na následné promítání filmu Karlík a továrna na čokoládu se tam v neděli 19. března přišli naladit rodiče s dětmi.

Z garáže v Kroměříži ukradl někdo elektrokolo a pneumatiky

Kroměříž - Dost nemilé překvapení čekalo v úterý odpoledne na majitele jedné z řadových garáží v okrajové části Kroměříže.

Zima? Drahá na údržbu, byly ale už i horší

Kroměřížsko – Po letech pořádná zimní sezona sice potěšila lyžarské areály, o to víc starostí ale logicky nadělala pracovníkům technických služeb měst v kroměřížském regionu. Také menším obcím se letošní zima prodražila.

V Kroměříži se loni rodilo nejvíc Elišek, pak Terezek a Honzíků

Kroměříž – Po dvou letech nárůstu hlásí kroměřížská radnice za loňský rok úbytek obyvatel. Ve městě a jeho místních částech bylo podle evidence obyvatel oddělení správních agend k 31. prosinci 2016 evidováno 29 102 lidí, z toho 13 790 mužů a 15 312 žen.

Dopravní hřiště v Kroměříži otevřelo po zimě. Letos o měsíc dřív

Kroměříž - Dopravní hřiště v Kroměříži, které bylo přes zimu tradičně uzavřeno, je od středy opět v provozu: je to o plný měsíc dřív, než bývalo zvykem.

Košt v Koryčanech letos vyhrála pálenka ze špendlíků

Koryčany – Už devátý ročník koštu ovocných pálenek uspořádal uplynulou sobotu v kulturním domě v Koryčanech tamní Spolek Koryčanský kalíšek. I přes nepříznivou loňskou úrodu mohli návštěvníci ochutnat plných 634 vzorků pálenek, které dodalo 361 vystavovatelů z 95 obcí Čech, Moravy a Slovenska.

S žádostí o dotace v Kostelanech dvakrát neuspěli. Nové chodníky si tam zaplatí

Kostelany - Na dlouho plánovanou opravu chodníků se připravují v Kostelanech. Začít by měla letos v červnu a hotovo má být nejdéle za čtvrt roku. V minulosti projekt brzdily zejména peníze.

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil

Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies