VYBERTE SI REGION

Mikroregion: HOLEŠOV

Holešov leží na rozmezí Hané a Valašska. Je tzv. pověřenou obcí III. stupně a nejen správním, ale také průmyslovým a společenským centrem Mikroregionu Holešovsko. Nejstarší zmínka o Holešovu pochází z roku 1141. Jako městečko je uváděn od druhé poloviny 13. století a městem se stal ve 14. století.

Svoz odpadu? Nejvíc v regionu za něj ročně zaplatí lidé v Holešově

Kroměřížsko – I několik stokorun může činit rozdíl mezi tím, kolik lidé ročně zaplatí radnici či obecnímu úřadu na svoz odpadků. Například v Holešově tak může jednoho obyvatele přijít tato služba až na sedm set korun, což je z měst v regionu nejvíc: například výrazně větší Kroměříž žádá po lidech ročně pětistovku.

Holešov opraví krytý bazén, v létě tak bude nejspíš zavřený

Holešov – Rekonstrukci krytého bazénu plánují na letošní rok v Holešově. Celkové náklady radnice odhadla na 25 až 30 milionů korun, v letošním rozpočtu uvolnila bezmála šest milionů.

U zámku v Holešově otevřeli nové kluziště

Holešov – Ledová plocha o rozměrech 15×30 metrů je od neděle k dispozici dětem, žákům škol, případně družin, dospělým i sportovcům a hokejistům v Holešově.

U Horní Lapače se bouralo, jeden řidič skončil v nemocnici

Horní Lapač – Srážka dvou osobních aut nadělala v úterý odpoledne starosti policistům, hasičům a záchranářům u obce Horní Lapač: jeden z řidičů po ní navíc skončil se zraněním v nemocnici.

Věžní hodiny v Holešově kvůli opravě výjimečně osleply. Podívejte se

Holešov – Generální opravu věžních hodin na tamním farním kostele Nanebevzetí Panny Marie zahájila Římskokatolická farnost v Holešově. Výraznou finanční podporou se na ní podílí i holešovské radnice.

Do Holešova přijel vzácný host – bratr následníka rakousko-uherského trůnu

Holešov – Vzácná návštěva přijala pozvání od holešovského vedení města. Ulrich Habsbursko-Lotrinský, bratr současného následníka císařsko-královského trůnu Karla Habsbursko-Lotrinského, přijel do Holešova.

Spory v Holešově: lidé nepřeparkovali, dělníci pak troubením budili sídliště

Holešov – Ranní troubení nákladních aut a následně vulgární vyjadřování pracovníků stavební firmy: to je v kostce stížnost, kterou jedna z obyvatelek holešovského sídliště Novosady zaslala i redakci Deníku.

V holešovském TyMy měly děti dlabání z dyní

Holešov – Dlabání dýní si ve středu nenechali o prvním dni podzimních prázdnin ujít děti v holešovském centru TyMy.

Florbalisté Holešova po skalpu Orlové slaví první divizní výhru

Holešov – Florbalisté Holešova o víkendu porazili Orlovou a konečně se tak dočkali první letošní divizní výhry. Proti Frýdku-Místku se ale Hanákům nedařilo a po šestém kole soutěže v tabulce proto pořád zůstávají na posledním dvanáctém místě.

V holešovském zámku vystavují historické hračky i plyšáky

Holešov – Stavebnice, hračky, plyšáci, historické porcelánové panenky: nejen to nabízí rozsáhlá výstava v holešovském zámku. Jsou zde k vidění jak novodobé hračky, které si mnozí z nás pamatují, tak i historické kousky.

Zloděj v Holešově rozbil okénko auta 
a uvnitř ukradl notebook

Holešov – I přičiněním své neopatrnosti přišla v úterý 
o svůj majetek sedmatřicetiletá žena, která zaparkovala auto v centru Holešova. Zloděje ke krádeži zřejmě navnadily právě věci, které řidička nechala v autě.

V Holešově město v sobotu otevře nový kruhový objezd

Holešov – Úleva pro řidiče a dopravu v centru města obecně: v Holešově v sobotu způjezdní křižovatku ulic Palackého a 6. května, kde město během léta nechalo postavit kruhový objezd. „Od 1. října bude rondel průjezdný bez nutnosti použití semaforů, které až dosud řídily provoz kyvadlově," potvrdila mluvčí holešovské radnice Jana Rohanová.

Chtěl si uvařit kávu. Požár pak musely likvidovat čtyři jednotky hasičů

Kostelec u Holešova – Celkem nevinná chuť na kávu nadělala ve čtvrtek navečer starosti hasičům z Kroměříže a Holešova: museli totiž bojovat s požárem v přístavku bývalé moštárny v Kostelci u Holešova.

V TyMy znovuotevřeli po prázdninách, chystají i nové prostory

Holešov – Novou sezonu po prázdninách zahájili v holešovském TyMy centru: a příští týden navíc otevřou další prostory v Pivovarské ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies