VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 07:00

Nitra a Ružomberok ukáží své umění i lákadla pro turisty

Kroměříž – Hned několik partnerských měst napříč celou Evropou má kroměřížská radnice: konkrétně ve Francii, Polsku, Rumunsku, Rakousku a Slovensku. A právě slovenské protějšky, Nitru a Ružomberok, chce město v měsíci dubnu lidem lépe představit.

23.3.2017

Muzeum Kroměřížska chystá kromě oprav také tři nové expozice

Kroměříž - Finanční prostředky z fondů EU se na realizaci svých projektů podařilo získat dvěma kulturním příspěvkovým organizacím Zlínského kraje. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tak budou podpořeny i opravy budov a expozic Muzea Kroměřížska.

23.3.2017

Festival plný opic bude veselý

Opice, opičky a opičáci budou provázet návštěvníky letošního Zlín Film Festivalu. „Pojal jsem to celé opičím způsobem," vysvětlil výtvarník Petr Nikl. „Vytvořil jsem 200 opic, na kterých je postavena také znělka," doplnil. Z opičího písma vznikly také nápisy a některé texty.

12.3.2017

Dům kultury ve Zdounkách se díky šibřinkám změnil v pohádkovou vesnici

Zdounky – Rytířské souboje, tance princezen i závody draka s beruškou: to vše si mohli v sobotu zájemci užít v Domě kultury ve Zdounkách, kde se opět po roce konaly tradiční dětské šibřinky.

11.3.2017

Muzeum Kroměřížska přibližuje dětem zvířata i život na statku

Kroměříž – Novou výstavu si pro školky a školy připravilo Muzeum Kroměřížska. Až do 4. června se tam totiž děti mohou naučit, jak žili naši předkové se zvířaty na statku, jak který živočich vypadá, co k životu potřebuje a mnoho dalšího. Upravený program pak mohou využít i druhé stupně základních škol.

10.3.2017

Ortel míří do Slušovic. Ve střehu bude více policistů

Region - Zřejmě jen zvýšený policejní dohled si vyžádá páteční koncert kapely Ortel ve Slušovicích na Zlínsku. Mezi části veřejnosti si získala kvůli některým svým hitům „nálepku" kontroverzní či xenofobní, proti jejímu vystoupení už leckdy odpůrci usilovali.

9.3.2017

Hradišťský malíř vystavuje absurditu světa v Kroměříži

Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

7.3.2017

Na výstavě tvůrčích prací ve Zdounkách byla i válečná zbroj

Zdounky – Jak relaxují a tráví svůj volný čas. Takový mohl být podtitul výstavy tvůrčích prací nazvané Tvoření Zdounky, která se konala minulý týden v Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku.

5.3.2017

Casting na film o Marii Terezii si v Kroměříži přišly zkusit tři stovky lidí

Kroměříž – Přesně 283 lidí si v sobotu v sále Sokolského domu v Kroměříži přišlo vyzkoušet, jestli si nezahrají ve filmu. Přesněji řečeno v novém českém filmu o Marii Terezii, právě ten se totiž bude ve městě zanedlouho natáčet. Pražská produkce si pro casting na komparz vyhradila téměř celý den a spolupráci s místními si pochvalovala: pracuje se s nimi prý lépe, než třeba s obyvateli hlavního města.

26.2.2017

Holešov má svou dívku roku, stala se jí Gréta Šarochová z Osíčka

Holešov – Dívkou roku 2017 se v holešovském základním kole soutěže stala třináctiletá Gréta Šarochová z Osíčka. Porotu odrovnala svým tancem s figurínou. Dívkou internetu se zase stala patnáctiletá Sarah Geitlerová z Uherskohradišťska, která v hlasování na našem webu získala 1462 hlasů.

25.2.2017

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil

Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

AKTUALIZOVÁNO
25.2.2017

VIDEO: V masopustním průvodu ve Zdounkách kosou skřípala i smrtka

Zdounky – „Přišel váš čas," neslo se v sobotu z úst smrtky, která procházela obcí Zdounky. Vážnost svých slov dokazovala zlověstným skřípáním nabroušené kosy o zem. Naštěstí byla jen součástí masopustního průvodu, ve kterém nechyběl třeba ani tradiční medvěd, kominík, vodník, řezník či třeba výběrčí daní.

23.2.2017

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny

Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

22.2.2017

V Koryčanech pořádají už podeváté košt ovocných pálenek

Koryčany - Devátý ročník koštu ovocných pálenek se tuto sobotu 25.2. od 14 hodin koná v prostorách Kulturního domu v Koryčanech. „V loňském roce jsme evidovali 753 vzorků, které dodali vystavovatelé ze 110 obcí, převážně z Moravy.

22.2.2017

Kaméliový ples ozdobí šperky vyrobené přímo z květů

Ručně vyráběné šperky z živých květů kamélií za dobrovolný příspěvek si mohou lidé zakoupit na Kaméliovém plese, který se už tento pátek 24.2 od 19 hodin koná v secesním sále Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

19.2.2017

Výročí Knihovny Kroměřížska připomene v létě i koncert před budovou

Kroměříž - Výročí 120 let své existence si letos připomíná Knihovna Kroměřížska. Už nyní pořádá například výstavu o své historii, chystá ale i březnové setkání s knihovníky a program, který v muzeu připomene kroměřížskou rodačku, spisovatelku Olgu Barényi. Na léto pak plánuje koncert, který by se měl uskutečnit před budovou knihovny. Děti se navíc celý rok mohou těšit na řadu soutěží a kvízů.

19.2.2017

V Holešově si připomenou výročí rabína Šacha, míří sem Židé z celého světa

Holešov – Chasidé, zbožní židé, si v Holešově tento týden připomenou 354. výročí úmrtí jednoho z největších židovských učenců, rabína Šacha. Pochován je na tamním židovském hřbitově, který se spolu se synagogou těší velké pozornosti poutníků z celého světa.

17.2.2017

SOUTĚŽ: V Chropyni vystoupí Michal Nesvadba, získejte lístky!

Chropyně – Děti z Chropyně a okolí potěší už tuto sobotu od 15 hodin vystoupení Michala Nesvadby s jeho zábavným programem. Koná se v sále Domu kultury v Chropyni a hrát a vyprávět si jeho návštěvníci budou o lidském těle – od hlavy až k patě a naopak.

14.2.2017

Volno zpestřují školákům v holešovském TyMy strašilka i pakobylka

Holešov – Příměstský tábor se tento týden koná v holešovském TyMy centru: má název Vědohraní, takže se na něm děti také něco naučí. Naplánován je v odpoledních blocích a školáci mohou přijít i jen na jeden vybraný. Dozvědí se leccos o zoologii, zkusí si práci v laboratoři, nebo se vydají na výlet do olomoucké Pevnosti poznání a Vlastivědného muzea.

11.2.2017

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně

Zlínský kraj – Velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

6.2.2017

V Květné zahradě začíná už ve čtvrtek tradiční výstava kamélií

Kroměříž - Velký skleník v Květné zahradě v Kroměříži ozdobí už tento týden oblíbené kamélie. Expozice i doprovodný program jsou cíleně zasazeny do právě vrcholící plesové sezony, lidé tak budou moci obdivovat aranžmá kamélií na téma klasického tance a karnevalových radovánek minulosti.

3.2.2017

Kam o víkendu? Třeba na fašank, ples, koncert Hammerfall nebo do zoo

Zlínský kraj - Nechte se inspirovat! Regionální deník přináší víkendové tipy. 

21.1.2017

Kamélie budou mít letos v Kroměříži i vlastní ples

Kroměříž – Tradice je tradice, začátek turistické sezony v Květné zahradě v Kroměříži tak bude i letos patřit rozkvetlým kaméliím. Od 10. února do 12. března se návštěvníci budou moci už pošesté kochat krásou stoletých rostlin, které právě v únoru a březnu bohatě nakvétají.

16.1.2017

Městský ples v Holešově se vydařil. Kam vyrazit příště?

Holešov – Letošní reprezentační ples města mají za sebou v Holešově. O uplynulém víkendu jej uvedl moderátor Ondřej Blaho, milovníky tance dostala do varu kapela Marathon Band a mažoretky, o vzrušení se pak postarala bohatá tombola. Svého majitele našel skútr, sušička, vinotéka, ale i selátko.

12.1.2017

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Česko zpívalo koledy, na Kroměřížsku přišlo na dva tisíce lidí

Kroměřížsko – Celkem na osmnácti místech kroměřížského regionu se ve středu večer po roce opět rozezněly koledy. Tradiční akce našeho Deníku Česko zpívá koledy se letos konala už pošesté a do Kroměříže, Holešova, Hulína, Bystřice pod Hostýnem a dalších měst či obcí v regionu přilákala odhadem na dvě tisícovky lidí: tisíce dalších se pak samozřejmě připojily v rámci celého Zlínského kraje, potažmo České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies