VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 12:47

Na Florii budou soutěžit nejen mladí zahrádkáři

Už šestý ročník floristických soutěží pořádá letos Český zahrádkářský svaz: kroměřížští zahrádkáři pak vyhlásili základní kolo soutěže v příštích dnech na kroměřížské výstaviště Floria.

včera 06:04

Kotek jako manžel císařovny. Na zámku natáčí hollywoodský režisér

VIDEO / Hollywoodský režisér Robert Dornhelm v těchto dnech natáčí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži film o Marii Terezii: pod jeho pomyslnou taktovkou se pak na place otáčí třeba rakouská herečka Marie Louise Stockinger v roli samotné císařovny, nebo Vojtěch Kotek jako její manžel František Štěpán.

27.4.2017

Holešovská Regata letos slibuje opět přehlídku hvězd

Už za necelé dva měsíce se v zahradách Zámku Holešov rozezní hudba a přítomní diváci si budou moci užít nejen ji, ale také jedinečné prostředí zámecké zahrady, nebo bohatý doprovodný program festivalu, tradičně připravený bezplatně pro malé i velké návštěvníky. Uskuteční se již 7. ročník největšího rodinného festivalu u nás Holešovská Regata, a to ve dnech 16. a 17. června 2017.

26.4.2017

Unikátní výstava Zdeňka Buriana v pátek končí

Ještě ve čtvrtek a v pátek mají zájemci poslední možnost podívat se zblízka na díla známého českého malíře Zdeňka Buriana. Kresby i obrazy jsou vystavené v knihovně Kroměřížska, přímo v prostorách půjčovny pro dospělé čtenáře.

23.4.2017

VIDEO: Ani „mokrá varianta“ Hanáckého dne neměla o návštěvníky nouzi

Druhý ročník Hanáckého dne si na sobotu připravila kroměřížská radnice ve spolupráci s Domem kultury a ZUŠ Kroměříž. Akce se měla původně konat pod širým nebem na Hanáckém náměstí, organizátoři jej ale kvůli obavám z nepřízně počasí přesunuli do prostor Domu kultury.

21.4.2017

Projekt „Kino po O“ si vymysleli v Bystřici samotní diváci

Animovaní Lichožrouti se budou tuto neděli 23. 4. promítat v bystřickém kině. Právě tento snímek si totiž tamní diváci zvolili jako závěrečný film bystřické úspěšné promítací série s originálním názvem Kino po O.

21.4.2017

Tipy na víkend: Hanácký den v Kroměříži tentokrát pod střechou

Původně se měl konat na Hanáckém náměstí, kvůli ohlášené nepřízni počasí a citelnému ochlazení ale čeká diváky i účinkující změna.

20.4.2017

Hanácký den v Kroměříži pořadatelé kvůli počasí přesunuli pod střechu

Původně se měl konat na Hanáckém náměstí, kvůli ohlášené nepřízni počasí a citelnému ochlazení ale čeká diváky i účinkující změna. Hanácký den v Kroměříži, zábavné odpoledne směřující k podpoře hanáckého folklóru ve městě i jeho okolí, se tak nadcházející sobotu 22. 4. odehraje v prostorách tamního Domu kultury.

19.4.2017

Gurmánský klub v Hulíně pořádá degustaci mexické tequily

Řízenou degustaci prémiové tequily si na pátek 21. dubna připravil Gurmánský klub Ema. Akce v hulínské GKEMA klubovně začíná v 19 hodin a kromě ochutnávání se návštěvníci dozví třeba i to, jak se pěstuje modrá agáve: tedy rostlina, ze které se tequila vyrábí.

19.4.2017

Muzeum Kroměřížska zahájilo výstavu arteterapie

Výstavu arteterapeutických děl už po jedenácté zahájilo ve čtvrtek 13. dubna Muzeum Kroměřížska. Pod názvem Umění je stav duše si návštěvníci mohou prohlédnout malby, kresby i koláže, a to rovnou v šesti sálech kroměřížské Galerie v podloubí.

13.4.2017

Literární soutěž v Kroměříži připomněla Den úcty ke stáří

Den úcty ke stáří: novou tradici s tímto pojmenováním inicioval v loňském roce v Kroměříži tamní místostarosta Pavel Motyčka.

10.4.2017

Diskuze ukáže plány Kroměříže s budovou na Hanáckém náměstí

Jaká je budoucnost městské budovy ohraničující z levé strany Hanácké náměstí? Právě na to by mělo odpovědět setkání s veřejností, které se koná v úterý 11. dubna od 16.30 hodin v sále Knihovny Kroměřížska. Možnost využití objektu byla předmětem veřejné diskuze už jednou před rokem a půl.

10.4.2017

Oblíbenou Lennonovu uličku i další památky v Kroměříži čekají úpravy

Rozsáhlé opravy městské památkové rezervace schválilo na svém posledním zasedání kroměřížské zastupitelstvo. Několika památkám rozdělí město – za výrazné finanční podpory státu – asi tři miliony korun a peníze poputují například na populární Lennonovu uličku poblíž Velkého náměstí: ta by se zároveň s rekonstrukcí měla dočkat i nového využití.

9.4.2017

Romantika při svíčkách. Sezonu v Holešově zahájila noční prohlídka

O týden později oproti většině památek, zato efektně za svitu svíček zahájili druhou dubnovou sobotu letošní turistickou sezonu na zámku v Holešově a několika dalších významných městských památkách.

8.4.2017

Nejlepší dechové orchestry ZUŠ se utkaly o celostátní finále

Dechové orchestry ZUŠ Zdounky, ZUŠ Valašské Klobouky, ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a Dechový orchestr mladých ZUŠ Morava Zlín. To je čtveřice nejlepších ze Zlínského kraje, kteří už mohou začít trénovat na květnové finále celostátní soutěže ZUŠ ve hře dechových orchestrů, které se má konat v Letovicích.

7.4.2017

V soutěži školních časopisů uspěla ZŠ Rataje a COPT Kroměříž

První ročník soutěže školních časopisů vyhlásilo letos Informační centrum mládeže při Středisku volného času v Holešově. Přihlásilo se celkem 15 škol z celého kraje, v rámci kategorií základní a střední školy porota hodnotila jak elektronické verze časopisů, tak i ty tištěné.

5.4.2017

V prostředí kovárny holešovské děti poznávají i velikonoční tradice

Malé muzeum kovářství v Holešově letos rozšířilo své zábavně naučné akce pro školy a školky o jednu jarní. Ta nese název Velikonoce na kovárně a jejím cílem bylo přiblížit dětem lidové tradice s autentickou atmosférou. Po teoretickém výkladu si pro ně pracovníci muzea připravili také tvoření s lidovými motivy.

4.4.2017

OBRAZEM: Holešovští ochotníci měli premiéru slavné Maryši

Premiéru klasického českého dramatu Maryša bratří Mrštíků odehráli první dubnovou sobotu holešovští ochotníci – chybět samozřejmě nemohly ani nejznámější repliky z notoricky známého díla.

1.4.2017

VIDEO: Noc s Andersenem si děti užívaly i v Bystřici pod Hostýnem

Noc plnou pohádek, her a soutěží si pro děti připravilo také středisko volného času (SVČ) Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Noc s Andersenem tam letos uspořádali už po páté, tématem byl český pohádkový komiks Čtyřlístek.

31.3.2017

Holešovští ochotníci odehrají v premiéře klasiku: Maryšu bratří Mrštků

Klasické dílo české literatury, Maryšu bratří Mrštíků, představí tuto sobotu 1. dubna od 19 hodin v kině Svět jako premiéru Divadlo 6. května z Holešova.

28.3.2017

OBRAZEM: Výstava v Holešově představuje dějiny filmu v regionu

Výstava fotografíí ze zlínských filmových ateliérů a doplňujících děl Karla Zemana je k vidění na zámku v Holešově: končí ale už tento pátek 31.března.

26.3.2017

Nitra a Ružomberok ukáží své umění i lákadla pro turisty

Kroměříž – Hned několik partnerských měst napříč celou Evropou má kroměřížská radnice: konkrétně ve Francii, Polsku, Rumunsku, Rakousku a Slovensku. A právě slovenské protějšky, Nitru a Ružomberok, chce město v měsíci dubnu lidem lépe představit.

23.3.2017

Muzeum Kroměřížska chystá kromě oprav také tři nové expozice

Kroměříž - Finanční prostředky z fondů EU se na realizaci svých projektů podařilo získat dvěma kulturním příspěvkovým organizacím Zlínského kraje. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tak budou podpořeny i opravy budov a expozic Muzea Kroměřížska.

23.3.2017

Festival plný opic bude veselý

Opice, opičky a opičáci budou provázet návštěvníky letošního Zlín Film Festivalu. „Pojal jsem to celé opičím způsobem," vysvětlil výtvarník Petr Nikl. „Vytvořil jsem 200 opic, na kterých je postavena také znělka," doplnil. Z opičího písma vznikly také nápisy a některé texty.

12.3.2017

Dům kultury ve Zdounkách se díky šibřinkám změnil v pohádkovou vesnici

Zdounky – Rytířské souboje, tance princezen i závody draka s beruškou: to vše si mohli v sobotu zájemci užít v Domě kultury ve Zdounkách, kde se opět po roce konaly tradiční dětské šibřinky.

11.3.2017

Muzeum Kroměřížska přibližuje dětem zvířata i život na statku

Kroměříž – Novou výstavu si pro školky a školy připravilo Muzeum Kroměřížska. Až do 4. června se tam totiž děti mohou naučit, jak žili naši předkové se zvířaty na statku, jak který živočich vypadá, co k životu potřebuje a mnoho dalšího. Upravený program pak mohou využít i druhé stupně základních škol.

10.3.2017

Ortel míří do Slušovic. Ve střehu bude více policistů

Region - Zřejmě jen zvýšený policejní dohled si vyžádá páteční koncert kapely Ortel ve Slušovicích na Zlínsku. Mezi části veřejnosti si získala kvůli některým svým hitům „nálepku" kontroverzní či xenofobní, proti jejímu vystoupení už leckdy odpůrci usilovali.

9.3.2017

Hradišťský malíř vystavuje absurditu světa v Kroměříži

Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

7.3.2017

Na výstavě tvůrčích prací ve Zdounkách byla i válečná zbroj

Zdounky – Jak relaxují a tráví svůj volný čas. Takový mohl být podtitul výstavy tvůrčích prací nazvané Tvoření Zdounky, která se konala minulý týden v Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies