VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 19:31

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil

Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

AKTUALIZOVÁNO
včera 19:03

VIDEO: V masopustním průvodu ve Zdounkách kosou skřípala i smrtka

Zdounky – „Přišel váš čas," neslo se v sobotu z úst smrtky, která procházela obcí Zdounky. Vážnost svých slov dokazovala zlověstným skřípáním nabroušené kosy o zem. Naštěstí byla jen součástí masopustního průvodu, ve kterém nechyběl třeba ani tradiční medvěd, kominík, vodník, řezník či třeba výběrčí daní.

23.2.2017

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny

Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

22.2.2017

V Koryčanech pořádají už podeváté košt ovocných pálenek

Koryčany - Devátý ročník koštu ovocných pálenek se tuto sobotu 25.2. od 14 hodin koná v prostorách Kulturního domu v Koryčanech. „V loňském roce jsme evidovali 753 vzorků, které dodali vystavovatelé ze 110 obcí, převážně z Moravy.

22.2.2017

Kaméliový ples ozdobí šperky vyrobené přímo z květů

Ručně vyráběné šperky z živých květů kamélií za dobrovolný příspěvek si mohou lidé zakoupit na Kaméliovém plese, který se už tento pátek 24.2 od 19 hodin koná v secesním sále Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

19.2.2017

Výročí Knihovny Kroměřížska připomene v létě i koncert před budovou

Kroměříž - Výročí 120 let své existence si letos připomíná Knihovna Kroměřížska. Už nyní pořádá například výstavu o své historii, chystá ale i březnové setkání s knihovníky a program, který v muzeu připomene kroměřížskou rodačku, spisovatelku Olgu Barényi. Na léto pak plánuje koncert, který by se měl uskutečnit před budovou knihovny. Děti se navíc celý rok mohou těšit na řadu soutěží a kvízů.

19.2.2017

V Holešově si připomenou výročí rabína Šacha, míří sem Židé z celého světa

Holešov – Chasidé, zbožní židé, si v Holešově tento týden připomenou 354. výročí úmrtí jednoho z největších židovských učenců, rabína Šacha. Pochován je na tamním židovském hřbitově, který se spolu se synagogou těší velké pozornosti poutníků z celého světa.

17.2.2017

SOUTĚŽ: V Chropyni vystoupí Michal Nesvadba, získejte lístky!

Chropyně – Děti z Chropyně a okolí potěší už tuto sobotu od 15 hodin vystoupení Michala Nesvadby s jeho zábavným programem. Koná se v sále Domu kultury v Chropyni a hrát a vyprávět si jeho návštěvníci budou o lidském těle – od hlavy až k patě a naopak.

14.2.2017

Volno zpestřují školákům v holešovském TyMy strašilka i pakobylka

Holešov – Příměstský tábor se tento týden koná v holešovském TyMy centru: má název Vědohraní, takže se na něm děti také něco naučí. Naplánován je v odpoledních blocích a školáci mohou přijít i jen na jeden vybraný. Dozvědí se leccos o zoologii, zkusí si práci v laboratoři, nebo se vydají na výlet do olomoucké Pevnosti poznání a Vlastivědného muzea.

11.2.2017

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně

Zlínský kraj – Velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

6.2.2017

V Květné zahradě začíná už ve čtvrtek tradiční výstava kamélií

Kroměříž - Velký skleník v Květné zahradě v Kroměříži ozdobí už tento týden oblíbené kamélie. Expozice i doprovodný program jsou cíleně zasazeny do právě vrcholící plesové sezony, lidé tak budou moci obdivovat aranžmá kamélií na téma klasického tance a karnevalových radovánek minulosti.

3.2.2017

Kam o víkendu? Třeba na fašank, ples, koncert Hammerfall nebo do zoo

Zlínský kraj - Nechte se inspirovat! Regionální deník přináší víkendové tipy. 

21.1.2017

Kamélie budou mít letos v Kroměříži i vlastní ples

Kroměříž – Tradice je tradice, začátek turistické sezony v Květné zahradě v Kroměříži tak bude i letos patřit rozkvetlým kaméliím. Od 10. února do 12. března se návštěvníci budou moci už pošesté kochat krásou stoletých rostlin, které právě v únoru a březnu bohatě nakvétají.

16.1.2017

Městský ples v Holešově se vydařil. Kam vyrazit příště?

Holešov – Letošní reprezentační ples města mají za sebou v Holešově. O uplynulém víkendu jej uvedl moderátor Ondřej Blaho, milovníky tance dostala do varu kapela Marathon Band a mažoretky, o vzrušení se pak postarala bohatá tombola. Svého majitele našel skútr, sušička, vinotéka, ale i selátko.

12.1.2017

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Česko zpívalo koledy, na Kroměřížsku přišlo na dva tisíce lidí

Kroměřížsko – Celkem na osmnácti místech kroměřížského regionu se ve středu večer po roce opět rozezněly koledy. Tradiční akce našeho Deníku Česko zpívá koledy se letos konala už pošesté a do Kroměříže, Holešova, Hulína, Bystřice pod Hostýnem a dalších měst či obcí v regionu přilákala odhadem na dvě tisícovky lidí: tisíce dalších se pak samozřejmě připojily v rámci celého Zlínského kraje, potažmo České republiky.

14.12.2016

Česko opět zpívá koledy: už dnes i na Kroměřížsku

Kroměříž – Po roce se už dnes večer opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Tradiční akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé v Kroměříži, kde se ve středu 14.12. v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy, ale také na dalších více než patnácti místech regionu.  

12.12.2016

První košt cukroví přilákal v Koryčanech desítky lidí. Podívejte se

Koryčany – Při premiéře koštu cukroví v Koryčanech se v sobotu sešlo na třiašedesát vzorků cukroví, perníčků či třeba i dortů: koštovalo se a rozhodovalo ve třech kategoriích a hodnotila odborná porota i veřejnost.

12.12.2016

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje

Zlínský kraj – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější?

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

9.12.2016

Muzeum Kroměřížska nabízí vánoční kuchyně našich babiček a prababiček

Kroměříž – Babiččinu kuchyni z 19. a poloviny 20. století nabízí v těchto dnech zájemcům k prohlédnutí kroměřížské muzeum. K vaření toho tehdy moc potřeba nebylo: pár kořenek, tři hrnce, vařečka či váleček na těsto.

7.12.2016

Česko za týden zpívá koledy. Kdo se přidá na Kroměřížsku?

Kroměřížsko – Nejméně na třinácti místech po celém Kroměřížsku se přesně za týden, ve středu 14. prosince v šest hodin odpoledne rozeznějí koledy: i náš region se totiž zapojí do tradiční akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá po celé republice regionální Deník.

6.12.2016

Na jarmarku 3.ZŠ v Holešově děti prodávaly vlastnoruční výrobky. Podívejte se

Holešov – Adventní věnce, postavičky čertů či ozdoby na stromeček nabízely v úterý děti už tradičně na jarmarku holešovské 3. Základní školy. Za pomoci svých učitelek si je navíc zvládly vyrobit samy.

4.12.2016

Výstava Floria Vánoce 2016 byla interaktivní: vyráběly se i ozdoby

Kroměříž – Betlémy, ukázka řezbářské dílny, živá výroba keramických hrníčků, ale i různé soutěže o nejkrásněji nazdobený stromeček či výrobu vánoční ozdoby: Floria Vánoce přilákala stovky lidí, navíc děti dostaly dárek, mohly totiž za vstupenku také do dětského světa.

2.12.2016

V Bystřici rozsvítily stromeček děti společně s čerty a anděly. Podívejte se

Bystřice pod Hostýnem – Čerti a andělé pomohli v pátek navečer rozsvítit vánoční stromeček lidem v Bystřici pod Hostýnem: na náměstí vystoupil například dětský folklorní sbor Píšťaličky či děti ze Základní školy Bratrství Čechů a Slováků a Střediska volného času Včelín.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

24.11.2016

O adventní výrobky seniorů byl opět zájem. Podívejte se

Kroměříž – Polštáře, keramické výrobky, ozdoby a další dárkové předměty, které vyrábějí senioři a lidé se zdravotním postižením z kroměřížských domovů: takový sortiment nabídli tento týden lidem ve foyer Knihovny Kroměřížska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies