VYBERTE SI REGION

Kultura

16.1.2017

Městský ples v Holešově se vydařil. Kam vyrazit příště?

Holešov – Letošní reprezentační ples města mají za sebou v Holešově. O uplynulém víkendu jej uvedl moderátor Ondřej Blaho, milovníky tance dostala do varu kapela Marathon Band a mažoretky, o vzrušení se pak postarala bohatá tombola. Svého majitele našel skútr, sušička, vinotéka, ale i selátko.

12.1.2017

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Česko zpívalo koledy, na Kroměřížsku přišlo na dva tisíce lidí

Kroměřížsko – Celkem na osmnácti místech kroměřížského regionu se ve středu večer po roce opět rozezněly koledy. Tradiční akce našeho Deníku Česko zpívá koledy se letos konala už pošesté a do Kroměříže, Holešova, Hulína, Bystřice pod Hostýnem a dalších měst či obcí v regionu přilákala odhadem na dvě tisícovky lidí: tisíce dalších se pak samozřejmě připojily v rámci celého Zlínského kraje, potažmo České republiky.

14.12.2016

Česko opět zpívá koledy: už dnes i na Kroměřížsku

Kroměříž – Po roce se už dnes večer opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Tradiční akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé v Kroměříži, kde se ve středu 14.12. v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy, ale také na dalších více než patnácti místech regionu.  

12.12.2016

První košt cukroví přilákal v Koryčanech desítky lidí. Podívejte se

Koryčany – Při premiéře koštu cukroví v Koryčanech se v sobotu sešlo na třiašedesát vzorků cukroví, perníčků či třeba i dortů: koštovalo se a rozhodovalo ve třech kategoriích a hodnotila odborná porota i veřejnost.

12.12.2016

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje

Zlínský kraj – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější?

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

9.12.2016

Muzeum Kroměřížska nabízí vánoční kuchyně našich babiček a prababiček

Kroměříž – Babiččinu kuchyni z 19. a poloviny 20. století nabízí v těchto dnech zájemcům k prohlédnutí kroměřížské muzeum. K vaření toho tehdy moc potřeba nebylo: pár kořenek, tři hrnce, vařečka či váleček na těsto.

7.12.2016

Česko za týden zpívá koledy. Kdo se přidá na Kroměřížsku?

Kroměřížsko – Nejméně na třinácti místech po celém Kroměřížsku se přesně za týden, ve středu 14. prosince v šest hodin odpoledne rozeznějí koledy: i náš region se totiž zapojí do tradiční akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá po celé republice regionální Deník.

6.12.2016

Na jarmarku 3.ZŠ v Holešově děti prodávaly vlastnoruční výrobky. Podívejte se

Holešov – Adventní věnce, postavičky čertů či ozdoby na stromeček nabízely v úterý děti už tradičně na jarmarku holešovské 3. Základní školy. Za pomoci svých učitelek si je navíc zvládly vyrobit samy.

4.12.2016

Výstava Floria Vánoce 2016 byla interaktivní: vyráběly se i ozdoby

Kroměříž – Betlémy, ukázka řezbářské dílny, živá výroba keramických hrníčků, ale i různé soutěže o nejkrásněji nazdobený stromeček či výrobu vánoční ozdoby: Floria Vánoce přilákala stovky lidí, navíc děti dostaly dárek, mohly totiž za vstupenku také do dětského světa.

2.12.2016

V Bystřici rozsvítily stromeček děti společně s čerty a anděly. Podívejte se

Bystřice pod Hostýnem – Čerti a andělé pomohli v pátek navečer rozsvítit vánoční stromeček lidem v Bystřici pod Hostýnem: na náměstí vystoupil například dětský folklorní sbor Píšťaličky či děti ze Základní školy Bratrství Čechů a Slováků a Střediska volného času Včelín.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

24.11.2016

O adventní výrobky seniorů byl opět zájem. Podívejte se

Kroměříž – Polštáře, keramické výrobky, ozdoby a další dárkové předměty, které vyrábějí senioři a lidé se zdravotním postižením z kroměřížských domovů: takový sortiment nabídli tento týden lidem ve foyer Knihovny Kroměřížska.

19.11.2016

Česká televize dnes odvysílá inscenaci Cena facky ze Slováckého divadla

Uherské Hradiště - Česká televize připravila unikátní projekt s názvem Rok regionálních divadel, ve kterém zaznamenala nejlepší divadelní inscenace jednotlivých krajů. Zlínský kraj reprezentuje Slovácké divadlo s oceňovanou groteskou Cena facky aneb Gottwaldovy boty režiséra Břetislava Rychlíka.

18.11.2016

Kroměřížský zámek musel v minulosti některé filmaře i odmítat

Kroměříž – Tvrdé podmínky pro natáčení v kroměřížském Arcibiskupském zámku či zahradách nesplní jen tak ledajací filmaři. Některé společnosti byly odmítnuty – kulturní bohatství a zpřístupnění prostor lidem je na prvním místě.

17.11.2016

Kino Nadsklepí hostí o víkendu festival Snow film fest

Kroměříž – Sníh, led a adrenalinu: to je tradiční přehlídka Snow film fest, která se o víkendu vrací i do Kroměříže. Slavnostní premiéra se konala v pražském kině Aero a od té doby festival putuje po českých i slovenských městech.

11.11.2016

Pozor: Zdounečanka a Vacenovjáci zahrají už tuto sobotu

Zdounky – Příležitost užít si svůj oblíbený hudební žánr mají o nadcházejícím víkendu všichni milovníci dechovky z Kroměřížska i okolí. Už tuto sobotu se totiž ve Zdounkách koná tradiční listopadový koncert 
tamní dechové hudby Zdounečanka: muzikanti navíc vystoupí společně s kolegy z další dechovky Vacenovjáci.  

9.11.2016

PODÍVEJTE SE: V TyMy si děti s lektorkou vyzkoušejí řeckou kuchyni i tance

Holešov – Řecký týden pořádají v těchto dnech v holešovském středisku volného času TyMy. Vede jeje lektorka Maria přímo z Athén, a děti se učí například řeckou abecedu, ale také vaří tamní speciality.

4.11.2016

Výstava na radnici představuje učitele a výtvarníky z regionu. Podívejte se

Kroměříž – Zdeněk Novotný, Jan Lehar či František Josef Kraus: jména významných výtvarníků, kteří působili mimo jiné také na Kroměřížsku a to zejména v poválečném období.

30.10.2016

Dětský svět na Florii otevřel vnitřní hernu, přišlo přes tisíc lidí

Kroměříž – Novou vnitřní část Dětského světa si od pátku do neděle mohli poprvé vyzkoušet hlavně malí návštěvníci výstaviště Floria Kroměříž. Jeho součástí je například pětipodlažní herní box, skákací hrad, motokáry a další atrakce pro děti i dospělé: a to vše si v prvních dnech přišla prohlédnout více než tisícovka lidí.

20.10.2016

V holešovském zámku vystavují historické hračky i plyšáky

Holešov – Stavebnice, hračky, plyšáci, historické porcelánové panenky: nejen to nabízí rozsáhlá výstava v holešovském zámku. Jsou zde k vidění jak novodobé hračky, které si mnozí z nás pamatují, tak i historické kousky.

19.10.2016

V Slovenské dny v Kroměříži slibují ukázat neprozkoumané krásy země

Kroměříž – Nám nejbližší sousedé, ale i přátelé, se kterými nás pojí společná minulost: v Kroměříži aktuálně probíhají Slovenské dny, jelikož to právě předsedá Radě Evropské unie. Pozvání přijali například i předsedové české a slovenské vlády Petr Pithart a Ján Čarnogurský, ale i velvyslanec Slovenské republiky v Česku Peter Weiss. Petr Pithart při včerejší diskuzi přiznal, že rozdělení Československa je pro něj stále nezhojená rána.

14.10.2016

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

13.10.2016

Výstava v muzeu ukáže podoby svateb v průběhu století. Podívejte se

Kroměříž – Svatební fotografie či oznámení, ale i šaty, které patřily nevěstám z Kroměříže a okolí: to vše vystaví v Muzeu Kroměřížska, kde se už ve čtvrtek odpoledne koná i slavnostní vernisáž.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies