VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 11:34

Na rynku? Folklorní festival se letos koná v Bystřici na zámku

Přední moravské a zahraniční soubory roztančí o nadcházejícím víkendu Bystřici pod Hostýnem: letos ale tentokrát ne náměstí, ale nádvoří zámku a přilehlý park. Jedenáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku začíná tento pátek 30. června.

včera 09:00

Poznávej se! Výstava láká na hříčky děti i dospělé

Hravou výstavu s názvem Poznávej se, vypůjčenou z muzea vědy a techniky IQ parku Liberec, v červnu otevřelo Muzeum Kroměřížska. Za osmdesátikorunové vstupné si na ní malí i velcí návštěvníci doslova vyhrají s asi šedesáti interaktivními exponáty, dotýkání je tedy výjimečně nutné.

26.6.2017

Kroměřížské mažoretky se probojovaly až na Evropu

Kroměřížské mažoretky ze skupiny LEXY se v úterý 20. června předvedly na závěrečné přehlídce, a to jak v solo vystoupeních tak i malých či větších formacích.

24.6.2017

Výstava předních českých sochařů? Odpad, křičí obyvatelé Kroměříže

ANKETA/ - Nově instalovaná venkovní výstava Sochy v zahradě měla teprve v Kroměříži vernisáž teprve v pátek, už den předtím se ale proti ní zvedla vlna odporu na sociálních sítích. Jedná se přitom mnohdy o velmi cenná díla předních českých sochařů.

23.6.2017

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor

Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2017

Koně v piškotech představí v Kroměříži výstava i festival

Slavnostní atmosféru vídeňského dvora císaře Leopolda I. má návštěvníkům přiblížit nová výstava Koně v piškotech, která je až do 1. října přístupná v prostorách kroměřížského zámku.

21.6.2017

Dnes se v meziříčském zámku otvírají brány Folk – blues – beat festivalu

ROZHOVOR/ - Dnes se po pětatřicáté do Valašského Meziříčí vrací Valašský špalíček. Letos čtyřdenní přehlídka s podtitulem Folk - blues - beat festival 2017 nabízí osmatřicet kapel, speciálních sestav a sólistů na šestatřiceti koncertech, tři filmové projekce i noční diskotéku s projekcí dokumentárních snímků ve stylu 60s a 70s s názvem Get Back After Midnight.

21.6.2017

Žáci Moravské školy tance zamíří na světové finále

Se školním rokem se pro letošek rozloučila Moravská škola tance, která už pátým rokem funguje jako součást Moravského institutu vzdělávání.

20.6.2017

Hudba v zahradách a zámku se letos rozezní už poosmnácté

Osmnáctý ročník festivalu Hudba v zahradách a zámku začíná ve středu 21. června v Kroměříži.

AKTUALIZOVÁNO
18.6.2017

Na sobotní Regatě lidé s Dykem zapomněli i na deštníky

Zatímco první den letošní Holešovské Regaty přinesl fanouškům Katapult a Olympic, v sobotním harmonogramu svítila jména Janek Ledecký, Monkey Business, nebo Vojtěch Dyk. A přestože počasí festivalu úplně nepřálo, nakonec nám všem Regata dokázala, že plout se dá i na dešti.

16.6.2017

V pátek nadchl Regatu Olympic, sobotní program slibuje Mandrage nebo Vojtu Dyka

Sedmým ročníkem největšího rodinného festivalu v kraji, Holešovské Regaty, v pátek večer ožily zahrady tamního zámku. A přestože přes den bylo počasí víc než nevyzpytatelné, první festivalový den to nakonec nijak neohrozilo. Brány areálu se prvním návštěvníkům otevřely v pět hodin odpoledne a už o patnáct minut později se na hlavním podiu ukázala kapela Jazzbook.

15.6.2017

Festival pro tisíce lidí? Víc než rok příprav a starosti nad bezpečností

Největší rodinný festival ve Zlínském kraji Holešovská Regata startuje už v pátek 16. června večer, samotný festivalový víkend je ovšem jen třešničkou na pomyslném dortu příprav: organizátoři totiž na tom, aby si návštěvníci užili kvalitní zábavu, pracují prakticky celý rok.

10.6.2017

Den otevřených dveří v archivu ukázal lidem i listinu s podpisem Marie Terezie

Koná se vždy jenom jednou do roka, letos připadl na druhý červnový čtvrtek. Den otevřených dveří v kroměřížském okresním archivu nabídl návštěvníkům během několika komentovaných prohlídek možnost proniknout do tajů profese a také se zblízka podívat na nejvzácnější kousky, které jsou v Kroměříži uloženy.

9.6.2017

Andy Warhol měl zálibu v osobnostech, říká kurátor

Sto třicet exponátů krále pop artu, grafika, malíře, filmového a reklamního tvůrce Andy Warhola otevře veřejnosti Zámek Holešov v reprezentativním Velkém sále už dnes.

8.6.2017

Kroměříž po roce ožila rytmem bubeníků

Dvaadvacátý ročník bubenické show, letos ovšem pod novým názvem Kroměříž bubnuje, se konal ve středu 7. června večer na nádvoří tamní radnice.

6.6.2017

Kroměřížský archiv letos slaví rovnou dvojí výročí

Kroměřížský archiv, který je organizační jednotkou Moravského zemského archivu v Brně, letos slaví výročí, a to rovnou dvoje: sedmdesát let od založení archivu jako takového a dvacet let od postavení nové budovy ve Velehradské ulici. K této příležitosti uspořádala Knihovna Kroměřížska výstavu, která odkazuje na historii archivu, čtenáři se tam mohou také podívat na některé vystavené předměty a knihy.

4.6.2017

Festival Animág ocenil v Kroměříži už podruhé autory nejlepších krátkých filmů

Uvedením komponovaného pásma nejlepších krátkých animovaných filmů skončil první červnový týden v kině Nadsklepí druhý ročník celostátní soutěž Animág Kroměříž 2017.

3.6.2017

Koncert na nádvoří zámku v Holešově slibuje swingové lahůdky

Koncert pro Holešov s Big Bandem Josefa Hájka a dětmi ze ZUŠ Holešov se už tuto sobotu 3. června od 10 hodin koná na nádvoří holešovského zámku. Symbolicky se má stát oslavou historie města a zámecké kašny, která loni pro svůj provoz získala sponzora Čechokanaďana Petra Zachara.

2.6.2017

Dětské odpoledne nabídlo poníky, ale také první krůčky k umění

Dětské odpoledne uspořádala ve čtvrtek v rámci Týdne rodiny a při příležitosti Mezinárodního dne dětí na Hanáckém náměstí v Kroměříži tamní soukromá Základní umělecká škola D-Music.

1.6.2017

Filmařská soutěž Animág Kroměříž 2017 míří do finále

Druhý ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág 2017 vyvrcholí tento týden v Kroměříži. Nejlepší krátké snímky autorů ve věku 6 až 19 let už se v minulých dnech předvedly na plátně kina Nadsklepí, a právě tam také nejlepším tvůrcům už v úterý 30. května od 14 hodin porota předá ocenění na slavnostním zakončení, které bude navíc ozvláštněno inspirativní světelnou show.

29.5.2017

Malí malíři z tamní ZUŠ vystavují na zámku v Holešově

Výstavu obrázků, které žáci nakreslili a namalovali během tohoto školního roku, pořádá výtvarný obor Základní umělecké školy v Holešově.

27.5.2017

Den se Stonoškou v Bystřici má pobavit, ale i pomoci potřebným

Charitativní akce nazvaná Den se stonoškou se tuto sobotu 27. května od 9.30 do 18.30 hodin koná v areálu zámeckého parku v Bystřici pod Hostýnem.

26.5.2017

Na Den dětí zve poslední květnovou neděli také holešovské SVČ TyMy

Holešov - Na oslavu Dne dětí zve holešovské volnočasové středisko TyMy. Program začíná v neděli 28. května o půl třetí odpoledne přímo v areálu zámecké zahrady, kde si návštěvníci mohou projít pohádkovou stezku. Chybět nebudou hudební i taneční vystoupení kroužků centra, k dispozici budou kolotoče a odvážlivci si vyzkouší i lukostřelbu.

26.5.2017

Na kroměřížské Octárně začal už sedmý ročník Food festivalu

V plném proudu je už od pátku v Kroměříži akce nazvaná Moravia Qualivo Food Festival. Sedmý ročník se koná v areálu tamního hotelu Octárna a potrvá až do neděle. 

AKTUALIZOVÁNO
26.5.2017

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez

Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

25.5.2017

V Kroměříž hostuje cirkus Berousek, představení má do neděle

Už před celými 99 lety založil Ignác Berousek tradici známého cirkusu: a jeho následovníci tento týden rozbili šapitó na kroměřížském výstavišti Floria.

25.5.2017

V Chropyni o víkendu chystají už sedmnácté Hanácké slavnosti

Tradice je tradice. Na poslední květnový víkend připravuje vedení radnice v Chropyni každým rokem oblíbené Hanácké slavnosti a jinak tomu není ani letos.

22.5.2017

Střihavka sklidil potlesk. Ale i pískot

Znám tě mnohem víc, země vzdálená… Svými fenomenálními hity, ale i překvapivými aranžemi skladeb od Led Zeppelin potěšil v pátek večer Kamil Střihavka publikum na nádvoří holešovského zámku.

21.5.2017

Včelaři z celé země se už popatnácté sešli na poutním Hostýně

Více než tisícovka návštěvníků zavítala o předposledním květnovém víkendu na jubilejní patnáctou celonárodní pouť včelařů na Svatý Hostýn. Kromě příchozích z Čech i Moravy, dorazili do poutního místa s dominantní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie také lidé ze Slovenska a Polska.

20.5.2017

Co mají společného motýli a drahokamy?

Výstava s názvem Létající drahokamy je od začátku května k vidění na zámku v Chropyni. Návštěvníci na ní uvidí zdánlivě trochu nezvyklé spojení motýlů, nerostů a hornin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies