Plačkov musel hodně bojovat, aby překonal Vážany po výsledcích 4:1, 4:7 a 4:1. ,,V prvním utkání jsme až do začátku třetí třetiny prohrávali 0:1. Poté však Lubomír Kubiš, Venera, Holík a Setinský čtyřmi góly zcela obrátili výsledek na naši stranu. V této pasáži zápasu už totiž Vážany nestačily čelit našemu útočnému pojetí. Ve druhém střetnutí jsme zaspali úvod. Byli jsme nedůslední v obranném pásmu, soupeř navíc dával šťastné branky. Proto jsme brzy prohrávali 0:3 a v sedmnácté minutě dokonce 1:5. Později se nám podařilo korigovat stav na 4:5.

V power play jsme měli dvě slibné šance na vyrovnání, ovšem nakonec při hře bez brankáře v poslední minutě zajimavého souboje Mlčoch dvěma trefami definitivně pečetil vítězství Vážan," informoval forvard Plačkova Petr Opravil. Jeho tým ale zvládl rozhodující třetí partii. V ní Plačkov sice už po šestnácti sekundách po ráně Jakuba Židlíka prohrával 0:1. Potom se ovšem Vážany už gólově neprosadily a nejlepší celek po základní části tak překvapení nedopustil. ,,V klíčovém utkání série jsme podali zodpovědný výkon a soupeře jsme přestříleli. O našem postupu do finále tak rozhodla větší produktivita v koncovce," pochvaloval si Opravil.

Nečekaně hladce prošel do finále kolektiv Redsu, který jasně překonal celek Hanák Teamu Kroměříž 8:2 a 13:4. ,,Soupeř do série nastoupil v hodně oslabené sestavě. Tím nám dost usnadnil roli. V prvním souboji jsme si totiž v devětatřicáté minutě vypracovali náskok až na 7:0. Ve druhém střetnutí jsme ve čtyřiadvacáté minutě vedli dokonce 9:1," upozornil jeden z kanonýrů Redsu Petr Židlík. Ten v obou duelech vstřelil čtyři branky. Jeho tým měl o semifinále jasnou představu.

,,Do zápasů jsme šli s osvědčenou taktikou postavenou na dobrém bránění. Samozřejmě jsme se chtěli prosadit v útoku. Také jsme nechtěli dopustit, aby se hrál třetí souboj. Nakonec o našem úspěchu rozhodla vysoká produktivita, jenž si udržujeme po celou sezonu. A protože máme dva vyrovnané útoky, kterým se daří v koncovce, neměli jsme s postupem problém," užíval si hokejovou pohodu Židlík.

Výsledky semifinále play off: 1. zápasy: Plačkov – Vážany 4:1 (Lubomír Kubiš, Venera, Holík, Setinský – Mlčoch), Reds – Hanák Team Kroměříž 8:2 (Petr Židlík 2, Loučka 2, Zavadil, Náleza, Kuneš, Kostrůnek – Dostál, Drulák). 2. zápasy: Plačkov – Vážany 4:7 (Opravil, Morev, Pospíšil, Ohanka – Mlčoch 3, Kočař, Jiříček, Kučera, Veselský), Reds – Hanák Team Kroměříž 13:4 (Kuneš 4, Loučka 3, Zavadil 2, Petr Židlík 2, Kostrůnek, Dias – Tomáš Berčík 2, Stanislav Hanák, Skyba). 3. zápasy: Plačkov – Vážany 4:1 (Holík 2, Venera, Morev – Jakub Židlík). Lubomír Hotař