VSETÍN – PROVODOV 1:1 (0:1)

V úvodní půlhodině měli domácí mírně navrch. Převahu utnula 35. minuta, kdy jejich obrana dokonale otevřela dveře Josefíkovi, který již věděl, co má s míčem udělat – 1:0. Nástup do druhé půle patřil jednoznačně hostům, kteří přijeli v nejsilnější sestavě, a bylo znát, že někteří z nich nehráli před léty ligu nadarmo. Aktivitu Provodova zcela nečekaně zchladil o pět minut později J. Lukáč, jenž zužitkoval velmi dobře zahraný rohový kop Nečase a stav střetnutí srovnal – 1:1. Nejdramatičtější minuty byly k vidění v poslední čtvrthodince. Nejdříve Sedlák zázračně vyrazil nohama z bezprostřední blízkosti tutovku Březíka a další jeho chvíle přišla v 77. minutě, kdy nařídil rozhodčí Konečný za faul J. Lukáče v pokutovém území penaltu. Exekutora Slončíka však zcela vymazal a míč skončil v jeho náruči. Další šance již oba celky zahodily. Branky: 53. J. Lukáč – 35. Josefík. Rozhodčí: B. Konečný, 100 diváků. Vsetín: Sedlák – Šuška, Nečas, N. Němec – Fojtík (80. Orság), Kamas, Pavlinec, Mydlo – Mucha, J. Lukáč (56. O. Lukáč). Provodov: Máčala – Josefík, Hnilo, Hellebrand, Maliník – Březík, Slončík, Gargulák, Zapletal – Hlavňovský, Beňo.

KATEŘINICE – SLUŠOVICE 5:0 (1:0)

Od prvních minut byla hra neurovnaná. První vzrušení přišlo ve 20. minutě, kdy domácí brankář Zimek vyrazil střelu hostujícího Elšíka na roh. Záhy se do jasné šance dostal Beňo, ale gólman hostů společně s obránci situaci vyřešili. Zdálo se, že do přestávky branka nepadne. Poslední pětiminutovka první půle ale výrazně otočila dějinami zápasu. Ve 41. minutě prostřelil z úhlu brankáře hostů tvrdou střelou Kašpar – 1:0. O tři minuty později hrubě fauloval loktem domácího Cahlíka kapitán hostů Bednařík a z rukou sudího viděl po zásluze červenou kartu. Přesilovku začali domácí využívat hned po změně stran. V 56. minutě zahrával Cahlík rohový kop a Zetek stál na správném místě – 2:0. Hosté mohli záhy korigovat, když po přihrávce Maňáka byl Foltýn sám před opuštěnou brankou, ale nedal. Od těchto okamžiků se hra domácích změnila v exhibici. Nejdříve Beňo ještě svůj samostatný nájezd neproměnil, ale v 67. minutě tvrdou střelou k tyči dal třetí branku. V 70. minutě se v pokutovém území nejlépe orientoval Jaroš a brankář Juřík byl na jeho dorážku krátký. Pět minut před koncem si situaci zopakoval a hosté si z Kateřinic odvezli „bůra“. Branky: 70. a 85. Jaroš, 41. Kašpar, 56. Zetek, 67. Beňo. Rozhodčí: P. Konečný, 100 diváků. Kateřinice: Zimek – Olšák, Zetek, J. Kuzník, Ondra – Cahlík, Kotrla, Sacher (70. O. Kuzník), Kašpar – Jaroš, Beňo (75. Peredarjuk). Slušovice: Juřík – Gajdůšek, Polčák, Zbranek, Čuřík, Bednařík, Elšík, Žůrek, Maňák, Foltýn, Mikšík. Střídali: Polách, Maliník.

VIGANTICE – VAL. KLOBOUKY 4:0 (3:0)

Zápas začali domácí aktivně a od prvních minut se kombinačním fotbalem tlačili před branku soupeře. Výsledek se dostavil již v 10. minutě. Na pravé straně založili akci Náměstek s Chumchalem a poslali do šance Radima Vokáče. Ten střelou křížem nedal brankáři hostů šanci – 1:0. Hosté sice bojovali, ale výsledkem jejich aktivity bylo jen několik střel mimo branku. O deset minut později našel Náměstek hezkou přihrávkou Radima Vokáče a ten si ten den obul kopačky „strelky“. Nekompromisně zavěsil – 2:0. Po půlhodině hry se zápas mohl zdramatizovat. Přísný sudí Mejzlík odpískal penaltu proti domácím, ale gólman Blabla střelu bravurně kryl. Těsně před přestávkou poslal krásnou českou uličku Křiva na Kožušníka a ten třetí brankou udělal domácím poločasovou pohodu.

Druhý poločas probíhal v poklidném tempu, domácí měli nahráno, a tak spokojeně kontrolovali ve středu pole hru. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, dvě nadějné šance ale neproměnili. Lekci z produktivity jim Modrá hvězda ukázala v závěru. V 80. minutě si na uličku Štreita naběhl Náměstek a s přehledem zvýšil na 4:0. Branky: 10. a 21. R. Vokáč, 42. Kožušník, 80. Náměstek. Rozhodčí: Mejzlík, 100 diváků. Vigantice: Blabla – Kožušník, Bolcek (46. Kuba), Ondřej, Matůš (80. Porubský) – Náměstek, Štreit, Chumchal, Křiva, Mohyla (55. Vičan) – R. Vokáč. Val. Klobouky: Beněk – Šuchma, Nevrlka, Martinek, Cícha, Sáblík, Tománek, Nahodil, Trojáček, Kachlík, Maňas. Střídali: P. Novák, O. Novák.

LUHAČOVICE – 1. VALAŠSKÝ FC 5:2 (1:2)

Skóre otevřel v 10. minutě po rohovém kopu L. Kovařík. O chvíli později vyrovnal po rychlém protiútoku Maléř, přičemž obrat dokonal ve 22. minutě opět po brejku Bortl. Po vstřelené brance Valaši vyvinuli velký tlak, který vyústil neproměněnými šancemi. Do druhé poloviny vstoupili domácí jako vyměnění, byli výrazně lepší a začali soupeře přehrávat. Vyrovnání se Luhačovičtí dočkali chvíli po přestávce Bernátkem, přičemž obrat v zápase dokonal Zoubek. Klid na kopačky domácích přinesl po hodině hry O. Červenka krásnou hlavou k tyči. Definitivní podobu výsledku dal v závěru Bernátek po chytrém výhozu brankáře. Branky: 10. L. Kovařík, 48. a 82. Bernátek, 50. Zoubek, 63. O. Červenka – 17. Maléř, 22. Bortl. Rozhodčí: Dostálek, 100 diváků. Luhačovice: Trochta – Košárek, Kovařík L., Kovařík P., Červenka O., Hrnčiřík Š., Rejda, Bernátek, Lukáš, Pešek, Polách. Střídali: Červenka D., Zoubek, Novosad. 1. Valašský FC: Majer – Žitník, Poledník, Bortl, Melichařík, Maléř J., Maléř M., Balejík, Maléř L., Karban, Drápala.

O. N. VES – VEL. KARLOVICE 1:1 (1:0)

Od začátku měli domácí více ze hry a dokázali si vytvořit i několik šancí. Do vedení šli poměrně brzy – v 8. minutě po rychlém úniku Máčaly proměnil jeho centr Píštěk. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. V 74. minutě dle názoru domácích přehlédl rozhodčí Doležal faul na domácího gólmana, od kterého šel míč do zámezí a z následného rohového kopu a ostřelování domácí svatyně se prosadil Červenec. Třebaže se v závěru obě strany pokoušely o vstřelení vítězného gólu, dominovali již brankáři. Branky: 8. Píštěk – 74. Červenec. Rozhodčí: Doležal, 50 diváků. O. N. Ves: Hájek – Bouchal, Chrástek, Franta, Šálek, Píštěk, Zálešák, Máčala, Galuška, Jurčík, Straka. Střídali: Pavlas, Kadaš, Vařecha. Vel. Karlovice: Sváček – Štuler, Starec, Haničák, Mikula, Davídek, Haas, Škrobák, Červenec, Orság, Kučera. Střídali: Vrážel, Maliňák.

DOLNÍ NĚMČÍ – MORKOVICE 2:2 (1:1)

V první půli se hrálo většinou mezi šestnáctkami a šancí k vidění moc nebylo. V 11. minutě se prosadil po rohovém kopu domácí Poruban, hosté srovnali chvíli před přestávkou pěknou střelou Valáška. Po změně stran se začali více prosazovat domácí a v 52. minutě zahodil pokutový kop T. Stojaspal. O sedm minut později mohl svou chybu napravit, ale samostatný únik neproměnil. Pak se hrál oboustranně útočný fotbal. V 73. minutě spálil velkou šanci domácí Cmol, na druhé straně Valášek poslal soupeře do vedení. Deset minut před koncem Dolní Němčí rozezvučelo břevno, přičemž dělbu bodů zajistil v 85. minutě T. Kadlček. Branky: 11. Poruban, 85. T. Kadlček – 43. a 73. Valášek. Rozhodčí: Bartoň, 120 diváků. Dol. Němčí: Kadlček R. – Šmehlík, Pochylý, Pitner, Poruban, Cmol, Bída, Zimčík, Krchňaček, Kadlček T., Stojaspal T. Střídali: Skopal, Hodulík. Morkovice: Veselý – Bleša, Svoboda, Slavíček, Havlík, Kutňák, Majda, Handl, Žourek, Valášek, Hlaváček. Střídali: Hladký, Skácel.

CHROPYNĚ – HLUK 2:1 (0:0)

Celý první poločas byl z obou stran velmi opatrný. Kanonýři obou družstev stříleli z velké vzdálenosti, a to buď nepřesně, anebo do rukou brankářů, bez vyložených gólových příležitostí. Druhý poločas byl již o něčem jiném. Hned ve 46. minutě domácí kanonýr Pagáč překvapil brankáře nepříliš silnou střelou těsně za hranicí šestnáctky a k překvapení všech přítomných skončila v síti – 1:0.

Domácí „orli“ přidali na bojovnosti a výsledkem byla druhá branka v síti soupeře, když na přesný centr Buksy nejvýše vyskočil opět Pagáč a hlavou zvýšil. Poté se zranil domácí stoper Ligač a domácí obrana začala dělat chyby. Po hodině hry zakončil dobře rozehraný trestný kop Martin Zalubil a snížil na rozdíl jedné branky. Závěrečná dvacetiminutovka se vyznačovala dobýváním chropyňské branky, ale tentokrát domácí již žádný zvrat nedovolili. Branky: 46. a 50. Pagáč – 64. Martin Zalubil. Rozhodčí: Bělunek, 150 diváků. Chropyně: Večeřa – Hrabal, Buksa, Ligač, Malát, Macháček, Panáček, Látal, Přecechtílek, Bosák, Pagáč. Střídali: Přidal, Kolařík, Loučka. Hluk: Fojtík – Říha, Šimčík, Radoch, Hlaváček, Machala J., Botek, Dufka, Zalubil Michal, Minařík, Zalubil Martin. Střídali: Soviš, Machala A.

SPYTIHNĚV – HOLEŠOV 3:1 (2:0)

Domácí začali utkání náporem, ale spousta šancí zůstala nevyužita. Až v 10. minutě se po centru z pravé strany prosadil hlavou k první tyči Horsák, o čtvrt hodiny později po chybě brankáře zvýšil Ulman. Následně hra za silného větru probíhala mezi šestnáctkami. Po změně stran hosté převzali iniciativu na své kopačky a zahrozili několika gólovými šancemi. Domácí vyklidili střed pole a začali nakopávat dlouhé míče, které sbírali obránci hostů. Uklidnění přinesla až po hodině hry branka Sokola po chybě gólmana. Hosté sice v 70. minutě po rohovém kopu snížili, po krásné hlavičce se prosadil Barták. Branky: Horsák, Ulman, Sokol – Barták. Rozhodčí: Kypr, 80 diváků. Spytihněv: Hájek – Kovář (57. Večeřa), Chaloupka, Spazier, Sokol, Vávra (70. Hubinka), Kutra, Barot, Krejčí, Horsák, Ulman. Holešov: Krejčí – Bačík, Charuza, Roubalík (63. Olša), Sumec, Křenek, Marek, Sedlařík (87. Navrátil), Kostov, Barták, Münster.

1. Spytihněv 16 11 1 4 47:23 34
2. Morkovice 16 10 3 3 51:19 33
3. FC Vsetín 16 8 6 2 21:11 30
4. Luhačovice 16 9 2 5 35:20 29
5. Slušovice 16 7 6 3 29:20 27
6. Vel. Karlovice 16 7 5 4 26:17 26
7. Vigantice 16 7 4 5 30:26 25
8. Kateřinice 16 8 1 7 33:33 25