Nejlepší tým porazil ve finále před 250 diváky slovenskou Hornou Porubu. Třetí skončil další celek ze Slovenska Košecké Podhradie, čtvrté místo obsadil Loukov, pátou příčku bral dorostenecký výběr SK Hranic na Moravě U19, až šestá pozice letos zbyla na domácí TJ Mrlínek.

,,Letošní ročník tradičního červencového turnaje na našem hřišti byl velmi kvalitně obsazený. Sešly se v něm silné týmy, které většinou převáděly pohledný fotbal,“ potěšilo místopředsedu pořádajícího klubu Martina Kadůrka.

,,Slavkov pod Hostýnem vyhrál zaslouženě, protože ve všech zápasech byl lepším týmem. Účastník I. B třídy k nám přijel v kompletní sestavě. Vítězové převedli spoustu pohledných akcí a vynikali souhrou. Také Horná Poruba a Košecké Podhradie se prezentovaly líbivým fotbalem. Oběma slovenským celkům nechyběl ani důraz,“ hodnotil všechny medailisty Kadůrek.

Toho však zklamal domácí kolektiv. ,,Naše mužstvo ani v jednou utkání neuspělo. Navíc ani herní projev nebyl dobrý. Chybělo nám především nasazení,“ uznal místopředseda Mrlínku.

Výsledky 46. ročníku turnaje O pohár zemské osy 2017:

Zápasy ve skupinách: Mrlínek – Loukov 1:2 (David Horák), Mrlínek – Horná Poruba 1:3 (Josef Horák), Horná Poruba – Loukov 5:0, Slavkov pod Hostýnem – Hranice na Moravě U19 2:1, Slavkov pod Hostýnem – Košecké Podhradie 1:0, Hranice na Moravě U19 – Košecké Podhradie 2:3. O 5. místo: Hranice na Moravě U19 – Mrlínek 2:1 (Štěpán Vyoral). O 3. místo: Košecké Podhradie – Loukov 3:1. Finále: Slavkov pod Hostýnem – Horná Poruba 2:0.

Sestava Mrlínku: Radek Novák, Marek Vlasák – Radek Horák, Josínek, Mojmír Heryán, David Horák, Podzemný, Vyoral, Červík, Beza, Josef Horák, Mikov, Solař, Ondřej Vlasák, Šálek, Hradil, Zapletal, Žídek.