PRUSINOVICE – NĚMČICE 2:1 (1:0)

Oba týmy v prvním jarním kole vyhrály a rády úspěšný vstup do jarní části chtěly potvrdit i nyní. Na velmi špatném terénu se to nakonec podařilo domácím hráčům. Po dvaceti minutách se hrálo na neregulérním močále. První poločas byl vyrovnaný s minimem šancí. Domácím se podařilo po standardní situaci vstřelit gól. Po přestávce byli aktivnější hosté, ale domácí zvýšili své vedení z rychlého protiútoku. Hosté nadále bojovali a podařilo se jim těsně před koncem snížit.

„Ve druhém poločase nás soupeř přehrál a byl lepším mužstvem. Podržel nás brankář Josef Spiegl při dvou obrovských šancích Němčic. Jsem velmi rád, že kluci zápas na velmi špatném terénu ubojovali,“ řekl trenér Prusinovic Martin Novák.

„Domácí do utkání vstoupili lépe. Postupem času se nám začala dařit naše kombinační hra. Dostávali jsme se do šancí, ale žádnou jsme neproměnili. Ve druhém poločase jsme byli o třídu lepší než domácí. Bohužel jsme inkasovali podruhé a náš kontaktní gól těsně před koncem už jenom zmírnil naši prohru. Přestože jsme prohráli, tak jsem s výkonem hráčů spokojený,“ dodal trenér hostů Martin Zaoral.

Branky: 32. Vrubel, 81. Pumprla – 88. Pospíšilík. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 120.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Křepelka (86. F. Šiška), D. Šiška, Měrka, Gerát, Vrubel, Nevřala, Pumprla, Sovadina (69. Krčma), Darebník (90. Hošťálek).

Němčice: Vymětal – Cejpek, Sládeček, Barot, D. Holý, Urban (71. Procházka), R. Darebníček, Pospíšilík, T. Darebníček, Zaoral (83. Skřivánek), M. Holý.

KYSELOVICE – ŽERANOVICE 2:2 (1:1)

V poslední době se ve vzájemných soubojích lépe dařilo Kyselovicím, které neprohrály s Žeranovicemi už pět utkání. Zápas hraný na hřišti v Záříčí skončil tentokrát nerozhodně. Na těžkém terénu se po poločase 1:1 dostali po brance Přikryla do vedení domácí. Hosté vyrovnali gólem Sedláčka v 67. minutě.

„Byla to bitva. Po celý zápas pršelo a hřiště je rozbité. Pro oba týmy byla nakonec dělba bodů spravedlivá,“ řekl hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Vzhledem k těžkému terénu se nedalo pořádně hrát. Přesto si myslím, že oba týmy předvedly docela solidní fotbal. Myslím si, že jarní sezona měla začít někdy jindy,“ dodal hrající kouč Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 27. Novotný, 50. Přikryl – 29. Hubík, 67. P. Sedláček. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 150.

Kyselovice: Molčík – Kroupa, R. Němec, M. Němec, Krčma, Přikryl, V. Říkovský, Novotný, Křepelka, Zádrapa, M. Říkovský (Jančík, A. Říkovský).

Žeranovice: Dokoupil – Mikáč, Hrančík, R. Smýkal, Kotas, Potůček, T. Smýkal, Klimek, P. Sedláček, M. Sedláček, R. Sedláček (Hubík)

ADMIRA HULÍN – MRLÍNEK 1:0 (1:0)

Kvalita mužstev je velmi rozdílná. Admira hraje o postup, Mrlínek je ve středu tabulky. Admira všech posledních pět vzájemných zápasů vyhrála. Mrlínek se ze tří bodů naposled radoval 6. června 2004, když doma vyhrál 2:1. Admira prohrála doma naposled 6. dubna loňského roku, kdy podlehla Martinicím 1:2 a sérii prodloužila.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním domácí svého soupeře k ničemu nepustili. Vyvrcholením aktivity Admiry byl gól, který vstřelil v 19. minutě Šenkyřík.

Po přestávce domácí znervózněli a do šancí se dostávali i hosté. Skore se však už nezměnilo.

„V prvním poločase jsme měli řadu šancí, které volaly po gólu. Bohužel zůstaly nevyužity. Ve druhém poločase jsme chtěli nějaký ten gól přidat, ale v naší hře byla spousta nepřesností,“ hodnotil utkání trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„V prvních minutách nás domácí přitlačili před naše pokutové území. Postupem času se hra vyrovnala. Bohužel jeden centr jsme nezachytili a dostali jsme branku, která rozhodla utkání,“ poznamenal trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Branka: 19. Šenkyřík. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 60.

Admira: Zygar – Štoll, Jurášek, P. Nedbal, Vyvlečka, Spáčil, R. Simerský, Goiš, M. Simerský, Šenkyřík, M. Nedbal (Janda, Horáček).

Mrlínek: Pořízka – Heryán, Kocfelda, Hačunda, Hradil, Červík, Horák, Mikov, Podzemný, Dostál, Surý (Hlava).

ZDOUNKY – TUČAPY 3:1 (1:0)

Pro oba týmy to bylo první jarní utkání. Tučapy ani v šestém utkání v řadě nedokázaly na hřišti soupeře vyhrát. Utkání se hrálo na těžkém terénu, který hraničil s regulérností. Od prvních minut se bojovalo. Gólově se v prvním poločase prosadili jen domácí. Ve druhém poločase se hosté herně zlepšili, ale přesto inkasovali podruhé. O tři minuty později korigoval hostující Karel Pospíšilík. Hosté se vrhli do útoku, ale v 75. minutě obdrželi třetí branku.

„Bylo to bojovné utkání na těžkém terénu. Hosté byli bojovným týmem, který chtěl hrát fotbal. Dali jsme tři góly a oni jenom jeden. Proto jsme nakonec získali plný bodový zisk,“ řekl domácí trenér Vladimír Andrýsek.

Branky: 29. Navrátil, 54. D. Poledňák, 75. Rampas – 57. K. Pospíšilík. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 100.

Zdounky: Holan – P. Buša, Koza, Pektor, L. Buša, Havránek, Sedlák, Navrátil, Poledňák, Adamík, Malát (Rampas, Škvarlo, Zlámal).

Tučapy: Chytil – Ševčík, Olša, Helsner, K. Pospíšilík, Novák, P. Sedlařík, Adámek, T. Sedlařík, Truhlář, Csefalvay (Zdráhal, R. Pospíšilík, P. Zdráhal).

ROŠTĚNÍ – CHVALČOV 4:3 (3:1)

Roštění začalo boj o záchranu. Na lavičce domácích poprvé seděl trenér Petr Paštěka. Poslední radost z vítězství měli hráči Roštění 4. května loňského roku. Tehdy ještě v rámci I. B třídy zdolali doma Bylnici 2:0. Proti Chvalčovu domácí ukončili sérii devatenácti utkání bez vítězství.

Do vedení se dostali hosté, ale domácí ještě do přestávky průběh třemi brankami otočili.

Na začátku druhé půle hosté snížili na 3:2 a byli lepším týmem. Domácí hráči však svou bojovností dotáhli zápas do vítězného konce.

„Samozřejmě jsem spokojen. První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Téměř pořád se hrálo na branku Chvalčova. Po přestávce byli hosté lepším týmem. Naštěstí se nám povedlo těsný náskok ubránit,“ řekl trenér Roštění Petr Paštěka.

„První poločas jsme prospali. Po bouřce v kabině nastoupil do druhého poločasu úplně jiný tým. Dělali jsme si se soupeřem, co jsme chtěli, ale bohužel na těžkém terénu jsme dokázali dát jenom tři branky. Chyběli nám tři obránci a to bylo znát,“ poznamenal trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Branky: Z. Navrátil 2, Šimoňuk, R. Navrátil – Zmeškal, Něstreljajev, Vaněk. Rozhodčí: Nevřala. Diváci: 100.

Roštění: Hejníček – Motáň, Z. Navrátil, Štěpánek, Darebník, Kopřiva, Hlávka, Balner, R. Darebníček, Šimoňuk, R. Navrátil (Macík, Hudousek).

Chvalčov: Barot – Trnčák, Kubaník, Zicháček, Kopeček, Talach, Skála, Trňák, Balvín, Zmeškal, Něstreljajev (Ryška, Vaněk).

MARTINICE – POČENICE 9:0 (5:0)

Počenice v úvodním jarním kole klopýtly. V domácím prostředí přenechaly všechny body Prusinovicím. Martinice však na složení reparátu nebyly zrovna ideální soupeř, protože doma jsou lepší než venku. Nakonec se utkání změnilo v exhibici domácích, kteří vyrovnali stejnou rekordní výhru této sezony, když Admira zdolala Roštění. Počenice prohrály venku páté utkání v řadě.

Ve 12. minutě vedli domácí už 3:0 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

„Kluci měli chuť, protože minulý týden nehráli. Jenom aby jim to vydrželo co nejdéle,“ přál si trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Výsledek odpovídal hře. Kdybychom chtěli domácím konkurovat, tak bychom museli vyměnit celou jedenáctku. Martinice mají na každém postu lepšího hráče než my. V prvním poločase jsme hru otevřeli a domácí nás trestali z rychlých útoků. Po přestávce jsme se snažili inkasovat co nejméně,“ dodal hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

Branky: 1., 36., 45. a 74. Marek, 3. Hošťálek, 12. Daněk, 30. Hlobil, 53. Klhůfek, 85. Zakopal. Rozhodčí: Kotas. Diváci: 200:

Martinice: Janoš – Pavelka, Pospíšil, Klhůfek, Nevřala, Kutra, Marek, Zakopal, Daněk, Hlobil, Hošťálek (Kosek, Veselý, Zaoral).

Počenice: Hrabal – Cigánek, V. Zbořil, Božák, Tichánek, Kocourek, Hrušák, Spáčil, Navrátil, Mišurec, Niedermertl (H. Zbořil, Schwarz, Gröpl).