Litenčice výhrou nad lídrem 2:1 potvrdily vzestup své formy. Rezerva Kostelce prohrála v Martinicích vysoko 2:8 a prodloužila sérii bez výhry na třináct zápasů. Nedaří se ani Bařicím, které po prohře ve Zlobicích prodloužily sérii bez výhry na deset zápasů v řadě. Domácí se radovali z bodů po sérii osmi porážek. Naopak dál jede Mrlínek, který už šestkrát po sobě vyhrál.

III. třída, sk. A
MYSLOČOVICE B – KOMÁRNO 1:2 (1:1)

Utkání se hrálo na těžkém terénu, který dělal problémy jak domácím tak hostujícím hráčům. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se již v 5. minutě ujali vedení, když se hlavou po centru trefil Palát. Druhý gólový zásah přidal po půl hodině hry opět Palát, ovšem jeho gól neuznal hlavní rozhodčí pro domnělé postavení mimo hru. Domácí hrozili jen sporadicky a jejich první vážnější akce měla hned gólové parametry. Obránce Komárna odhlavičkoval dlouhý míč pouze k neobsazenému hráči, který udělal kličku a krásnou technickou střelou vyrovnal na 1:1. Komárno si v první půli vypracovalo ještě několik střeleckých pokusů, ty však končily v náručí domácího brankáře.

Do druhé půle opět lépe vstoupili hráči Komárna, kteří se pokoušeli hlavně o střelbu zpoza pokutového území, ale velké množství střel bylo blokováno. Důležitý okamžik se stal v 55. minutě druhé půle, když rozhodčí udělil hráči Komárna červenou kartu za obyčejný zákrok na půlce, což se samozřejmě hostům nelíbilo. O dvě minuty po vyloučení se sám na brankáře řítil J. Žejdlík, který se dostával do zakončení, avšak brankář mu skočil pod nohy a měla se pískat penalta. Rozhodčí však opět chyboval a pokutový kop neodpískal. To však hráče Komárna nepoložilo, ba naopak posílilo. V 67. minutě postupoval sám na brankáře Palát, ovšem ani nadvakrát ho nedokázal prostřelit. Hráči Komárna se však nakonec dočkali zasloužené výhry. Vítězný gól vstřelil po samostatné akci J. Žejdlík. Komárno tak drží šňůru pěti vítězných zápasů na hřištích soupeřů v řadě.

„Zápas se odehrál za ranního sychravého počasí, ale kdo se přišel podívat, určitě nelitoval. Jak naši hráči, tak hráči hostů odehráli velice kvalitní zápas. Hosté sice od 10. minuty vedli po standardní situaci, ale my jsme skóre vyrovnali na 1:1 po dalších dvaceti minutách, kdy se nám podařil rychlý protiútok. Bohužel do zápasu nepochopitelně zasahoval rozhodčí, když poškodil jak náš tým tak tým hostů. Nepískl dvě evidentní penalty pro naše mužstvo a jednu pro hostující tým. Dá se říct, že rozhodčí nezvládl celé utkání a byl jednoznačně nejslabším článkem na hřišti. Hosté ve druhém poločase opět ze standardní situace vsítili gól a určili tak konečnou podobu výsledku,“ řekl domácí trenér Rostislav Skopalík

Branky: Kučera – 5. Palát, 70. J. Žejdlík. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 25.

Mysločovice B: Homola – Dluhoš, Pavlačík, Bittner, Juráň, Vendolský, Velísek, Vrabček, D. Skopalík, Postava, M. Kučera (R. Skopalík, Hrubý, Valčík).

Komárno: Tvrdoň – Nesvadba, M. Žejdlík, Valchař, M. Matušů, Nevtípil (Bancik), Vagač, Žejdlík, Orel, Fabián, Palát (Orava).

MÍŠKOVICE B – RYMICE 5:1 (2:1)

První poločas začaly lépe Rymice, které si udržovaly mírnou převahu, ale byli to domácí, kteří šli do vedení ve 13. minutě, když hlavičku dorazil do branky Krajča. Domácí se z vedení radovali pouze pět minut, když centrovaný míč umístnil hlavou do sítě Navrátil. Gólem do šatny uzavřel první poločas domácí J. Herodes, který hlavou překonal hostujícího brankáře.

Druhý poločas začali lépe domácí, jejich snahu nazastavilo ani vyloučení D. Mikaly v 62. minutě, který po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy. Hned v 69. minutě po faulu v pokutovém území z penalty zvýšil Pospíšil. O tři minuty později po chybě obránce přidal branku Machálek a na konečných 5:1, deset minut před koncem po sólu z poloviny hřiště dal Krajča.

Branky: Krajča 2, J. Herodes, Pospíšil, Machálek – Navrátil. Červená karta: D. Mikala. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 50.

Míškovice: L. Herodes – Gaja, D. Štěpaník, D. Mikala, Skotek, Pospíšil (77. L. Štěpaník), Krajča (80. Vaculík), Konečný, J. Herodes, Machálek (83. Zavadil), Zapletalík.

Rymice: Hanzlík – Machovský, Odložilík, Navrátil, Pruš, Mirynský, Fuksa, Marek, Hausknecht, Odložilík, Bartalský.

ŽALKOVICE B – MRLÍNEK 1:6 (1:0)

První poločas vyhráli překvapivě domácí, kteří úspěšně odolávali útokům hostů. Druhý poločas byl již v režii hostů, kteří zápas otočili a zvítězili výrazným rozdílem.

„V prvním poločase nás domácí trošku zaskočili. Nám se nedařilo v koncovce. Neproměnili jsme řadu šancí. Po přestávce už bylo jasné, kdo je na hřišti lepší. V posledním kole nás čekají Ludslavice, které nás doma porazily. Z toho zápasu máme respekt a doufám, že ho zvládneme a udržíme se na prvním místě,“ řekl trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Branky: Dočkal – D. Horák 2, J. Horák, O. Podzemný, Holec, Červík. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 60.

Mrlínek: Pořízka – Heryán, Kušík, Solař, R. Horák, O. Podzemný, Vrubel (Fiurášek), Josinek, D. Horák, J. Horák (Kocfelda), Holec (Červík).

KVASICE B – HLINSKO P. H. 4:0 (2:0)

Branky: Potočný 2, Foltýn, Dohorák.

Hlinsko p. H.: Dohnal – Švehlík. Kopečný, L. Kojetský, T. Podola, I. Podola, J. Škarpich, Zdráhal, Vlč, Burian, Hradil (B. Škarpich, Turoň, Vrajík).

PRAVČICE – BŘEST 0:4 (0:2)

Branky: Kovačič 2, L. Zavadil, Juračka. Rozhodčí: Kotas. Diváci: 50.

Břest: Glozyga – J. Buček, V. Buček, Martíšek, Dlabaja, Juračka, Mrva, Maquete, Kovačič, L. Zavadil, Zapletal (Hajdík, Máša).

MARTINICE – KOSTELEC U HOL. B 8:2 (4:1)

Branky: 3., 42., 68. a 84. Hošťálek, 34. Klhůfek, 43. Doležel, 79. Daněk, 85. Kutra – 39. L. Kovalda, 51. J. Čuzy. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 110.

LUDSLAVICE – ZAHNAŠOVICE 2:0 (1:0)

Branky: Křižan, Švach. Rozhodčí: Ligas. Diváci: 80.

III. třída, sk. B
BEZMĚROV – LUBNÁ B 1:1 (1:0)

Bezměrov protáhl sérii bez prohry na svém hřišti na jedenáct zápasů v řadě. Rezervu Lubné však nedokázal porazit ani v jednom z posledních pěti vzájemných zápasů.

„Nastoupili jsme proti nejlepšímu týmu naší skupiny, takže jsme do zápasu vstoupili s defenzivní taktikou. Dařilo se nám celkem bránit soupeřovi útočníky. Nám se podařilo vstřelit vedoucí branku, kterou dal po střele z dálky Bleša. Po přestávce se hra přitvrdila a vše vyústilo vyloučením stopera Lubné. Přesto, že hosté hráli v deseti, tak jsme nijak výrazně nepřehrávali. Když už jsme se dostali do šance, tak jsme je neproměnili. Hosté z ojedinělého protiútoku vyrovnali

Branky: Bleša – Kovařík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 70.

Bezměrov: Táborský – Ulehla, Fuks, Bleša, Adamov, Karásek, Vejtasa. Stratil, Kyjovský, Trávníček, Zavřel (Polášek).

SKAŠTICE B – KYSELOVICE B 0:1 (0:0)

Ve svátečním dopoledni se hrál ve Skašticích oboustranně velmi pohledný, i když místy hodně vyhrocený fotbal. Akce se střídaly na obou stranách a jenom velmi dobré výkony obou brankařů nedovolily v prvním poločase změnu skóre. I druhý poločas byl podobný, ale víc brankových příležitostí si vytvořili domácí. Ani ty nejvyloženější však neproměnili a přišel trest. V 90. minutě se po nedorozumění domácí obrany prosadil hostující Tinka a rozhodl utkání.

Branka: 90. Tinka. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 70.

Skaštice B: Vrtěl – Menšík, Olbert, Vymětal, Pšenko, Pobořil (70. Seidl), Rozsypal, Brada (80. Zajíček), Janalík, T. Motal, Bocek (65. Blanarovič).

LUTOPECNY – ŠELEŠOVICE 3:0 (1:0)

„Začátek zápasu se nám opět, téměř jako v každém našem nepovedl. Hosté byli lepší, důraznější, přesnější a nebýt jejich zbrklosti a zásahu našeho brankáře, tak jsme prohrávali. Naštěstí se nám podařilo dát branku a utkání se vyrovnalo, ale pořád to z naší strany nebylo to pravé. Teprve ve druhém poločase jsme se rozehráli a bylo jen otázkou času, kdy dáme branky. Dali jsme jen dvě, ale další šance jsme buď zbrkle zahodili, nebo brankář soupeře je chytil. Výhra byla zasloužená,“ řekl domácí trenér Josef Pospíšil.

Branky: Schořík, Frýdl, Krist. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 70.

Lutopecny: Švec – Absolon, Sadil, Kratochvíl, Šilhár, Bleša, Krist, Binas, Hanzlík (Doležel), Frýdl (Drulák), Schořík (Večerka).

LITENČICE – STŘÍLKY 2:1 (1:0)

Branky: 33. Veselý, 86. Horák – 70. Foltýn. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 100.

ZLOBICE – BAŘICE 3:2 (1:1)

Branky: Krejčí, Raiskup, Chalany – Strýc, Goliáš. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 60.

POČENICE – RATAJE B 5:0 (4:0)

Branky: 37. a 60. Tesák, 1. Cigánek, 9. Tesař, 40. V. Zbořil. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 60.

ROŠTÍN – TROUBKY 1:1 (1:1)

Branky: 32. Dvořák – 12. vlastní. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 10.