Šlágr skupiny C zvládli fotbalisté rezervy Zborovic, kteří doma těsně porazili Litenčice.

ZAHNAŠOVICE – HLINSKO P. H. 3:1 (1:1)

V souboji sousedů v tabulce dokázali fotbalisté Zahnašovic přerušit sérii jedenácti domácích utkání bez vítězství. Hlinsko venku nevyhrálo ani jedno z posledních osmnácti utkání.

Branky: Doležel, F. Nečekal, R. Nečekal – Šico. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 50.

TUČAPY – KOSTELEC U HOL. B 2:1 (1:1)

Utkání od prvních minut vzali do rukou domácí hráči. Snaha Tučap prolomit dlouhou sérii bez vstřelené branky byla markantní. Jenže hosté se z přímého kopu krásnou střelou do „šibenice" ujali vedení. Domácí zvýšili své úsilí a na konci prvního poločasu krásnou hlavičkou vyrovnal Pospíšilík. Po krátké, ale zato intenzivní dešťové přeháňce o přestávce vyšel nástup domácím hráčům.

Po rychlé kombinační hře strhl vedení na domácí stranu Kosek. Tučapy Kostelec v dalším průběhu hry do nějakých šancí nepouštěly, ba naopak mohly navýšit vedení, ale proměňování vyložených brankových situací se jeví jako velký jarní problém. Tučapy ukončily čtyřzápasové čekání na vítězství. Domácí brankář Zdeněk Chytil odchytal od roku 2000 už 36. utkání bez obdržené branky a v historické tabulce III. tříd se posunul na páté místo.

Branky: Pospíšilík, Kosek – nehl. Rozhodčí: Rosický. Diváci: 75. Tučapy: Chytil – Helsner, Zalabák, Vrtělka J. (46. Navrátil) – Kosek, Olša (80.Halaška), Truhlář, Sedlařík P. – Sedlařík T., Pospíšilík (90.Trhlík), Novák (83. Crhák).

CHVALČOV – HOLEŠOV B 0:2 (0:1)

Šlágr kola zvládl vedoucí tým tabulky a přidal sedmnácté utkání v řadě bez porážky. Chvalčov nebodoval po čtyřech výhrách v řadě. Hostující Václav Hlobil vstřelil v letošní sezoně dvacátou branku a na vedoucí střelce skupiny A Tomáše Topiče z Rajnochovic ztrácí už pouze tři zásahy.

Branky: Plachý, Hlobil. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 150.

KOMÁRNO – RAJNOCHOVICE 6:1 (1:0)

Teprve podruhé v historii dokázalo Komárno porazit svého odvěkého rivala z Rajnochovic. Od začátku zápasu měli více ze hry domácí hráči, kteří si v derby vytvořili více šancí, ale brankově se prosadili až z pokutového kopu Majkusem. Do poločasu měli domácí ještě několik příležitostí ke skórování, ovšem do kabin šli pouze s jednobrankovým vedením.

Rychlý vstup do druhého poločasu a šance vyústily v rychlé branky Žejdlíka hlavou po rohu a Kundráta, který po kombinaci prostřelil brankáře.

Hostující tým si k překvapení všech nevytvořil skoro žádné velké šance a definitivní hřebíček do rakve mu zatloukl rybičkou Palát.

Hostům se podařilo vstřelit alespoň čestný gól, když míč napálil na branku Hrachovec.

Komárno však bylo při střelecké chuti, o čemž všechny přesvědčil ranou ze střední vzdálenosti Hošťálek a těsně před koncem zápasu svým druhým gólem hlavou kapitán J. Žejdlík.

Pro Komárno to tak je už 31. zápas v řadě na domácí půdě bez porážky. Domácí Jaroslav Žejdlík je se sedmnácti brankami třetím nejlepším střelcem skupiny A.

Branky: 50. a 89. J. Žejdlík, 25. (pen.) Majkus, 84. Hošťálek, 54. Kundrát, 68. Palát – 80. Hrachovec. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 250. FK Komárno-Osíčko: Kunz – Šindelek J., Nesvadba, Orel, Žejdlík M. – Žejdlík J., Kundrát, Klas, Majkus – Hošťálek, Palát (Orava, Laibner, Šenkyřík, Ondroušek). SK Rajnochovice: Rýc – Staněk, Žídek, Doležal, Hlobil – Čech, Kubík, Staša, Jurča – Hrachovec, Novosad (Dubčák).

RYMICE – PRUSINOVICE 2:0 (2:0)

Proti Prusinovicím se fotbalistům Rymic povedlo přerušit sérii sedmi utkání bez vítězství.

Branky: Hanák, A. Marek. Rozhodčí: Čech. Diváci: 80. Prusinovice: Sklenář – Šiška (80. Doležel), Polešovský, Němec, Mikeška – Pospíšil (60. Skřivánek), Barot, Krejčí – Vybíral, Nevřala R., Talach.

KYSELOVICE B – BŘEST 1:3 (1:2)

Břest nastoupil pošesté k utkání s rezervou Kyselovic a pošesté vyhrál. Skóre ze vzájemných zápasů je 22:2 pro Břest. Hosté na hřišti soupeře neprohráli pošesté v řadě. Nejlepší střelec hostů Tomáš Daněk se dostal na metu sedmnácti branek a ve skupině B mu mezi kanonýry patří třetí příčka.

Branky: Jančík – Koudelníček 2, Daněk. Rozhodčí: Šindelek. Diváci: 50. Břest: Pohořelský – Marek, Buček J., Motal, Koryčan, Šimurda (87.Máša), Koudelníček (80. Arm), Buček V., Hudeček, Štauber, Daněk.

MYSLOČOVICE B – ŽERANOVICE 1:9 (0:7)

Rozdíl mezi předposledním a druhým mužstvem tabulky byl znát. Nejlepší střelec skupiny B Pavel Plhal už letos zaznamenal 27 branek.

Branky: Jurčeka – Plhal 2, Smith 2, Menšík 2, Martinec, Sklenář, Mich. Pšurný. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 60.

ZÁHLINICE – PRAVČICE 3:1 (1:0)

Záhlinice splnily roli favorita, když pošesté v řadě porazily Pravčice a natáhly domácí neporazitelnost na šest utkání. Pravčice čekají na tříbodový zisk už jedenáct zápasů v řadě.

Branky: 12. (pen.) Paštěka, 57. Jakvid, 76. Müller – 50. Ruman. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 120. Záhlinice: Novotný – Bureš (45. Jakvid), Lochman, Mrtvý, Oračka (70. Müller), Polák (45. Sklenář), Pospěch, Rygál, Sklenařík (65. Večerka), Šustr (80. Tabara).

MÍŠKOVICE – SKAŠTICE B 2:2 (2:0)

Rezerva Skaštic udržela neporazitelnost na hřištích soupeřů, která trvá osm zápasů.

Branky: Kopřiva, Snopek – Brada, Vymětal. Rozhodčí: Vybíral. ČK: Javora (Míškovice). Diváci: 100. Skaštice B: Vymětal L. – Vymětal R., Stančík, Sehnal, Blanarovič – Zlámal, Uličný, Ježák (Koňárek), Foukal – Brada, Čepica.

ZÁŘÍČÍ B – MARTINICE 4:2 (2:2)

Souboj sousedů v tabulce rozhodli domácí dvěma góly po přestávce. Záříčí B se posunulo v tabulce na šesté místo.

Branky: J. Dobrý, Štětina, Menšík, vl. – J. Zaoral, O. Zaoral. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 50.

ZBOROVICE B – LITENČICE 2:1 (1:0)

Pro rezervu Zborovic to bylo už 24. utkání v řadě bez porážky. O třech bodech pro vedoucí tým tabulky C rozhodl osm minut před koncem Judas. Hosté po pěti výhrách v řadě vyšli naprázdno.

Branky: 32. O. Hlaváč, 82. Judas – 68. Dutka. Rozhodčí: Rosický. Diváci: 80.

KVASICE B – BEZMĚROV 3:2 (2:1)

Rezerva Kvasic udolala v dramatickém závěru Bezměrov a zvítězila 3:2. Vše začalo velkým tlakem domácích Kvasic, které prvních patnáct minut ovládaly hru. Pak ovšem hráči béčka polevili a hra se vyrovnala. První gól domácích vstřelil Hora již ve 4. minutě po krásné dlouhé přihrávce Hrabala. O patnáct minut později bylo vyrovnáno, když se z pokutového kopu trefil hostující hráč.

Kvasice si ovšem vedení vzaly zpět ve 31. minutě, když uklidil míč po trestném kopu do sítě Navrátil. Ve druhé půli měli větší převahu hráči Bezměrova, ovšem Kvasičtí jim skórovat nedovolili.

V 85. minutě navíc zvýšil Dosoudil na 3:1 a zdálo se být hotovo. Pak ale přišla 90. minuta a druhá penalta hostů, kteří její zásluhou snížili. Víc už se ale nestalo, a tak zůstaly tři body doma.

Branky: Hora, Navrátil, Dosoudil – Pavelka 2. Kvasice B: Belza – Benda (46. Gremlica), Hrabal, Ambruz, Reiskup M. – Dohorák, Dosoudil F., Foltýn, Daněk (77. Reiskup F.) – Hora (46. Dočkal), Navrátil (57. Pospíšil A.).

DŘÍNOV – ŠELEŠOVICE 3:4 (3:2)

Od srpna 2007 Šelešovice s Dřínovem neprohrály. V jedenácti vzájemných zápasech podeváté zvítězily. Dřínov v posledních pěti kolech ani jednou nevyhrál. Jednu z branek hostů vstřelil jejich nejlepší střelec Jaroslav Daněk.

Branky: Bilík, Gröpl, Strašák – Kouřil 2, Daněk, Šmíd.

POČENICE – RATAJE 2:4 (2:2)

Počenice to na Rataje v poslední době neumí. Už téměř sedm let je nedokázaly porazit (0 – 1 – 6). Pro hosty to byla šestá výhra venku v řadě. Postaral se o ni především nejlepší střelec skupiny C David Vacl, který už letos vstřelil 21 branek.

Branky: 5. Jánský, 16. Tesák – 60. a 89. Vacl, 4. A. Chalupa, 11. Brázda. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 110.

ZLOBICE – BAŘICE 0:2 (0:1)

Ve svém patnáctém utkání v sezoně se fotbalisté Bařic mohli radovat z premiérového zisku bodů. Ve Zlobicích dokonce hned zvítězili. Domácí hráči na svém hřišti nevyhráli počtrnácté v řadě a na svého soupeře už mají k dobru jenom dva body.

Branky: Konečný, Dřímal. Rozhodčí: Benda. Diváci: 50.

1. Zborovice B 14 12 2 0 59:15 38
2. Rataje 15 12 1 2 65:22 37
3. Lutopecny 14 9 2 3 46:16 29
4. Litenčice 15 9 2 4 43:30 29
5. Bezměrov 15 9 0 6 38:26 27
6. Počenice 14 7 2 5 40:28 23
7. Šelešovice 15 5 3 7 38:42 18