LUHAČOVICE – FRYŠTÁK 3:1 (1:0)

Úvodní rychlá branka domácí uklidnila, tlačili soupeře, ale druhou pojišťující trefu i přes množství šancí nedokázali přidat.

„Uspěli jsme maximálně z ofsajdu,“ posteskl si trenér Luhačovic Jan Jelínek.

Přestože i po přestávce byli Luhačovičtí aktivnější, z brejku udeřil soupeř a Hřebačkou srovnal. Hra se poté vyrovnala a Fryšták byl mnohem pozornější v defenzivě. Až v závěru udeřil střídající Talaš, aby zaslouženou výhru pečetil v samém závěru Štěpán Červenka.

„Jsem za výhru rád, i když jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Vítězství v soutěži nám totiž dovoluje experimentovat a zkoušet nové věci,“ pochvaluje si Jelínek.
Branky: 5. Polách, 81. Talaš, 91. Š. Červenka – 59. Hřebačka. Rozhodčí: Zicháček, 32 diváků.

STRÁNÍ – BORŠICE 7:0 (4:0)

Od začátku domácí udávali tempo hry. Nátlakovou hrou si vytvářeli šance, které se jim dařilo proměňovat. Brankostroj načal po čtvrthodině hry svou premiérovou brankou po standardce Valenty Silnica, o dvě minuty později po dlouhém autu Pilky prodloužil hlavou pod břevno Brázdil. Hned nato ve 20. minutě po další standardce Valenty lehce učesal míč do sítě hlavou opět Brázdil. Tím bylo prakticky rozhodnuto. Domácím skvěle dirigovaným Valentou se hra dařila a vytvářeli si další šance, do poločasu ještě zvýšil Pilka na 4:0. Hosté se snažili, ale naráželi na kvalitní hru soupeřovy obrany.

Po obrátce brankostroj Strání pokračoval, další góly přidali Miklovič a Hynčica. Domácí trenér Šebesta pak dal šanci hráčům ze širšího kádru a utkání se už od 65. minuty jen dohrávalo.

Branek mohlo padnout ještě daleko více. Ke konci měli několik šancí i hosté, ale vše jim zlikvidoval spolehlivý Popelka. Poslední úspěch domácích vsítil střídající Bruštík. Vítězstvím si domácí hráči spravili chuť a naznačili, že se druhého místa nechtějí jen tak lehce vzdát.

Branky: 15. Silnica, 17. vlastní (Skřivan), 26. Brázdil, 32. Pilka, 49. Miklovič, 52. Hynčica, 63. Bruštík. Rozhodčí: Surovec, 248 diváků.

PROVODOV – VSETÍN 1:4 (1:2)

Páteční termín Provodovu evidentně nesvědčí. „I proto, že nám hlavně z pracovních důvodů chyběli tři hráči Huťka, Urbánek a Gargulák, což bylo především v defenzivně dost znát,“ posteskl si trenér domácích Josef Rak.

I přesto to byl jeho tým, který šel v samém úvodu po standardní situaci a trefě Zakopala do vedení. Hosté pak po sporné ofsajdové situaci vyrovnali a výsledek ještě do přestávky otočili.

„Od vyrovnání nás už Vsetín přehrával. I přesto jsme s ním drželi tempo až do 80. minuty. Po třetí trefě hostů ale bylo rozhodnuto,“ pokrčil rameny Rak, jemuž se výkon protivníka hodně líbil.

„Vsetín vyhrál naprosto zaslouženě. Překvapil mě jeho výkon. Byl bezkonkurenčně nejlepší, proti komu jsme na jaře hráli,“ sportovně uznal a smekl Josef Rak.

Branky: 1. Zakopal – 41. a 82. Hořelica, 17. Mydlář, 90. Fojtů. Rozhodčí: Konečný, 15 diváků.

ROŽNOV – KELČ 2:1 (0:1)

Kelč ještě v 80. minutě vedla, nakonec odjela bez bodu.

„V prvním poločase z naší strany bylo jediné, co stálo za zmínku, nastřelená tyč Radka Růčky. Jinak jsme tento úsek zápasu totálně, ale totálně prospali. Moje hráče jsem nepoznával, místy mi připomínali mladší žáky. Po velké bouřce v kabině jsme po přestávce začali po hřišti trochu více jezdit, i když chyb bylo v naší hře stále hodně. Podařilo se nám nakonec zápas otočit a mohu být dnes spokojený pouze se ziskem třech bodů a krásnou druhou brankou v podání Zetka, jehož bomba skončila v šibenici hostující branky,“ řekl k utkání trenér Rožnova Milan Náměstek.

„Je to obehraná písnička. I když jsme dnes dorostence poslali na jejich zápas, hráli jsme v plné sestavě. Zaslouženě jsme vedli, v prvním poločase měl špatně hrající Rožnov jednu šanci, my tři. Nám se však zranil Lukáš Machač a to ovlivnilo naši hru. I když Rožnov pokračoval ve špatném výkonu také ve druhém poločase, nakonec jsme během dvou minut přišli o vítězství. I tak je náš výkon povzbuzením do další práce,“ řekl k utkání trenér Kelče Daniel Šulák.

Branky: 80. Růčka, 82. Zetek – 38. Matějka. Rozhodčí: Kovařčík, 80 diváků. Rožnov: Barabáš – Matouš Melichařík, Dvořák (68. Hrůzek), Šimek (46. Bolcek), Michal Melichařík – Žitník, Fuksa, Fiurášek (52. Bolf), Filip Zetocha (70. Zetek) – Rezdar, Růčka (91. Kolařík). Trenér Milan Náměstek. Kelč: Hrdlička – Hegar, Radim Pastrnek, Lukáš Machač (52. Martin Pastrnek), Matějka – Kulicha, Škorňa, Jan Hlavica, Škařupa – Šindelek, Jaroslav Machač (70. Minář). Trenér Daniel Šulák.

BAŤOV – VIGANTICE 3:2 (3:1)

Domácí podali hlavně v prvním poločase výborný výkon, kdy vedli již o tři branky. Vigantice ovšem nesložily zbraně a po hodině hry dokázaly vstřelit kontaktní branku. Přestože v závěru měla obě mužstva šance, výsledek se nezměnil a Baťov cennou výhru udržel.

Branky: 10. a 34. Kašík, 15. Krajča – 43. a 62. Macíček. Rozhodčí: Volek, 183 diváků. Baťov: Vitásek – Dvořák, Bršlica, Novák, Krajča, Skyba, Lorenc, Kašík, Zapletal Petr, Zapletal Martin,Spurný D. Střídali: Spurný M.,Večeřa R., Zikmund. Vigantice: Slovák – Řepka, Bolcek, Ondřej, Křiva, Vičan, Paprskář, Václavík, Kožušník, Babinec, Macíček. Střídali: Porubský, Macíček, Slovák.

MORKOVICE – BYSTŘICE P. H. 2:0 (0:0)

Domácí byli jasně lepší a téměř celý zápas se hrál na jednu branku. Kdyby byli Morkovičtí pohotovější v zakončení, byl by rozdíl vyšší. V prvním poločase vyškrábl tutovku Oplta brankář Unger na roh. Dvě těžké střely Chalupy opět zlikvidoval brankář Bystřice. První branku dal z penalty, kterou nařídil rozhodčí Mejzlík za faul na Chalupu, Tesař. Na 2:0 zvýšil po pěkné kombinační akci Hradila s Tesařem Gröpl. Další tutovku spálil Doležel a v závěru ještě Tesař trefil břevno. Hosté si za celý zápas nedokázali vytvořit ani jednu vážnější příležitost. Podle domácích kouč hostí odmítl podat ruku morkovickému trenérovi.

„O výsledku tak nakonec rozhodl opravdu velmi úsměvný pokutový kop, díky kterému získali domácí tři body. Chválím kluky za výborný přístup, pevné nervy a touhu rvát se o výsledek až do posledních chvil,“ zhodnotil zápas bystřický trenér Vlastimil Chytrý.
Branky: 53. Tesař, 68. Gröpl. Rozhodčí: Mejzlík, 100 diváků.

ŠTÍTNÁ N. VL. – CHROPYNĚ 5:0 (4:0)

Hosté totálně propadli a domácí mohli klidně vyhrát i dvojnásobným rozdílem. Hned v 37. sekundě byl v pokutovém území sražen Kořenek a Vaculík následnou penaltu proměnil. To domácí uklidnilo, měli více míč na svých kopačkách a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Do 25. minuty to Chropyňští ještě ustáli. To když nezakročil brankář Večeřa, a tak trefili domácí břevno.

Ale poté v rozmezí 12 minut vstřelili tři góly po téměř shodných kombinacích, kdy Malaník třikrát nahrál spoluhráčům před prázdnou branku a ti se nemýlili. Ve 37. minutě za stavu 4:0 byl zápas rozhodnutý.

Po přestávce už domácím zvlhl střelecký prach, již nehráli tak agresivně jako předtím a vytvořili si jen tři velké příležitosti. Dočkali se až v závěru, kdy si s obranou a nakonec i gólmanem pohrál Vaculík a do prázdné branky uzavřel skóre.

Branky: 1. z pen. a 86. Vaculík Tomáš, 25. Hnaníček, 30. Kořenek, 37. Spáčil. Rozhodčí: Macháč – Zpěvák, Smirnov, 120 diváků. Štítná: Vaculík P. – Sloboda, Smolka (24. Zvoníček), Hnaníček, Chovančík V., Malaník (79. Krůžela), Spáčil (72. Polášek), Chovančík T., Hrnčiřík, Kořenek, Vaculík T. Chropyně: Večeřa – Večerka, Podaný (74. Buksa), Urubek, Vaňhara, Nehoda, Železný, Dutkevič, Hrabal, Navrátil, Ležák

DOHRÁVKA: Kelč – Štítná 1:3 (1:0). Branky: 32. Lukáš Machač – 51. a 64. Vaculík, 79. Malaník. Rozhodčí: Kotačka, 100 diváků.

1. Luhačovice 24 17 3 3 1 52:19 58
2. Strání 24 12 5 2 5 54:24 48
3. Vsetín 24 13 3 2 6 56:27 47
4. Morkovice 24 14 1 2 7 47:31 46
5. Provodov 24 10 4 5 5 38:35 43
6. Bystřice p. H. 24 9 6 2 7 43:39 41
7. Baťov 24 10 3 3 8 57:43 39
8. Štítná n. Vl. 24 9 3 1 11 39:42 34