KELČ – VSETÍN 1:2 NA PEN. (0:1)

Hlavně ve druhém poločase byli domácí lepším celkem, ale za opět snaživý výkon má nováček soutěže pouhý bod. „První poločas byl z naší strany slabší. Soupeř nás nepřehrával, ale dal branku, kdy jejich hráč přešel přes tři naše bránící. Vsetín se nikam nehnal, hrál defenzivně a trochu mne svým výkonem zklamal. Až v nastavení prvního poločasu mohli dát druhou branku a to by pro nás nebylo i dobré. My jsme byli po přestávce jasně lepší. Po centru srovnal hlavou Škorňa a soupeře jsme do šancí nepouštěli. V penaltách jsme prohrávali 1:3, ještě jsme se do toho dostali, ale padli v desáté sérii. Body nám přibývají zatím velmi pomalu," řekl k utkání trenér Kelče Daniel Šulák. Hosté ze Vsetína přijeli spíše s defenzivní taktikou a tu do puntíku splnili. „Záměrně jsme s obranným blokem byli vzadu. S tím jsme počítali, že nás soupeř bude přehrávat ve středu hřiště a to se potvrdilo. V prvním poločase jsme dali branku a mohli Turečkem s Nahodilem přidat další. Ve druhém poločase šel sám na brankáře Fojtů. Dva body bereme, nehráli jsme dobře, ale dnes jsme se opravdu zaměřili na defenzivu," dodal trenér Vsetína Pavel Charvát.

Branky: 65. Škorňa – 19. Hořelica. Rozhodčí: Dunda. Diváků: 150. Kelč: Kiza – Hegar (64. Greš), Radim Pastrnek, Petr Minář, Matějka (81. Martin Pastrnek) – Kulich, Lukáš Machač, Škorňa, Jan Hlavica – Jakub Kapusta (76. Radomír Kapusta), Jaroslav Machač (88. Radim Minář). Trenér Daniel Šulák. Vsetín: Eliáš – Dulík, Tureček, Kocurek, Nahodil – Mydlář (90. Smilek), Surovec, Amrich, Jaroš (70. Maček) – Prešnajder, Hořelica (76. Fojtů). Trenér Pavel Charvát.

BYSTŘICE P. H. – CHROPYNĚ 0:1 (0:0)

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, oboustranně opatrná, bez nebezpečného zakončení. Do druhé půle nastoupila Bystřice aktivně a několikrát ohrozila branku soupeře. Do vedení se ale dostali překvapivě hosté, když v 51. minutě využili nedorozumění domácí obrany a po přehození vyběhnutého brankáře skóroval Berky do prázdné branky. Domácí se snažili do konce zápasu o vyrovnání a po příchodu Hošťálka na hřiště si vytvořili několik příležitostí. Šance Beránka, Hošťálka, Zámorského, Šipky zůstaly nevyužity především zásluhou výborného brankáře a hosté uhájili těsné vítězství.

Branka: Berky. Rozhodčí: Stodůlka – Mičkal, Zubek, 90 diváků. Bystřice p. H.: Unger – Pálka, Lapčík, Michálek, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Pumprla, Zetek, Beránek J., Drápal. Střídali: Hradil, Zámorský, Šipka, Hošťálek. Chropyně: Kadlec – Pospíšil, Ležák, Nehoda M. ml., Urubek, Vaňhara, Malát, Berky, Železný, Hrabal, Machů. Střídali: Večeřa, Navrátil, Stratil, Hamrla.

MORKOVICE – LUHAČOVICE 0:4 (0:3)

Zápas ve svůj prospěch rozhodli hosté už v prvním poločase, kdy byli jasně lepší a nepustili domácí téměř k ničemu. První branku dal po hrubé chybě domácího hráče v 19. minutě D. Červenka. Po pěkné kombinační akci zvýšil ve 36. minutě Š. Červenka. v poslední minutě prvního poločasu proměnil penaltu opět D. Červenka. Aby těch střelců se jménem Červenka nebylo málo, tak v 59. minutě po brejku dal čtvrtou branku Luhačovic O. Červenka. Poté hosté polevili, domácí si vytvořili několik šancí, ale nepodařilo se jim vstřelit ani čestný úspěch. „Kluky musím pochválit za předvedenou aktivitu, napadali jsme soupeře, vraceli jsme se do obrany a stíhali jsme i rychlé přechody do útoku. V první půli jsme jasně dominovali a konečně se nám prosadili i útočníci. Ve druhé půli přišlo výsledkové uspokojení a herní útlum. I tak jsme mohli vstřelit více branek. Vítězství je ovšem zasloužené a klukům patří dík," vzkázal trenér Luhačovic Jan Jelínek.

Branky: 19. a 45. z pen. D. Červenka, 36. Š. Červenka, 59. O. Červenka. Rozhodčí: Zicháček – Šimoník, Doležal, 100 diváků. Morkovice: Jarka – Šimoňuk, Rozsypal, Síleš, Smažinka, Kapounek, Oplt, Judas, Gröpl, Chalupa, Pajgr. Střídali: Přecechtílek, Kubík, Vdoleček. Luhačovice: Kořenek Jakub, Bartek, Suchý, Červenka B., Kořenek Jan, Liška (84. Vičánek), Popelka, Červenka O., Polách, Červenka Š. (74. Bernátek), Červenka D. Trenér Jelínek.

ROŽNOV P. R. – BAŤOV 2:3 NA PEN. (0:1)

Fotbalisté Rožnova nesehráli dobrý zápas, ale málem ho dokázali vyhrát. Kvalitní herní projev Baťova se během zápasu promítl do dvoubrankového vedení, domácí se nadechli až v závěru. Hned v 1. minutě vychytal Barabáš hostujícího Michala Vitáska. Ve 2. minutě minul těsně z dvaceti metrů střelou Martin Zetocha. V 15. minutě vyrazil Barabáš centrovaný míč před sebe a Krajča nezaváhal. Ve 38. minutě vychytal hostující Červinka fantastickým zákrokem na brankové čáře Lukáše Maléře. Hned po přestávce využil z nájezdu Krajča nedorozumění domácí obrany a Baťov byl blízko třem bodům. Jenže Rožnov v závěru soupeře přimáčkl a vyrovnal. V 83. minutě dotlačil míč do sítě po standardní situaci Rezdar. V 85. minutě se po roku prosadil hlavou Lukáš Maléř. A to nebylo vše. V 87. minutě po dlouhém pasu Poledníka mohl rozhodnout Martin Zetocha. „Udělali jsme dnes strašně moc chyb a hráli velmi nepřesně. Hosté byli velmi kvalitním celkem a my vzhledem k předvedené hře máme zlatý bod," dodal k utkání vedoucí mužstva Rožnova Jakub Strkač.

Branky: 83. Rezdar, 85. Lukáš Maléř – 15. a 47. Krajča. Rozhodčí: Kovařčík, 75 diváků. Rožnov: Barabáš – Šimek, Lukáš Maléř, Hrůzek, Melichařík – Fuksa (78. Poledník), Bolcek, Martin Zetocha, Filip Zetocha (55. Seidl) – Rezdar, Radek Růčka. Trenér Milan Náměstek. Baťov: Červinka – Novák, Krajča, Skyba, Lorenc – Čonka, Vitášek (90. Janovský), Petr Zapletal (74. Sviečka), Žáček – Gerych, Spurný (92. Martin Zapletal). Trenér Pavel Neradil.

STRÁNÍ – FRYŠTÁK 3:0 (2:0)

Fryšták nastoupil poprvé od úmrtí spoluhráče Martina Trojáka. A už v 10. minutě prohrával, když skóre otevřel Haloda. Navíc ve 34. minutě přidal druhý gól Křižák, který ve třetí minutě nastavení ještě přidal třetí trefu.

Branky: 10. Haloda, 34. a 93. Křižák. Rozhodčí: Šimoník – Surovec, Mitáček. Strání: Popelka A. – Haloda, Miklovič, Straňák, Malíček, Bruštík, Križák, Valenta V., Mimochodek, Silnica, Pilka. Střídali: Gardian, Čaňo, Kolaja. Fryšták: Trochta – Gřešák, Bednařík, Skalička, Šobáň, Křenek, Krhůtek, Julina, Hřebačka, Chudý, Světlík. Střídali: Bartoň, Mikel, Naňák.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – VIGANTICE 1:2 (1:2)

Domácí zaspali úvod zápasu a to se jim vymstilo. Hosté již v 8. minutě vedli 2:0 a své vítězství udrželi. Nejprve se prosadil střelou ve 3. minutě Štreit a v 8. minutě po chybě gólmana zvýšil vedení Paleček. Domácí se snažili, měli míč na svých kopačkách. Ale šance neproměnovali. Prosadit se dokázali pouze z penalty před koncem poločasu. Druhý poločas pokračovali v tlaku, ale když nadále nedokázali proměnit šance, tak se tři body odvezli hosté z Vigantic.

Branky: 44. z pen. Liška T. – 5. Štreit, 8. Paleček. Rozhodčí: Dlouhý – Švach, Schnürmacher. Štítná: Vaculík P., Sloboda, Smolka, Chovančík V., Chovančík T., Liška J., Hrnčiřík, Liška T., Vaculík T., Kořenek (74. Zvoníček), Hnaníček. Vigantice: Slovák, Bolcek (46. Hartman), Paleček, Ondřej, Vičan M., Křiva (83. Řepka), Štreit (48. Paprskář), Vičan V. (90. Pikal), Kalod, Kučera (46. Barabáš), Vokoun.

BORŠICE – PROVODOV 4:1 (1:0)

Domácím se vydařil úvod utkání. Kaspřák již ve 4. minutě našel skulinku v obraně Provodova a brankář Petr jen sledoval let míče do pravého rohu své branky. Provodov měl sice územní převahu, ovšem šance si vytvářeli domácí, zvláště dva průniky Plavšiče volaly po gólu a Ohnutkova šance byla stoprocentní.

Začátek druhého poločasu byl kopií prvního, neboť opět Kaspřák přesnou střelou zvýšil na 2:0. V 71. minutě hosté po rohovém kopu snížili hlavičkou Huťky na 2:1. O dvě minuty pozdějií Kaspřák uvolnil Ohnutka a ten přesnou střelou zvýšil na 3:1. Domácí si nechali krásnou akci na 85. minutu, kdy z křídla odcentroval Andrýsek a na Krsičkovu hlavičku byl brankář Petr krátký. Závěr zápasu se změnil v exhibici domácích a hosté marně vzpomínali, kdy naposledy jejich obrana měla tolik okének.

Branky: 4. a 46. Kaspřák, 74. Ohnutek, 84. Krsička – 73. Elšík. Rozhodčí: Štěpánek – Mejzlík, Smirkov. Boršice: Janečka – Vlček, Kaspřák, Peci, Brzica, Kopčil, Březina, Ohnutek, Plavšič, Zach, Bělaška. Střídali: Andrýsek, Soldán, Krsička. Provodov: Petr – Hnilo, Laciga, Hlavňovský, Urbánek, Gargulák, Novák, Velev, Elšík, Huťka, Ulman. Střídal: Chalupa.

1. Strání 4 3 0 0 1 9:2 9
2. Luhačovice 4 3 0 0 1 10:4 9
3. Vsetín 4 2 1 0 1 7:6 8
4. Provodov 4 2 1 0 1 6:6 8
5. Chropyně 4 2 1 0 1 5:6 8
6. Boršice 4 2 0 1 1 9:5 7
7. Rožnov p. R. 4 2 0 1 1 8:8 7
8. Vigantice 4 2 0 0 2 6:9 6