VSETÍN – BYSTŘICE P. H. 2:0 (0:0)

„Kluci předvedli perfektní výkon. Vyrovnali jsme se i s absencí Ondráše. Po zranění se vrátil Jaroš a dal dvě branky. Takže za mě má taky jedničku. Soupeř neměl za celý zápas vážnější šanci, zaskočil nás jen prvních deset minut obou poločasů, ale nic z toho nevytěžil. Když to v závěru Bystřice otevřela, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. S výkonem celého týmu jsem dnes maximálně spokojený,“ řekl k zápasu vsetínský trenér Pavel Charvát. Vzhledem k nepříznivému počasí se hrálo na miniaturní umělé trávě. „Ta spíš připomíná hokejbalové hřiště. Spíš než fotbal se tak odehrával velký boj o každý míč plný soubojů a standardních situací. Prvních 25 minut jsme na zaskočené domácí vlétli. Do druhé půle jsme opět nastoupili aktivněji a utkání definitivně rozhodla 56. minuta, kdy nejprve Pumprla hlavou spálil tisíciprocentní šanci, aby domácí z rychlého protiútoku skórovali. Nemám klukům co vytknout, makali, bojovali, ale o body nás připravilo neproměňování šancí,“ posteskl si trenér hostů Vlastimil Chytrý.
Branky: 56. a 75. Jaroš. Rozhodčí: Surovec, 150 diváků. Vsetín: Eliáš – Dulík, Zuzaňák, Maček, Nahodil – Mydlář, Amrich, Matůš, Surovec – Jaroš (78. Prešnajder), Hořelica. Trenér Pavel Charvát. Bystřice p. H.: Unger – Ondra, Krajcar, Michálek, Bahounek – Zapletal, Ondroušek, Kušík, Juhás – Pumprla, Berky (74. Drápal). Trenér Vlastimil Chytrý.

FRYŠTÁK – MORKOVICE 0:2 (0:0)

Fryštáku se zápas nepodařil, Morkovice byly po většinu utkání lepší, držely častěji míč na svých kopačkách, byly přesnější i pohyblivější. Navíc ve druhém poločase dokázaly na rozdíl od domácích své šance proměnit. Zápas v prvním poločase příliš krásy nepobral. Obě mužstva pozorně bránila, ve hře bylo zejména u domácích hráčů hodně nepřesností. Fryšták měl více než stoprocentní šanci po půlhodině hry, když jeden z obránců hostů podklouzl a Doležel mířil sám na bránu, ale po kličce gólmanovi odkrytou svatyni přestřelil. To jeho jmenovec v morkovickém týmu po přestávce v rozmezí čtyř minut zápas rozhodl. Nejdříve po průniku spoluhráče Tesaře do vápna zakončil jeho příhru na malém vápně, aby po hodině hry znovu doklepával na zadní tyči přihrávku stejného spoluhráče – 0:2. Fryšták se snažil vývoj utkání otočit, získal několik standardních situací, ale v 80. minutě Valášek trefil jen břevno. Morkovice si závěr pohlídaly.
Branky: 56., 60. Doležel. Rozhodčí: Volek, 238 diváků.

CHROPYNĚ – BORŠICE 4:1 (1:0)

Utkání bylo v první půlhodině vyrovnané, domácí byli v poli o něco aktivnější, ale nebezpečnější byli zpočátku hosté. Střelecky se ale prosadit nedokázali, a to i zásluhou brankáře Večeři, který zlikvidoval dvě vyložené šance. Ve 33. minutě zachytil špatnou rozehrávku Boršic Panáček, posunul míč do pokutového území na Podaného, který z levé strany přízemní střelou otevřel skóre. V následujících pěti minutách mohli do té doby ne příliš výrazní domácí vstřelit další tři branky, ale z vyložených šancí trefili jen břevno a tyč.

První šanci druhého poločasu měly opět Boršice. V 50. minutě se po rozehraném přímém kopu z pravé strany prosadil v pokutovém území hlavou Večerka – 2:0. Boršice více otevřely hru a Chropyňští se z rychlých protiútoků dostávali do šancí, ovšem i ty vyložené trestuhodně zahazovali. V 62. minutě Vlček v souboji o míč zbytečně fauloval Panáčka. Hostující obránce byl za hrubý zákrok vyloučen, domácí fotbalista opustil hřiště na nosítkách. Domácí pokračovali v zahazování šancí, také hosté se i v deseti občas dostali k zakončení, ale ani oni nebyli úspěšní. V 72. minutě zvýšil náskok domácích z penalty, nařízené po faulu na Pospíšila, Vaňhara. Hosté snížili zásluhou Hromady. Výsledek pečetil v nastavení z brejku Nehoda.

Branky: 33. Podaný, 50. Večerka, 72. Vaňhara (PK), 90. + 2 Nehoda – 75. Hromada. Rozhodčí: Macháč, ČK: 62. Vlček (Boršice), 80 diváků. Chropyně: Večeřa- Pospíšil, Večerka, Vaňhara, Navrátil – Hrabal (72. Nehoda), Panáček (62. Železný), Dutkevič, Urubek (86. Stratil) – Dombi, Podaný. Boršice: Janečka – Cigoš, Vlček, Lysoněk, Hromada – Březina, Skřivan, Ohnutek, Bartl (Blaha) – Krsička (62. Soldán), Kaspřák.

LUHAČOVICE – ROŽNOV P. R. 2:1 (2:1)

Od první minuty byli domácí aktivnější. Soupeř přijel spíše s defenzivní taktikou, a tak to bylo hodně o hledání skulinek. A hned první našel ve 4. minutě Bernátek – 1:0. Druhou trefu přidal ve 25. minutě agilní Talaš. Vše vypadalo na lehký průběh, domácí ale své další šance zahazovali. A tak přišel trest. Ve 45. minutě nakopl za obranu míč Bolf, a po faulu na Švece pokutový kop proměnil Zetocha.

Druhá půle začala podobně jako první, ale vyložené šance domácí opět neproměnili. Soupeř ucítil šanci a zvýšil aktivitu. Ta ovšem troskotala většinou před pokutovým územím nebo střelou mimo. Největší příležitost měl Liška. Další příležitost prováhal Ondra Červenka i Martin Bernátek. V závěru hosté svou šanci vyrovnat také zahodili.

„Byli jsme jasně lepším týmem. Hráli jsme ale proti pozorné obraně, a přes to jsme si vytvářeli šance. I tak nám zápas ukázal zvednutý varovný prst. Pokud nebudeme naprosto koncentrovaní na svou práci, přijde trest. Musíme si více vážit šancí, které si vytváříme. A rozhodně musíme pracovat na předfinální fázi, tam jsme hodně nepřesní,“ posteskl si kouč lídra Jan Jelínek.

Branky: 4. Bernátek, 25. Talaš – 45. Zetocha (pen.). Rozhodčí: Liška, 86 diváků. Luhačovice: Švec – Talaš, Popelka, Červenka B., Kořenek, Suchý, Červenka O., Liška (87. Zámorský), Červenka Š., Bernátek, Červenka D.

PROVODOV – BAŤOV 0:4 (0:0)

Druhou porážku v řadě musí trávit Provodovští. „Úvod zápasu na těžkém terénu patřil nám. Do dvacáté minuty jsme měli svižně hraný duel pod kontrolou, ovšem následná neproměněná penalta Huťkou kartu obrátila,“ posteskl si trenér domácích Josef Rak, jehož tým ještě před přestávkou vykopával míč z brankové čáry. Po změně stran měli navrch Baťovští, kteří šli v 51. minutě po centru Ondráše Vitáskem do vedení. „Definitivně zlomit náš odpor se soupeři podařilo dvěma slepenými góly. Na ně jsme už nedokázali reagovat. Baťov prokázal větší vůli po vítězství, za druhou půli si body zasloužil. Naopak my zkolabovali,“ přiznal Rak.

Branky: 51. Vitásek, 62. Spurný, 66. Ondráš, 73. Kašík, rozhodčí: Schnürmacher, 50 diváků. Provodov: Petr – Kroča, Laciga, Urbánek, Gargulák, Velev, Chalupa, Zakopal, Elšík, Huťka, Ulman. Střídali: Hnilo, Novák. Baťov: Vitásek – M. Spurný, Novák, Skyba, Lorenc, Kašík, Vitásek, Žáček, Ondráš, Zapletal, D. Spurný. Střídali: Bršlica, Krajča, Večeřa.

Utkání Vigantice - Strání a Kelč – Štítná byla odložena pro nezpůsobilý terén.

1. Luhačovice 19 14 2 1 2 44:14 47
2. Strání 18 10 3 2 3 37:14 38
3. Provodov 19 9 3 4 3 33:26 37
4. Vsetín 19 10 2 2 5 46:23 36
5. Morkovice 19 9 1 2 7 34:29 31
6. Bystřice p. H. 19 6 6 1 6 29:31 31
7. Baťov 19 7 3 2 7 48:38 29
8. Štítná n. Vl. 18 7 2 1 8 29:31 26