VLACHOVICE – VAL. KLOBOUKY 1:2 (0:1)

Vlachovice důležitou bitvu nezvládly. Už po čtvrt hodině hry šly Valašské Klobouky do vedení, když se prosadil Mikulčík. V 54. minutě sice vyrovnal Olejník, ale to bylo málo. O čtyři minuty později totiž rozhodl Revák.

Branky: 54. Olejník – 16. Mikulčík, 58. Revák. Vlachovice: Bodlák – Kolouch, Jandík, Kupčík, Olejník, Chovanec, Míča, Doruška, Maček, Hovězák, Kořenek. Střídali: Trčka, Šimoník, Hlavica. Val. Klobouky: Důbrava – Trojáček, Trnavský, Sáblík, Revák, Kocourek, Mikulčík, Kadlec, Kachlík, Martínek, Mana. Střídali: Dubčák, Maňas, Nahodil, Macháč, Pechanec.

BRUMOV B – PODK. LHOTA 5:2 (4:2)

Brumovské béčko sehrálo proti poslednímu týmu tabulky jednoznačný zápas. Přitom to byli paradoxně hosté, kteří se ve 4. minutě dostali do vedení Srovnalem. Jenže v 10. minutě vyrovnal Ritter. Také podruhé šli hosté do vedení, když opět skóroval Srovnal. Avšak ještě do přestávky dvěma góly Naňák a jednou brankou Macháče Brumov odskočil na 4:2. V závěru utkání ještě navíc pečetil hattrick Naňák. „Hosté působili odevzdaným dojmem. Mohlo to skončit klidně 8:2. Druhý poločas se prakticky jen dohrával. Bylo to čekání na konec," nechápal počínání soupeře trenér Brumova Miroslav Vaněk.

Branky: 10. Ritter, 34., 45. 81. Naňák, 41. Macháč – 4., 22. Srovnal. Brumov B: Smolík – Doležal, Dorňák, Fojtík, Janáč, Bartozel, Macháč, Vaněk, Naňák, Polach, Ritter. Střídali: Pecha, Kubiš, Beňo, Vítek. Podkopná Lhota: Psota S. – Čunek, Psota L., Štefka, Elšík, Nevrlka, Knedla, Nedavaška, Ročák, Srovnal, Valčík. Střídal: Staněk.

NEDAŠOV – KELČ 0:1 NA PEN.

Už v 8. minutě byl vyloučen hráč hostí Minář, který nedovoleně podrazil soupeře a musel pod sprchy. Jenže i když Nedašov hrál téměř 80 minut v přesile, na tři body to nestačilo. Kelč se ubránila a poté v penaltách získala i druhý bod.

Nedašov: Solař – Fojtík Josef, Novák M., Novák P., Macháč, Šenkeřík David, Šenkeřík Daniel, Šuráň, Marek, Kolínek, Cícha. Střídali: Talčík, Holba.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka – Podlesí 1:2 p. (0:0), 49. Vaigl – 69. Žniva, Vidče – Horní Lideč 2:0 (0:0), 51. Urban (pen.), 78. Kramoliš, Val. Příkazy – Val. Meziříčí B 3:2 (1:1), 5. Gargulák, 73. (pen.), 74. Vaculka – 45. Václavík, 50. Kundrát, Zubří – Dol. Bečva 2:1 p. (1:0), 90. Berka – 35. Vojkůvka.

MLADCOVÁ – BOJKOVICE 3:1 (1:0)

Vstup do zápasu měli lepší hosté. Mladcová svou první návštěvu v šestnáctce soupeře proměnila ve vedoucí branku, brankářem vyraženou střelu Chludila dorazil do sítě Koiš – 1:0. Domácí vedení povzbudilo a přišly další šance, nejprve v 18. minutě Beránek z trestného kopu trefil břevno, chvíli nato gólman reflexivně vyrazil střelu Chludila. Hosté měli lepší i úvod druhého poločasu, a to přesto, že hned ve 49. minutě obdržel přísnou červenou kartu Miča. Chvíli nato střílel dvakrát nebezpečně Hanke, přičemž druhá bomba lízala břevno. Pak se však již projevila početní převaha Mladcové – v 65. minutě Beránek po přihrávce střídajícího Jaroše prostřelil bojkovického brankáře. O deset minut později si centr Beránka srazil Penner do vlastní sítě – 3:0. Následovaly další vyložené šance domácích, ale Jaroš ani Slobodian nebyli v zakončení úspěšní. Udeřil tak na druhé straně Dolina, když z velkého úhlu ranou pod břevno překvapil Černého. V závěru se i přes další šance domácích Slobodiana s Jarošem již skóre neměnilo.

Branky: 13. Koiš, 65. Beránek, 74. Vlastní (Penner) – 80. Dolina. Rozhodčí: Zubek – Lysák, Ruman, 100 diváků. Mladcová: Černý – Brhel, Konečný, Julina, Jankovič, Beránek, Vaněk, Chludil, Koiš, Kurtin, Klein. Střídali: Jaroš, Kahaja, Mackovík, Slobodian. Bojkovice: Mlčák – Penner, Spáčil, Miča, Krahula, Zýka, Varga, Hanke, Dolina,Vacula, Kříž. Střídali: Kalina, Slavíček, Gago, Gorčík.

ÚJEZDEC – VLČNOV 0:3 (0:1)

Újezdec se po výborném vstupu do soutěže momentálně výsledkově i herně trápí a ani s Vlčnovem tomu nebylo jinak. Hosté pod taktovkou několika exligových hráčů byli lepším týmem, protivník se velmi těžko prosazoval a prakticky si po celý zápas nevytvořil vážnější příležitost. Zato hosté se prosadili již v 17. minutě, kdy šli do vedení. To si pak docela bez starostí hlídali, navíc se po hodině hry radovali z další trefy Činčalou. Posledním hřebíčkem pak byla v 77. minutě hodně přísná penalta a navíc červená karta pro domácí. Hostující Kameník brankou z penalty pečetil výhru Vlčnova.

Branky: 17. Martinec, 69. Činčala, 77. Kameník (pen.). Újezdec: Konečný – Šmíd, Lorenc, Mařica, Kobzinek – Vacula, Uher, Slinták, Coufalík – Velecký, Rapant. Střídali: Maršálek, Hruboš, Lekeš. Vlčnov: Chvojka – Tománek, Beránek, Činčala, Kameník, Hanák, Němčický, Martinec, Palička, Hlahůlek, Fibichr. Střídali: Machala, Bortel.

HLUK – OSVĚTIMANY 2:1 NA PEN. (0:0)

Po bezbrankové první půli otevřel skóre po necelé hodině hry domácí Bihári. Jenže Hluk nadějné vedení neudržel a v 73. minutě vyrovnal Sychra. Domácí pak alespoň urvali druhý bod pro sebe v penaltách.

Branky: 58. Bihári – 73. Sychra. Hluk: Fojtík – Smělík, Šimčík, Machala, Botek, Masařík, Zlínský, Bihári, Zalubil, Galuška, Machala. Střídal: Kryl. Osvětimany: Zálešák – Habáň, Křemeček, Tychtl, Brhel, Trávníček, Gebhart, Válek, Žandovský, Knotek, Zýbal. Střídali: Dobeš, Sychra.

JAROSLAVICE – NEDACHLEBICE 0:1 NA PEN.

První šanci měli hosté už v 5. minutě, když z úhlu běželi sami na brankáře, ale ten střelu vytlačil na rohový kop. Jaroslavičtí ohrožovali branku pouze střelami z dálky. Ve 40. minutě zahráli domácí špatně ofsajd systém a útočník Nedachlebic běžel sám na gólmana, přičemž míč z brankové čáry stihli domácí vykopnout. Chvíli nato zahrozily Jaroslavice. Druhý poločas převzali iniciativu domácí. Čtvrt hodiny před koncem vstřelili Jaroslavičtí gól, když gólman soupeře skončil s míčem za brankovou čarou. Pomezní i hlavní sudí branku uznali, ale po delší diskuzi, když si Nedachlebičtí stěžovali na faul, branku odvolali. Poslední šanci ke vstřelení góli měli v závěru domácí. O vítězi tak rozhodly penalty, kdy domácí třikrát zaváhali, zato Nedachlebičtí jen dvakrát.

Jaroslavice: Žbel – Valenta, Podéšť, Duda, Mynarčik, Polách, Červenka, Macalík, Batík, Švach, Vrba. Střídali: Fajgara, Dlabač. Nedachlebice: Hájek – Pisklák, Chaloupka, Bartoš, Sedlář, Haša, Brzica, Faldyna, Kaňovský, Ryška, Lapčík. Střídali: Nožička, Hána, Vyorálek.

KVASICE – STRÁNÍ 3:0 (2:0)

Šlágr kola prvního Strání s druhými Kvasicemi skončil až nečekaně jednoznačně pro Kvasice. Ty šly už ve 23. minutě do vedení Musilem, těsně před přestávkou navíc zvýšil Mrhálek. Strání se vůbec nedokázalo střelecky prosadit, a tak deset minut před koncem rozhodl Zapletal. Strání přesto vede tabulku i nadále právě o bod před Kvasicemi.

Branky: 23. Musil, 44. Mrhálek, 80. Zapletal. Kvasice: Černocký – Kučera, Stojaník, Musil, Brázdil, Lepša, Foltýn J., Pluhař, Zapletalík, Mrhálek, Šilinger. Střídali: Zapletal, Nguyen Minh Duc, Foltýn L.. Strání: Popelka – Haloda, Gardian, Hráček, Straňák, Križák, Gajdošík, Fruhauf, Janků, Pilka, Mimochodek. Střídali: Kolaja, Zámečník, Bruštík.

BŘEZOLUPY – SKAŠTICE 1:0 PO PEN.

Střelecký půst včetně tohoto utkání hráčů Skaštic už trvá 239 minut. Domácí se hned v úvodní minutě dostali do šance, když využili nekoncentrovanost hostujících obránců. Trenér Březolup Polášek naordinoval svým svěřencům tvrdou defenzivní hru. A tak to byly Skaštice, které se snažily tvořit hru. První šanci měl Ančinec, ale tísněn dvěma obránci jen nastřelil brankáře. Neujala se ani střela Konečníka, jenž byl po celé utkání střežen i dvěma protihráči. Po kombinaci se Sovou orazítkoval jeho pokus břevno. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Březolupy stály v deseti hráčích na své polovině a soustředily se na defenzivu. Hosté si vypracovali velké množství rohů, ale žádný z nich se neujal, stejně jako další jejich útočné aktivity. V posledních minutách hry se opět uvolnil Konečník a jeho střelu po druhé v duelu zastavilo břevno. A tak domácí hráči dovedli utkání k vytoužené remíze a k pokutovým kopům. V nich se nemýlili, zatímco Skaštičtí jednu neproměnili.

„Měli jsme velké štěstí. Ale co jsem slyšel, kluci po dlouhé době odjezdili zápas po zadku. Ale musím uznat, že se k nám přiklonilo i štěstí. Skaštice byly jasně lepší a dlouho jsem neviděl v I. A třídě takový tým," přiznal nový kouč Březolup Petr Polášek, který je známý ze svého úspěšného působení ze Spytihněvi a nyní převzal tým, který má jediný úkol: zachránit se. „Jelikož jsem tady před třinácti lety vykopal I. A třídu, tak to tady chci zachránit. Beru to jako výzvu," vysvětlil Polášek, který naposledy trénoval Vizovice.

Rozhodčí: Dostálek, 70 diváků. Březolupy: Boček – Johaník, Kukla, Kundrt, Michálek – Hubáček, Hrbáček (80. Hoferek), Drga, Skovajsík – Soška, Zelík. Trenér: Petr Polášek. Skaštice: Mňaček – Dunda, Vymětal R., Motal, Icela (85. Soukup) – Bubla (88. Uličný), Sova, Frýdl R., Petrúsek (63. Menšík) – Ančinec, Konečník. Trenér: Roman Kolenič.

ŽALKOVICE – D. NĚMČÍ 3:2 NA PEN. (2:0)

Žalkovice nadějný dvougólový náskok nedokázaly udržet. Přitom už v 10. minutě je dostal do vedení Veselý a těsně před pauzou zvýšil Němec. Jenže po přestávce snížil kapitán Libor Kadlček a sedm minut před koncem vyrovnal jeho bratr Tomáš Kadlček. Žalkovice však byly v penaltách šťastnější.

Branky: 10. Veselý, 44. Němec – 54. L. Kadlček, 83. T. Kadlček Žalkovice: Juráň – Janečka M., Beneš, Beránek, Bartušek, Bartůšek, Kubík, Němec, Jankola, Zavadil, Veselý. Střídali: Kroupa, Strnad, Janečka T. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Tinka P., Stojaspal Mich., Krchňáček, Tinka T., Stojaspal T., Stojaspal Mart., Kadlček T., Světinský. Střídal: Škařupa.

1. Strání 9 7 0 1 1 29:13 22
2. Kvasice 9 7 0 0 2 19:10 21
3. Skaštice 9 4 2 1 2 14:10 17
4. Dol. Němčí 9 5 0 1 3 16:14 16
5. Újezdec 9 5 0 1 3 12:11 16
6. Hluk 9 3 2 2 2 20:12 15
7. Vlčnov 9 5 0 0 4 16:14 15
8. Nedachlebice 9 3 2 1 3 14:15 14