V. KARLOVICE – CHROPYNĚ 4:2 (1:1)

V 8. minutě se za obranou hostů ocitl Škrobák, který chladnokrevně obešel i Večeřu v brance a zavěsil – 1:0. O šest minut později se tentýž hráč ocitl znovu ve vyložené šanci, tentokrát však mířil vedle. Tyto situace jako by domácí hráče uspokojily a ke slovu se začali dostávat hráči hostů. V 18. a 24. minutě se v šancích ocitl nejlepší hráč hostů v tomto utkání Šimek, brankář Sváček však v obou případech skvěle zachránil. Tento souboj obou hráčů se znovu zopakoval ve 38. minutě, tentokrát však uspěl Šimek – 1:1. V závěru poločasu zahrozil prudkou ranou domácí Červenec, ale míč vyražený Večeřou jen olízl horní tyč jeho brány. Ve 48. minutě se k přímému kopu z 26 metrů postavil Červenec a nádhernou bombou, kdy se míč odrazil od tyče do brány, strhl vedení na stranu domácích. V 52. minutě zvýšil zblízka po přihrávce Starce Vrážel na 3:1 a domácí hráči ovládli hru. V 58. minutě pálil Haas krásným volejem nad. Tentýž hráč nacentroval v 63. minutě přesně na hlavu nabíhajícího Vrážela a ten nezaváhal – 4:1. Za tohoto rozhodnutého stavu už se utkání v poklidu dohrávalo, i když několik hezkých akcí diváci ještě viděli. Posledním počinem na hřišti byl rohový kop hostů v 90. minutě, po kterém snížili Vaňharou na konečných 4:2.

Branky: 52. a 63. Vrážel, 8. Škrobák, 48. Červenec – 38. Šimek, 90. Vaňhara. Rozhodčí: Valčík – Březáček, Mičkal, 150 diváků. VKK: Sváček – Štuler, J. Mikula, Haničák, P. Mikula – Haas (82. Maliňák), Orság (46. Starec), Červenec, Kučera (79. Jurajda) – Vrážel, Škrobák. Chropyně: Večeřa – Látal, Boksa, Hošek, Fousek, Šimek, Vaňhara, Přidal, Machů (67. Loučka), Salajka, Panáček (72. Pešek).

1. VALAŠSKÝ FC – VIGANTICE 0:1 (0:1)

Rožnovské derby má vždy skvělou kulisu, ale tentokrát vytrvalý déšť ubral na počtu diváků. Hosté se chopili taktovky a zatlačili Rožnovany před vlastní pokutové území. Ve 25. minutě kopal od střídaček trestný kop Štreit a jeho krásný centr napálil hlavou Kožušník do sítě – 0:1. Po půlhodině zápas přerušila nepříjemná srážka v hlavičkovém souboji. Zatímco Štreit roztržené čelo zalepil, Bortl dopadl o poznání hůře. Zlomený nos, potoky krve a cesta do nemocnice. Druhý poločas ubral na tempu a hlavně hosté vyklidili bojiště. Oživení přišlo po hodině hry. Do hry se dostal po svém zranění domácí bomber Michal Maléř a záhy i hostující kanonýr Radim Vokáč. Přestože se domácí moc snažili, na vyrovnání to nestačilo.

Branka: 25. Kožušník. Rozhodčí: Vacula, 400 diváků. VFC: Majer – L. Bolcek, Balejík, Karban, Žitník – Bortl (34. Poledník), Drápala, Stavinoha, Drápala – L. Maléř (64. M. Maléř), Talpa (83. P. Maléř). Vigantice: Blabla – Frydrych, Z. Vokáč, Ondřej, Porubský – Náměstek, D. Bolcek (56. Křiva), Štreit, Mohyla (86. Vičan) – Chumchal – Kožušník (67. R. Vokáč).

KATEŘINICE – SPYTIHNĚV 1:2 (0:1)

Hosté potvrdili úlohu favorita a vyhráli zaslouženě. V prvním poločase měli více ze hry, vypracovali si několik šancí, ale do černého nemířili. Byli to naopak domácí, kteří měli jasnější šanci. Ve 30. minutě po rohovém kopu z čáry nedostal míč do sítě Ondra. Ve 38. minutě se v pokutovém území dobře orientoval A. Horsák a střelou podél brankáře Zimka otevřel účet zápasu. Druhý poločas ale začaly Kateřinice o poznání aktivněji. Ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Z trestného kopu napálil míč do šibenice Kotrla. Domácí zabrali a soupeř se začal bát o výsledek. Zápas mohl rozhodnout v 55. minutě Sacher, ale v jasné tutovce mířil nad. Výborný fotbal pokračoval až do závěrečných minut. Další šance domácích zahodili Válek a Vítek. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišla osudná 88. minuta. Nedorozumění brankáře Zimka s Ondrou potrestal gólem do prázdné branky Ulman. Vyrovnat již domácí nestihli, sudí Bělunek zápas ukončil o minutu dříve.

Branky: 48. Kotrla – 38. A. Horsák, 88. Ulman. Rozhodčí: Bělunek, 200 diváků. Kateřinice: Zimek – O. Kuzník, J. Kuzník, Ondra – Cahlík, Kamas, Kotrla, Sacher, Kašpar – Válek, Peredarjuk. Střídali: Drda, Vítek. Chropyně: Hájek – Kovář, Chaloupka, Krejčí, Horsák D – Večeřa, Horsák A., Gröpl, Barot (Kovařík) – Hubáček (Klvaňa (Spazier), Ulman.

MORKOVICE – HLUK 3:1 (2:1)

Neuplynula ani minuta hry a po střele Hlaváčka, kterou brankář Hluku pouze vyrazil, vstřelil Žourek vedoucí branku. O chvíli později ale musel nedobrovolně odstoupit pro zranění. Na 2:0 zvýšil přesnou střelou k tyči Hladký. Hosté snížili A. Machalou, kterého jak obránci, tak brankář nechali po standardní situaci hlavičkovat z prostoru na malém vápně. Šanci zvýšit vedení Morkovic měl v závěru poločasu po přesném centru Valáška Koláček, ale jeho hlavička mířila z vyložené pozice nad branku. Druhé dějství začali Hlučané lépe. Měli častěji míč na svých kopačkách, ale do větší šance je soupeřova obrana nepustila. Po necelé hodině hry našel Nevřala přesnou přihrávkou Blešu, který krásným volejem zvýšil na 3:1. Další vyloženou šanci měl Hladký, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Stoprocentní šanci spálil ještě po vyšachování obrany Hluku Svoboda, když z malého vápna přestřelil branku.

Branky: Žourek, Hladký, Bleša – A. Machala. Rozhodčí: Mejzlík, 130 diváků. Morkovice: Veselý – Svoboda, Rozsypal, Bleša, Havlík – Nevřala, Žourek (3. Koláček, 75. Oplt), Hlaváček, Majda – Valášek, Hladký (82. Kapounek). Hluk: Fojtík – Miroš, Jurácek, A. Machala, J. Machala, Botek, Dufka, Zalubil, O. Machala, Radoch, Minařík. Střídali: Šimčík, Straka.

HOLEŠOV – DOL. NĚMČÍ 2:0 (1:0)

Hosté začali velmi aktivně a v úvodní patnáctiminutovce vyslali čtyři střely na branku Krejčího, ale bez efektu. Pak převzali taktovku Holešovští a ve 26. minutě se na hranici šestnáctky dostal k míči Křenek, jenž umístěnou střelou poslal domácí do vedení. Tentýž hráč měl pět minut před přestávkou velkou šanci, ale jeho slabou střelu nakonec zadáci vykopli z prázdné branky. Také začátek druhé půle začali aktivněji domácí a v rozmezí pěti minut rozhodčí Tkadlec neuznal Holešovu dva góly pro postavení mimo hru. Regulérní trefy domácí dosáhli až v 76. minutě, kdy Sedlařík připravil gólovou přihrávku pro Marka. Domácí pak měli ještě několik šanci ke zvýšení náskoku, ale soupeři už jim skórovat nedovolili.

Branky: 26. Křenek, 76. Marek. Rozhodčí: Tkadlec, 80 diváků. Holešov: Krejčí – Belza, Bačík, Charuza, Roubalík, Uruba, Křenek, Marek, Sedlařík, Barták, Münster. Střídali: Ohlídal, Kostov, Machálek. Dol. Němčí: Bobčík – Šmehlík, Kadlček, Zimčík, Krchňaček P., Pochylý, Stojaspal K., Bída, Stojaspal T., Cmol, Stojaspal M., Střídali: Jančář.

SLUŠOVICE – O. N. VES 0:0

V závěru sezony diváci sledovali fotbal pouze průměrné úrovně. Slušovičtí si v závěru první půle vynutili mírnou převahu, ale vytěžili z toho pouze sérii rohových kopů, ze kterých branku soupeře neohrozili. Ostrožané byli nebezpeční při rychlých protiútocích, ovšem ani oni se do vyložené šance nedostali. Po obrátce se hra přiostřila a aktivita se přenesla na kopačky hostů. Největší šanci měl v 82. minutě hostující Kadaš, s jehož umístěnou hlavičkou si brankář Juřík s velkou námahou poradil. Slušovičtí se po přestávce k vážnému ohrožení gólmana Bočka nedostali.

Rozhodčí: Houdek, 80 diváků. Slušovice: Juřík – Gajdůšek D., Sedláček, Zbranek, Čuřík, Bednařík, Elšík, Rudolf, Šimek, Foltýn M., Gajdůšek M., Střídali: Pečeňa, Mikšík. O. N. Ves: Boček – Kadaš, Franta, Zálešák R., Zálešák M., Píštěk, Máčala, Sládeček, Galuška, Pokorný, Straka.

Duel Provodov – Luhačovice byl pro nezpůsobilý terén odložen na 15. 6. 2011, stejně jako FC Vsetín – Val. Klobouky.

1. Spytihněv 28 20 2 6 81:39 62
2. Morkovice 28 18 5 5 87:36 59
3. Kateřinice 28 18 1 9 74:49 55
4. Vel. Karlovice 28 15 7 6 48:24 52
5. Luhačovice 27 13 5 9 51:35 44
6. Vigantice 28 12 7 9 44:40 43
7. Holešov 28 12 4 12 53:44 40
8. Slušovice 28 10 10 8 44:43 40