Skupina A

PRAVČICE – KOMÁRNO 3:7 (1:3)

Komárno začalo zápas náporem a už ve druhé minutě mohlo jít do vedení, ale tutovku spálil Perutka. Skóre se měnilo za minutu, když Orava přihrál J. Žejdlíkovi, který prostřelil domácího brankáře. Domácím bylo za chvilku ještě hůře, to když po rohu nejvýše vyskočil M. Žejdlík a poslal Komárno do dvoubrankového vedení. Poté domácí začali konečně hrát a měli také náznaky šancí. V 17. minutě nastřelil hostující M. Žejdlík z dálky břevno a pár slibných šancí vychytal pro změnu domácí brankář. Domácí se dočkali gólu ve 42. minutě, to když byl za faul odpískán pokutový kop, který proměnil Zapletal. Komárno přeci jenom šlo do kabiny s dvoubrankovým vedením, po rohu se obloučkem hlavou trefil opět J. Žejdlík. Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, snad po pětadvaceti vteřinách pobytu na hřišti se trefil střídající S. Matušů. V 55. minutě završil hattrick kapitán hostů Žejdlík, když nehlídaný opět hlavou zvýšil vedení svého týmu. Další gól přidal z pokutového kopu veterán J. Šindelek a hosté vedli o pět branek. Domácí přeci jenom snížili nepříznivý stav, to když nedorozumění v obraně potrestal gólem Ruman. Hostující kapitán Žejdlík přidal ještě jednu branku a jak jinak než hlavou a bylo to 2:7. Definitivní podobu výsledku dal po dalším zmatku v obraně domácí Bernatík, který prostřelil padajícího Šindelka. Gólově hodně bohatý zápas s přehledem a respektem pískal rozhodčí Panáček.

Branky: 42. (pen.) Zapletal, 68. Ruman, 73. Bernatík – 3., 45., 55. a 70. J. Žejdlík, 8. M. Žejdlík, 46. S. Matůšů, 66. J. Šindelek. Rozhodčí: R. Panáček. Diváci: 50.

Komárno: Šindelek Ji. – Šindelek Jos., Nesvadba, Orel, Nevtípil (Gajdůšek M.) – Žejdlík M., Perutka (Matůšů S.), Fabián, Kundrát – Žejdlík J., Orava Libor (Orava Lukáš).

MYSLOČOVICE B – MARTINICE 1:2 (1:1)

Branky: J. Lahola – Petráš 2. Rozhodčí: Karlík. Diváci: 70.

ŽALKOVICE B – LUDSLAVICE 1:8 (1:4)

Zápas měli hosté od začátku až do konce pod kontrolou. Zvítězili zcela

zaslouženě a utkání si užívali.

Branky: Petřík – Bakalík 2, Kavan 2, Křižan, Valčík, Skotek, Štěpaník. Rozhodčí: Benda. Diváci: 20.

Ludslavice: Hanzlík – Uličný, Rafaja, Nevřala, Konečný, Vlček, Skotek, Valčík, Kavan, Křižan, Bakalík (Froňka, Štěpaník, Žák).

ZAHNAŠOVICE – BŘEST 3:2 (1:0)

Branky: V. Zakopal, Pavel Miklík, Krejčí – Koudelníček, vl. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 50.

Břest: Glozyga – Buček J., Buček V., Motal, Zapletal, Hajdík, Dlabaja, Šeděnka, Juračka, Koudelníček, Lochman (Šoustek).

KOSTELEC U HOL. B – TUČAPY 1:1 (0:0)

Hosté z Tučap vletěli na domácí doslova jako uragán. V úvodních deseti minutách se valil na kosteleckou branku jeden útok za druhým. Domácí obrana a brankář Vajda nevěděli, kde jim hlava stojí. Ve 12. minutě podnikli i domácí pohlednou akci zakončenou T. Hlobilem a od tohoto momentu se hra v poli naprosto vyrovnala.

Je pravdou, že útočné akce hostů byly nebezpečnější, než ty domácí, ale zůstaly nevyužity, a tak se šlo do kabin bez branek. Hosté chtěli určitě získat všechny tři body a do druhé půle opět vstoupili náporem, ale domácí obrana hrála pozorně a posílala své útočníky do nebezpečných brejků.

Když hosté své šance neproměňovali, udeřilo na druhé straně. Po pěkné akci zakončil Dušan Marek a domácí se ujali vedení. O sedm minut později mohla přijít pojistka, po faulu na Doláka rozhodčí nařídil penaltu. Domácí Mir. Hradil ji však neproměnil. Závěr zápasu byl dost nervózní a hosté se snažili o vyrovnání. Když z nastavených čtyř minut zbývalo jen několik vteřin, kopali penaltu i hosté. Pospíšilík ji s přehledem proměnil a získal tak pro hosty alespoň bod.

Branky: 63. D. Marek – 94. (pen.) Pospíšilík. Rozhodčí: Zapletal ml. Diváci: 60.

Kostelec u Hol. B: Vajda – Holý, Ragoš, Hradil J., Zmeškal R., Marek D., Čuzy R, Hlobil T., Kubík P. (56. Odložilík), Dolák (72. Pospíšilík), Hradil Mir. (86. Skládal).

Tučapy: Sedláček – Vrtělka J., Helsner, Šimík, Truhlář, Křepelka (73. Pospíšilík), Olša, Sedlařík P., Adámek, Fuksa, Sedlařík T.

LOUKOV – HLINSKO P. H. 7:1 (3:1)

V dalším domácím utkání domácí potvrdili roli favorita, i když dalších minimálně deset šancí neuvěřitelně zahodili. Hlavně Kocman, ač dal čtyři branky, mohl sám přidat dalších šest gólů. Za hosty upravoval pěknou střelou ze čtyřiceti metrů Petr Kopečný.

Branky: Kocman 4, J. John 2, Šenovský – Kopečný. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.

Loukov: Švehlík – Petřík (John K.), Kuběna, Šmerda, Fuksa (Pospíšil), Janek (Novotný), Kundera, Šenovský, Bělík, John J., Kocman.

Hlinsko p. H.: Barot – Škarpich B., Lipold, Turoň, Hána, Podola T., Podola I., Zdráhal, Zapletal, Kopečný, Šico (Škarpich J., Heryán, Wiesner).

CHVALČOV – RYMICE 4:1 (1:0)

Branky: Zmeškal 3, Janečka – Fuksa. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 70.

Skupina B

TĚŠNOVICE B – RATAJE B 1:4 (0:0)

První poločas utkání dvou týmů z nižších pater tabulky byl vyrovnaný, náznaky šancí se střídaly na obou stranách. Hosté ale měli největší šanci prvního poločasu, když po samostatném úniků trefil pouze břevno Chalupa. Domácí hrozili jen střelami z větší vzdálenosti, ale žádná se neujala.

Ve druhém poločase vydržel vyrovnaný stav pouze několik málo minut, když se trefil Molek. Domácí hráče tato branka znervóznila ještě víc a začali dělat chyby. Přišly tak další branky. Prosadili se postupně Zloch a Krejčí. Posledním hřebíčkem do rakve domácího výkonu bylo nedorozumění mezi brankářem Benediktem a stoperem Vránou, čehož využil Chalupa. Domácí se snažili vstřelit alespoň čestný úspěch. To se podařilo v 90. minutě Novotnému, jenž krásnou střelou prostřelil brankáře Rataj.

„Naše výkony mají bohužel sestupnou tendenci. A chybkou bylo i nasazení brankáře, ale každý děláme chyby. Je třeba se z nich poučit a makat dál. Máme mladé mužstvo a na začátku soutěže nás soupeři podceňovali. Po slušných výsledcích už nejsme jen ti na zlepšení skóre. Musíme se otřepat a makat,“ řekl po utkání trenér domácích Benedikt.

Branky: Novotný – Molek, Zloch, Krejčí, Chalupa. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 40.

Těšnovice B: Benedikt – Večerka, Vrána, Bartoněk, Šojdr (80. Barták) – Malát (60. Malát), Koutný, Čech, Novotný – Dvořák (46. Zikmund), Hrabal.

Rataje B: Miller – Krejčí, Zdráhal, Deneš, Gryča, Možíš, Drobisz, Molek, Chalupa, Rosický, Zloch (Labuda, Horák, Rozehnal).

KYSELOVICE B – DŘÍNOV 1:4 (1:2)

Brzy v úvodu hosté inkasovali branku po závaru po rohovém kopu, ale ještě do poločasu brankami Lyska a Babáka skore otočili. Obě mužstva se snažila hrát dopředu, mírně navíc ze hry měli hosté. Ve druhé půli však domácí úplně odpadli a hosté jasně dominovali. Kromě dvou branek nastřelili ještě tyč a břevno a několik výborných zákroků předvedl gólman Kyselovic, který svůj tým zachránil od většího debaklu.

Branky: V. Říkovský ml. – Lysko 2, Babák, Držálek. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 60.

Dřínov: Derka – Štěpánek, Houšťava, Kučírek, Novotný P. – Navrátil T., Hlaváč, Držálek, Šustrik – Babák, Lysko (Šiška, Svoboda, Klouda).

LITENČICE – KVASICE B 2:0 (1:0)

Utkání se hrálo za velmi špatného počasí. Terén v Litenčicích hostům znesnadňovalo kombinační hru. V prvním poločase předvedli hráči Kvasic zatím nejhorší hru za podzimní období. Míč jim uskakoval a nebyli si schopni přihrát ani na pět metrů. Rezerva Kvasic vstřelila sice brzy branku, ale ta nebyla pro údajný ofsajd uznána. Přesto si hosté vytvořili dvě gólové šance, které ale nevyužili. Trestem pro ně byla vedoucí branka domácích po střele z hranice z pokutového území.

Ve druhém poločase hosté přidali a byli jasně lepší. Výsledkem jejich aktivity byli jen dva samostatné úniky, které dopadly tak jako v prvním poločase. Další nedotažené šance Kvasice B nakonec stály body, protože domácí v závěru znovu střelou z dálky upravili na konečných 2:0.

„Kdybych měl utkání hodnotit, tak jsme domácí k přímému ohrožení branky nepustili, dostali jsme dva nechytatelné góly z dálky. Mimo to ještě domácí opět z dálky trefili další dvě tyčky. My měli pět stoprocentních šancí, které jsme nedali. Domácí byli po vítězství víc hladový, tak si myslím, že jsme si vyhrát určitě nezasloužili. Zápas s přehledem řídil pan Zapletal st.,“ řekl trenér hostů Petr Skypala.

Branky: 43. Majta, 80. Raclavský. Rozhodčí: Zapletal st. Diváci: 50.

Kvasice B: Suchánek – Vrána, Droběna, Večerka M., Pospíšil, Brázdil, Dohorák, Halamíček, Hložek, Večerka J., Hrabal (Kolomazník, Navrátil, Skopalík).

BEZMĚROV – LUTOPECNY 5:2 (2:1)

V prvním poločase se na velmi špatném hřišti hrál svižný fotbal. Domácí se hned na začátku utkání po chybě hostů ve středu hřiště dostali do vedení. Tato situace hosty nerozhodila a začali si vytvářet šance. Po rohovém kopu vyrovnali a zdálo se, že by mohli uhrát dobrý výsledek. Ovšem v poslední minutě po chybné rozehrávce v obraně se domácí opět dostali do vedení. Ve druhém poločase Lutopecny po krásné kombinaci srovnali. Za chvíli ale domácí po trestném kopu znovu zvýšili a potom přidali i čtvrtou branku a tím hosty definitivně zlomili.

„Stínem utkání bylo nezaviněné zranění dvou hráčů, kteří se srazili hlavami a oba skončili v nemocnici. V tomto utkání jsme určitě měli navíc, ale obranná činnost našeho mužstva byla špatná, zvláště bránění standardních situací se nám nepovedlo,“ řekl trenér hostů Josef Pospíšil.

Branky: D. Bleša 2, Zavřel, Valovič, Coufalík – Hanzlík, Jurásek. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 70.

Lutopecny: Večerka – Nakládal, Sadil (Handl), Kubačka, Šilhár, Schořík, Knapík st., Fábry (Drulák), Hanzlík, Jurásek, Frýdl (Chalany).

ZLOBICE – ŠELEŠOVICE 0:5 (0:2)

Branky: 23. Kouřil, 34. Kulcsar, 57. Večerka, 77. Brůna, 85. Knap. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 40.

ZÁHLINICE – BAŘICE 1:1 (0:0)

Branky: 58. Mičola – 62. Čevora. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 80.

ZBOROVICE B – LUBNÁ B 1:0 (1:0)

V Troubkách se i přes vytrvalý déšť hrál slušný fotbal. První poločas po zásluze vyhráli domácí, kteří se lépe vyrovnali s terénem. Do druhé půle nastoupila Lubná s agresivním napadáním a hned to bylo znát. Šance Roseckého a Daňka, jenž nastřelil konstrukci branky, po gólu přímo volaly.

„Za první půlku jsme domácího gólmana neohrozili, takže spravedlnost v podobě vedení domácích nebyla slepá. Druhá půle byla už daleko lepší z naší strany, bohužel to ke gólům nevedlo. Musím ovšem opět upozornit na velmi špatný výkon rozhodčího, který bohužel nezná ani základní pravidla fotbalu a tím snižuje a ovlivňuje celé utkání. Neříkám, že záměrně, ale prostě to neumí. Komise rozhodčích by měla udělat v tomto pořádek, pokud chceme aby soutěže měly nějakou úroveň,“ řekl trenér hostů Libor Foltýn.

Branka: 27. Bezslezina. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 50.

POČENICE – ROŠTÍN 3:0 – kontumačně

Hosté přijeli k utkání s malým počtem hráčů.