SK BAŤOV – BŘEZNICE 3:6 (0:0)

,,Dlouho jsme nepustili Březnici na naši polovinu hřiště. Po změně stran ovšem družstvo přestalo plnit taktické pokyny, když nedůsledně vykrývalo nebezpečné rohové kopy hostů. Přesto se nám podařilo ještě vyrovnat na 3:3. V závěrečných čtyřech minutách jsme ale do otevřené defenzívy inkasovali tři branky," zlobil se na svoje svěřenkyně asistent trenérky Baťova Roman Šimurda.

,,Před utkáním jsme provedly několik změn v sestavě. Nicméně po prvním poločase jsme byly rády, že se nám podařilo ubránit bezbrankovou remízu. Dík patří zejména gólmance Malotové, jež chytila minimálně tři velké šance domácích. Ve zbytku střetnutí jsme posílily střed hřiště a tím se zvýšila i naše produktivita v koncovce," upozornila na divácky zajimavou partii záložnice Březnice Žaneta Vaculíková.

Branky: Malíková, Přibilová, Koukalová – Gregorová 2, Cíbiková 2, Vaculíková, Vilhanová. SK Baťov: Pokorná – Oharková, Hrdinová, Slaná, Šnajdarová, Křivánková, Přibilová, Koukalová, Malenovská, Malíková, Rizovská. Střídala: Lidincová. Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kozmíková, Matulová, Jurůtková, Vavrušová, Cíbiková, Gregorová, Kristýna Marková, Vilhanová, Kryšpínová. Střídaly. Vaculíková, Baďurová.

BŘEZŮVKY – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:0 (1:0)

,,Proti houževnatým Valaškám jsme byli polovinu zápasu lepším týmem. Naši převahu jsme však zúročili pouze jednou brankou, kterou vsítila ve dvacáté minutě po spolupráci s Nejezchlebovou Grelová. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce se hosté zlepšili a z rychlých protiútoků měli také šance. Ty však končily bez gólového efektu. Naopak nám se patnáct minut před koncem střetnutí po ráně z velkého vápna Kadlecové definitivně podařilo podtrhnout cenný skalp silného protivníka," radoval se po utkání šéf lavičky Březůvek Přemysl Tureček, který ještě vyzdvihl výkony předstopérky Moniky Zábojníkové a záložnice Marcely Černoškové.

,,Monika s přehledem uhlídala hostující kanonýrku Vendulu Machů a Marcela toho hodně naběhala a své spoluhráčky zásobovala spoustou přesných přihrávek," chválil Tureček. ,,V posledním duelu podzimu se nám úplně rozpadla sestava. Do výsledku se tak promítly zranění defenzivních typů Jeřábkové, Bařinkové a Dominiky Novákové. Citelně nám na hřišti rovněž chyběly záložnice Macháčová s Bednářovou a útočnice Mikušková. Zbytek družstva proto dělal spoustu chyb v obraně," našel hlavní příčiny neúspěchu na Zlínsku vůdce Valašských Klobouk Ladislav Fojtík.
Branky: Grelová, Kadlecová.

Březůvky: Bilavčíková – Müllerová, Kilíková, Monika Zábojníková, Skovajsová, Kunorzová, Černošková, Nejezchlebová, Ličmanová, Kadlecová, Grelová. Střídaly: Mizerová, Stolaříková.

Valašské Klobouky: Matoušů – Pjajková, Tománková, Kristýna Kubíková, Marie Kubíková, Adéla Kalíková, Holbová, Valčíková, Machů, Trochtová.

NEZDENICE – LUŽKOVICE 3:1 (1:1)

,,Proti v posledním období ve formě hrajícímu celku z Podřevnicka jsme se už po několika sekundách po dorážce Lukášové ujaly vedení. Soupeřky ale záhy srovnaly stav na 1:1. Do druhé poloviny střetnutí trenér provedl korektury v sestavě a díky změnám v rozestavení jsme začaly předvádět útočnější, tachničtější a disciplinovanější fotbal. Odměnou za předvedený výkon nám byly dva góly, které po únikových akcích daly Jeglová a Ponížilová. Na našem vítězství má rovněž velký podíl brankářka Manová, která zneškodnila spoustu těžkých lužkovických střel," hodnotila povedenou partii levá obránkyně Nezdenic Vlaďka Drgová.

,,Přestože jsme od první minuty prohrávaly, dlouho to byl z naší strany herně nejpovedenější zápas podzimu. Katie Hughes v desáté minutě vyrovnala na 1:1 a potom jsme předváděly kvalitní kombinační fotbal. Díky tomuto pojetí jsme si vytvářely také spoustu šancí. Jenom v koncovce jsme se vůbec neprosazovaly. O osudu střetnutí se tak rozhodlo až v posledních dvaceti minutách střetnutí, kdy zkušený domácí tým dokázal využít několik nepřesností v naší obraně," mrzela ztráta na Slovácku tvořivou záložnici Lužkovic Lenku Zeťkovou.

Branky: Lukášová, Jeglová, Ponížilová – Hughes. Nezdenice: Manová – Chupíková, Janíčková, Švecová, Drgová, Ponížilová, Vrábelová, Synčáková, Michaela Hanáková, Lukášová, Jeglová. Střídala: Hrubošová. Lužkovice: Táňa Ševčíková – Halová, Jana Molová, Michaela Molová, Matlachová, Strachoňová, Bystroňová, Zeťková, Rozsypalová, Franková, Katie Hughes. Střídaly: Nikol Hanáková, Gerychová.

BABICE – ŽALKOVICE 0:2 (0:0)

,,Utkání o černého Petra jsme v hodové atmosféře před 100 diváky znovu odehráli pouze s devíti fotbalistkami. Přesto jsme měli prvních pětačtyřicet minut víc balón na kopačkách a několikrát jsme hosty po střelách z dálky ohrozili. Pět minut po přestávce se ovšem Žalkovice po zaváhání Kočendové ujaly vedení a ve zbytku střetnutí už jsme na jejich trefu nedokázali odpovědět. Navíc pět minut před koncem Hanačky do naší otevřené obrany druhým gólem pečetily svoje vítězství," byl už po několikáté na podzim zklamaný kouč Babic Lumír Petrka.

,,Ze zápasu mám rozporuplné pocity. Samozřejmě mě těší zisk tří bodů, ovšem náš herní projev nebyl zejména v prvním poločase ideální. Možná se na něm projevila absence gólmanské jedničky Kateřiny Pitnerové, která si na tréninku poranila mezižeberní sval. Nemoc na hřiště nepustila ani pilíře zadních řad stopérku Barboru Kalíkovou. A tak nám proti výrazně oslabenému soupeři chyběl pohyb a kazili jsme spoustu přihrávek. Proto jsem musel o přestávce zvýšit hlas a domluva v kabině naštěstí hráčkám pomohla k povzbudivé výhře a odpoutání se od celku Babic v tabulce," konstatoval po střetnutí první muž lavičky Žalkovic Radim Borovička.

Branky: Pisaříková, Hana Netopilová. Babice: Kotlabová – Eliášová, Zbožínková, Kočendová, Tereza Hanáková, Hořínková, Tichá, Fusková, Palánková. Žalkovice: Rožnovjáková – Zapletalíková, Andrea Netopilová, Lucie Pitnerová, Koutná, Havránková, Sedlářová, Pisaříková, Barnetová, Nesňalová, Monika Netopilová. Střídaly: Monika Kubová, Veronika Nováková, Kojetská, Hana Netopilová. (hot)

1. Březnice 8 6 0 0 2 23:16 18
2. DFK Holešov 7 5 1 0 1 34:11 17
3. Val.Klobouky 8 5 0 0 3 23:8 15
4. Baťov 7 5 0 0 2 22:11 15
5. Nezdenice 7 4 0 0 3 21:15 12
6. Lužkovice 7 3 0 1 3 18:13 10
7. Březůvky 7 3 0 0 4 11:18 9
8. Žalkovice 7 1 0 0 6 8:32 3