VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA KLUSÁKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Svatováclavské slavnosti déšť nepokazil, Střihavka se ale neukázal

Svatováclavské pivní slavnosti nemohly v sobotu chybět ani v Kroměříži. Počasí sice nepřálo organizátorům ani návštěvníkům, ti se s ním však úspěšně poprali: na výstavišti Floria se i přes chlad a déšť sešlo asi tři tisíce lidí.

Dvě auta vyletěla u Střílek ze silnice

K dopravní nehodě dvou aut došlo v sobotu před jedenáctou hodinou dopoledne nedaleko Střílek.

Topíte? Uhlí je na Kroměřížsku dost, ale na to černé se čeká

Podle příslušné vyhlášky začíná každý rok v září a končí posledního března: reálně ale letos topná sezona na Kroměřížsku odstartovala až v polovině měsíce, tehdy totiž průměrná teplota tři dny po sobě klesla pod třináct stupňů Celsia. A jelikož příchod nějakého babího léta už meteorologové neočekávají, radiátory lidem vychladnou nejspíš zas až na jaře.

Zámek v Holešově hostí v sobotu hudební festival

Zahajovací koncert festivalu Musica Holešov čeká v sobotu 23. září tamní zámek: barokní slavnost na zámku hraběte Jana z Rottalu představí díla A. Vivaldiho, J. S. Bacha a G. Ph. Telemanna.

Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý

Soutěž O nejchutnější marmeládu bystřického regionu už počtvrté vyhlásilo středisko volného času Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Momentálně mají už šest soutěžních vzorků a další jim mohou zájemci nosit až do středy 27.října. Vítěze vyberou sami návštěvníci Farmářského a řemeslného jarmarku, který se koná první říjnovou sobotu.

Na Dni bez aut se děti učily bezpečnosti i solidaritě

Na páteční Den bez aut se rozhodli upozornit už o den dříve. V holešovském TyMy centru se tak za dopoledne vystřídalo na čtyři sta dětí. Na několika stanovištích jim byli průvodci pracovníci programu BESIP a Červeného kříže, studenti holešovské policejní školy, nebo městští strážníci.

V Holešově se řeší místo pro nový Kaufland. Problém může být dopravní situace

Vedou se už roky, zatím ale s nejasným výsledkem. Diskuse na téma výstavby nového marketu Kaufland rozdělují veřejnost v Holešově: jedni by nový obchod uvítali, druzí jej vidí jako zbytečnost, která navíc v navrhovaném místě ještě víc zatíží už tak ne úplně ideální dopravní situaci ve městě.

Rusava opraví silnici i bez dotace

S opravou vozovky hodlají na Rusavě začít ještě tento měsíc. Přestože ani jedna z žádostí o dotace obci nevyšla, opraví asi sto metrů silnice v ulici Urubova z vlastní kasy.

Výstavba silnice ze Sulimova do Vrbky bude pokračovat i v příštím roce

Na kompletní opravě silnice pracují v Sulimově. Ředitelství silnic Zlínského kraje dává do pořádku kilometr a čtvrt dlouhý úsek. Začíná asi padesát metrů před Sulimovem a táhne se až na začátek sousední obce Vrbka.

Policisté v neděli vyjížděli ke dvěma nehodám. V jedné hrál roli i alkohol

Rovnou dvě dopravní nehody v neděli zaměstnaly kroměřížské policisty. K první došlo po osmé hodině ráno mezi Šelešovicemi a Jarohněvicemi, kde havaroval pětadvacetiletý řidič.

Večerní cyklovyjížďku si v Kroměříži užilo na osmdesát lidí

Přes osmdesát nadšenců na kolech se v pátek v Kroměříži setkalo na v pořadí už sedmé Večerní cyklojízdě městem.

Sochané dlátem i motorovou pilou. Škola hostila unikátní sympozium

Mezinárodní sochařské sympozium s názvem Bystřické dřevosochání pořádala od v druhém školním týdnu letos už popáté Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Na voříškiádě v Chropyni se předvede na šedesát psů

Pátý ročník Chropyňské voříškiády naplánoval na sobotu tamní kynologický klub. Pod heslem „Každý pes je krásný“ se tam divákům předvede asi šest desítek čtyřnohých soutěžících: rozděleni budou do několika kategorií podle pohlaví, velikosti i věku. Chybět nebude ani oblíbená kategorie dítě a pes.

Kdo doletí výš? Děti změří síly na sobotní drakiádě v Mrlínku

Oblíbenou podzimní drakiádu si na sobotu pro děti i jejich rodiče připravil kynologický klub v Mrlínku. Start je ve 14 hodin v areálu kynologického cvičiště, které se nachází asi padesát metrů před odbočkou do Mrlínku ve směru od Bystřice pod Hostýnem.

Protikuřácký zákon lidé dodržují, problém je ale noční klid

Vlna kritiky se proti němu zvedla ještě dřív, než byl vůbec uveden v platnost: a ani dva měsíce po zavedení protikuřáckého zákona se nemírní. Jeho porušování však na Kroměřížsku policisté ani hygienici nezaznamenali.

Půlroční opravy ulice 6. května v Holešově míří do finále

S rozsáhlými opravami v ulici 6. května pokračují v těchto dnechv Holešově. Práce tam začaly už koncem dubna, což znamená nemalé nepříjemnosti pro místní i projíždějící řidiče, ulice je totiž od té doby zcela uzavřená.

Sucho nejvíc potrápilo zahrádkáře, zářijové deště to nenapraví

Jakkoli letošní léto nepřineslo tolik tropických dní, zahrádkáři zažívají krušný rok: na úrodě se jim podepsaly jarní mrazíky i následné dlouhé sucho. Vínu se sice dařilo přece jen lépe, i vinaři ale čekají horší úrodu než loni.

Promítací bicykly už kroměřížská radnice neopraví

Měly být v Kroměříži jednou z hlavních turistických atrakcí sezony, bicykly spouštějící promítání na zeď už ale kroměřížská radnice do provozu nevrátí.

Lennonovu uličku čekají opravy, nové využití a delší „otvírací“ doby

Opravu nenápadné, ale oblíbené spojky mezi kroměřížským Velkým náměstím a Ztracenou ulicí, takzvané Lennonovy uličky, plánuje v září začít tamní radnice. Místo se dočká nového chodníku a v plánu je také oprava fasády. Po dokončení prací se navíc obyvatelé města mohou těšit i na nové kulturní využití populární uličky.

Kroměřížské vinařské slavnosti v Květné zahradě lákají na pití i jídlo

Na dvanáctý ročník Kroměřížských vinařských slavností se v sobotu 9. září mohou těšit milovníci vína z Kroměříže a okolí. Opět by mělo jít o kombinaci toho nejlepšího nejen mezi víny.

Lešení je pryč, kochejte se. Skončila oprava střechy a fasády zámku v Holešově

Lešení zmizelo během posledního srpnového týdne z holešovského zámku. Dělníci totiž dokončili sedm let trvající opravy, během kterých došlo na kompletní rekonstrukci střešních krytin a vnějších fasád památky.

Na druhé traktoriádě nebude chybět ani jízda smrti

Druhý ročník Jankovské traktoriády čeká v sobotu 9. září na závodníky v části Jankovic u Holešova zvané u Železňáku. Zúčastnit se může kdokoliv s doma vyrobeným malotraktorem a to v kategoriích diesel a benzín.

Chceme jménu biskupa Karla vrátit lesk, říká režisér nového dokumentu

Filmového zpracování se dočká jedna z nejvýznamnějších kroměřížských osobností, biskup Karel Lichtenstein– Castelcorno. A co víc, pro některé scény z biskupova života si režisér Theo Mojžíš vybral přímo Kroměříž: mimo tamní zámek také třeba Libosad, tedy barokní zahradu, kterou nechal právě Karel Lichtenstein– Castelcorno vystavět před více než tři sta padesáti lety.

Herec Plesl točí v Kroměříži. Film o biskupovi, který dal městu lesk a krásu

Velký mecenáš umění, jedna z nejvýznamnějších kroměřížských osobností, olomoucký biskup Karel Lichtenstein–Castelcorno, se dočkal originálního portrétu. Příběh "barokního velmože", kterého hraje Jaroslav Plesl, natáčejí v těchto dnech filmaři v Kroměříži.

Pomoci lidem postiženým hurikánem Harvey mohou i lidé z regionu

Po úderu hurikánu Harvey skončilo několik měst amerického Texasu pod vodou. Dlouho čekat na sebe nenechaly charity, které se rozhodly lidem zasaženým katastrofou pomoci. Stejně mohou zareagovat i lidé z Kroměřížska.

Barokní festival přivedl do kroměřížské Květné zahrady dámy, koně i kejklíře

Barokním festivalem Hortus Magicus už počtvrté ožila kroměřížská Květná zahrada. O prvním zářijovém víkendu se totiž vrátila do dob své největší slávy: tentokrát s cílem přiblížit návštěvníkům dobu dědečka Marie Terezie Leopolda I.

Překopnuté potrubí v Lubné v sobotu zaměstnalo kroměřížské hasiče

K překopnuté plynové přípojce rodinného domu vyráželi hasiči v sobotu kolem půl jedné odpoledne do Lubné . K překopnutí došlo při provádění výkopových prací.

Krom Wars rozhýbaly kroměřížskou Bajdu i přes nepřízeň počasí

Čtvrtý ročník freestylové akce Krom Wars hostilo o prvním zářijovém víkendu kroměřížské koupaliště Bajda. Už v pátek návštěvníky čekala takzvaná rozehřívací party, na tu se ovšem kvůli chladnému a deštivému počasí museli přiobléct, mohli ale sledovat tréninky závodníků na freeski i wakeboardu a následovala také kvalifikace a i finálový závod snowboardových jezdců.

Sbírka pro vyhořelé z Morkovic už vynesla přes sto tisíc

Před měsícem je potkalo neštěstí, lidé z okolí je v tom ale nenechali. Veřejná sbírka pro rodinu z Morkovic, kterou požár začátkem srpna připravil o část jejich rodinného domu, vynesla už přes sto tisíc korun.

Barokní festival v Květné zahradě letos představí hlavně dědečka Marie Terezie

Čtvrtý ročník barokního festivalu Hortus Magicus začíná už první zářijovou sobotu v deset hodin v areálu kroměřížské Květné zahrady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení